|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura
5.3.2012 21:44:22   
mykica
Ima toplomjer za mjerenje bazalna temp. kupiti al je nesto skup. Ja koristim obicni toplomjer i funkcionise :) Mjeris je ujutru prije ustajanja, i uvijek u isto vrijeme. Znaci cim se probudis prije nego ustanes, jer cim se ustane temp. malo poraste. Mjeris je i biljezis. Vidjet ces tokom menstruacije ti je niza a kako se blizi O raste, na stranici www.fertilityfriend.com/ se mozes besplatno prijaviti i unosis svoje vrijednosti. Graf se sam pravi i pokaze kad bude O. Vidjet ces vremenom ces se uhodati, a nadam se da ces i sto prije ugledati svoje user posted image user posted image . Sretnooo i izvjestavaj nas user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 17:27:07   
Marija13
Hvalaaaa user posted image počela sam mjeriti, i mada sam čitajući vaše postove skontala da je najbolje mjeriti ispod jezika, ja sam počela ispod pazuha, tu je već koristen ovaj koji imam pa mi ga gadno stavljati u usta user posted image Na fertilityfriend.com upravo pokušavam da nađem gdje se tačno unosi..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 17:57:47   
Katarina3
Cao svima nova sam ovde na forumu,vec tri meseca sam merila temp.ali mi ocigledno neuspeva,koristila sam i lh trakice ni to nepomaze,neznam vise ni sama sta da radim doktor mi kaze da mi je sve uredu kad san bila na pregledu,ali nesto ocigledno nece :/// sve m ise popelo na glavu,al svaki mesec neka nova nada

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 18:26:44   
mykica
Marija13 Jesi seuspjela snaci na feritility? My chart ti je za unos podataka. A sto se tice mjerenja i ja mjerim ispod pazuha i apsolutno nema veze to mi je rekla i dr. bitno je samo da ako si pocela tako mjeriti da i nastavis tako. Sretno!

Katarina3 Koliko dugo vec pokusavate da zatrudnis? Moras se malo opustiti nemoj toliko razmisljati o svemu polahko. I ja sam sebe previse opteretila, samo polahko bice to sve dobro user posted image

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 18:45:54   
Katarina3
Pokusavamo 6 meseci znam nije toliko puno ali opet nesto u nama se preplasi da nije sve kako treba zato se ja malo i plasim,ali nadam se da ce biti bolje drago mi je da mogu sa nekim podeliti savete i zajednicka razmisljanja !Hvala vam od srca

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 18:50:50   
mykica
I mi pokusacamo 6 mjeseci user posted image eto vidis nisi sama. Znam tacno kako ti je, i ja sam se preplasila, uvijek nagadam da mi nije ovo ili ono. Ali vjeruj doktorima ako kazu da je sve ok nemoj se sekirati. Sto kaze jedna nasa clanica samo puno ljubavi i strpljenja. I doci ce mali bebac user posted image Tu smo svi, skoro svi imamo isti cilj tako da uvijek se mozes obratiti kada ti sta treba user posted image

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Bazalna temperatura
6.3.2012 19:01:50   
Katarina3
Znam ja da je tu i do psihe veci dio ali svi znaju da je se tesko opustiti ko god da prica da je lako nije,nadam se da cemo sve mi uspeti veoma brzo naravno ako smo zdrave ,:)

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Bazalna temperatura
9.3.2012 19:35:14   
Marija13
Zanima me kada se na grafu pojavi crvena linija?? Je li po završetku ciklusa (ako uopće i postoji O)...? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Katarina3)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Bazalna temperatura
10.3.2012 10:20:39   
mykica
taj dan koji je oznacen crvenom linijom, jeste dan kada je bila ovulacija

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Bazalna temperatura
10.3.2012 19:36:42   
Marija13
Hvala mykica user posted image toliko imam pitanja, tek sam pocela i mjeriti BT, i pratiti CZ, drugim riječima ganjati O...vidimo da nema user posted image "slucajno"

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Bazalna temperatura
10.3.2012 19:48:20   
mykica
nema na cemu samo ti pitaj, sta god ti treba. a nema user posted image slucajno, moramo se malo potruditi :) Ja ti preporucujem i da gledaj cervikalnu sluz ona je najbolji pokazatelj kad je O. Sretno!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Bazalna temperatura
11.3.2012 22:06:51   
mala sobica
pozzz za aktivne trudilice :)
imam jedno pitanje, tice se pracenje sluzi. nisam se bas snasla :) sluzi mi nema gotov nikako,i ono malo sto ima vecinom je vodena i bijela (poput mlijeka)user posted image
kako vi provjeravate? da li sa toaletnim papirom ili?

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.3.2012 22:13:46   
Rijada
cao cure lijep pozdrav za sviju nova samovde pa me zanima dali je neko od vas radio vantijelesnu oplodnjui kako sve ide dali taj postupak dugo traje i koliko sve kosta moli vas dami pomognete posto treba da radim u maju.hvala vam puno Rijada

(odgovor članu mala sobica)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.3.2012 22:18:36   
mykica
mala sobica provjeravam prstima. Jer tako mozes vidjeti da li je rastezljiva, jer kad se blizi O ona postaje kao bjelace od jajeta, onako vodenasta, i ljepljiva. Sluzi i ne treba uvijek da ima, ona se pocne pojavljivati samo 2-3 dana pred O, tj. kad su ti plodni dani.

Rijada Pogledaj na drugoj temi, vantjelesna oplodnja, tamo ce ti zenice sigurno znati odgovoriti, mi na ovoj tami vise pratim ovulacije pa sumnjam da ce ti neko odgovoriti u skorije vrijeme. Sretno!

(odgovor članu Rijada)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.3.2012 18:08:43   
Marija13
Mene bas zanima da li neko posmatra svoj cerviks user posted image i on je dobar pokazatelj O, ne znam na koji nacin osim sa spekulumom user posted image mozda da kupim neku kucnu varijantu..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.3.2012 13:14:16   
aid@
user posted image

Moze li mi neko malo prokomentirati ovaj gaf; ovo mi je prvi ciklus da mjerim BT, i izgleda da mi je O bila deseti dan, a ja uvijek mislila da je cetrnaesti posto mi je M redovna i ciklus uvijek traje 28 dana. e svasta, bas sam se iznenadila kad je jutros pokazalo tako, samo ne znam zasto je isprekidana linija, prvo je pokazalo punu pa nakon par minuta isprekidanu. to pretpostavljam znaci da nije sigurno da je O bila bas taj dan?

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.3.2012 17:23:44   
Marija13
I je mjerim od nedavno, ali znam da isprekidana linija znači da ciklus jos traje user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu aid@)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.3.2012 18:28:57   
aid@
ma znam da jos traje, danas mi je cetrnaesti dan, ali citala sam da to moze znaciti da o nije bas sigurno tog dana kada je zabiljezena. ima li jos neko u koga je deseti dan? to mi nije jasno s obzirom da mi je m redovna.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.3.2012 17:47:46   
aid@
E tek sad znam o cemu pricas, Marija13... jutros mi je temp bila 34, i ona linija je nestala;( to znaci da o jos nije bila, i pitanje je hocel i biti;(

(odgovor članu aid@)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.3.2012 22:02:39   
Marija13
aid@ nista se ne brini, sasvim je normalno da ti ovulacija bude 10-i DC pa iako ti je ciklus 28 dana, procitaj starije postove vidjeces da je kod mnogih tako, a sto se tice grafikona, ja procitah da nekoliko dana poslije O temperatura opet naglo opadne ali se potom podize user posted image zato no sikiriki, ovo nam je prvi graf, treba malo vremena dok se opustimo user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu aid@)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.3.2012 22:10:00   
sar@
aid@ isprekidana linija ti je zbog toga što si upisala plodnu cervikalnu sluz posle ovulacije, meni uvijek tako označi.To znači da nije siguran da ti je 10 dan bila ovulacija.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.3.2012 18:45:00   
Marija13
Po mom grafikonu O mi je bila prije 3 dana, toliko mi traje povisena temperatura, pratila sam plodnu sluz , ali danas kad bi trebalo da je sve proslo opet imam plodnu sluz eggwhite user posted image pa sam zbunjena, da li je moguce da ovulacija nije bila iako sam imala sve simptome?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.3.2012 21:25:52   
aid@
mozda sam malo dosadna ili malo vise, ali ja poslije jutrosnjeg unosa temp vise stvarno nista ne kontam. danas mi je temp bila 36.7, i dole pise da ovulacija jos nije zabiljezena iako je neki dan kao bila ali je sada i ta isprekidana linija nestala a 16-ti dan cklusa danas. mislila sam da ce mi danas pokazati kad mi je o bila jer mi je za razliku od jucer temp skocila za 0.3,kad ono nista. nadam se jos uvijek da ce se pokazati one dvije crte do kraja ciklusa jer sam ovih dana bas u bedu;( ispostavilo se da i spermiogram koji je mm radio prije dva mj nije bas najbolji iako mu je dr rekao da je sve u redu, a kada sam sinoc uporedila vrijednosti nalaza sa drugim na forumu rezultat je bio katastrofa;( vise stvarno bas nikome ne mozes vjerovati i najbolje sve uzeti u svoje ruke. divim se svima vama koje imate snage boriti se iz dana u dan jer meni moje ponestaje;(((((((((((

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.3.2012 8:47:31   
Marija13
aid@, treba 3 dana da ti bude povisena temperatura da bi ti prikazalo O, strpi se jos malo user posted image A za spermiogram, vjerovatno je u redu, cackanje po netu i nije bas neka opcija, ako nisi sigurna idite kod drugog doktora user posted image Ovdje nas je toliko, svaki mjesec se nadamo iznova user posted image user posted image user posted image zato ne gubi nadu, zajedno smo jace user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu aid@)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Bazalna temperatura
19.3.2012 22:50:56   
mykica
aid@ Nista se ne seiraj, O ti moze biti i 18 dan, ja mjerim vec 4 mj. bazalnu i O mi je uvijek oko 18 dana ciklusa. A sto se tice temp. poslije O ona ima do 2 skoka pada poslije O. Vec pred kraj ciklusa ako nastavi rasti, tj. poslije 26 dana ciklusa ako ti i dalje bude rasla, znaci da su velike sanse da si trudna. Meni je do sad uvijek dan prije mentruacije temp. pala ispod crvene linije i znala sam da cu sutradan dobiti mentruaciju, i tako je i bilo svaki put od kad mjerim. Jesi li provjeravala kako ti je stanje sa O i folikulom? Meni su kao sto sam vec rekla, oko 18 dana O i rekla mi je dr. da sljedeci mesec pokusamo sa folikulometrijum da vidimo sta je sa ovulacijom, mozda mi i ne pukne folikul.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.6.2012 15:45:04 >

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *