|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.8.2011 22:02:40   
Esmeralda
IZVORNA PORUKA: ziziba


Drage moje.......
Ja već 4.god. vučem ASCUS.....i zadnji Papa mi je opet to potvrdio, mozaične promjene evidnetirane, HPV rađen prošle godine bio hvala Bogu negativan....Sad, po savjetu svog ginekologa, trebala bih ove mozaične promjene ukloniti laserom.....Da li je koja od vas ovo radila, kako to izgleda........jednostavno da li imate iskustva sa laserom i uklanjanjem ovih promjena.
Unaprijed vam hvala na svakom savjetu.....
Zaboravih napomenuti da sam sve ove vaše lijekove i narodne i hemijske upotrebljavala.......da sam u sebe gurala sve i svašta, ali to stoji kako stoji.....
LP svima

i ja vucem ASCUS vec godinu i pol. i mozaik.....sve sam stavljala kao i ti sve i svasta od narodnih do hemijskih ali stoji i dalje...nego jesi li ti radila biopsiju mozda...meni su preporucili radi sto stoji duze vremena da vide sto je...i ja bih radila laserom jer stvarno vise nemogu sekret sekret i stalne stalne upale...svaka 4 mjeseca visim kod ginekologa, HPV je negativan hvala Bogu

(odgovor članu ziziba)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.8.2011 22:03:27   
Esmeralda
i ja vucem ASCUS vec godinu i pol. i mozaik.....sve sam stavljala kao i ti sve i svasta od narodnih do hemijskih ali stoji i dalje...nego jesi li ti radila biopsiju mozda...meni su preporucili radi sto stoji duze vremena da vide sto je...i ja bih radila laserom jer stvarno vise nemogu sekret sekret i stalne stalne upale...svaka 4 mjeseca visim kod ginekologa, HPV je negativan hvala Bogu

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.8.2011 7:58:14   
sarisari
zizba znam da covjeku nekada bude svega dosta, ali nemoj nikada da se predas i da odustanes od bilo cega narocito sebe jer covjek mora biti jak i boriti se sretno i nadam se da ce te se obe rijesiti ascusa, sretno

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.8.2011 9:30:08   
ziziba
Esmeralda.......ne nisam radila biopsiju.....tačnije niko me nikada nije ni slao na biopsiju........nažalost i ja sam ti svaka četiri mjeseca kod ginekologa i više mi je stvarno muka........otići ću u srijedu da se još jednom posavjetujem, jer kad mi je pomenuo laser ostala sam zbunjena i zamolila da drugi put pričamo o tome, a on me na kraju jako dobro poznaje, tako da nije odmah ni insistirao na daljem razgovoru.......valjda ću sad, kad su se "slegle" emocije moći trezvenije razgovarati i razmišlljati.........kad dobijem informacije gdje, kako i koliko košta javim ti......Pozz

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.8.2011 9:33:11   
ziziba
Draga Sarisari......pokušavam da ne posustajem........još manje da odustajem......nekad dođe ona "žuta minuta", al hvala Bogu da čovjek ima nekoga, kao što ste vi drage moje, da pruži onu riječ utjehe......

(odgovor članu ziziba)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.8.2011 10:26:28   
sarisari
samo hrabro i sve ce biti u redu aBd

(odgovor članu ziziba)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
1.9.2011 10:58:00   
ziziba
Evo sad sam bila kod ginekologa, i opet sve odgađa za 6 mjeseci (bar utješno sad je 6, a prije je uvijek bilo po 4 mjeseca pa Papa), uz terapiju, pa ćemo vidjeti........
Šta da vam kažem osim da se agonija nastavlja.........

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
1.9.2011 13:02:30   
sarisari
ziziba nemoj to shvatati kao agoniju jer mnoge stvari se samo trebaju pratiti i držati pod kontrolom ukoliko ne vjerujes svome dr. potrazi i drugo misljenje otidji kod nekog drugog ginekologa, ja poslije LETZ konizacije idem svaka tri do cetitri mjeseca na kontrolu i papa test i to mi je postalo normalno nikada nisam to shvatala kao neko opterecenje jednostavno samo kazem hvala Allahu pa je sve u redu, a ceste kontorle su mi sastavni dio zivota i sasvim to dozivljavam normalno pa ti savjetujem da i ti poradis na tome lakse ce ti biti, sretno

(odgovor članu ziziba)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.9.2011 11:08:36   
ziziba
Sarisari, ja sam već potražila drugo mišljenje, i sad sam kod tog doktora koji mi je potvrdio dijagnozu, jer ovaj prvi me previše istraumira, da sam njega slušala davno bih već bila u Sloveniji i radila operaciju........ja njegovo mišljenje poštujem, jer je on stari ljekar, ali ipak mislim da danas postoje manje konzervativne metode od klasičnog noža za prevazilaženje ovih naših problema.......sad sam na jednoj poluklinici (ne znam da li smijem ovdje reći gdje), gdje sam kod stvarno divnog ljekara koji mi je juče iskreno rekao da to možemo sad laserom skinuti, ali da još uvijek nije baš toliko alarmantno da bi odmah to i radili, na kraju kaže, ako baš zagusti i oni imaju LETZ, imaju krio i laser, pa ćemo se odlučiti za najbolju opciju za mene, ako baš dođe do toga.....tako da imam povjerenja u njega......šta znam, možda griješim......ali......mislim da mi je baš hladni nož zadnje rješenje problema, da ako baš ne budem imala drugog izlaza, tek onda ću se podvrgnuti klasičnoj operaciji, a ovako......još uvijek se nadam.......a ti pregledi svaka 4 mjeseca.....ma prihvatila sam ja to, samo mi je mučno svaki put čekati taj nalaz i razmišljati hoće li biti isto ili gore, jer nakon toliko urađenih analiza jednostavno vidim da ne može biti bolje (uvijek sam bila optimista, hehehehe)

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.9.2011 12:01:29   
sarisari
samo tako i nastavi vedar duh i optimizam lijece mnogo toga i naravno bitno je sto ti osjecas kome mozes vjerovati jer osjecaji obicno nikada ne izdaju, sretno

(odgovor članu ziziba)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 0:51:04   
cocolada
drage moje cure,evo ja malo proucavam o zahvatima na grlicu maternice i naletjela sam na ovaj forum i zelim sa vama podijeliti svoje iskustvo...imam 24 god,nemam djece,ali se nadam da cu ih imati. prije malo vise od godinu dana su mi se pojavili kondilomi i iz iskustva jedne prijateljice otisla sam ginekologu koji je njoj rijesio taj problem,uradila sam kompletan pregled i odmah dobila recept za kremu aldaru. kad su mi stigli rezultati papatesta imala sam cin 2,na granici s cinom 3 + hpv. poslije toga mi je radena biopsija koja je pokazala isto.nakon koristenja kreme i vodice condylox nestale su mi bradavice i slijedeci papatest raden 4 mjeseca kasnije mi je pokazao cin 1 na granici s cin 2+ hpv.i ginekolog mi je objasnio da je hpv neizljeciv,ali se moze uspjesno zaljeciti.nisam koristila nikakve tetapije osim aldare,condyloxa i propolis kapi za imunitet.godinu dana nakom pocetka ljecenja opet isti nalazi papatesta cin 1 na granici s cinom 2.tada me ginekolo poslao u split na tipizaciju hpv-a,nalaz je pokazao da je hpv visokog rizika.onda mi je rekao da se sama odlucim na jedan od tri zahvata 1. krioterapija (nesto kao zamrzavanje,ali mi je rekao da to nije dugotrajno rijesenje), 2. konizacija (klasicna operacija koja uspjesno rjesava problem, ali moze imati posljedice kao sto su teze zacece djeteta, nemogucnost otvaranja u trudnoci i prebrzo otvaranje u trudnoci,ali vecinom nema nikakvih posljedica) 3. LETZ(zahvat koji mi on preporuca s obzirom na moje godine i zato sto nemam djece,zahvat nema nikakve posljedice i vecinom uspjesno rijesi problem kao i klasicna operacija,jedina mana je sto ponekad ne ukloni potpuno osteceno tkivo i tad se zahvat mora ponoviti). ovaj tjedan idem kod drugog ginekologa cisto da ne ostanem samo na jednom misljenju,ali cu najvjerovatnije nakon sljedeg papatesta koji radim za mjesec dana otici u split da mi naprave zaj zahvat LETZ.vjerujem da sve biti uredu,uglavnom javit cu se opet sigurno kad sve to prode da vam javim rezultate.samo se zahvaljujem bogu sto sam na vrijeme otisla na pregled i optimisticna sam i vjerujem da ce sve biti dobro.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 14:29:30   
sarisari
draga cocolada nemoj nista da se brines sve ce biti u redu ako Bog da, to da se nekada ponovo mora raditi pa i najbanalnij zahvati nekada ne uspiju bitno je da dr. odstrani malo vise i zdravog tkiva a ne samo ono sa lezijom, vjerovatno si procitala moja iskustva i hvala Bogu evo poslije vise od dvije godine sve je u redu hvala dragom ALLAHU i ja se takodjer kao i ti i dan danas zahvaljujem Njemu sto sam otisla na pregled na vrijeme, sretno

(odgovor članu cocolada)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 21:22:43   
Dalil@
Pitanje za zene koje deveraju s CIN-ovima i HPV-om, konkretnije, Sarajke mi trebaju: cime se lijeci CIN ako nema upale? Znaci, ako su samo atipicne promjene u pitanju? I u vezi tipizacije i testa HPV-a - jeste ga radile na svoj zahtjev/preporuku ginekologa/preporuku citologa? Kako to hoda?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 21:28:06   
dinaa
Je li ti imas cin i ako imas koji?
Ja danas dobila nalaz papa testa i opet prokleti cinI bas me bacio u ocaj al stvarnouser posted image user posted image tri-cetiri nalaza uzastopno ok i onda se pojavi prokleti cinI al dobro da nije sta gore,garant sam ga "fasovala"od upale koju znam da sam imala prije manje od mjesec dana.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 21:53:17   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: dinaa

Je li ti imas cin i ako imas koji?
Ja danas dobila nalaz papa testa i opet prokleti cinI bas me bacio u ocaj al stvarnouser posted image user posted image tri-cetiri nalaza uzastopno ok i onda se pojavi prokleti cinI al dobro da nije sta gore,garant sam ga "fasovala"od upale koju znam da sam imala prije manje od mjesec dana.



Eh, dinaa, vucem CIN2 vec duze vrijeme i svaki put mi sestra za nalaz kaze da je uredan user posted image A zadnji put mi moja dr rece da se taj CIN2 nicime ne lijeci (nema terapije?!?) nego se samo prati..Nisam bas puno upucena u detalje a voljela bih biti..Valja mi malo vise iscitati o tome. I da, kada sam pitala za test HPV-a, rece da se to radi iskljucivo po preporuci citologa. To, iskreno, prvi put cujem..
Nemam pojma sta da radim..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:04:04   
dinaa
Ja kad god sam pitala doktora za HPV test rekao je nema potrebe sve dok cinI ne prelazi na II ili III hmmm kome vjerovatiuser posted image tako da ga nikad nisam ni uradila.Za terapiju neznam ali kako mi dr.rece u slucaju CIN I i II daje se terapija pa se nalaz ponovi za 4 mjeseca.Ja sam i konizaciju radila i 5 godina redovno svakih 6 mjeseci papa test koji je uvijek bio uredan do januara prosle godine kad sam ponovo imala CIN I,uspjesno sam ga datom terapijom izlijecila i opet nalazi ok do danas kad je ustanovljen opet CIN I,stvarno sam na rubu zivaca,nadam se samo da cu ga opet izlijeciti propisanom terapijom koju mi je danas dao.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:11:35   
Dalil@
Dinaa, sta ti je sada dao da koristis?
Ja sam isto do sada svaki puta koristila neku terapiju, bilo da je rijec o antib. ili vaginaletama za gljivicnu infekc (nakon antib.) a sada mi rece da nema upale, samo CIN i da uzimam samo probiotik u vaginaletama te da dodjem za 3 mj. Inace, peglam se svaka 3-4 mj s papa testom user posted image i opet nikad poboljsanja..
Ja sam malo citala o nekim prirodnim terapijama na dr forumima pa cu vidjeti da pokusam i to, prije sljedeceg PAPA testa, aBd. Vidim da hemija ne pomaze, u mom slucaju..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:17:56   
dinaa
Sada mi je dao Polygynax vaginalete a kad zavrsim s njima sacekati men.i kad prodje poceti sa Betadin vaginaletama,onda napraviti pauzu od svega do kontrole,ustvari nakon terapije mogu slobodno koristiti i vaginalete na bazi kantariona,uhhh koliko vaginaletauser posted image user posted image al samo da bude bolje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:28:38   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: dinaa

Sada mi je dao Polygynax vaginalete a kad zavrsim s njima sacekati men.i kad prodje poceti sa Betadin vaginaletama,onda napraviti pauzu od svega do kontrole,ustvari nakon terapije mogu slobodno koristiti i vaginalete na bazi kantariona,uhhh koliko vaginaletauser posted image user posted image al samo da bude bolje.


Aha, hvala na info. A s kakvim nalazom si ti radila konizaciju? Je li bio isto CIN ili HPV?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:33:27   
dinaa
Pa sad ti rekoh da nisam nikad uradila test na HPVuser posted image a nalaz i razlog za konizaciju je bio strasan CIN III(CIS)user posted image uh ne ponovilo se nikad i nikome,tada je sve krenulo od CIN I pa II i na kraju bi sta bi nazalost i velikim dijelom zbog nemara doktorice kod koje sam isla,pare joj iz ociju vire fuj.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:42:08   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: dinaa

Pa sad ti rekoh da nisam nikad uradila test na HPVuser posted image a nalaz i razlog za konizaciju je bio strasan CIN III(CIS)user posted image uh ne ponovilo se nikad i nikome,tada je sve krenulo od CIN I pa II i na kraju bi sta bi nazalost i velikim dijelom zbog nemara doktorice kod koje sam isla,pare joj iz ociju vire fuj.


Joj, mene ovo fakat brine, da se ne zavucem user posted image
A, ja bona ovamo na 5 strana, uspavljivala djecu pa mi poispadale info user posted image Sorry. Upratila sam da nisis sada radila test na HPV ali ne vidjeh nigdje za prvi put..
A, CIN3, mogu razumjeti zasto te frka hvata..user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:53:45   
dinaa
E draga ako imas mrvicu sumnje u dr.mijenjaj je odmah!!!
Pa meni poslije prvog papa testa na kojem je bio CIN I bilo oznaceno i napisano od strane citologa "potrebna biopsija" ona rekla "ne sacekat cemo nalaz boslije terapije" koji je pokazao CIN II,opet citolog trazi isto ,ona opet kaze "ne sacekat cemo nalaz poslije ove terapije"koji je dosao CIN I,tada me narucila za dva mjeseca i naravno da je nalaz odmah nakon terapije bio uredan i ona me naruci tek za godinu na kontroluuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a ja budala neznam uopste sto sam joj vjerovala al hajd bilo proslo,elem nakon godinu CIN III(CIS) i gdja se uhvati preda mnom za glavu,"jaaaaaooooooo ovo mora hitno na operaciju,jaaaaaooooooo kako je doslo do ovoga"bla,bla,bla kad je nisam udavila eto kako je doslo.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 22:57:50   
Dalil@
Uff user posted image Jesi ti bila kod drzavnog ili privatnog gin.? I ako je ovo prvo, jesi li dobijala nalaz u svoje ruke ili ga je ona ocitavala? Ja od svoje jedva nesto izvucem. Stvarno sam ozbiljno pocela razmisljati o promjeni user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 23:02:25   
dinaa
Ma privatno i kad se to zadnji put desilo e tad sam trazila da mi da sve nalaze i tako sam ih dobila i zavrsila s njom.Sad idem drugom doktoru u drugi kantonuser posted image ,on mi je i radio konizaciju i ostala sam kod njega evo sest godina,ne uzimam nalaz samo nazovem i on mi ocita i kaze terapiju i kad trebam na kontrolu,mada mi uvijek kaze ako hocu mogu doci po nalaz uvijek jer ostaje u arhivi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 23:09:01   
Dalil@
Aha. Ja idem drzavnom ginu ali bez obzira na to mislim da bih trebala imati uvid u nalaz user posted image Vidjet cu, ako do iduce kontrole ne bude poboljsanja, ili cu mijenjati metode ginicinog rada ili nju samu..
Uf, moju rodicu su isto tako zavukli pa je na kraju takodjer zavrsila na konizaciji. Ona se prebacila kod nekog ginekologa u Tesanj, mislim. Kaze da je jako strucan i super.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *