|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja priča o dojenju!
2.11.2011 12:16:31   
kdaca
Evo drage moje mamice da s i ja pridruzim sa svojom pricom.
Moj cicoljubac ima 18 mjeseci i dojim je,naravno.
Par sati poslije poroda su mi je donijeli da je podojim po prvi put.Stavila sam je na siku,onako majusnu (2.600 kg),uz pomoc babice,ali ona nikako nije mogla da uhvati bradavicu,pokusavala sam tako citavu noc.A sike su bile masala!Dok mi nije druga babica rekla da pokusam sa silikonskim bradavicama.I tako ja izmaltretira muza da mi nadje velicinu.Da vam ne spominjem kako mi jebilo gledat je da se onako bori da rucka ali bezuspjesno.Drugi dan sam dobila upalu dojki,pa sam masirala uz pomoc babice i na kraju su rekle da uzmem izdajalicu.Sto i uradih i tako sam hranila svoju mrvicu.Dani su prolazili ja sam imala sve vece upale,stavljala razne obloge,masirala,izdajala.Ali vazno mi je bilo da moja curka papa sve u sesnaest i lijepo napreduje.Tako je bilo tri mjeseca.Jedan dan sam je ostavila na dva sata kod moje mame,sa flasicom mog mlijeka i vracam se kuci a ona place li place.Kaze mama,nece vise flasicu.Ja u cudu,pa to je moje mlijeko.I ja odlucih da je stavim na siku pa sta bude,moracemo se naucit i izborit.I tako je ibilo.Sikila je kad god je htjela i gdje je htjela.Ja sva ponosna.Kada je imaal 6-7 mjeseci nestalo mi mlijeka u jednoj dojci.Niko ne zna zasto.Pitala sam doktore,ali ne znaju mi objasnit.Mi jos uvijek sikimo,iz te jedne uveliko,naravno da primjecujem da puuuno manje mlijeka ima.Ali stvarno nema veceg zadoljstva kada moj zvrk mi pridje i kaze mama siii,i prislepa se i malo je mazi pa je poljubi i onda cuca,nekad vuce nekad ne.A tek odusevljenja kada me vidi u grudnjaku ili kad se presvlacim!Mozda je off topic,ali ovih dana osjecam blage bolove u ovoj dojci sto nema mlijeka,i naravno znatno je manja,pa moram trpati tonu vate u grudnjak da to malo izbalansiram.
veliki pozdrav,pusa i puna podrska mamicama koje doje.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Moja priča o dojenju!
20.1.2012 22:30:29   
danza
IZVORNA PORUKA: danza

I ja bi htjela podijeliti svoje iskustvo sa dojenjem pa ako nekome može pomoći, drago mi je. Naime, nakon poroda kad su mi donjeli moju malu sunčicu, odmah sam je pokušavala staviti na grudi i ona bi kao povukla nešto par puta i onda bih odmah ispustila siku i stisnula ustica, i kao zaspala, a nekad bi plakala, i ja sam se živa isprepadala da nemam dovoljno mlijeka. Sestre što su mi "pokušavale" pomoći ili bi mi govorile da nemam dovoljno mlijeka, ili nemam bradavica itd. Ženica pored mene, dojenje ide super, a ja, užas!!!! Kad sam došla kući opet sve isto, princeza povuče par puta i onda stisne usta i kao spava! Jednom mi došla jedna patronažna, drugi put druga, obadvije zaključile da nemam bradavica. A meni počelo nadolaziti mlijeko u ogromnim količinama, toliko su me grudi bolile, bile tvrde a ogromne, a bradavice nigdje! Pa sam pokušavala sa onim silikonskim, ali nije bilo napredka, jer su mi grudi konstantno bile pune puncate! Onda sam plaćala jednu sestru da mi privatno dolazi, i mislim da mi nije bilo nje da bi zasigurno završila sa upalom ili mastitisom. Masirala mi je dojke satima, a meni nije bilo druge nego da izdajam i ujutru i naveče, izdojila bi preko 170ml svaki put!!! Moji su me zezali da mogu otvoriti svoju mljekaru! Pored svih ostalih problemčića koje sam imala sa ranom i sa koncima, to je bio još jedan, zbog kojeg sam bila jako jako iscrpljena. Bukvalno sam po cijeli dan dojila ili ispumpavala! Malena nije uspjevala da uhvati dojku fino, kad bi vidjela da neide, ispustila bi je, nekad bi frustrirano plakala a većinu vremena je stiskala usta i "pravila se" da spava. Bradavice su me užaaaasno bolile, a patronažna koja mi je dolazila je stalno govorila da nikad nakon tolikih godina iskustva nije vidjela da neko ima toliko mlijeka a tako tvrde dojke i male bradavice! Bila sam došla do trenutka da sam stvarno milslila da nemogu više, ali s druge strane, sam zaista željela da izdržim jer sam znala koliko to znači za malu bebicu. Hvala Bogu zaista sam imala podrušku od mm i od mame i sestre, trebalo mi je  3 mjeseca da se to reguliše, ali mi je drago da sam izdržala. Isto je tako moja malena dojila kratko, oko nekih 5 minuta, ali kad bih vidjela da je zadovoljna, mirna, da lijepo spava, onda sam znala da je sve ok i da se netrebam brinuti. Često čujem priče da netreba koristiti ove silikonske, i izdajalice, ali ja kažem, ako ti za početak to može pomoći onda hvala Bogu! Puno sam čitala o dojenju i ovdje i na rodi i u raznim knjigama, časopisima, i stranicama. Mislim da je to jako bitno, obrazovati se što se tiče toga i naravno neodustajati. Često sam čula i od prijateljica i drugih, da nisu imale dovoljno mlijeka. Neimati dovoljno mlijeka su zaista rijetki slučajevi. Isto tako mislim da je pravo bitno da se žena psihički nepreoptereti sa strahom da nema dovoljno mlijeka ili da će se prekinuti, jer možda baš onda tako i bude. Koliko sam ja naučila iz svog iskustva najbitnije je da se nađe taj odgovarajući prirodni način, položaj sa bebom. Da uhvati dojku pravilno i da vam je oboma ugodno. Za mene je bar bilo tako, pored svih savjeta o najboljem položaju, pravilnom umetanju dojke itd, kad smo mi našle svoj sistem, tada je pravi užitak dojenja i krenuo. Mojoj je princezi 11 mjeseci sada, i trenutno još nerazmišljam o prestanku dojenja. Sretno dojenje!



Izvinjavam se na površnosti, opet sam postala na pogrešnoj temi, mislim da je ovo pravo mjesto za moju poruku pa evo prepisujem je ovdje. Izvinjavam se opet!


_____________________________

Mama je mama

(odgovor članu kdaca)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Moja priča o dojenju!
2.6.2012 21:14:31   
Sonja
Moja prica o dojenju nazalost nece biti duga koliko bih ja voljela ali cu je ipak ispricati

Moja prica pocinje 08.12.2011. kada sam rodila svog Ariana...bio je presladak zaista..pravi mali buco od 4kg..posto se nagutao plodne vode i pupcana vrpca mu je bila oko vrata nije odmah smio da doji jer je cesto povracao ali nakon 12h uzela sam svoje pile i stavila na grudi..
Ponovo sam osjetila onaj prelijepi osjecaj od prije 2.5 godine kada sam rodila svog Adina.
Arian je odmah prihvatio dojku i poceo da doji kao neka velika beba user posted image
I tako iz dana u dan moj bucko je napredovao bas lijepo..sa 3,5mj. imao je 7350g pravi momcina..Dojili smo gdje god bi se nasli: kod kuce,kod prijatelja , napolju, u bolnici,bas svugdje.. Sreca pa nisam imala nikakvih problema sa grudima..uopste me nisu boljele kao poslije prvog poroda..sve je islo kako treba
Bas je volio da doji...nekada bi po cijeli dan trazio dojku i samo je onako lizao i zvakao da bi mama bila uz njega
Najsladji je bio kad bi je prihvatio a onda pustio pa se smijao i tako u nedogled...
A onda se moje pile razbolilo i jako brzo umrlouser posted image
Zadnji put sam ga podojila 4 dana prije smrtiuser posted image uz sve bolove plakao je jer je bio i gladan a nisu mi dali da ga dojim..ipak sam mu bar malo dala a on je tako jako vukao kako da je znao da mu je zadnji putuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tu se moja prica o dojenju zavrsava...trajala je samo 3mj i 18dana ali je bilo zaista prelijepo iskustvo koje nikada necu zaboraviti.

Zato drage mame uzivajte u svakom trenutku sa vasom bebom jer svaki trenutak je dragocijen!

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu danza)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Moja priča o dojenju!
2.6.2012 21:24:58   
Hannica
Joj Sonja...rasplaka me.user posted image user posted image user posted image
Zao mi je mila.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Moja priča o dojenju!
2.6.2012 21:26:38   
palachinken
Sonjice, srce mi se raspolovi. Ti si tako hrabra zena.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Moja priča o dojenju!
2.6.2012 23:43:49   
megi
sonjauser posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Moja priča o dojenju!
2.6.2012 23:58:38   
bananica

IZVORNA PORUKA: Hannica

Joj Sonja...rasplaka me.user posted image user posted image user posted image
Zao mi je mila.user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Moja priča o dojenju!
3.6.2012 13:35:26   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: Hannica

Joj Sonja...rasplaka me.user posted image user posted image user posted image
Zao mi je mila.user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image


Dusa me zabolila, suze same krenule dok sam ovo citala, ne mogu ni da zamislim koliko je tebi tesko  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Moja priča o dojenju!
6.6.2012 16:51:48   
RICI
Poslije Sonjine priče teško je bilo šta napisati od suza user posted image , al evo i ja želim podjeliti svoju priču o dojenju sa vama.

Majka sam divnog dječaka i prelijepe djevojčice, sječanja o dojenju dječaka su još uvijek svježa iako je prošlo dosta vremena, on je bio ljenivac na početku nije vukao samo je spavao, čak prvorotka se i zabrine neće dijete da jede, al i to dodje na svoje mjesto, kasnije se sve uredi. Dojio je 12 mjeseci i sam prestao, a sa princezom to je posebna priča.
Carski sam se porodila tako da sam N vidjela tek 24 sata poslije poroda, onako od drugog po redu carskog izmučena i iscrpljena ( problem bio sa pucanjem zida maternice), uzela sam svoju buciku slatku u ruke i prislonila na grudi, glavicu je odmah pomjerila u pravcu bradavice i tako jako povukla da sam mislila da gubim svjest. Taj osjećaj povezanosti majke i bebe ja nikada u svom životu neću zaboraviti, osjećaj da taj mali slatki zamotuljak koji sam nosila 9 mjeseci u stomaku je ugledao svjetlo dana i svoju mamu upoznaje halapljivo gutajući najljepši napitak, mojoj sreći nije bilo kraja. Osjećanja bukte u grudima ma kakva bol bradavica, bol od reza, maternica se grči stiska boli ali to nije važno najvažnija stvar je dojiti N. Bebu nisam dala sestrama da je hrane, isključivo sam tražila samo da je presvuku i ne hrane hapom ni po koju cjenu. Tako da one nisu imale puno posla oko nas u bolnici N je dojila i spavala bez problema, samo mama nije oko sklopila stalno sam gledala svoju slatku buciku kako spava, čak joj ni plač drugi beba nije smetao. Iz bolnice smo izasli sa rodjenom kilažom ništa izgubili i kasnije je N napredovala dojila 4 mjeseca isključivo majčino mlijeko pa smo uveli voćne kaše i sokiće, sa 6 mjeseci smo uveli slanu hranu, ali dojka je mojoj buciki uvijek bila na prvom mjestu, može slano , može slatko ali na kraju zasladi dojkom. Dojila je punih 13 i po mjeseci i zbog stalnog buđenja i nespavanja u noći morala sam N odbiti od dojenja. Burno smo to prošli, čak je i promukla od plača, ali polako se navikla na flašicu i pije mlijeko iz nje samo pred spavanje i rano ujutro.
Uvijek ću se sa radošću sječati vremena provedenog sa mojom N a posebno vremena dojenja, njene halapljivosti u početku kasnije kad je odrastala njene nestrpljivosti da dobije dojku, i momenata kad već dojku zove imenom "kika".
Drage mame želim vam svima puno lijepih trenutka dojenja bebica kakve sam ja imala sa svojom N.
Lijep pozdrav

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 14:36:00   
Pretty mamma
Evo i moje priče na molbu jedne članice.
Priča će biti prilično duga i iscrpna jer je dojenje najteži i najljepši zadatak koji je ikada postavljen pred mene. Iskreno, od srca se nadam da ću nekome biti inspiracija.
Kako sam napisala, na drugoj temi, Laura je neki dan napunila 3 godine i još doji! Polako prestaje, spontano, bez odvikavanja. Trudna sam 15 tjedana, doktor je tako i rekao da će biti, pod utjecajem vitamina koje pijemo, mlijeko polako mijenja sastav. Rekao je da bez straha dojim i zaista sam sretna što napokon imam obrazovanog ginekologa, i pored svega informiranog.
Ne znam ni sama od kuda početi jer se ne želim prisjećati početaka. Bilo mi je užasno prvih mjesec dana.
Nakon poroda, kada su mi donijeli bebu, sestra je rekla : „Izvolite bebu, već je 20 sati i meni je kraj radnog vremena. Pazite samo da ubuhvati što veći dio bradavice.“
Ja sam ostala sva u čudu jer bolnica slovi kao baby friendly, ali ovo je bilo nečuveno! Nije mogla ostati još 1 minutu i pokazati mi kako da postavim bebu!
Sutra, prije odlaska doma, pitam drugu sestru, kako ću znati da li pravilno dojim, a ona kaže evo sada ću Vam ja pokazati. Međutim, beba je bila kod njih 2-3 sata, čekajući na pregled pedijatra prije otpusta kući i nahranili su ju, kao i sve ostale bebe, sa AD. Naravno, kada je trebala dojiti, nije bila gladna i opet sam ostala bez objašnjenja.
Došla sam kući, dojila malenu kako sam mislila da je pravilno , ali su mi se stvorile ragade. Da stvar bude gora, patronažna je došla tek nakon 4 dana, kada sam ja već imala rane koje su krvarile. Kada je malena dojila, ja bih toliko plakala od bolova, da je i moja mama, koja mi je došla na par dana, neutješno plakala sa mnom.
Sve je govorila: Mila moja, pa zar je to tako teško? Evo, i sada sam na poslu i plačem od same pomisli na te dane. Na forumima sam tražila informacije, i dosta je mama odustalo od dojenja nakon prve prepreke. To mi nije bio cilj. Svako dojenje sam preplakala, tresla se od bolova, ali nisam odustajala. Gledala sam malenu i znala da je to jedino najbolje rješenje za nju, a ja sam tu da joj pružim najsigurniji početak života. U trenucima sam padala u iskušenje da odustanem, ali pri svakom pogledu na to maleno biće, znala sam da bi to bila pogrešna odluka. Pronašla sam broj gđe koja se bavila problemima sa dojenjem.
Nazvala sam ju u subotu poslijepodne i došla je za koji sat. Rekla se da su mi grudi u groznom stanju i da se samo njima trebam baviti. Da, to zvuči smiješno, ali je bio preduvijet za uspješno dojenje. Tako sam se i izdajala i davala malenoj 1 dan mlijeko na bočicu, samo dok mi ragade nisu bar malo zacijelile. Ali taj dan je doslovno cijeli prošao u ručnom izdajanju, jer me pumpica jako boljela. Posjetila me i nakon par dana, i tako nekoliko puta. Uvijek je bilo da se moram, kako kaže, baviti grudima i tako sam i činila. Pored svega, problem je bio i što sam imala preprepreviše mlijeka i Laura nije nikako došla do onog hranjivijeg. Prvih pola godine sam spavala u grudnjaku u kojemu je bila tetra pelena, a ispod nje blaznice. Po noći bih se budila mijenjati sve na sebi jer bih bila mokra, cijelo vrijeme. Dakle, ne samo prvih par dana, nego pola godine!!! Naravno, uspostavili smo lijep ritam, ali zbog tolike količine mlijeka, ja sam 7 puta imala temperaturu sa jakim bolovima u grudima. Svaki put bih se masirala i izdajala i ni na kraj pameti mi nije bilo odustajanje. Začepljenje kanala se može riješiti, samo da ne dođe do mastitisa. Kada sam počela raditi, nakon godinu dana, pumpicu sam nosila sa sobom na posao i izdajala se. Mlijeko bih stavila u fridž i nosila doma, za svaki slučaj (kao da ga nisam imala i previše). I tako, dok se meni laktacija nije malo smanjila (što se obično dešava nakon par mjeseci) nakon više od godinu dana, toalet je brujao kao da koristim s oproštenjem vibrator .
Laura je dojila po noći 2-4 puta, već sam se navikla i na buđenje. Nekada bi to bilo i po 6 puta, nekada samo 2. Vrijeme je prolazilo, ja nisam imala namjeru odvikavati dijete. Sve sam govorila do 2. rođendana, pa onda dok joj ne narastu svi zubići i konačno je to bilo do kada ona želi... A ona je željela i željela.
Reakcije okoline su primitivne u najmanju ruku. Čak i majke koje su dojile ostale su zaprepaštene da sam ja i nakon 2. godine dojila! One su uglavnom, više svojom voljom, nego djetetovom, odlučile prestati dojiti kad krenu na posao i kao da je to univerzalno vrijeme za odvikavanje. Naravno, svatko odlučuje za sebe, ali nemoj me kritizirati što dojim koliko želim, kao što ni ja tebe neću što si, radi svoje komocije, prestala dojiti.
Čak i nakon dvije godine ponekad se znalo desiti da mi mlijeko krene dok sam na poslu, ali zato sam imala blaznice u ladici. Jako mali postotak žena mi je bio podrška, ostale kao da činim protuzakonitu stvar jer pobogu JOŠ dojim! Ja njih lijepo, u svojoj glavi proglasim neznalicama i primitivkama, a nasmijem se ljubazno i kažem:“ Polako za odvikavanje, ima vremena.“
Laura je polako smanjivala podoje, kad dođem s posla, prije spavanja i ponekad po noći. Dakle 3-4 puta dnevno, što meni nije nikakav teret bio. Sada sam trudna 15 tjedana i polako, spontano prestaje dojiti. I bradavice me počinju boliti pa joj kažem da je velika i da možda ne mora toliko sikiti. I dalje, ako poželi tu sam, ali evo, zadnja 2 dana, možda je sikila 2-3 puta. Kaže, neću puno mama, ja ću samo jednu siku, neću dvije  I hajde ti njoj sada reci ne, ako nema potrebe. Pametna je ona, vidi i sama da nitko više ne siki pa eto i ona se polako odvaja od najdraže zanimacije.
Jedno je uživati u dojenju s malom bebom, a druga stvar s curicom s kojom možeš komunicirati i pitati da li joj je dosta, voli li sikiti i voli li mlijeko. Ponekad se upitam na glas ima li još uvije mlijeka, ona kaže :“ Ima mama, vidi!“ I tako smo nas dvije povezane beskrajno, zahvalna sam za svaki dan dojenja i sva patnja i suze su se isplatile.
Zato drage mame, ne odustajte ukoliko ima problema, zovite, tražite pomoć ako želite pružiti najbolji početak svojoj bebi. Ja sam uvijek na raspolaganju!
Veliki pozdrav svim dojiljama i malenim sisavcima!




_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 14:45:05   
djoisa
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Jedno je uživati u dojenju s malom bebom, a druga stvar s curicom s kojom možeš komunicirati i pitati da li joj je dosta, voli li sikiti i voli li mlijeko. Ponekad se upitam na glas ima li još uvije mlijeka, ona kaže :“ Ima mama, vidi!“ I tako smo nas dvije povezane beskrajno, zahvalna sam za svaki dan dojenja i sva patnja i suze su se isplatile.
Zato drage mame, ne odustajte ukoliko ima problema, zovite, tražite pomoć ako želite pružiti najbolji početak svojoj bebi. Ja sam uvijek na raspolaganju!
Veliki pozdrav svim dojiljama i malenim sisavcima!





divna prica..ovo podebljano me rasplakalo..
cestitke za staž user posted image

< Poruku je uredio djoisa -- 20.6.2012 14:50:36 >

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 15:34:27   
Pretty mamma
Hvala djoisa!
Nisam napislala dosta teških situacija koje su vezane za probleme koje sam imala, ali to i nije poanta. Poanta je biti jaka i odlučna žena.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 16:32:25   
animagical
hvala za pricu, bas inspirisesuser posted image i mene je raznjezio taj vas razgovor....

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 21:11:51   
pahuljica_25
Oooo kako slatka pričauser posted image Svaka častuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 22:54:35   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

ELaura je neki dan napunila 3 godine i još doji! Polako prestaje, spontano, bez odvikavanja. Trudna sam 15 tjedana, doktor je tako i rekao da će biti, pod utjecajem vitamina koje pijemo, mlijeko polako mijenja sastav. Rekao je da bez straha dojim i zaista sam sretna što napokon imam obrazovanog ginekologa, i pored svega informiranog.

Mene interesuje sta ti je tacno ginekolog rekao, da ce se mlijeko smanjiti i od kojih je to vitamina, ja sam trudna 10-ta sedmica i kad sam to spomenula svom dr samo je rekao odmah prestani, a ja nemam srca, iako me pomalo bole bradavice, nekako mi je jos mali, ima 13 mj, prava mrvica.
I svaka cast, divim ti se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Moja priča o dojenju!
20.6.2012 22:55:44   
Teddy Bear

Mene interesuje sta ti je tacno ginekolog rekao, da ce se mlijeko smanjiti i od kojih je to vitamina, ja sam trudna 10-ta sedmica i kad sam to spomenula svom dr samo je rekao odmah prestani, a ja nemam srca, iako me pomalo bole bradavice, nekako mi je jos mali, ima 13 mj, prava mrvica.
I svaka cast, divim ti se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Moja priča o dojenju!
21.6.2012 8:15:08   
Pretty mamma
Teddy,
pri prvom pregledu kod doktora, čim sam saznala za trudnoću, dakle sa 4 tjedna, odmah sam pitala doktora što misli o dojenju u trudnoći, s tim da sam se prije informirala putem interneta i da mi je i rekao da prestanem, ja ne bih. Iskreno, mislila sam da je zatucan kao i većina ostalih kojima spomeneš tu temu.
Čovjek me iznenadio, ugodno.
Rekao je da ne brinem, da će malena (kod mene velika) polako prestati dojiti, da pod utjecajem tableta koje pijemo (prvo folna i omega 3, a kasnije i prenatal, s tim da ja pijem i dalje omegu i brusnicu) doći do izmjene okusa mlijeka koji možda i neće prijati bebi pa će doći do spontanog prestanka dojenja.
Evo, kod mene je takav slučaj, s tim da je ona bila zaista prava sisavica. Jucer je jednom sikila i molila je da ipak puno siki, a ne samo malo :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Moja priča o dojenju!
22.7.2012 14:19:33   
dush
A kako je sa dojenjem zbog hormona? Zar nije to razlog sto savjetuju trudnicama da prestanu dojiti?

_____________________________

11.4.2012 13:43, 3800gr 53cm, Tina, mamino zlato, mamino sunce....

------------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Moja priča o dojenju!
6.8.2012 16:52:18   
amilacha
Nije sve tako ruzicasto bilo...Od prvog dana trudnoce, zeljela sam da dojim svog malisana jer sam zeljela da mu pruzim svu mogucu zastititu a to je bilo moguce preko majcinog mlijeka. Porodila sam se 12.06.2012. u 10:45h. Bila sam presretna, naravno poslije poroda a ne u onim mukamauser posted image Nakon dva sata sestra mi je ljubazno donijela bebu i rekla kako da se postavim. Moj mali buco ju je odmah zgrabio. Osjecaj je bio divan. Nikad se nisam osjecala tako korisno kao tad. Vec sam zamisljala kako mu moj kolostrum daje imunitet i hranu koju je trebao. Sutradan sam dosla kuci i naravno nastavila dojiti. Jako cesto je trazio posto je jako popasanuser posted image Meni su bradavice napukle, grudi se upalile, malo temperature dobijem ali tusiranjem i senfom skinem temperaturu i tvrdocu grudi. Muz je odmah otisao kupiti mast za bradavice Avent, malo je pomogla ali one ne moz ni djelovati kad je mali trazio jesti non-stop. Nakon nekoliko dana, nisam bila vise sigurna u sebe kao na pocetku. Mali je plakao svakih 20 min. Mislila sam da je do mene, da nemam dovoljna mlijeka, da mi nije kvalitetno itd. Razocarana, tuzna, zabrinuta, uplakana posegla sam za Hipp Pre. Nisam vise psihicki mogla izdrzati to pitanje cesto IMAM LI MLIJEKA?
Sada moj mali jede vecinom Hipp a ja ga dojim malo. Tako mi je zao i cesto placem uz ove vase price o dojenju jer se osjecam lose sto moj maleni ne doji kao dosta beba. Zelim da buduce mame budu jake i da ustraju u odluci da doje iako beba malo izgubi na tezini, iako mnogi govore: "on ti je gladan!", iako place svakih 20min, iako placete kad zgrabi bradavicu...Sve je to poglavlje dojenja kroz koje svaka dojilja i njena beba moraju proci. Sve je vrijedno njegovog prelijepog i ocaravajuceg pogleda kada doji...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Moja priča o dojenju!
18.8.2012 11:05:20   
wowlijetgold
There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure.

-----------------------------
http://www.mmohome.com/ | http://www.mmolive.com/ | http://www.mmohome.com/gold/Maple-Story-US.html


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Moja priča o dojenju!
26.11.2012 17:24:47   
hurmica
Sonja me bas rasplakala. Za tebe Sonja nema rjeci, user posted image

Moja prica o dojenju, i prica o porodjaju su ispreplatene. Porodila sam se neocekivano dva dana nakon pregleda na kojem je bilo sve super. Ali mjesec i po dana prije termina. Moj mali draguljak rodio se sa 2 330 g, jednoj lijepog jutra, i na moju srecu odmah zaplakao. Doktor je rekao sve je ok , moze sam da dise. Odmah su ga odveli, a ja sam bila nekako sretna. Ne znam zasto i kako al sam bila sretna. Dok su me sili doveli su ga u inkubatoru da ga vidim. Nisam ga pravo da vam kazem dobro ni vidjela. I opet sam bila sretna. Ne znam zasto.
Odveli su me u sobu, i za dva sata sam trebala da idem da vidim bebu. Donijeli su mi pumpicu i tu su krenule prve tri kapi. NIKAD NISAM OSJETILA TAKO LIJEP MIRIS. Hvala Bogu. Otisla sam da vidim svoju bebu, bio je tako mali, mali, mrvica jedna. Sto kablova je visilo sa njega, ali je hvala Bogu sve bilo ok i bez komplikacija. IMAO JE TAKO LIJEP MIRIS, mogla bih ga pronaci medju 1000 beba, nisam mogla prestati da ga mirisem .Eh onda noci su bile teske, bila sam sama u sobi i kad bih pumpala i osjetila taj lijepi miris mlijeka sve bi mi suze isle na oci, htjela sam i njega da pomirisem, al on je bio na djecijem odjeljenju. Mama kaze da nije tako osjetila miris bebe i mlijeka. Kasnije sam citala da je mlijeko zena koje se ranije porode drugacije, sadrzi ono sto je beba jos u stomaku trebala da dobiva od mame.
Ja sam izasla poslje 5 dana iz bolnice a on poslje 20. Kuci je bilo tesko, meni je mlijeko islo iz 8 ili 10 prskajucih mlazeva, a on nije mogao to da primi. Nekad je jeo nekad ne i uspio je dobiti normalno na kilazi. To hvala mojoj mami koja mi nije dala da odustanem od dojenja. I danas hvala Bogu dojim, tek nakon cetri mjeseca dojenje je postalo normalno, do tad problemi kao i kod svake mame. Jedno sam naucila, da sa bebom i dojenjem, pocinje hrabrost. Do tad se sve smatra hrabroscu i smjeloscu, samopouzdanjem. Ali kako biti snazan i ranjiv istovremeno? Ja i dalje ucim. Nekad ne umijem da sam snazna, nekad mislim da nemam snage vise, a onda vidim moja beba raste i smije se. I onda idem dalje, kao i svaka mama. I opet sam sretna. Hvala Bogu.

(odgovor članu wowlijetgold)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Moja priča o dojenju!
27.11.2012 10:06:32   
Nellica
Teddy suosjećam sa tobom , moja starija cura je imala 8 mj. kada sam ja spoznala da sam opet trudna, dojila sam je do 1.-og rodjendana i dan danas imam neku tugu u srcu zašto nismo dojile duže, iako je ona vrlo lako dojenje zamijenila pijenjem mlijeka. Meni je moja dr. savjetovala da odmah prestanem dojiti, no ja nisam htjela odjednom uskratiti joj nešto tako bitno.

Mladja je bila prava sisavica, pet minuta po rodjenju dojila je ko pravi mali grizli nije puštala cicu, i uz puno muke jedva smo se odvikli sa punih 18.- mjeseci.

Treba naći neku mjeru, mislim da je 13. mj. dojenja tvojoj bebi i više nego dovoljno, a tvom tjelu treba malo vremena da se spremi za novog malog sisavca :))

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Moja priča o dojenju!
27.11.2012 10:07:32   
Nellica
Tek vidim datum , kasnim sa odg. samo pola godine  user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Moja priča o dojenju!
1.12.2012 14:44:03   
bumbica
evo i moje priče...prva trudnoća prošla je relativno dobro,cijelo vrijeme sam mislila samo o porodu i kako će proći,sve ostalo lakše je,mislila sam...porodila se,teško i naporno,ali bar je bilo gotovo,donijeli mi malo stvorenje,najljepše i najmirisnije na svijetu,sestra namrgođeno reče,nahrani ga i ode...a ja,sva zbunjena,kako,s koje strane,da sjedim,nemogu previše boli,da se nagnem,neide...oa on jadničak mali,sisa ko pravi,dok se ja malo namjestim on štipka pomalo,a ja izmičem,boli...nemogu više.niko os sestara nedolazi više,cijelu noć,beba plače,mlijeko ne dolazi,nema i nema,stres i muke te naše prve zajedničke noći nebih poželjela nikom.drugi dan je gore,bradavice bolne ,otečene, mlijeka nema,beba vuče,al samo meni bude gore.kod kuće isto.ragade,krv teče,beba plače,ali sad mlijeka ima u potocima,a ja jadna i neiskusna neznam šta ću.deseti dan,mastitis,temperatura,padam u nesvjest,primaju me u bolnicu i samo rekoše prekini dojenje,trošiš antibiotik.niko ništa o tome kad da počnem,kako da nastavim.kod kuće komentari tipa,"ma nemožeš ti ni dojiti dijete,ti taka mršava,pa ni nemaš grudi,ah pa nisam ni ja svoje,pa ima flašica,to sad sigurno više i nije dobro mlijeko"bez ikakve podrške i ja posustam pred svima,odustajem od dojenja i dva mjeseca ispumpavam svoje "nekvalitetno" a bebu hranim formulom,da bih na kraju uzela bromergon,jer nisam mogla prirodno zaustaviti mlijeko.eh,da sam barem onda imala pristup forumu poput ovog,ili da mi je iko dao pametan savjet...ali zato drugi put sam uspjela bez problema dojiti,i još dojim i jako sam zahvalna svima vama koje ste mi svojim iskustvima pomogle,puno puno toga naučila sam baš čitajući u vašim porukama.veliko hvala mamama s ringeraja foruma!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Moja priča o dojenju!
2.12.2012 0:59:55   
milenium

IZVORNA PORUKA: bumbica
.ali zato drugi put sam uspjela bez problema dojiti,i još dojim i jako sam zahvalna svima vama koje ste mi svojim iskustvima pomogle,puno puno toga naučila sam baš čitajući u vašim porukama.veliko hvala mamama s ringeraja foruma!


user posted image user posted image user posted image user posted image bumbica

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *