|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 34 35 [36]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.3.2016 20:56:00   
ananas_ze
evo i mene na ovu temu
nadam se da cu biti od koristi
prosle godine u ovo vrijeme S je imao nepunu godinu dana, i mnogo je dojio a ja sam pocela raditi i nisam bila kuci 4-5h, jednostavno kad me nije bilo nije ni trazio da doji

kasnije sa 15mj za vrijeme ramazana je poceo spavati sam jer sam cekala sehur, budio se, davala samu nekad da doji, nekad vode, nekad bi nastavio spavt dok osjeti da sam tu, tako je izbacio nocne podoje, a kasnije i onaj podoj oko 7h ujutro.
sada doji najcesce samo navece, budio se kad su nicale trojke par noci i sad kad nicu petice, to je zapravo jedini razlog zbog kojeg jos dojimo
znaci par noci je guravo al se prezivi, sretno mame user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.3.2016 13:10:43   
Lady26
Hvala Vedada user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
21.8.2016 18:28:59   
bejbibi
Hello zenice .da malo aktiviram temu

Ovako,drugi put dojimo..medjutim trudna sam opet i dojenje me bas iscrpljuje ...cura ima godinu i 5mj i jako je vezana za memu..prijw dvije sedmice sam prestala da joj dajem po danu al zato sam ostavila nocno.i ona ko da zna da samo tad doji pa se budi x puta :( a taman je ustabilila spavanje...
Eh moje pitanje je sljedec.. kako da joj ukinem nocno dojenje i samim tim dojenjw uopstenouser posted image nekad joj ne dam pa place al sam cvrsta,brzo zaspe al opet nakon sat se budi i moram dati...moze li to ukidanje proci bez placa user posted image
Sa sinom je jako jednostavno bilo...dvije sedmice nije dojio po danu i jednom samo odlucim da ne dam navecer ,malo se uzvrtii i zaspao.to je bilo to..
Da naponem jos da su meme prazne skoro ..uopste se po danu ne pune .ne osjetim taj zig ..
Unaprijed zahvaljujem na savjetima

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.8.2016 0:10:21   
ananas_ze
Bejbibi ja pisah veb, mi smo ukidali nocne, pa dnevne,prvo onaj u danu kad spava,pa navece pred spavanje pa jutarnji, prihvatio je kravlje mlijeko,pije ga 1-2x na dan po 150ml

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
22.8.2016 8:46:22   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bejbibi ja pisah veb, mi smo ukidali nocne, pa dnevne,prvo onaj u danu kad spava,pa navece pred spavanje pa jutarnji, prihvatio je kravlje mlijeko,pije ga 1-2x na dan po 150ml


Hvala draga na tvom iskustvu ...pije i moja kravlje al slabije skroz ....posto ssm ja ukinula dnevno davno ona ni ne trazi vise al cim se sprema za spavanje oodmah osmijeh jer zns da ce dobiti memu user posted image ...al malo ppodoji i ostavi i inda se vrti i zsspe....planirala sam veceras krenuti ss odbijsnjrm po noci ...uh

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
30.11.2016 11:11:12   
Zvezdica***
Drage mame, treba mi savet kako poceti sa prestankom dojenja. Moj mali ima osam i po meseca. Nije mi problem dojiti, ali planiramo drugu bebu, htela bih smanjiti broj podoja na 3-4. Dojen je na njegov zahtev jednom je moguce odvuci mu paznju ali vec sl.put place. Uopste ne trazi da sisa kad smo napolju, negde u goste dok ne ogladni, ali kod kuce je zato katastrofa na svakih pola sata user posted image
Nije problem ni kad ga neko drugi cuva dok me ne vidi. Uglavnom smo sami, suprug radi od 7 do 19h.
Da li treba da mu uvedem uzinu? Pre mesec dana je bio 9.300gr.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
30.11.2016 12:16:05   
bejbibi
IZVORNA PORUKA: Zvezdica***

Drage mame, treba mi savet kako poceti sa prestankom dojenja. Moj mali ima osam i po meseca. Nije mi problem dojiti, ali planiramo drugu bebu, htela bih smanjiti broj podoja na 3-4. Dojen je na njegov zahtev jednom je moguce odvuci mu paznju ali vec sl.put place. Uopste ne trazi da sisa kad smo napolju, negde u goste dok ne ogladni, ali kod kuce je zato katastrofa na svakih pola sata user posted image
Nije problem ni kad ga neko drugi cuva dok me ne vidi. Uglavnom smo sami, suprug radi od 7 do 19h.
Da li treba da mu uvedem uzinu? Pre mesec dana je bio 9.300gr.



Evo nase iskustvo( oba puta isto bilo ..stim da sam prvi put dojila 2g a sada 1,5g ) ..prekinula zbog trudnoce i mucnina

Prvo sam ukinula dnevno dojenje na dvije sedmice ..nikako nisam davala ,a kad bi htjela ja dam nesto da jede ili pije ..
Da napomenem da je spavala uz dojenjw ,tako da je prva tri dana bilo malo teze ,al ja joj napravim kakao ,ona me zagrli i zaspe ..nakon dvije sedmice sam ukinula i nocno ,samo prekinula jedno vece i super proslo ,bez placa,bez histerisanja :) a bila je veliki sisoljubac...
I vama zelim da tako lahko prekinete :)
Sretno
Ps.da napomoenem jos da preko noci nista ne dajem da pije jer je i to navika onda a ako sam ukinula dojenjw onda necu da dam nista deugo ...meni to nema smisla mjenjati dojenjw zbog flasice a isto se mora ustajati po noci ...tako da kad se ukine dojenje po noci onda nema nista drugo za piti ..sta pije pred spavanje to je to :)

< Poruku je uredio bejbibi -- 30.11.2016 12:18:01 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Zvezdica***)
Neposredna veza do poruke: 882
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 34 35 [36]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 34 35 [36]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *