|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura i grafikon BT
27.8.2010 17:01:32   
shmiki
drage moje a sam ovog meseca pocela meriti BT ,ali od 9 dc,i tada je bila 36.2 zatim skoci na 36,7,pa sledeceg dana tj 11dc bila je 36,5 pa sle 36,6 i onda nagli pad 36,3 pa 36,2 ...15 dc skocila na 36.7 ,pa 36,6, zatim opet 36,6 i danas evo 18dc 37.1 ,nadam se da nece padati i da ovo znaci da sam imala ovulatorni ciklus ,upisujem podatke na Fertility freiends ali mi jos nije pokazalo ovulaciju tacnije presek onaj (znate na sta mislim) mada se nesto i ne nadam da hoce ovog meseca jer sam tek pocela i to od 9dc ...Ipak mogu reci da mi je dosta pomoglo da se smirim ,i opustim se ,da konacno uzivam sa suprugom ,jer je zadnjih dva meseca bilo jako napeto i stalno sam o tome razmisljala hoce li sad uspeti ,hoce li hoce li ...
malo sam oduzila user posted image user posted image al sam htela sa vama podeliti svoje iskustvo..

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Bazalna temperatura
14.9.2010 22:34:13   
mala maj
kako

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Bazalna temperatura
15.9.2010 20:13:37   
ivana st
Shimki samo nastavi mjeriti Bt.Naučiti ćeš više o svom ciklusu i samim tim znat ćeš kad su ti točno plodni dani, a onda ćeš nam se nadam se uskoro javiti i sa lijepim vijestima user posted image .Želim ti user posted image user posted image što prije!

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu mala maj)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Bazalna temperatura
7.4.2011 11:09:21   
myself
pocela sam da mjerim bazalnu zadnja tri mjeseca i ovaj mjesec mi je grafikon pokazao da nema ovulacij user posted image pouzdan je poprilicno, kada mi je prosli i pretprosli mjesec pokazao da dan ovulacije oba puta je user posted image dosla za 14 dana (lutealna faza koja je uvijek ista), a ovulacija nije bila isti dan. 

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Bazalna temperatura
7.4.2011 12:21:22   
AAvalon
myself, ja se slabo razumijem u bazalnu temperaturu jer ne mjerim, ali znam da svaka zena s vremena na vrijeme moze imati anovulatorne cikluse (u kojima ne dodje do ovulacije) - znaci i potpuno zdrave zene koje nemaju problema sa zatrudnjivanjem. tako da to nije nista sad strasno user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Bazalna temperatura
16.6.2011 16:34:13   
atemalada
Da malo dignem temicu...Sta mislite o mom grafu. Napominjem da user posted image  nije jos stigla. Ne znam zasto????
user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Bazalna temperatura
16.6.2011 22:10:34   
Lulu_08
atemlada meni ovaj pad temperature govori da bi ti vjestica mogla stici vec sutra ili ako ti je lutealna faza 14 dana onda za 2 dana odnosno 14 dana nakon 15dc kada je deketovana ovulacija sto znaci 29dc.

U slucaju trudnoce, kada se desi "implantacijski pad" mislim da isti bude jako mali, odnosno ne bude ispod "donjeg nivoa" temperature.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu atemalada)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Bazalna temperatura
5.7.2011 20:01:36   
Lulu_08
Da "podignem" temu, pratim bazalnu evo drugi ciklus, prosli ovulacija bila na 15dc, 13 dana kasnije stigla user posted image . Ciklus prije nisam pratila bazalnu ali jesam mjerila sluz i ostale simptome, i slicna je bila situacija, ovulacija 14dc - 14 dana kasnije stigla user posted image . Sada sam na 7dc, mjerim i dalje, i nadam se da ce u "roku" odnosno do 28dc doci user posted image , u tom slucaju bi 5dc bio prvi dan na moru i vec bi bilo u prolasku i mogla bih se kupati, a i "truditi se" hehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Bazalna temperatura
19.7.2011 16:42:36   
caja 2
Cao da vam se i ja pridruzim sa jednim pitanjem....znam da nismo sve iste al me zanima jedna stvar moja bazanlana temperatura nevarira puno 10 og 7 2011 sam imalauser posted image i pocela sam mjesriti temperaturu e sad me zanima jedna stvar nista se nedesava krece se od 36,3 pa onda 36,4 itako nista se nedesava.bar ne jos.zanima me dal temperatura treba pasti kad je dan ovulacije ili narasti.i koliko se poveca temperatura kad je PLODAN DAN ili kad je ovulacija za koliko..otprilike..

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Bazalna temperatura
19.7.2011 16:53:45   
dush
Draga caja, e ovako ti je za bazalnu....
Ako si imala 10.7 user posted image znaci da ti je danas 9 dan ciklusa. Ako ti je do sada temperatura oko 36.3 i 36.4, to znaci da ce ti takva biti jos koji dan.
E sada teoretski....Ako imas cikluse 28 dana, ovulaciju bi trebala imati npr 14.dan. Po bazalnoj bi ti 13ti ili 14ti dan ciklusa trebala temperatura pasti na npr 36.1 ili 36.2 i onda 15ti ili 16ti dan skociti na 36.7. To su jako mala odstupanja, negdje po 0,2 stepena, zato je bolje mjeriti digitalnim termometrom.

Temperatura skoci kada se poveca progesteron, sto znaci da je ovulacija BILA. Znaci, kada ti temperatura skoci, ovulacija je vec prosla.

Mjeris li svako jutro u isto vrijeme? Temperatura se treba mjeriti svako jutro PRIJE nego ustanes, poslije najmanje 4h spavanja, na istom mjestu (usta ili vaginalno).

Btw, imas na stranici www.fertilityfriend.com sve detaljno opisano i tamo mozes biljeziti temperaturu, pa ce ti sam FF izracunati kada si imala ovulaciju.

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Bazalna temperatura
19.7.2011 17:04:59   
caja 2
jesam.sve po tim pravilima al bila sam zbunjena zbog tog sto se nedesava nista tj nikakva promjena kazem 36,4 i 36,3 pa sam sebe sama zbunila vise citajuci o toj baz.temperaturi...koliko sam shvatila ona se poveca pred dan ovulacije za samo nekoliko *C gore nesto malo......nema tu neke bas velike razlike...al stvarno se mora pratit jer to sto se temperatura za to malo poveca moze na kraju krajeva donijetiuser posted image ko ima srece....

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Bazalna temperatura
1.8.2011 20:56:32   
Anoniman
pozdrav svim trudilicama...Nova sam na forumu i mogu vam reći da ste me ubijedile da i ja počnem pratiti bazalnu temp., mada moram priznati dosta sam skeptična jer nakon 6 godina pokušavanja morala sam koji put potrefit za plodni danuser posted image Kod mene je m. na svaka 24. dana ovaj mjesec sam pila dabroston od 11.dana do 21. i dok. mije rekao po prestanku da trebam dobiti kroz 4-5.dana, a ja dobila odmah sutradan znači ovaj mjesec sam dobila 22. dan.. Interesuje me da li neka od vas ima sličan "problem"t.j da tako rano dođe m.

puno pozz za sve

(odgovor članu caja 2)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 8:46:05   
amarilius
cure imal ko da prati BT ,evo ja ovaj mjesec pratim pa mi je u prvom dijelu ciklusa tem se kretala oko 36.4 a u drugom poslije ovulacije 36.8 ,jutros na 25 dc  izmjerena 36.9 ,šta vi mislite možel ovo mirisat na user posted image
inače od simptoma drugih ništa malo umor i glavobolja


_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 8:48:42   
amarilius
zaboravih napisat da mi ciklus traje 28 d,znači neočekujem je za tri dana

_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 9:09:11   
Andy_Bec23
Amarilius .... Temperatura mora biti povisena duze od 18 dana kako bi se moglo sjmo rec sa sigurnoscu da je trudnoca u pitanju.... Ja bih na tvom mjestu napravila test ako ti ne dodje za 3 dana :-)

Zelim ti svu srecu i dao Bog da si trudna :-)

Moja temperatura je od 4.11 vec izmedju 36,7 do 37,0 jos samo cekam da dodje dan D i da uradim test :-)

Koliko dugo vec mjeris bazalnu?
user posted image

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 9:16:28   
amarilius
mjerim tek ovaj ciklus ,mjerim još tri dana trebala bi vještica nedoć 14.11
ako ne dođe radiću test u utorak
kad ti svoju neočekuješ,aBd sve da zatrudnimo uskorouser posted image


_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 9:23:24   
Andy_Bec23
E temperatura se u principu treba mjeriti 2-3 ciklusa kako bi sa sigurnoscu mogla utvrditi kada je bila O .... Ja ti zelim svu srecu da vjestica ne dodje 14.11 . Moja (ne)treba doc 20.11 ..... user posted image user posted image Al ja se vec sada osjecam trudnom :-)

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 9:27:07   
amarilius
Andy hvala na od



_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 10:06:08   
pauza
IZVORNA PORUKA: amarilius

cure imal ko da prati BT ,evo ja ovaj mjesec pratim pa mi je u prvom dijelu ciklusa tem se kretala oko 36.4 a u drugom poslije ovulacije 36.8 ,jutros na 25 dc  izmjerena 36.9 ,šta vi mislite možel ovo mirisat na user posted image
inače od simptoma drugih ništa malo umor i glavobolja


moli Boga da temp. ne padne u naredna 3-4 dana i duze naravno (kazu da je 18 dana zaredom znak trudnoce) :-)) a ova promjena sa 36,8 na 36,9 je neznatna... to ne racunaj :-)

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Bazalna temperatura
11.11.2011 10:15:01   
amarilius
ok cure ,pratim dalje
navijam za sve naše user posted image user posted image


_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Bazalna temperatura
5.1.2012 7:49:59   
mala sobica
zdravo cure
ja sam nova na forumu, tek prvi mjesec kako mjerim bazalnu temp.
pokusat cu ubaciti svoj grafikon,pa da malo iskusnije trudilice to prokomentarisu :)
poozdrav za sve....

(odgovor članu amarilius)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Bazalna temperatura
27.1.2012 22:22:32   
mykica
Da malo dignemo temu, nije valjda da niko ne mjeri bazalnu?

(odgovor članu mala sobica)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Bazalna temperatura
27.1.2012 22:27:13   
Rabi
i ja samo da podignem, nadam se da ce se neko javitiuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Bazalna temperatura
27.1.2012 22:48:20   
mykica
Koliko dugo ti mjeris bazalnu? Je li pomaze?

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Bazalna temperatura
28.1.2012 11:48:04   
amarilius
evo cure i ja mjerim ovaj mjesec,na početku ciklusa tem se kretala od 36,3 do 36,5 ,pa sam 13 dc ojetila bolove u donjem dijelu stomaka i u karlici koji su trajali oko dva sata mislim da su bili baš ovulacijski bolovi,sledeća dva dana temperatura je bila 36,4 pa skok na 36,9 i od tada je približno 36,9 39,8 nadam se da neće spasti ovaj mjesecuser posted image .Danas mi je 19 dc

_____________________________

"Ne bojim se oluja ,jer učim kako da jedrim svojim brodom"

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *