|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 9:05:51   
almondray

IZVORNA PORUKA: miks

Ulazim u 15 sedmicu sutra

Ja koliko znam amnio otkriva par najčešćih genetskih grešaka kao što je down, edwardsov i još neki čini mi se... a ima još puno bolesti koje ni jedna dijagnoza ne može otkriti.
Na tebi je šta ćeš da radiš i šta ti ta amnio zapravo znači.
Moraš da znaš da se amnio radi oko 18 sed., nalaz se čeka još 4 sedmice , do tad ćeš već bebu osjetit, njene pokrete i sve.
Nadam se da je sve uredu i da se bespotrebno brineš.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 12:41:35   
miks
Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 12:43:43   
almondray

IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!

user posted image nemoj biti tužna , sve je to u Božijim rukama.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 13:44:19   
Vanne

IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


Miks mila strasno mi je zao sto ponovo moras proci kroz sve to user posted image
Znaj da imas moju podrsku i mozes mi se javiti kad god ti zatreba razgovor...nadam se da te Bog ubrzo obradovati sa novotrudnocom i da ces imati svoju bebicu zivu i zdravu...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 17:36:12   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 17:41:32   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 17:46:27   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...user posted image



neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 17:49:19   
Andy_Bec23
miks draga moja u mislima sam s tobom :-(user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 17:50:46   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...user posted image



neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Mene dusa boli kao da se meni desava user posted image user posted image
Nadam se da ce se miks brzo oporaviti i da ce nam se javiti uskoro...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Amniocenteza
2.4.2014 22:15:47   
miks
u zadnja 24 sata plod je umro zato je konstatovani missed....u bolnici sam poslali su posteljicu na analizu i plodnu vodu od amniocinteze.....
razmisljam o pgd u ne prirodno zacetoj trudnoci drugi put...jeste li culi za to?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Amniocenteza
4.4.2014 17:23:58   
orange 00
Molila bih ako neko zna broj telefona na koji mogu kontaktirati i naruciti se na aminocentezu u Brčkom.
Čula sam da tamo dolaze stručnjaci iz Beograda ili Novog Sada, nisam sigurna, i da su jako iskusni, profesionalni i pouzdani. To su jedine informacije koje imam, nisam sigurna ni gdje se zahvat radi da li u Domu zdravlja ili bolnici, pa bih molila informacije ako neko zna.

Hvala unaprijed!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Amniocenteza
5.4.2014 9:30:38   
AAvalon
Orange, forumasica plava72 je radila amnio u Brckom, znam da je spominjala ljekara koji dolazi iz Beograda. Sve joj je super proslo. Pitat cu je za broj telefona i gdje se radi, pa ti javim. Sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Amniocenteza
7.4.2014 9:43:11   
Lilli28

IZVORNA PORUKA: orange 00

Molila bih ako neko zna broj telefona na koji mogu kontaktirati i naruciti se na aminocentezu u Brčkom.
Čula sam da tamo dolaze stručnjaci iz Beograda ili Novog Sada, nisam sigurna, i da su jako iskusni, profesionalni i pouzdani. To su jedine informacije koje imam, nisam sigurna ni gdje se zahvat radi da li u Domu zdravlja ili bolnici, pa bih molila informacije ako neko zna.

Hvala unaprijed!

Ja sam bila kod svog doktora na ginekoloskom pregledu i samnom u cekaonici su bile 3 zene koje su cekale amniocentezu. Istina je da nam u Brcko dolaze specijalisti iz Beograda. Bila je subota. Nakon tog su bile zadovolnje kako je proslo. Sam zahvat je trajao par minuta i morale su odlezati jos 15 ak minuta poslije. Nalaz za 15 dana. evo ti tel.broj centrale brcanske bolnice, trazi da te spoje s ginekologijom pa ih pitaj gdje se mozes naruciti.
049/217-422

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Amniocenteza
7.4.2014 14:02:35   
orange 00
Hej cure hvala na odgovorima.
Upravo sam zvala Brčko i raspitala se. Amniocentezu trenutno radi dr Kolarski, pa ma interesuje je li to taj priznati dr koji je i ranije radio ovaj zahvat u Brčkom? Ukoliko neko zna molim da mi nešto napiše.
S obzirom da sam iz Tuzlanskog kantona dvoumim se da li da idem na Gradinu ili u Brčko privatno, čula sam da je ovaj dr u Brčkom stručniji user posted image (ako je to taj dr).

(odgovor članu Lilli28)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Amniocenteza
7.4.2014 14:57:18   
Lilli28
orange, ovdje ti ne mogu pomoci zbilja neznam jel taj doktor, al prije cca mj dana sam bila tamo i zene su bile prezadovoljne s dr.koji im je radio zahvat. Moguce da je to taj.

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Amniocenteza
7.4.2014 23:05:57   
miks
Davli je iko radio amnio nakon kontatacije misseda??

(odgovor članu Lilli28)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Amniocenteza
11.4.2014 15:22:27   
mamzi
cao cure, ja sam nova trudnica, usla danas u 11. sedmicu. kako nosim blizance, a vec sam pocela da razmisljam o raznoraznim testovima, zanima me da li je iko radio amnio u blizanackoj trudnoci? nuhalne nabore cu raditi u 12., ali kako ni double i triple test nisu pouzdani kad su u pitanju dva ploda, amnio izgleda jedino rjesenje. jos se mora bosti dva puta, jer su dvije posteljice, pa je jos rizicnije.

i jos nesto, da li ima nekih novijih info za ovaj NIFTY test? da li se radi u bih i da li je i on ogranicen samo na jednopolne trudnoce?

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Amniocenteza
11.4.2014 15:35:57   
desertrose
meni doktor uposte nije spominjao amniocintezu,mislim da se to radi samo ako se sumnja na sindrom,inace pregledom nuhalnog nabora sve bilo uredu,sada sam u 18 sedmici i cak sam otisla i kod drugog doktora za svaki slucaj i ona kaze da se beba razvija sasvim uredno

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Amniocenteza
11.4.2014 17:27:09   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: mamzi

cao cure, ja sam nova trudnica, usla danas u 11. sedmicu. kako nosim blizance, a vec sam pocela da razmisljam o raznoraznim testovima, zanima me da li je iko radio amnio u blizanackoj trudnoci? nuhalne nabore cu raditi u 12., ali kako ni double i triple test nisu pouzdani kad su u pitanju dva ploda, amnio izgleda jedino rjesenje. jos se mora bosti dva puta, jer su dvije posteljice, pa je jos rizicnije.

i jos nesto, da li ima nekih novijih info za ovaj NIFTY test? da li se radi u bih i da li je i on ogranicen samo na jednopolne trudnoce?

Mamzi, ne razumijem... Koliko sam shvatila, nisi ni radila nuhalne nabore, nemas nikakvu indikaciju da s bebama nesto nije u redu,a ti razmisljas o amnio? user posted image iz kojeg razloga? Amniocenteza je poprilicno invazivna procedura koja nije standardna u pracenju trudnoce, i kojoj treba pribjeci samo u nuznim slucajevima, i ne treba je shvatati olako. Naravno, ako postoji indikacija, amnio ima svoje mjesto. Ako ne postoji, treba imati u vidu da se zbog same amniocenteze mogu izgubiti trudnoce za koje na kraju nalaz pokaze da su u pitanju bile sasvim zdrave bebe. Moj savjet ti je da se posavjetujes sa dobrim ginekologom i dobro razmislis.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Amniocenteza
12.4.2014 20:53:19   
mamzi
da nisam jos radila nuhalne radicu u 12. sedmici, nego kako vidim ni to nije bas pouzdana metoda, a svi testovi iz krvi nemaju svrhe da se rade u blizanackoj trudnoci. u principu nuhalni mi jedini ostaje, pa ne znam da li mi je samo on dovoljan.

znam da je rizicno i sa jednim djetetom a kamoli sa dvoje, zato se raspitujem na sve strane ima li jos ikakvih neinvazivnih testova koji se mogu raditi u blizanackoj trudnoci.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Amniocenteza
12.4.2014 20:58:58   
mamzi
i zaboravih reci da mi je 37 godina, prva trudnoca, prirodno zacece

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Amniocenteza
17.4.2014 16:45:24   
miks
Sta si mamzi odlucila??

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Amniocenteza
18.4.2014 10:29:55   
mamzi
Nisam jos ni blizu odluke:) Sacekacu sljedece sedmice ultrazvuk za nuhalne i na osnovu toga vidjeti sa ginekologom sta on preporucuje. Imam super ginica kojem bas bas puno vjerujem. Ako bude sa nuhalnim sve savrseno u redu onda mozda odustanem od svega. Ako ne, onda cu dalje razmiljati sta i kako.

Slala sam i mailove nekim stranim klinikama koje rade te nove testove, koji mogu biti dostojna zamjena za amnio, ali svi su mi odgovorili da su to testovi iz krvi i da nisu pouzdani za blizanacke trudnoce. Tako sam i pretpostavila.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Amniocenteza
18.4.2014 13:32:18   
miks
Moram te samo mamzi napomenuti da amniocinteza pokazuje samo anomalije genetske prirode a 75% anomalija nisu genetske prirode tako dobro razmisli hoces li ili ne to raditi.
Radije nadji par najboljih ginekologa sto se ultrazvuka tice.
Ja toplo preporucujem Dr.Divanovica...sve otkrije na vrijeme...meni je otkrio anomaliju u 11 sedmici iako se dokazala nakon abortusa da nije genetske prirode.

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Amniocenteza
24.4.2014 19:46:18   
orange 00
Pozdrav svima ponovo!

Interesuje me da li je neko radio amniocentezu kod dr. Anele Latifagić na Gradini u Tuzli i ako jeste kakva su vaša iskustva?

Kao što sam ranije napisala dvoumim se između odlaska u Brčko kod dr. Kolarskog koji tu dolazi iz Novog Sada ili obavljanja zahvata na Gradini u Tuzli.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

TV


da li ste "za" televizor u decijoj sobi ili protiv

za (44%)

protiv (56%)


Broj svih glasova: 113

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *