|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram?
9.3.2009 20:39:19   
prevareni
Jedino mi nije jasno,sto toznaci 0,25 i 0,55 %,a ako je sto ja mislim 25% progresivno pokretni i 55% slabo pokretni onda ti nalaz nije toliko los jer malo boljom terapijom se moze popraviti,ali zavisi koji ces lijek piti,i jos vise je vazno gdje si vadio nalaz spremiograma,jer ima razlike do bolnica i da sam covjek nepovjeruje.Leuko citi ti pokazuju da imas puno bakterija,to ti govorim iz svog iskustva i kako DR kazu.i obavezno kada budes imao vremena da odes izvaditi mikro pretrage,na trihomonas,clamidiju,urea plazmai miko plazma,te bris na gljivice i bakterije.Probaj preko velike uputnice jer su testovi skupi.ako te nesto zanima pitaj,i odgovori na ova pitanja da bi ti mogo jos pojasniti.jer kada se rijesis upalai ove infekcije onda ces imati pravi nalaz.Sretno.

(odgovor članu max)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Spermiogram?
9.3.2009 20:41:18   
delfin
prevareni poslala sam ti poruku na p.p.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Spermiogram?
9.3.2009 21:12:36   
prevareni
Dobili ste poruku od mene.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Spermiogram?
9.3.2009 21:30:12   
ena0002
Max ni meni nije jasno to 0,25% i 0,55% pa pretpostavljam da to znaci 25 i 55% sto i nije tako lose, mada morao bi sa nekom terapijom pokusati povecati br. progresivno pokretnih.Ostalo je cinimi se OK, osim leukocita, njih ima bas dosta, pa bi i to morao vidjeti sa urologom. A da li ti u nalazu pise konacan naziv nalaza, mislim da li je leukospermija, oligospermija i sl.?

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Spermiogram?
9.3.2009 21:50:59   
prevareni
Nemoze se stvarna dijagnoza znati dok ne očistiš te Leukocite i onda ce ti progresivno pokretni biti veci.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Spermiogram?
10.3.2009 10:12:56   
Leva
max pogledaj pp

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Spermiogram?
10.3.2009 20:39:18   
max
IZVORNA PORUKA: Leva

max pogledaj pp

leva novi sam i ne znam pogledati privatne poruke pa bi volio da mi napises kao i ovo da pogledam pp



kada otvoris RR imas ovako MOJA RINGERAJA 
i u zagradi ce ti pisati koji broj poruka imas i onda kliknes na to. kada ti se otvori nova stranica pri dnu imas listu primljenih poruka.


< Poruku je uredio Vedica RR -- 10.3.2009 21:48:02 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Spermiogram?
12.3.2009 11:27:45   
max
IZVORNA PORUKA: Leva

max pogledaj pp

leva sve sam pogledao i nema kod mene nikakve privatne poruke...il ti nisi dobro poslao il sam ja debil pa ne vidim al mislim da ti nisi poslao dobro

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Spermiogram?
12.3.2009 11:37:07   
max
imam pitanje pa mi treba odgovor a to je i kad ja uradim sve i ocistim i leukocite i sve testove i popravim nalaz a imao sam odnose sa curom dok su bili losi i sad me zanima dal su te neke bakterije prenesene na nju i dal sad opet ona moze to vratiti na mene da mi pokvari nalaz?
sta tacno da kaze i ona ginekologu koji pregled da uradi da sa njene strane bude sve u redu ako planiramo bebu ubrzo,podrazumjeva se da sam ja odradio sve i da nema bakterija ni leukocita?
moram da naglasim da me je neko pitao gdje sam vadio nalaz,u banja luci i dal je pametno za manje od 3 mjeseca da vadim u istoj klinici il da odem u neku drugu?
zanima me iako tacno ne znam kakve imam bakterije i koliko sam ocistio leukocite al pio sam antibiotike i mogu li se ukloniti bakterije i smanjti leukociti sa njima a vec sam gore napisao koje sam koristio antibiotike,moj post je na drugoj strani pa da neko vidi koji su to i da mi odgovori? ima tu nekih 4-5 pitanja pa me interesuju odgovori.

(odgovor članu max)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Spermiogram?
12.3.2009 15:20:24   
ena0002
Max da bi znao da li si se rijesio bakterija moras otici urologu i uraditi bakterioloski nalaz, a za leukociti moras uraditi spermiogram ponovo. I ako ti je receno da ponovis spermiogram za tri mj. mislim da nema potrebe da ga prije radis. Nisam sigurna ali mislim da se te bakterije mogu prenijeti sa jednog partnera na dr. pa je zato potrebno da se oba partnera lijece, a tvoja djevojka moze uraditi vaginalne briseve da vidi ima li ikakvih bakterija. I te bakterije mogu biti smetnja u smislu da ne dolazi do trudnoce zbog njih.
Eto nadam se da sam ti pomogla user posted image

(odgovor članu max)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Spermiogram?
13.3.2009 15:57:46   
prevareni
poz.ako jedan partner ima bakterije i imaju odnos sa vise osoba,sve te osobe su zarazene.Pa se zajedno moraju oba partnera lijeciti sa istom terapijom koja se pije a zene imaju jos vaginalete,zavisi o kojoj bakteriji ili parazitu se radi.ali sve se to moze veoma brzo i kvalitetno da uradi (kao naprimjer na Mikrobiologiji)uzmu se brisevi na Trihomonas,Klamidiju,Mikoplazma,Ureaplazma,Bakterije,Gljivice.To se zasije i vidi se dali ima ista,ako ima oni ti propisu terapiju koja najbolje lijeci ove parazite.(Ovo moraju uraditi OBA PARTNERA,ako je moguce u isto vrijeme,radi terapije-Zeni briseve uzima Ginekolog,A muskarcu Tehnicar na mikrobiologiji.)i onda poslije cete znati pravo stanje Spermiograma,i Trudnoce.SRETNO.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Spermiogram?
14.3.2009 9:00:55   
max
opet dolazim sa pitanjem a to je da mi cura ima bijelo pranje i zanima me od cega to kod cura dolazi?
a zanima me da li je to prenosno i na mene i kakvi su simptomi,vidljivi okom il moram neki test raditi?

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Spermiogram?
14.3.2009 18:07:42   
prevareni
Kada budem imao malo bolje informacije,u vezi sekreta ću vam napisati,ali jedino sto znam je da sekret nije puno opasan ako se,osoba nejavi Ginekologu,i koliko znam da neutiče puno na muskarce.Nisam sto posto siguran.To je moje misljenje.Ali testovi na Mikoplazmu,Ureaplazma,Trihomonas,Klamidija,Gljivice,i Bakterije sve pokazu,dali i koliko je infekcija.

(odgovor članu max)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Spermiogram?
18.4.2009 22:03:36   
mina minka
zdravo,i ja sam cesto na ovo forumu i imamo slican problem pa ako mezes da nam sta objasnis.muz je pio proksed 3mj i nalaz je jos gori.bilo je 21%pok a sad je samo 8.5 na istu koncentraciju 22miliona dok je sad 37%prog.pok a bilo je 34.a nepokretnih je uvijek iznad 50% i leukociti su bili 20 a sad su 15.radimo nalaz u tz kod balica,sta da radimo sa ovim leukocitima?urolog je predlozio operaciju.a spermokultura je ok i moji nalazi su ok.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Spermiogram?
22.4.2009 22:01:59   
ena0002
I ja sam osjetila da Godinjak bas puno ne zagleda spermiogram, ne znam zasto user posted image  Nisam strucnjak i mogu reci da nemam pojma, ali ako je takav nalaz bio kako je mogao raditi insemenacije bez da napomene da tm mora otici urologu user posted image
Ja sam mu naglasila za leukocite kod mm i da ima upalu prostate ali on nista na to nije odgovorio. U svakom slucaju neka tm sto prije ode urologu.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Spermiogram?
25.4.2009 21:02:11   
bjaca
user posted image ja moram da se javim i sa lijepim vijestima jer se nadam da cu nekom drugom pomoci sa svojim iskustvom.
moj mm je u februaru radio prvi spermiogram koji i nije bio najbolji
br spermija u 1 ml 20 miliona pataloski oblici 50% normalni blici 50% spermij se kretao donekle ravno i sporo
trazili smo pomoc od dva razlicita doktora dr grizic iz nt nam je rekao da pije proviron 45 dana 3x1 jedno pakovanje sadrzi 50 taleta i kosta 56,70 KM koristi maticnu mlijec u obliku tableta a najbolje zaledzenu maticnu mljiec iz tegle i koja se cuva u frizideru,da jede orahe i suhe sljive
nakon 45 dana i 7 dana pauze ponovo je radio test i puf vijesti izvrsne
34 miliona spermija normalni oblici 65% pataloski 35% doktor kaze da je to izvrsno terapija je djelovala pa se nadam da ce i drugima pomoci koji imaju slican problemuser posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Spermiogram?
25.4.2009 21:07:18   
bjaca
jos da dodam culi smo z aneku novu terapiju aloa verom pas e malo raspitajte kod vasih doktora kazu da je dosta ucinkovita

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Spermiogram?
27.4.2009 19:00:42   
mina minka
cestitam na nalazu,znaci ima nade i hvala na informacijama

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Spermiogram?
28.4.2009 21:55:23   
mima1
cao
ja sam nova na ovom sajtu al mi je drago da sam ga pronasla, ja i mm kao i vecina vas ima problem oko dobijanjauser posted image , spermogram nam nije dobar. da ne duzim koristimo terapiju od tesica, pa me zanima da li je neko od vas vec imao iskustva sa njim?
user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Spermiogram?
28.4.2009 22:00:08   
Leva
Dobro dosla mima user posted image
Imas temu Terapija Tesic Slobodana.
Mi nismo probali ovu terapiju ali ono sto se dobro pokazalo je: Vitamini E, C, Selen, Zink, maticna mlijec najmanje tri mjesec.


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Spermiogram?
28.4.2009 22:03:43   
mina minka
dobro dosla mimauser posted image user posted image pisi nam vise kakav je problem kod vas pa cemo razmijeniz misljenja.sta sad koristite

(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Spermiogram?
29.4.2009 21:16:59   
mima1
pa imamo veoma mali broj spermija i uz to su veoma malo pokretni, dva puta je radjen spermogram, u razmaku od mjesec dana. posle nalaza odlucili smo se odmah da se obratimo tesicu i otisli za bgd, uzeli terapiju, i evo vec smo zavrsili tri mjeseca terapije i nista. sad ce mm ponovo ici raditi spermogram i cekamo nalaz od urologa. (kod mene je sve u redu)
sta ce biti vidjecemo, ali najbitnije je da ne odustajem, ponekad me savlada tuga i uhvati kriza ali to je valjda u nasim slucajevima normalno.user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Spermiogram?
30.4.2009 13:50:54   
*Maki*
Nalaz spermograma mog dragog je Hypospermia-manja količina ejakulata, ostale vrednosti su dobre. Dr nam je rekla da je to zbog toga što se nije suzdržavao od odnosa 7 dana nego 4 i da bi nalaz verovatno bio normalan i po tom pitanju.
Moja doktorka je rekla (znači moj ginekolog, ne dr koja je radila analizu spermograma) da je moguće da prolaktin i kod njega ometa oplodnju kao i konzumiranje alkohola i cigareta.
Pošto je kod njega nalaz spermograma ok, da li može kod njega nešto drugo biti uzrok što ne mogu da ztrudnim...ili je očigledno da je problem do meneuser posted image
Inače kod mene je do sada jedino problem što je prolaktin povećan pa sam sada na terapiji, i ostalo je još da proverimo prohodnost jajovoda...
Ne znamo da li bi trebalo i on da proverava polne hormone i ostalo što je potrebno ako je spermogram ok?




< Poruku je uredio *Maki* -- 30.4.2009 13:52:19 >

(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Spermiogram?
30.4.2009 14:53:24   
Leva
Maki i mima posto vidim da ste nove  na forumu preporucujem vam da svratite na ovaj LINK http://www.ringeraja.ba/forum/m_248350/mpage_89/key_/tm.htm
i pitate sto god vas interesuje. U Cekaonici uvijek mozete naci zene koje se vec godinama bore sa neplodnoscu iz raznoraznih razloga, ovako se plasim da ne odete off topic a da ne dobijete dobar savjet ili pomoc.
pusica i vidimo se u Cekaonici user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu *Maki*)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Spermiogram?
30.4.2009 15:54:54   
*Maki*
Draga Leva hvala što si me uputila i izvinjavam se za offtop. Prosto nisam znala gde da svrstam ovo pitanje. Hvala, ljubac

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *