|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.10.2011 12:32:51   
Dalil@
Nisam sigurna u 100 postotnu provjerenost ovoga sto cu reci ali koliko ja znam to se nista u trudnoci ne dira..mozda eventualno neki blazi lijekov, vaginalete etc. A isto sam cula da se grlic zna samoobnoviti u trudnoci user posted image pa to moze biti i najbolja terapija.
Birvaktile su mojoj neni ljekari kao terapiju za "zenske bolesti" (a bilo je nesto fakat gadno, mislim da je bilo rijec upravo o ovome pretkanceroznom stanju) preporucili jos jednu trudnocu (nije namjeravala imati vise djece) i na kraju je ispalo da je svoju "bolest" rijesila upravo tako, hB.

Ipak, najbolje da se posavjetujes sa svojim ginom. I...najiskrenije cestitke na trudnoci user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Di_U)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.10.2011 22:46:46   
Di_U
Hvala puno Dalil@,
nadam se da ce to proci bez vecih komplikacija.
Vise nisam sigurna ni u jednog gin. ali nekako se nadam da ce to biti ok.
Uostalom samo mi nada i ostaje (
Taman sam nasla neke dobre vaginalete za ove probleme (MUMIE), ali sada ne smijem da ih koristim.

Samo kao da cekam i da se provjeram redovno.
Rekli su da ce ipak raditi konizaciju laserom ako bude promjena bez obzira na trudnocu. user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.10.2011 22:56:47   
dinaa
draga zaista nezgodna situacija,mislim super je to sto si trudna i cestitam ali ovaj nalaz ...neznam,mozda da potrazis jos jedno misljenje,i kako mislis nasla si dobre vaginalete je li ti ih gin.preporucio?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Di_U)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
13.10.2011 9:45:00   
sarisari
super je sto si trudna, ne bih zeljela da te preplasim ili nesto slicno medjutim ukoliko ti budes zdrava mozes radjati, je li tako, nemoj sebi narusiti zdravlje, CIN I pa i II bi mogao sacekati 9 mjeseci medjutim CIN III dosta rizikujes cekajuci ne mora se pogorsati ,a nedo Bog i moze, otidji još kod makar dva ljekara pa vidi i njihova misljenja ovo je ono sto ja znam vezano za CIN, a vjeruj da sam procitala sve sto je postojalo vezano za tu temu, u svakom slucaju sta god da odlucis zelim ti puno srece i dobro dosla na nas forum

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
13.10.2011 18:36:47   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Esmeralda

.radila sam i HPV negativan hvala Bogu ja sam radila na klinici na jezeru i bio mi je gotov za 7 dana nisam nista platila....radila sam u decembru prosle godine...
ja na zadnjoj papi imam ASCUS i moram je sad nekad ponoviti ici cu iduci mjesec poslije menzesa...mada mi doktorica kaze da radim biopsiju ovog mozaika jer stoji vec duze vrijeme....
a imam i genetsku predizpoziciju



Kod mene isto, samo bez tog mozaika.  I ja sam razmisljala da li da radim biopsiju, doduse isla sam jos kod 2 patologa i 2 ginekologa i kad su svi rekli radi ja sam je uradila. Nalaz nije najbolji, ali ni najgori...zato nemoj cekati previse. Ako je preporucena biopsija i uradi je.
Danas sam radila kontrolni papa i kolpo. nadam se da je stanje bolje.
Sretno!

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
14.10.2011 22:25:00   
Esmeralda
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: Esmeralda

.radila sam i HPV negativan hvala Bogu ja sam radila na klinici na jezeru i bio mi je gotov za 7 dana nisam nista platila....radila sam u decembru prosle godine...
ja na zadnjoj papi imam ASCUS i moram je sad nekad ponoviti ici cu iduci mjesec poslije menzesa...mada mi doktorica kaze da radim biopsiju ovog mozaika jer stoji vec duze vrijeme....
a imam i genetsku predizpoziciju



Kod mene isto, samo bez tog mozaika.  I ja sam razmisljala da li da radim biopsiju, doduse isla sam jos kod 2 patologa i 2 ginekologa i kad su svi rekli radi ja sam je uradila. Nalaz nije najbolji, ali ni najgori...zato nemoj cekati previse. Ako je preporucena biopsija i uradi je.
Danas sam radila kontrolni papa i kolpo. nadam se da je stanje bolje.
Sretno!



a da i ja bih trebala ovih dana na papu i kolposkopiju i svakako da vidim za biopsiju, nadam se da neboli i da nije tako strasno....ja imam taj mozaik i neko jod negativno polje 12 na 1 sat....koje vucem vec haman dvije godine, posto mi je mama imala karcinom maternice a i sestra radila konizaciju, voljela bih biopsiju raditi i radi toga ipak spadam i medju rizicne grupe....geni su cudo....bolje ipak mirno spavati....user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.10.2011 13:32:22   
sarisari
samo da javim da mi je hvala dragom ALLAHU papa u redu 

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.10.2011 14:00:57   
dinaa
sarisariuser posted image user posted image bas ali bas mi je dragouser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
18.10.2011 11:49:38   
sarisari
hvala ti draga moja oduser posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
20.10.2011 20:51:13   
Esmeralda
ah i ja cekam PAPU bit ce gotova za 6 dana....Nadam se lijepim vijestimauser posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
21.10.2011 11:33:17   
sarisari
ma bit ce vidjet ces samo vjeruj u to, sretno

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
21.10.2011 23:04:27   
Esmeralda
nadam se urednoj papi, ali se naravno agonija nastavlja u vezi mozaika na grlicu, samo redovne kontroleuser posted image , ipak mislim da je najbolje laserom ukloniti......

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 8:30:33   
Nunichi
I moja papa gotova...ista kao i prosla. user posted image
Tako da u ponedjeljak idem dalje...bice laser ili letz.

Je li ta terapija laserom iz nekoliko seansi ili samo jednom odes?
Letz ides samo jednom, jel tako? user posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 9:21:53   
Esmeralda
IZVORNA PORUKA: Nunichi

I moja papa gotova...ista kao i prosla. user posted image
Tako da u ponedjeljak idem dalje...bice laser ili letz.

Je li ta terapija laserom iz nekoliko seansi ili samo jednom odes?
Letz ides samo jednom, jel tako? user posted image



sta je bilo na papi ASCUS ili CIN......ah zao mi je.....gdje ces raditi laser ili letz i ja bih to najradije uradila.....user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 10:02:35   
Nunichi
Cin I na Cin II
A radicu kod dr. Omeragica u Tz.
Nisam jos nista dogovorila, tek u ponedjeljak idem do njega.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 10:26:23   
Esmeralda
ah zao mi je......ja doduse sam samo jednom imala ASCUS bilo je prije sveok, imam taj mozaik na grlicu, trebam raditi biopsiju....a mama i sestra su mi imale Ca maternice tako da je i mene ovoga strah....ja nisam nikad imala CIN ali doduse sve do jednomuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 15:43:09   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Cin I na Cin II
A radicu kod dr. Omeragica u Tz.
Nisam jos nista dogovorila, tek u ponedjeljak idem do njega.


A draga zao mi je sto je tako ali jesi li sigurna da uopste trebas raditi bilo sta s ovakvim nalazom?
Meni dr.rekao samo ako je CIN III da se ide sa op.zahvatom i naravno ukoliko to isto i biopsija pokaze.
A jesi li ti radila biopsiju?
Ja se nekako iskreno nadam da ti neces ici na op.ali sta god da bude zelim ti srecu i da se to sto prije i sto lakse rijesiuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 16:12:27   
klemzi
Nunichi samo hrabro...biće sve ok akoBogda...želim ti sreću u ponedjeljak user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
22.10.2011 16:13:47   
Nunichi
Hvala ti dinaa.
Radila sam biopsiju...znam ja da nalaz nije tako strasan, ali sam grlic izgleda lose, kaze dr.kao nakon serklaza, teskog poroda, velikog rezanja nakon poroda i sl. A ja nista od toga nisam imala.
Nemam ja indikacije za onu regularnu konizaciju, ali laser terapija ili taj famozni letz bi trebao pomoci. Pa vidjecemo, pred nama je. user posted image

Hvala klemzi user posted image
U pon idem tek da novi dr. vidi sve nalaze i da razgovaramo...a kad cemo i sta cemo raditi jos nemam pojma.


< Poruku je uredio Nunichi -- 22.10.2011 16:16:49 >

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
23.10.2011 20:29:50   
litty
Kraj 2007. imala sam konizaciju ..cin III .. u zadnji tren operirana i do danas papa ok, al ne ostajem trudna. Probala sam sve napitke od travara,false masu para..bioenergicaru isla,molila boga I nista..pa cure cim je cinII ili III nema druge vec konizacija il letz. u zadnji cas sam operirana jer bi ostala bez cijele maternice a tko zna gdje bi se rasirilo. a na kraju i to se prezivi jer problemi tek nakon toga dolazi..kad se odlucite biti mame a ne hocete.zato hrabro, birajte najboljeg ginekologa da vas operira,a poslije toga imunutet gore, puno folne kiseline i partner obavezno svi testovi od klamidije pa nadalje.jer muskarci nam premise,njima nista,a mi...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
25.10.2011 13:34:37   
AlmaD
Pozdrav svim forumašicama :)

prije svega, ja sam nova, ali sam naprosto facinirana činjenicom koji nas je broj "zaraženih", a da mi to uopšte i ne znamo, ali sam oduševljena koliko smo jake i složne....ustvari to sam uvidjela po mišljenjima i sugestijama na ovom forumu!

Cure svaka čast!!

moja situacija, ako nije mrsko, treba mi mala pomoć oko izbora.....

novembar 2010 HPV visokorizični, papa iza toga nema CIN niti jedan

august 2011 CIN II sa sumnjom na CIN III, ali zbog jake upale - dr. Hasanagić - Skerlićeva (btw. prekrasno stvorenje), daje preporuku za biopsiju

drugo mišljenje: dr. Hadžiomerović, takođe divan ginekolog, njegovo patolog kaže papa test : CIN III, Carcinom in situ....

BIOPSIJA: CIN II na CIN III

DR. Hasanagić kaže radi Letz, mlada si, a dijagnoza nije strašna....preporučuje Zagreb
Dr. Delić Bosna sunce osiguranje kaže laser ne, radi letz, klasična konizacija još uvijek ne, napomena: nisam rađala, planiram...friško udana :)
Dr. Hadžiomerović, takođe divan doktor, kaže laser i to u Zagrebu kod dr. Radončića, pratićemo, a konus će nam biti najednostavnije, jer kaže najlakše je odrezati zaraženo tkivo i onda očekivati dalje posljedice i eventualne komplikacije
Dr. Vahidin Katica prekrasan mladi čovjek, privatno poznanstvo kaže radi klasični konus, jer si samo tako sigurna

mišljenja su baš išla ovim redoslijedom :) i ja se taman odlučila za LETZ, ali dr. Katica me opet malo pokoleba....... :)

bilo kakav savjet ili sugestija su dobrodošli :)

i da, imam sreću, da su svi gore navedeni doktori, zaista ok ljudi, sa normalnim pristupom!!! možda mrvu negativniji osjećaj prema dr. Deliću, ne znam iz kojeg razloga, ali opet i on ok i to sasvim



(odgovor članu litty)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
25.10.2011 13:53:33   
klemzi
Alma D, samo da podignem temu...ne znam ništa o ovim zahvatima, ali vjerujem da će se uskoro javiti forumašice koje znaju...sretno ti draga...i dobrodošla na forum user posted image

Nunichi, šta je bilo jučer user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu AlmaD)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
25.10.2011 15:59:41   
AlmaD
Hvala klemzi :)

vidim da ste sve nekako složne i da pratite jedne druge...

nadam se da ćemo na kraju sve proći ok :)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
25.10.2011 19:38:50   
Nunichi
Klemzi super je proslo.
Idemo sa krio nakon ciklusa. Necemo za sad nista progresivnije, kaze nema potrebe.

(odgovor članu AlmaD)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
25.10.2011 20:39:46   
klemzi
Hvala Bogu dragom...samo hrabro...sve će to biti ok user posted image user posted image user posted image
Mogu misliti kako si se rasteretila user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *