|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
22.4.2013 18:39:46   
almondray

IZVORNA PORUKA: superiska

Ja nisam bas shvatila koliko si trudna, amnio na klinici rade u 18 nedelji, pa ako nisi zakasnila moj savjet je da uzmeš uputnicu i uradiš gore, besmisleno je plaćati privatno jer zaista su svi gore maximalno profesionalni, ljubazni....

Zar tek u 18-toj?Nije li to malo kasno , dok stignu nalazi to je već pola trudnoće.I šta onda ? Ako nalaz bude loš?

(odgovor članu superiska)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: Amniocenteza
23.4.2013 9:01:59   
Andy_Bec23
Ja sam radila punkciju u 20 nedelji i nalaz je bio uredu, pa treba mislit pozitivno, i da ce sve bit ok.... Molim se da bude sve ok

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: Amniocenteza
23.4.2013 9:14:01   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: sel.87

Zdravo svima posto stalno citam forume pa sam se odlucila za vase misljenje meni 12sedmica trudnoce mjerila sam taj nuhalni nabor i bio je 3,4.kod jednog dok kod drugog 2,9.treci dok je vojna bolnica 2.4 2.5 i onda me posalju Mehmedbasicu na taj tripl test mada mi je vojna bolnica rekla da sam ok al eto radi sebe meduti prvi dok mi kaze prekid trunoce nista drugo dok su ovi ono pola pola.Uradim tripl test i pokaze da sam iskljucena od najgoreg dau.sindr vecim djelom iskljucena meduti druge anomalije su pokazale mogucnosti u omjeru 1:50 i prema gore sto je dobro al i nije bas od 4doktora misljena su totalni razlicita ko da se igraju igraju s mnom pare i pare sam dala ne zalim e sad hoce da radim amniocintezu kid Mehmedbasica koji me na pregledu nije pregledao nego neka doktorica sto radi kod njega a kasno ce bit to ce biti onda 4i po mjeseca trunoce do rezultata nista mi nema smisla uopste pomozite...


vec sam pisala na forumu , moja snaha je imala isti problem morala je raditi amionocentezu i pokazalo se sve ok , ne znam kako ste vi radili ona je radila u 16 sedmici trudnoce , curica sada ima 1 godinu i ziva zdrava slatka , a eto vise doktora je reklo da nije ok , njena dokotrica koja je vodila trudnocu tvrdila da je sve ok a doktor Balic koji je izgleda jako poznat i navodno dobar doktor je rekao da mala ima down sindrom i da djete ce se roditi tesko poremeceno :( jake rjeci od velikog doktora i to je rekao od oka da vidi da djete niej u redu a hvala Alalhu sve uredu tako da izvadi plodnu vodu i bice sve ok .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sel.87)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: Amniocenteza
16.5.2013 17:03:04   
sel.87
zdravo svima ja sam radila amniocintezu sad 13 maja al me je doktorica rano poslala i nije mogao da mi uradi,pa su me ponovo vratili za dvije sedmice to znaci sad 27 maja ponovo jel imao neko iskustva s tim mnogo me je strah za ponovnu iglu pozzz

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: Amniocenteza
16.5.2013 17:21:37   
marinčii
sel87 pozdrav ja nisam imala iskustva s tim al valjda se javi koja od zenica pa te umiri,ja sam bas neki dan saznala da se kod nas u Mostaru moze uraditi tzv.nifty test na trisomiju ,pa neznam da se malo raspitas i odlucis sta i kako ces,u svakom slucaju sretno i da sve bude ok.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu sel.87)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: Amniocenteza
16.5.2013 20:49:19   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: sel.87

zdravo svima ja sam radila amniocintezu sad 13 maja al me je doktorica rano poslala i nije mogao da mi uradi,pa su me ponovo vratili za dvije sedmice to znaci sad 27 maja ponovo jel imao neko iskustva s tim mnogo me je strah za ponovnu iglu pozzz


u kojoj si sad sedmici trudnoće?
ako sam te shvatila oni su jednom već bocnuli???

nemoj da se plašiš... probaj se opustiti...opet obavezno apaurin najmanji dva sata prije amnicinteze ...
sretno!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sel.87)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: Amniocenteza
18.5.2013 10:06:11   
sel.87
hvala puno na podrsci vec su me bocnuli i opet idem nisu mogli da uzmu vode al eto mozda drugi put mognu vec cu tad biti u 18 nedelji nadam se da ce biti ok ...pozzzz

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: Amniocenteza
28.5.2013 14:18:36   
sel.87
drage moje ja sam uradila po drugi put amniocintezi ,prvi put nije uspio i jece sam radila drugi put i uspio je izvuci vode sve je ok proslo sammo sto sam imala malo vise bolova po zavrsetku nego prvi put al sve je proslo ok,e sad samo rezultati a ja sam vec u 18 nedelji trudnoce pa to cekanje ce se bas oduziti .....pozzzzz bas sam sad zabrinuta sta ce da pokaze..

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: Amniocenteza
11.6.2013 11:02:14   
sel.87
draga ja sam radila sad 27 maja amnio i evo cekam rezultate a vec ulazim u 5 mjesec ni sama ne znam ako nedobog budu losi sta i kako al se nadam da ce biti ok oni kazu nikad nije kasno ni za sta evo dans mi trebaju da jave za rezultat cekam al jos niko ne zove tako da rade i u 20 sedmici neke:

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: Amniocenteza
20.6.2013 18:43:32   
Sabyoli
Drage moje forumasice, zanima me vase misljenje o mom slucaju. Naime, nuhalni nabor su mi mjerili u 12+1 sedmici i kod prvog dr mi je bio 2,6 sto je on smatrao povisenim pa me uputio na GAK da mi gore izmjere jer su im bolji aparati. Gore su mi izmjerili 2,1, ali ipak su me uputili na double test koji mi je pokazao 1:50 rizik na trisomije poslije cega su mi preporučili amnio. Amnio planiram raditi 01.07. aBd jer tad ulazim u 18 sedmicu, ali jos razmisljam da li da je radim? Imam 28 godina, imam jedno zdravo dijete i niko mi u familiji nema nikakve anomalije, sta mi vi predlazete?
Zanima me da li je sel.87 dobila rezultate, koliko je cekala na njih i da li su ok?

(odgovor članu sel.87)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: Amniocenteza
22.6.2013 23:05:27   
Rio_de_Janeiro
Pozz svima. Novi kolačić.
Zanima me koliko se čekaju nalazi amnio kod Mehmedbašića a koliko na GAKu?

user posted image

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 11:57:31   
Sabyoli
Eh, draga i mene to zanima, ali izgleda da smo jedino nas dvije ovdje sa pitanjima, a niko sa odgovorima. Zene heeelp!

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 12:37:44   
Marija13
ali jos razmisljam da li da je radim? Imam 28 godina, imam jedno zdravo dijete i niko mi u familiji nema nikakve anomalije, sta mi vi predlazete?

Sabyoli niko ti ne moze reci da radis ili ne (ne mislim na doktore)..to je ipak tvoja odluka, na sta si spremna ukoliko nalaz bude los? I to dobro trebas razmisliti..
Kad sam ja radila amnio nekad u ovo doba prosle godine, cekala sam nalaz vise od mjesec dana, gotovo 2 mjeseca, vec zagazila cini mi se u 7.mjesec, kakav god da je nalaz bio ne bih nista uradila po tom pitanju, poslije sam se pokajala sto sam i radila, samo se traumirala.. Lezeci poslije, osluskujuci mrda li se beba i da li gubim plodnu vodu, hoce li se inficirati? Na nalaz u tim danima i ne mislis, vise mislis da li je sve proslo ok kad su te bocnuli.
Sve je dobro proslo, nalaz je bio dobar, a preduslov nem je bio nuhalni oko 3,5 i triple test 1:70.

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 15:06:21   
Rio_de_Janeiro
Meni je doktor rekao da čeka se nalaz čeka 14 dana a onda sam iščitala forume (uključujući i ovaj) i vidim da nije slučaj (bar nije bio dok nisu promijenili način testiranja) pa me zanima da li je neko radio amnio u zadnjih 5-6 mjeseci pa može potvrditi koliko se čekaju nalazi? user posted image user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 15:08:39   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: Sabyoli

Eh, draga i mene to zanima, ali izgleda da smo jedino nas dvije ovdje sa pitanjima, a niko sa odgovorima. Zene heeelp!

Čitala sam na dosta portala da ako nema nalaza u roku od 20tak dana da je nalaz OK jer bi u protivnom brzo javili (da je nedaj bože loš nalaz). To je kao neko pravilo. A to što žene ostare i po 5 godina čekajući, i stres, to im nije važno.

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 15:17:12   
klemzi

IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro

Meni je doktor rekao da čeka se nalaz čeka 14 dana a onda sam iščitala forume (uključujući i ovaj) i vidim da nije slučaj (bar nije bio dok nisu promijenili način testiranja) pa me zanima da li je neko radio amnio u zadnjih 5-6 mjeseci pa može potvrditi koliko se čekaju nalazi? user posted image user posted image

Čekanje na nalaz može zavisiti i od brzine kojima se razvijaju stanice. U prosjeku je to 2 do 3 sedmice, zavisno od toga kojom brzinom se stanice razvijaju. Ja nisam radila u Sarajevu, a kad sam radila rečeno mi je da će nalaz biti gotov za dvije sedmice. Kada i nakon dvije sedmice nalaz nije bio gotov nazvala sam labaratorij i rekli su mi da nema još dovoljno razvijenih stanica da slikaju kariogram, ali po onome što se do tada bilo razvilo predpostavljali su da će nalaz biti ok. Nakon tri sedmice dobila sm gotov nalaz i bio je normalan muški kariotip.
Sabyoli,ti ćeš sama morati odvagati za i protiv amniocenteze, ja sam je radila jer sam u prvoj trudnći rodila bebu sa sindromom Down. Sretno cure u svakom slučaju, ma šta god odlučile. user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: Amniocenteza
23.6.2013 16:36:02   
almondray
Oni kažu da se čeka 2 sedmice , međutim pouzdano znam da 3-4 sedmice se čeka.
A to je već 22 sedmica trudnoće.Što Marija reče to je trauma za trudnicu.Treba dobro odvagat dokle ste spremne ići ...Sretno vam svima.
Ja bi voljela da su svi nalazi OK user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Amniocenteza
24.6.2013 22:07:27   
Sabyoli
Hvala svima na odgovorima. Citala sam kompletan ovaj forum i vidjela sam kako se nekoliko vas brinulo o rezultatima, i sve ste hvala Bogu docekale dobre rezultate. Meni je takodjer potrebna potvrda da je moja user posted image dobro, ja osjecam da jeste. Idem na mnio 01.07. danas sam zvala i zakazala. Dvije sedmice se nije radila iz tehničkih razloga pa ce vjerovatno biti prevelika guzva, ali cekat cemo.
Ja sam O rh- krvna grupa pa cu morati primiti rogam, zna li neko od Vas da li je sada moguce dobiti povrat novca od zdravstvenog

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Amniocenteza
5.7.2013 10:30:12   
LilaXY
Pozdrav drage mamice :)
Vec dugo posjecujem ovaj forum, ali prvi put pisem :)
Nisam sigurna da li je vec neko o tome pisao, ali zanima me gdje mogu uraditi amniocentezu u ZE-DO kantonu? U 11 sam sedmici, i za par dana mjerimo NN i bojim se da nesto nije uredu sa mojom bebicom, imam taj osjecaj kojeg se ne mogu rijesiti iako ginek kaze da je sve ok. Koliko znam, beba nema nikakve gen. predispozicije za trisomiju, ali bih ja ipak voljela biti sigurna i konacno poceti uzivati u trudnoci jer sada samo o tome razmisljam.
P.S. Imam 23 godine.
Hvala vam :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Amniocenteza
5.7.2013 13:05:39   
almondray
Ne znam jesi li upućena u kojoj se sedmici radi amnio?Zar možeš čekati pola trudnoće da počneš uživati u njoj''?Valjda ti se javi neko sa odgovorom na tvoje pitanje.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu LilaXY)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Amniocenteza
5.7.2013 14:34:30   
LilaXY
Da, znam u kojoj sedmici se radi amniocenteza i nestrpljivo cekam da dodje jer imam osjecaj da ce mi samo to pomoci da se opustim. Iskreno, izgleda da ce mi trebati toliko da pocnem uzivati u trudnoci jer su me svi isprepadali sa nekim savjetima, losim iskustvima, i pricama u kojima su ljekari pogresno izmjerili NN ili nisu vidjeli nesto ocigledno, itd.
A ja, sta da radim, prva mi trudnoca pa slusam sve i svakog, i citam kao luda sve o trudnoci sto mi dodje pod ruku i iz svega toga pamtim samo losa iskustva :(

< Poruku je uredio LilaXY -- 5.7.2013 14:36:34 >


_____________________________

"Be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

nase malo sunce dolazi 20. januara 2014 :))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Amniocenteza
5.7.2013 16:26:34   
Sabyoli
Draga Lilaxy, ja sam u ponedjeljak bila na amnio na GAK-u u Sarajevu i bilo je zena iz svih kantona ukljucujuci i ZE-DO, tako da predpostavljam da se kod vas nema nigdje uraditi. Nemoj se opterecavati svakakvim pricama, misli pozitivno.

(odgovor članu LilaXY)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Amniocenteza
5.7.2013 16:30:46   
Sabyoli
Za sve vas koje zanima koliko se cekaju rezultati, meni su vec danas javili da je moj nalaz uredan, znaci 5 dana sam samo cekala. Meni je Double test pokazao rizik na Down, a ti hromozoni se najbrze razvijaju tako da su mi vec javili da je nalaz uredan.
Neopisiv osjecaj, moja user posted image je dobro!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Amniocenteza
6.7.2013 8:41:39   
LilaXY
Hvala Sabyoli na informaciji, pretpostavljala sam da je tako, ali vrijedi pitati. Pokusat cu misliti pozitivno :) Drago mi je da je tvoja user posted image ok :) LP

_____________________________

"Be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

nase malo sunce dolazi 20. januara 2014 :))

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 10:42:05   
grozđe
Drage moje, ja sam takodjer bila na amniocentezi u ponedjeljak i sve bude gotovo za minut. Evo odmaram vec 4.dan i dobro se osjecam. Pijem antibiotik, apaurin i 1,5l tecnosti nekoliko dana. Bilo je jedno 10-tak zena sa mnom. Sabyoli meni su rekli da ce nalazi biti gotovi za 7-8 dana, a nadam se vec sutra da ce mi javiti kao sto su i tebi.

(odgovor članu LilaXY)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *