|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
4.5.2010 15:43:08   
Lejla Ka
Marinčii, svaka majka dojilica zapadne u krizu kad joj je "dosta" dojenja, naročito ako se pojave neki problemi u kasnijem dojenačkom stažu. Svi se oni mogu prevazići, i dojenje nastaviti.
Pošto vidim da se dvoumiš, ja ću ti reči da te neću ohrabrivati da prestanete već upravo suprotno, da nastavite. Jer realno je rano da prestaneš. Tvoj mali sisavac očito ima neke svoje "tabijate" kad malo štrajkuje, možda kod svojih skokova u razvoju, umjesto da pojača, on zaštopa. Ali kad ga prođe nastavi dalje. Ja tebi najiskrenije preporučujem da izdržiš još malo, pa da vi svoje dojenačko druženje lijepo nastavite. I dalje mislim da ne moraš forsirati, ali se slažem da mu ponudiš kad plače i kad je nervozan, a naročito da mu daš kad traži. Ako odbije, nemoj nagovarati. Nekako mi se čini da će te vi i ovaj štrajk prevazići i dogurat još.
Što se tiče prevencije mastitisa, ti si sad poslije 4 štrajka iskusni štrajkbreher user posted image , znat ćeš i u buduće prepoznat kad se mladi gospodin počne nećkat da podigneš sebi stanje pripravnosti i držiš pod kontrolom moguću pojavu zastoja. No neću te lagati, zastoji, a i mastitisi znaju iskočit iza ćoška i potpuno nenajavljeni iznenadit, ali to nećeš ničim moći spriječiti, i ne treba se opterečivati, o tom po tom. Nemoj da te strah od nečeg mogućeg, ali ne sigurnog spriječi u tome da se ti i tvoj sin još družite na najdivniji i najzdraviji način.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
4.5.2010 17:29:33   
bebbe RR
Da li su svi vaši sisavci imali štrajk dojenja?!
Ema nikada nije imala tu fazu!
Mi smo se prestale dojiti po noći kada je napunila godinu dana. Sada se dojimo minimalno tri puta - ujutro, uveče, te pred spavanje po danu, a zna tu biti i još po koje utješno dojenje:)))
Ne žuri mi se da prestanem, ali, eto, skupljam informacije, pripremam se...  Mene više budi onaj praktični dio - kako to izvesti, kako ubijeediti dijete da je dosta?! Jer, onu foru sa mazanjem bradavica uzasnim ukusima, naravno, ne osudjujem, svako radi sta hoće i misli da je najbolje, ali ja ne bih NIKADA!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
4.5.2010 17:45:35   
aazra
Ni Bilal nikad nije imao takav strajkuser posted image

Ja se stvarno ne opterecujem ....Dojit cu do kad mi se bude dojilo i tacka.
Jednom sam pisla na drugoj temi dobar nacin kojeg je primijenila moja svekrva - kad su djeca imala preko dvije godine fino im objasnila da "mamu boli" i prilicno se bezbolno zavrsilouser posted image

_____________________________








(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 0:19:06   
Lejla Ka
Štrajk nije obavezna faza. Neke bebe štrajkuju, neke ne.
E sad ću vas nešto zamoliti, drago mi je da se interesujete za temu, ali molim da nam je ne začatavate, jer se u silnom broju postova pogube oni sa konkretnim informacijama. Hvala.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 0:23:32   
Hanady RR
MM je večaras noćna...sutra ja idem da šetam krugove po sedreniku a on će da je pokuša uspavati sa bočicom...možda kad skonta da me nema u kući uspiju u namjeri spavanje. javimo vam napredak sa nadom da ga bude.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 9:46:14   
marinčii
lejla ja evo da javim da smo ponovo počeli s dojenjem jučer je dojio 4 puta a evo i jutros kad se probudio,tako da sam odlučila da nastavljamo do nekog novog štrajkauser posted image ,tako da idemo s ove teme dok nam opet ne zatreba..puno sreće želimo svima koji žele prestati da im prođe što lakše i bezbolnije...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 10:20:24   
Lejla Ka
Marinčii user posted image

Delly, tebi sam ostavila post na predhodnoj strani, ne znam jesi li ga vidjela.

Hanady, želim sreću u pokušaju user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 13:32:12   
delly
danas nema sise po danuuser posted image user posted image neosjetim da moram ispumpavati :) vidjet cemo kasnije a mala netrazi

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 13:40:37   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

MM je večaras noćna...sutra ja idem da šetam krugove po sedreniku a on će da je pokuša uspavati sa bočicom...možda kad skonta da me nema u kući uspiju u namjeri spavanje. javimo vam napredak sa nadom da ga bude.user posted image


I kod nas je uspavljivanje problem. Ema neće bočicu, niti dudu, tako da se samo na siki uspava. Ili u autu. E, sad... Nebulozno mi je da je vozim kao luda dva sata nakon što konačno zaspi po danu, a drugog načina nema... Zaspala je nekoliko puta dok je lezala pored tate, ali to je baš, ali baš rijetko... U biti, da bih ja prestala dojiti, Ema će morati naučiti da samostalno zaspi...
Hanady, sretno, nadam se da nnećeš uzalud šetati Sedrenikom:)


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 14:27:59   
Majčica
Ja mislim da je uspavljivanje dojenjem za vecinu majki koje duze doje problem, jer bebe samo tako nauce da zaspu. Mi bi davno prestali dojiti da se tako ne uspavljujemo. Pogotovo je tesko za bebe koje nece ni cucu ni bocu. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 14:40:54   
Lejla Ka
Ja uspavljujem dojeći (samo navečer), ali osjetim u zadnje vrijeme da bi se on mogao fino uspavati i bez toga, samo da ja ne budem u blizini, da ga uspava neko ko to radi i za dnevnog spavanja. Da probate tako?
Opet začatasmo temu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 14:44:06   
delly
i ja sam mislila da prestankom dojenja cemi biti problem je navecer uspavati ali nije uopce , inace zaspe na cici a ovi dana kad sam pila antibiotike nisam je mogla navecer hranit a nece ni flase pa je jela kasicu i vode pila i zaspala bez problema...svaku noc user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 15:36:19   
Lejla Ka
Delly, ja bih nastavila sličnu praksu. Zapravo ne znam kako to vaše dojenje-uspavljivanje izgleda?
Ja sa svojim momkom legnem, on doji ležečki i zaspe, a ja se izvučem. Ako je kod vas slično, ja bih recimo podojila u sjedečem stavu (s obzirom da smo dogovorili ostanaka na ta dva podoja), a onda je uspavljivala bez dojenja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 22:27:58   
delly
ja svoju dojim sjedeci ,tako mi je lakse , i poslije podoja je dignem na rame da mi podrigne to obavezno svaki put ako nepodrigne onda se budi puno i tako mi zna zaspati , .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 22:38:08   
Hanady RR
ja šetala i šetala...mm uspaljivao i uspaljivao...a ona zvala mamana, mamana ja i mm se pravili da ne čujemo...i zsapala je nakon 45 minuta u suzama sva. malo mi žao al fakat tako će biti dok ne skonta da ''ike'' nema...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
5.5.2010 22:44:54   
delly
bravo user posted image user posted image user posted image user posted image tesko je to ali mora se nazalost

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 12:33:36   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja šetala i šetala...mm uspaljivao i uspaljivao...a ona zvala mamana, mamana ja i mm se pravili da ne čujemo...i zsapala je nakon 45 minuta u suzama sva. malo mi žao al fakat tako će biti dok ne skonta da ''ike'' nema...

Ako bude ko kod mene kad smo izbacivali nočne, brzo će skontat, a ja vam želim da vam bude tako.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 12:35:42   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: delly

ja svoju dojim sjedeci ,tako mi je lakse , i poslije podoja je dignem na rame da mi podrigne to obavezno svaki put ako nepodrigne onda se budi puno i tako mi zna zaspati , .

Onda samo furajte dalje, jer je to zapravo podoj prije spavanja. Moj zaspe sa dojkom u ustima, pa Boga mi nekad neće ni da pusti kad krenem da ustanem. Kod vas je to puno bolja situacija kad jednom dođe do izbacivanja i tog podoja.
Kako si ti delly?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 13:36:13   
delly
iskreno da ti kazem nisam ocekivala da ce mi ovo ovoliko tesko pasti user posted image osjecam se nekako kao da sam najgora na svjetu ,a mala ista sad ni necupa majicu ,kao da dobiva cicu svakih 30 min ,. vidjet cu kako ce danas proci .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 14:46:51   
Lejla Ka
Sasvim je normalno da se tako osječaš. No nema razloga.
Važno je da ti njoj ne uskračuješ kad ona traži, ona traži kad želi.
Mazite se, igrajte, ima puno načina da majka ostane u bliskom fizičkom kontaktu sa bebom i bez dojenja.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 16:16:10   
Anoniman
Moja curica je prekjučer imala 1. rođendan , još je dojim, zbog toga slabije jede čvrstu hranu a dojim je po 5-6 puta u toku dana plus po noći.
Pedijatrica mi je savjetovala da prestanem dojiti zbog toga, jer je kao velika.
Ja bih je još dojila, baš uživamo u tome, ali me je nekako strah tog odvikavanja, kad bude veća, teže će joj biti, sad recimo, nikad same nije tražila ni na koji način, ni rukicom ,ni pogledom ni ništa ali ja osjetim po nervozi kad joj treba.Šta da radim? Stariju sam prekinula dojiti sa 10 mjeseci i nisam imala nikakvih problema.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
6.5.2010 23:33:07   
Lejla Ka
Zinanina predpostavljam da si cijeli dan sa curicom.
Interesuje me kako izgleda vaš dnevni raspored hranjenja? Koliko imate nočnih podoja?
Ne mora značiti da je dojenje razlog što ona ne jede drugu hranu onoliko koliko ti od nje očekuješ.
To što je "velika" nije nikakav razlog da prestaneš dojiti, pogotovo što ona nije velika. Bitno je šta ti i tvoja beba želite. Nemoj se bojati kasnijeg odvikavanja jer ne možeš znati kakvo će ono biti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 8:34:36   
Anoniman
E ovako: ja jesam cijeli dan sa svojom malenom, ona spava dva puta dnevno i dojim je prije i poslije svakog spavanja, u toku noći 3-4 puta, što mi ne predstavlja nikakav problem, i uopšte mi dojenje nije nikakav problem, iako dojim samo iz jedne dojke, još od njenog 5. mjeseca.Ali, desi se povremeno da ona jednostavno neće da jede ništa drugo što joj ponudim, i onda me svi iz moje okoline savjetuju da prestanem dojiti, jer bi onda sigurno bolje jela. I još na to sve mi to isto ped. kaže, iako sam joj rekla da ona odbija bilo kakvo mlijeko iz flašice, kao, ne mora ni piti, ima jogurt, puding, milchschnitteuser posted image , i to joj je dovoljno.
I onda na  to sve pridodam moj strah od prestanka dojenja kasnije- i nalazim se u velikoj nedoumici. Sa starijom kćerkom nismo imali nikakvih trauma prilikom prestanka dojenja, najnormalnije je prihvatila flašicu, sa 2,5 godine, ja nju pitam, da li ona jedina u svojoj grupi u vrtiću pije flašicu, kaže da, ali sad ću ja nju baciti( pri tome pije mlijeko) i stvarni popije  mlijeko i baci flašicu i to je bilo to. Cucu je sama sa godinu izbacila.

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 8:35:32   
Anoniman
Zaboravila sam napisati da se polovinom juna vraćam na posao, ali bih je i dalje mogla dojiti.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
7.5.2010 8:42:49   
Hanady RR
Mi smo i sinoć zaspali bez sike...ali zato jutros prije spremanja čupala je mamu i tukla i tražila ''iku'' nije je dobila....user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *