|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 23:11:38   
dinaa
Sretno draga i nedaj da te zavuku,sacekaj sljedecu kontrolu a onda ces znat sta i kako,nekad su stvarno bezobrazni i neodgovorni.Vidi meni sad CIN I pa ludim a da mi je CIN II neznam sta bi s mene bilouser posted image user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
26.9.2011 23:22:13   
Dalil@
Hajde ne sikiraj se, ovaj puta imas iskustvo iza sebe pa znas sta ti je ciniti, aBd. Samo hrabro user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.9.2011 11:51:13   
sarisari
dalila iscitaj sva nasa iskustva pa sama zakljuci ja kada sam imala CIN II ja sam radila zahvat,  CIN_ovi izazvani HPV_om se ne lijece, mogu se samo pratiti, a HPV mozes raditi na prijedlog, ginekologa, citologa ili na vlastiti zahtjev,
dinaa nemoj toliko da se sekiras, ako je od upale to se moze izlijeciti sta ti je rekao dr. po pitanju HPV_a, je li moguce da se opet javio i jesi li koristila nesto za imunitet, sretno drage moje i sada i mene malo strah draga Dino uhvati, trebam za par dana ako Bog da na kontrolu, nadam se da ce dati dragi ALLAH da bude sve u  redu

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.9.2011 12:02:34   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: sarisari

dalila iscitaj sva nasa iskustva pa sama zakljuci ja kada sam imala CIN II ja sam radila zahvat,  CIN_ovi izazvani HPV_om se ne lijece, mogu se samo pratiti, a HPV mozes raditi na prijedlog, ginekologa, citologa ili na vlastiti zahtjev,
dinaa nemoj toliko da se sekiras, ako je od upale to se moze izlijeciti sta ti je rekao dr. po pitanju HPV_a, je li moguce da se opet javio i jesi li koristila nesto za imunitet, sretno drage moje i sada i mene malo strah draga Dino uhvati, trebam za par dana ako Bog da na kontrolu, nadam se da ce dati dragi ALLAH da bude sve u  redu



Meni dr rece da se test na HPV radi samo na zahtjev citologa user posted image Jel ima neko ovdje da je radio na vlastiti zahtjev? Voljela bih znati da ima i takvih, da ne idem glavom kroz zid ako postoji neka procedura..
Sarisari, vidim da znas o ovome doosta vise od mene..reci mi, je li moguce da postoji CIN bez upale? Meni se to cini nelogicno..doduse, mozda sam upalu sanirala pa ostao CIN..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.9.2011 13:36:59   
dinaa
IZVORNA PORUKA: sarisari

dalila iscitaj sva nasa iskustva pa sama zakljuci ja kada sam imala CIN II ja sam radila zahvat,  CIN_ovi izazvani HPV_om se ne lijece, mogu se samo pratiti, a HPV mozes raditi na prijedlog, ginekologa, citologa ili na vlastiti zahtjev,
dinaa nemoj toliko da se sekiras, ako je od upale to se moze izlijeciti sta ti je rekao dr. po pitanju HPV_a, je li moguce da se opet javio i jesi li koristila nesto za imunitet, sretno drage moje i sada i mene malo strah draga Dino uhvati, trebam za par dana ako Bog da na kontrolu, nadam se da ce dati dragi ALLAH da bude sve u  redu


Ma nista nisam ga nikad ni radila,kad god sam pitala nema potrebe jer on ne vjeruje da su promjene povezane sa HPV-om jer brze bi se to razvijalo u CIN II.
Sretno na kontroli i nemoj se sekirati unaprijed bice kod tebe nalaz aBd u redu,ja znam da sam nedavno imala bas jaku upalu sa dosta sekreta i vjerovatno nije sanirana i zato je nalaz takav kakav je.

Dalil@ cin nije iskljucivo vezan za upalu nego nastaje od nelijecenih upala kao sto je bio kod mene slucaj,ja i sad imam hronicnu upalu,i mislim ako je CIN prisutan a upale nema onda su prpmjene povezane da HPV-om.Ovo samo ja tako mislim a ti se jos malo informisi.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
27.9.2011 13:58:32   
Dalil@
Jah, tako nesto je i meni palo na pamet. Odoh citati ovu temu..ispocetka

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
28.9.2011 12:04:46   
sarisari

dinaa hvala ti puno na lijepim zeljama ja se iskreno nadam da ce ako Bog da biti mi u redu nalaz, CIN koliko znam moze biti od jakih hronicnih upala, ali u tom slucaju se moze pratiti cak i povuci se - nestati, medjutim ono sto je mnogo gore je onaj CIN izazvan HPV_om ( koji se moze " zaraditi " na razne nacine )
ja sam prvi HPV test radila na prijedlog citologa kada mi papa nije bio uredan, medjutim poslije zahvata sam radila odmah nakon prvog papa testa i HPV na vlastiti zahtjev jer me dr. ubjedjivao da nema potrebe sve dok je papa uredan, ali sam ja zeljela da bih bila mirna i tako sam uradila, dr. mi je uzeo bris i ja sam odnijela na DIP doduse platila sam, a drugi HPV sam radila prije 10 mjeseci isto na vlastiti zahtjev cisto da provjerim je li negetaivan iako je i tada papa bio u redu i hvala Allahu dragom bio je i tada negativan kao i prvi put poslije zahvata, dakle HPV mozete raditi kada zelite naravno ne precesto i ovaj drugi sam radila privatno, odes kod ginekologa uzme ti bris i ti odneses u privatnu lab. koja ima kod doma Armije i na Ilidži test kosta oko 170 km, sretno drage moje i samo ti pitaj sta te zanima dalila

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
28.9.2011 12:23:01   
Dalil@
Hvala sarisari user posted image A de mi reci, zasto si placala? Zar to osiguranje ne pokriva? Ili si ti zeljela ici privatno?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
28.9.2011 14:32:21   
sarisari
ja sam isla privatno iz razloga sto ukoliko ne platis i ides preko osiguranja cekas na nalaz nekada i po par mjeseci ( sto je apsurdno), a kod privatnika max 7 dana

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
28.9.2011 14:38:51   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: sarisari

ja sam isla privatno iz razloga sto ukoliko ne platis i ides preko osiguranja cekas na nalaz nekada i po par mjeseci ( sto je apsurdno), a kod privatnika max 7 dana


De nemoj...strasno. user posted image Dobro, da znam..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.9.2011 6:34:12   
Esmeralda
hm...znaci CIN moze nastati od cestih hronicnih upala....pa ja svako par mjeseci imam upalu....imam mozaik na grlicu....koji lijecim evo 18 mjeseci ali nista.....radila sam i HPV negativan hvala Bogu ja sam radila na klinici na jezeru i bio mi je gotov za 7 dana nisam nista platila....radila sam u decembru prosle godine...
ja na zadnjoj papi imam ASCUS i moram je sad nekad ponoviti ici cu iduci mjesec poslije menzesa...mada mi doktorica kaze da radim biopsiju ovog mozaika jer stoji vec duze vrijeme....
a imam i genetsku predizpoziciju sestra mi je radila konizaciju a i mama mi je imala karcinom maternice....mene je svega ovog uzasno strah....zato redovito idem na kontrole...jeste da mi je vise svega dosta....ali bolje na vrijeme...nego se zavuci....

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.9.2011 9:53:26   
sarisari
naravno da je bolje ici na vrijeme i redovne kontrole ja sada idem svaka 3-4 mjeseca a sto se tice nalaza daj Boze da su postali malo civiliziranij pa da nalaz brzo dodje to je super ali prije nije bilo tako ili zavisi ...od dodatnih faktorauser posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
29.9.2011 13:41:54   
Esmeralda
IZVORNA PORUKA: sarisari

naravno da je bolje ici na vrijeme i redovne kontrole ja sada idem svaka 3-4 mjeseca a sto se tice nalaza daj Boze da su postali malo civiliziranij pa da nalaz brzo dodje to je super ali prije nije bilo tako ili zavisi ...od dodatnih faktorauser posted image


i kod mene je kontrola svakih 4 mjeseca u tome sam stvarno redovna jeste da mi je mrsko ali sta je tu je.....a ja sam radila hpv preko uputnice opsteg ljekara....a gore hpv naravno preko svog ginekologa kod kojeg idem i privatno....i odnjela na dip.....

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.9.2011 15:33:06   
ninči
draga dinaa, sad si me uplašila...ja sam radila prvu kontrolu nakon konusa odnosno rekonizacije i nalaz je hvala bogu uredan ali imam upale pa mi je dao macmiror vaginalete...meni je uvijek prisutno dosta sekreta, pa ne znam šta da radim sa tim kako to liječiti!? hpv sad nisam radila ali je ranije bio pozitivan..
možda jedino da svake sedmice visim kod ginekologa i opet bi nešto bilo..

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
30.9.2011 15:46:30   
dinaa
Ma zene drage izvinite nije mi bila namjera uplasit vasuser posted image i meni je bio sok moj nalaz ali eto dr.mi je objasnio da od jake upale nalaz moze pokazati CIN I,a tako mi je bilo i prosle godine negdje u januaru ili februaru,i nakon toga svaki nalaz uredan a isla sam svako 4 pa sest mjeseci sve do sad,tako da ja mislim sljedeci nalaz ce opet biti aBd uredanuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ninči)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
2.10.2011 3:34:42   
cocolada
evo da vam javim,bila sam u cet kod drugod doktora cisto iz zelje da vidim sta ce mi on reci,on se u potpunosti slaze s mojim prvim doktorom.imam cin 1,na granici s cin 2 + hpv visokog rizika.mene je ginekolog poslo na tipizaciju hpv-a,jer mi se cin vukao godinu dana.i odlucila sam nakon sljedece menstruacije idem u split raditi letz.rekli su mi ako sa zahvatom sve prode ok,a vjeruju da hoce da cu tada izljeciti cin i da cu zaljeciti hpv,koji se 90 % vise nece vratiti jer na njega uspjesna operacija djeluje poput cjepiva,jos uvijek sam optimisticna i vjerujem da ce sve bit uredu.za nekih 20-ak dana cu vjerovatno bit operirana i javit cu vam se da znate kako taj zahvat izgleda i naravno javit cu vam prvi papatest poslje toga,da vidimo rezultate.cure moje samo ne padajte u depresiju i ne gubite nadu,sve ce bit uredu i samo se zahvalite bogu sto je sve otkriveno na vrijeme.ljep pozdrav

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
3.10.2011 12:39:47   
sarisari
cocolada iz mog licnog iskustva vjeruj da ce sve biti u redu vec sam ti pisala da neces moci ni sama vjerovati da si operisana jer kada se probudis osjecat ces se odlicno kao da se nista nije ni desilo i odmah ides kuci sto je velika prednost da nema lezanja po bolnici zelim ti svu srecu i vjerujem da ce se sve dobro zavrsiti, eto pa nam pisi kako je proslo, a ja se nadam da ces dijeliti moje misljenje, sretno

(odgovor članu cocolada)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.10.2011 23:17:41   
sokirana
zdravo hrabre zene, pprvi put sam ovdje jer sam cijeli dan po netu trazila sve o lijecenju CIN 1 i visokorizi;nog HPVa.....danas kada me dr.nazvao i rekao da su pozitivni i nalazi pape i hpva, pogubila sam se, svijet mi se srusio...ne znam kako da to opisem.....popodne odem do dr.koji odmah zakaze biopsiju koju trebam uraditi za tri dana........ja sam izgubljena jer do sada nista nije bilo...sve ok...i onda ovo......onda sam nasla ovaj forum i hvala vam sto ste tu i tako divne pa dijelite nesebicno svoja iskustva, strahove, lijecenja i informacije......pa sam imala potrebu da vam zahvalim jer nakon sto sam sve iscitala sto ste rekle od 2008. do danas na ovu temu, malo mi je lakse...hvala vam

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.10.2011 23:22:30   
klemzi
Šokirana, dobrodošla na forum user posted image Da si bar na nekoj drugoj temi imala prvo javljanje, ali šta je tu je, hrabro dalje, pročitala si postove cura, sve se to da riješiti...glavu gore user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu sokirana)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.10.2011 23:23:34   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: sokirana

zdravo hrabre zene, pprvi put sam ovdje jer sam cijeli dan po netu trazila sve o lijecenju CIN 1 i visokorizi;nog HPVa.....danas kada me dr.nazvao i rekao da su pozitivni i nalazi pape i hpva, pogubila sam se, svijet mi se srusio...ne znam kako da to opisem.....popodne odem do dr.koji odmah zakaze biopsiju koju trebam uraditi za tri dana........ja sam izgubljena jer do sada nista nije bilo...sve ok...i onda ovo......onda sam nasla ovaj forum i hvala vam sto ste tu i tako divne pa dijelite nesebicno svoja iskustva, strahove, lijecenja i informacije......pa sam imala potrebu da vam zahvalim jer nakon sto sam sve iscitala sto ste rekle od 2008. do danas na ovu temu, malo mi je lakse...hvala vam


Sokirana, dobro nam dosla user posted image

Nemoj brinuti. Puno zena devera s tim. Bitno je da se moze lijeciti i izlijeciti (bilo lijekovima, dizanjem imuniteta ili nekim op postupkom), hvala Bogu. Samo treba redovno pratiti a ti si na dobrom putu ;)



_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu sokirana)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.10.2011 23:39:31   
dinaa
Sokirana dobro dosla na forumuser posted image ali da bar nisi na ovoj temi ali eto sta je tu je.
Nebrini se toliko,mada znam da je nemoguce jer prolazim kroz isto,ti ces sad raditi biopsiju i postoji mogucnost da se biopsijom otkloni CIN I i da ti sljedeci nalaz bude uredan,a ako i biopsija potvrdi cin opet je to najblazi oblik displazije koji se lijeci i nije potrebna odmah operacija,uglavnom ti ces ici redovno svakih 4 mjeseca na kontrole i papa test,ukoliko ti neki dr.kaze da nema potrebe da radis tako cesto papa test molim te mijenjaj doktora odmah.
Sretno i bice to u reduuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
7.10.2011 12:56:21   
sarisari
dobro došla, sve si već isčitala i znas sva nasa iskustva, pa ti samo mogu poželiti srecu, i sto manje sekiracije i bit će sve u redu, ako trebaš bilo kakav savjet ili imaš pitanje samo narijed, sretno

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.10.2011 17:57:10   
sokirana
drage moje, hvala vam puno na podrsci...mislim, ali stvarno da me jedino vi razumijete.......Sarisari, vec sam kupila sve sastojke za onaj lijek sa alojom, i danas ga pravim, jer sa vasim detaljnim uputama bilo mi je lako u gradu naci sve sastojke, osim med u sacu ali i to bih trebala danas dobiti od nekog pcelara aBd.....tako da pocinjem terapiju....pa cemo vidjeti.......vasi rezultati me ohrabruju definitivno....ljubim vas sve.....

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
10.10.2011 9:56:29   
sarisari
samo naprijed...user posted image user posted image

(odgovor članu sokirana)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.10.2011 11:59:50   
Di_U
Ja sam nova ovde pa prije svega da vas sve pozdravim.
Hitno mi trebaju savjeti.
Prije 9 dana mi je stigao nalaz biopsije - CIN III, a sinoc sam saznala da sam trudna. Trudnocu cekam vec 3 god. Do sada su svi nalazi bili ok. Svi PAPA su II grupa a HPV su mi otkrili prije 3 god. Tada su rekli da nije nista strasno i da mogu da zatrudnim bez problema.
Ne znam sta da radim, da li se konizacija laserom moze raditi u trudnoci?
Da li ima nekih lijekova za to koji se smiju koristiti u trudnoci.

Jako mi je potreban neki savjet i ako na forumu ima neko ko je imao iskustva sa ovim u trudnoci please napisite.

Hvala.


(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *