|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 10:54:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Kod nas nema " kamare ", a ja rijetko kada imam cenera u novcaniku.
Placam sve karticama.
Kad dodje prvi u mjesecu, mi se uz kafu dogovorimo ko placa koji kredit, racune, vrtic.
U nabavku idemo zajedno, i plati onaj ko je blize kasi u tom trenutku ili ko ima vise na racunu.
Kod nas je tako.
Svaki mjesec odvajamo dio za djecu, u vidu stednog osiguranja i to je to.
Niti on misli imam li ja pare u novaniku niti ja mislim ima li on.
Kad mi treba gotovine, ujutro pitam ima li on, ako ima - uzmem.


e pa to je super, i mi nekad ovako, i ja uglavnom ne dizem sav novac s kartice
al necu vise da se hvalim user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 26.8.2010 10:32:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 10:55:31   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Anoniman


dobro skontajte evo sta imam sad u kuci:

krompir, luk, jaja, makarone, supa, imam sve za salatu..paradajz, krastavci i jedna paprika.

ako ne budem imala na kartici tih 10km a nadam se imam onda cu posuditi od ove cure koju znam uh stid me ali nema druge..


sta sa 10 ili 20 km da kupim za dobar rucak za 7 osoba??user posted image user posted image

Ja zato uvijek imam u zamrzivacu malo mesa zaledjenog... (malo bataka, fileta, fasiranog)ali ne bih da ti prisjedam na muku, ali stvarno mislim da svaka zena mora u kuci imati uvijek bar malo nesto i zaledjenog mesa.....
Znas li praviti pitu? Za 10 KM cak i manje mozes kupiti fasiranog mesa i napraviti burek, ili pilece filete pa nesto sa njima iskombinovati.....mozes kupiti i paprika pa ih isprizti ili zapeci sa krompirom i paradjzom

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 10:55:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

mi ferceramo po principu

sve sto je njegovo, moje je...a sve sto je moje... je mojeuser posted image






heheheh svidja mi se user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 10:56:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Veeseelaa, pusti price, da sam ja ono napisala, ne bi se sekirala toliko user posted image user posted image

Ja sam jos nesto htjela da dodam. Nemamo svi platu koja prelazi 1000 KM, plus ako jos muz ima toliku platu, to su onda fine parice, znaci da nikom nista ne polaze racune, jer, mozda cu se pogresno izraziti i biti shvacena, jer "se ima". A one zenice koji imaju mali fond, hebiga, logicno je da se s muzevima dogovaraju oko svega, jer ipak su male pare u pitanju, i onda se stvarno gleda da se ustedi svaka marka.

Hocu da kazem, da nam nisu ista primanja, nekome su veca, nekome manja, pa se analogno tome i pare rasporedjuju, i planira se sta sa novcem. Neko ne moze, npr da ustedi 100 KM mjesecno, jer ima izdatke, koji moraju biti placeni (vrtic/teta cuvalica, racuni, krediti). Znaci neko jednostavno nije u mogucnosti da (ukoliko oboje rade) da sa svojom platom prezivi mjesec, a da ne govorim ako je samo jedna plata (da li rade muz ili zena nebitno)


e to, nismo u istoj situaciji pa je teko o tome govoriti i donijeti bilo koji sud
a vala se i ti mozes hvaliti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:10:28   
HanaBana
Procitah koliko stigohuser posted image
Taj finansijski problem je prisutan kod dosta mojih jaranica narociti ako zena ne radi bas je nekako tuzno kad cujem ako idemo na kafu dok vidi sa muzem moze li joj dati love.
Ja sma uvjek za to da se radi ako se ima mogucnosti a ako ne onda dogovor.
MM i ja tu imamo dogovor, on ima dosta nizu platu pa placa rezije i kada nam treba kesa tu je jer ja rijetko kesa imam a ostale potreba snosim ja i super nam id, uspjevamo i ustediti.
Ne pratim koliko trosim niti koliko on trosi svaki dan. na kraju mjeseca sravnimo racun i provjerimo ko pretjera pa naredni je u minusu za pretjerivanje:) To nam dodje ko igra zvana Nauci stedjeti:)
Hana ima svoj poseban stek i njega ne diramo.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:21:33   
mamine oci
mislim da je tema otisla u pogresnom smjeruuser posted image
zena je postavila skroz druga pitanja a vi o vasim muzevima, novcanicima,kreditnim karticama ko da svako od nas nebi volio da ima stek pun para i nakrivi  kapu,ali nazalost nismo svi u istoj situaciji neko manje neko vise al ostaje uvjek ona stara
"sit gladnom ne vjeruje"

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:26:00   
Hanady RR
Situacija koju je anonimna iznjela je u najmanju ruku žalosna i ljuti...mene jako ljuti.

Mnogo je porodica u sličnoj situaciji, mnoge žene ''zavise'' od supruga ali je neminovno da postoje i one koje znaju sa parama u kući gdje samo jedno radi.

moj primjer raspodjele sredstava neće ničim pomoći anonimnoj niti onima koje su u sličnoj situaciji jer kod nas su u isto vrijeme dva razdvojena budžeta i jedan zajednički...ali savjetodavno mogu reći sljedeće:
- anonimna jučer si imala 50 Km..pozvala na ručak....trebala si isplanirati da ti tih 50 Km bude dva dana ručka sa mesom i prilogom. Može se....
- trebala si voditi računa da od tih 50 Km uštetiš 5 Km na neku svoju skrivenu kamaru...za 5 Km mogla si kupiti bataka i ispeći sa krompirom...i to je ručak jako fin.
- trebala si sinoć razgovarat sa suprugom, vidjeti kako stoji sa novcem...možda je čvjeku pred prvi...možda ima veliki minus...možda možda....

A najvažnije anonimna ti trebaš sebe dovesti u poziciju da slobodno tražiš iz zajedničke kase koja je sada trenutno njegova plata....
Ovo već nije trenutni porblem i to je ono što me ljuti.....
Nije se ons jetio...ali nazvala si ga...gdje on to radi pa nije mogao donijeti do tebe na pauzi batake da ti kupi....
ok možda nemože izaći al zar nema nekonga u firmi da zamoli...
a ako nema ni to...zaboga pa zar nije mogao nazavti nekoga od familije i prijatelja reći...odnesi molim te mojoj trudnoj ženi kući 20Km ja ću nakon possla do tebe da svratim i donesem

Uglavnom jutrošnji problem si rješila...ali da stavri mjenjati moraš...morat ćeš...
oslobodi se spereg da je to njegova plata...to je vaše i tako se ponašaj...
izbaci sebi iz glave činjenicu da je on dinar efendija...budi i ti dinar efendija sa njegovom platom...
to vam je zajednička svojina trenutno i na nju pravo raspolaganja imaš kao i on.

Rekoh već kod nas dva su budžeta ali zajednički ih trošimo...
sva plaćanja rešija, rata, kupovina djelova opreme , naknde za čuvanje dijece koja je do srca jer ih mama čuva naša su zajednička briga....
koliko god se ja busala moje je to je i njegovo....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:26:39   
veeseelaa
Hanady user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 26.8.2010 10:37:49 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:28:50   
mamine oci
neka vesele meni nesmeta daleko bilo  samo sam iznijela svoje misljenje valjda imam pravo na to ili ne user posted image a ja sam anonimnoj se ponudila da resi problem i ponudila pomoc koliko sam u mogucnosti al moj post se nije ni procitao jer nije zanimljiv...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:36:31   
ena0002
..ma ja uvijek kazem stek je zakon....a mislim da zena bolje rasporedjuje sa finansijama, jer vecinom mi vodimo kucu i znamo sta treba od hrane kupiti ili ne.
Ali sve na stranu, muz joj je mogao izaci sa posla i donijeti novac, a to sto nije to njih dvoje trebaju rijesiti.
Anonimna ova situacije ce ti biti iskustvo za ubuduce user posted image ...naravno u pozitivnom smislu user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 26.8.2010 10:36:56 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:37:01   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mamine oci ja sam ga procitala, i jako sam bila dirnuta, vjeruj mi suze su mi krenule user posted image user posted image user posted image
a nekim zenicama je uvijek interesantnije izvuci neke postove druge vrste nego one u kojem se ocituje dobrota neke od nas
zavist vlada

user posted image za veselicu
i za Hanadyuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:37:59   
veeseelaa
mislim ponudila si se da joj napravis kolac, pogacu, to nema vrijednost
kako god jako je lijepo da postoji jedan ovakav forum da se zenice mogu obratiti s problemom, da im se moze pomoci sto utjesnom rijecju, sto na nacine koji su vec pisani user posted image



< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.8.2010 11:41:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:46:57   
Anoniman
Hanady svaka cast za post kao i ostalim forumasicama koje su ponnudile pomoc ili savjet...Stvarno ne znam nikad nisam bila u situaciji da ovisim o nekome, to uopste ne zelim da komentarisem , mada jos iz djetinjstva znam da je moj otac uvijek mami davao platu, radili su oboje, ali mama je bila ta koja je vodila ekonomiju...Svak je imao svoj dinar ali postojao je zajednicki budzet (jedna velika dzezva) tu su uvijek pare stajale....
Samo da dodam nije vazno jel neko ima 2 plate ili jednu od 200 km ili 1000 ako se s parom ne zna baratati.....Zivim u zajednici i imamo zajednicki budzet za rezije, hranu, ali moja kartica je samo moja...Ne bih se nikada usudila uzeti njegovu karticu pa da je on duzan mene vuci za suknju i traziti pare za cigara ili kafu...
Tako ni ti Anonimna uvijek imaj svoj dinar, zeni uvijek vise treba i za higijenu i za djecu  za kucu, tvoj muz radi ti si ta koja vodis kucu znas sta imas i sta nemas u njoj...Razgovorom se sve moze, nemoj  da se stresas u tvom stanju nije zdravo...

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:47:51   
ivanak
Draga, zao mi je što je to tako. I mene to nervira kad dođem u takvu situaciju.
Od krumpira možeš napraviti mnogo priloga - npr. krokete od krumpira, ili restani krumpir, ili ispeći, ili skuhati sa blitivice, špinata...
Sad bi bilo dobro ili meso ili riba. Zavisi što imaš. Lijep ručkić može biti i od svinjske kostolete na grilu i kroketa od krumpira i napraviš umak od onoga na čemu su se prigali kostolete.

A sad s mužem - najbolje mu ne popuštati i tražiti da ti uvijek ostavi para i da para da imaš. I to što se nije sjetio, ne obadaj, jer ti se uvijek njemu sjetiš nešto napraviti.... pa može i on za tebe.
A što se tiče veša, ajde majketi.... pusti ga šta priča.

Mi imao mašinu za rezanje salama.... i sad ja sam nju očistila, pregrisla... ali je nisam uglancala kao inače što glancam... jer sam brate umorna - 2 djece, kuća, škola... on meni sto puta jesi li je uglancala... dok mi jučer nije puko film i rekla: Jebote, jeli ti vidiš da sam umorna... i da ima prešnijih stvari od uglancavanja mašine. Majke ti okani me se ili pomogni.



_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:49:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Draga, zao mi je što je to tako. I mene to nervira kad dođem u takvu situaciju.
Od krumpira možeš napraviti mnogo priloga - npr. krokete od krumpira, ili restani krumpir, ili ispeći, ili skuhati sa blitivice, špinata...
Sad bi bilo dobro ili meso ili riba. Zavisi što imaš. Lijep ručkić može biti i od svinjske kostolete na grilu i kroketa od krumpira i napraviš umak od onoga na čemu su se prigali kostolete.

A sad s mužem - najbolje mu ne popuštati i tražiti da ti uvijek ostavi para i da para da imaš. I to što se nije sjetio, ne obadaj, jer ti se uvijek njemu sjetiš nešto napraviti.... pa može i on za tebe.
A što se tiče veša, ajde majketi.... pusti ga šta priča.

Mi imao mašinu za rezanje salama.... i sad ja sam nju očistila, pregrisla... ali je nisam uglancala kao inače što glancam... jer sam brate umorna - 2 djece, kuća, škola... on meni sto puta jesi li je uglancala... dok mi jučer nije puko film i rekla: Jebote, jeli ti vidiš da sam umorna... i da ima prešnijih stvari od uglancavanja mašine. Majke ti okani me se ili pomogni.



(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:51:28   
shejla
ja bih na tvom mjestu nazvala muza, DA CUJU GOSTI i rekla mu, sasvim normalno, kao da to nije neki uzasan problem: "pa bolan odnese mi sve pare, nemam nista u kuci za rucak... kad se budes vraco s posla kupi to, to i to.... ili kupi cevapa, pite ili nesto vec gotovo..."  user posted image



_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:51:58   
ivanak
Ja nisam za to da se treba odvajati... ne iz razloga jer ja imam manje para od njega na računu. Nego jednostavno smatram da to nije uredu. U braku ste, ako djelite pjat, krevet, e onda treba i to.
Npr. moj muž drži pare na kartici i ne diže ništa dok mu ne treba.
Ja kad dobijem platu, ja je uvijek dam da platimo režije, a ono što ostane, naravo ostane da nešto kupimo.... nije bitno što.
Ali uvijek imam bar 10 kn u novčaniku, naravno i više, ali to je najmanje.

Moja Anonimna, trebala si poć po pare, ondje gdje radi.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:55:14   
ivanak
A što? Fale kostolete?
Pa može umjesto toga uzeti svinjski vrat i on ti je lijep na grillu.
Samo moraš manirati.
Kilo vrata ti je kod nas u Hrvtskoj u Konzuma 30 KN, pa ne vjerujem da je više kod vas.
A što ne pripraviš priloge... a kad ti mama i tata dođu, zamoliš ih da ti daju malo para pa pođeš kupiti meso i baciti na tavu. To je svega 15 minuta posla.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:58:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

A što? Fale kostolete?
Pa može umjesto toga uzeti svinjski vrat i on ti je lijep na grillu.
Samo moraš manirati.
Kilo vrata ti je kod nas u Hrvtskoj u Konzuma 30 KN, pa ne vjerujem da je više kod vas.
A što ne pripraviš priloge... a kad ti mama i tata dođu, zamoliš ih da ti daju malo para pa pođeš kupiti meso i baciti na tavu. To je svega 15 minuta posla.



Moze biti da zena ne konzumira svinjetinu!!!

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:59:42   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imal ko da razmislja ko ja?
niko user posted image , dobro user posted image


Kod nas nema " kamare ", a ja rijetko kada imam cenera u novcaniku.
Placam sve karticama.
Kad dodje prvi u mjesecu, mi se uz kafu dogovorimo ko placa koji kredit, racune, vrtic.
U nabavku idemo zajedno, i plati onaj ko je blize kasi u tom trenutku ili ko ima vise na racunu.
Kod nas je tako.
Svaki mjesec odvajamo dio za djecu, u vidu stednog osiguranja i to je to.
Niti on misli imam li ja pare u novaniku niti ja mislim ima li on.
Kad mi treba gotovine, ujutro pitam ima li on, ako ima - uzmem.


Samo bih da dodam da vesela vjerovatno nije morala da se brine o zajednickom rjesavanju stambenog pitanja ili kupovine auta na kredit gdje je NEOPHODNO da se sjede i dobro izanalizira ZAJEDNICKA finansijska situacija. Ovo kako vesela funkcionise je sigurno preslikano iz njenog djevojackog vremena, ali tako mogu ove sto se "dobro udaju" user posted image user posted image user posted image

ps stvarno ne mislim nista lose vesela, simpa si ti meni lik i slazem se u mnogo cemu s tobom, ali kad imas da odvalis 1000 KM rate kredita svaki mjesec MORAS da sjedes s muzem i iskalkulises s kolko ZAJEDNICKIH primanja ukupno raspolazete i da nikome nista ne zafali, a Boga mi vidim i ljude koji mnogo cega odricu da bi sebi obezbijedili krov nad glavom ili nesto drugo njima bitno.

Uzmi samo da je 400 KM kolkoje prosjek da placas tetu cuvalicu realna visina rate za dobar kredit, i tako dalje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 11:59:43   
Anoniman
Radila zena ili ne, na zeni je cijela kuca. Zena brine da li ima vegetu, brasno, meso i sl. u kuci. Zena brine sta ce za rucak, veceru....Zena brine o tome cime ce ugostiti goste...
Zena treba da ima pristup budzetu kao i muskarac(da ne kazem, da zena treba sve lijepo rasporedjivati). Debilno mi je kad zena (koja ne radi) pita novac da kupi hig. uloske, hljeb, plati pelene...To je ponizavajuce za zenu!
Isto tako mi je nezamislivo da supruznici (oji oboje rade) imaju zasebne budzete...
To je moj licni stav, u tom duhu sam odgajana, tako mi je u kuci...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:03:29   
ena0002
IZVORNA PORUKA: ivanak

A što? Fale kostolete?
Pa može umjesto toga uzeti svinjski vrat i on ti je lijep na grillu.


Ako ne koristi svinjetinu moze uzeti i telece ili junece, ali sve zavisi koliko ima para, kotleti su skuplji od piletine ili fasiranog. Uglavnom ima dosta savjeta, a Anonimna ce znati uzeti najbolje iz svakog user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:03:33   
kovrdjava
Ja se nikako ne mogu zamisliti u toj situaciji,kod mene je situacija ovakva.
Moj MM radi,a radi i ja.On kad platu dobije ostavi sebi nekih 300KM za doruak i za kafice, a sav ostali novac da meni.Nae plate su na zajedniki buet i od tog novca platimo kredit,vrti,reije i sve ostalo.
Svaki prvi u mjesecu idemo se namiriti u trni centar tako da ne mogu ostati itav mjesec bez namirnica,u glavnom kua je uvjek puna..
Moj ti je savjet,kad gospodinu plata bude pod ruku ga i u kupovinu namiri kuu svim i saim,tako i kad nema novca da ne moe doi u tu situaciju da nema ta da skuha,kupi brana i hljeb napravi kad ti zatreba..

A obavezno razgovaraj s njim na temu da ti daje dio plate....

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:05:40   
ivanak
pa ako ne svinjetinu, onda može i teleći kotleti ili teleću ružu pa pohovati meso.
To je već malo skuplje, ali ramstek ti je i još skuplji.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Vjeiti problem - muz i pare!!
25.8.2010 12:06:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imal ko da razmislja ko ja?
niko user posted image , dobro user posted image


Kod nas nema " kamare ", a ja rijetko kada imam cenera u novcaniku.
Placam sve karticama.
Kad dodje prvi u mjesecu, mi se uz kafu dogovorimo ko placa koji kredit, racune, vrtic.
U nabavku idemo zajedno, i plati onaj ko je blize kasi u tom trenutku ili ko ima vise na racunu.
Kod nas je tako.
Svaki mjesec odvajamo dio za djecu, u vidu stednog osiguranja i to je to.
Niti on misli imam li ja pare u novaniku niti ja mislim ima li on.
Kad mi treba gotovine, ujutro pitam ima li on, ako ima - uzmem.


Samo bih da dodam da vesela vjerovatno nije morala da se brine o zajednickom rjesavanju stambenog pitanja ili kupovine auta na kredit gdje je NEOPHODNO da se sjede i dobro izanalizira ZAJEDNICKA finansijska situacija. Ovo kako vesela funkcionise je sigurno preslikano iz njenog djevojackog vremena, ali tako mogu ove sto se "dobro udaju" user posted image user posted image user posted image

ps stvarno ne mislim nista lose vesela, simpa si ti meni lik i slazem se u mnogo cemu s tobom, ali kad imas da odvalis 1000 KM rate kredita svaki mjesec MORAS da sjedes s muzem i iskalkulises s kolko ZAJEDNICKIH primanja ukupno raspolazete i da nikome nista ne zafali, a Boga mi vidim i ljude koji mnogo cega odricu da bi sebi obezbijedili krov nad glavom ili nesto drugo njima bitno.

Uzmi samo da je 400 KM kolkoje prosjek da placas tetu cuvalicu realna visina rate za dobar kredit, i tako dalje...


ja se jesam "dobro udala" al inace sam i bez udaje lijepo zivjela... sve ostalo si u pravu, ja sam samo pisala sa svog aspekta, ne treba to nikog da vrijedja, nisam ja aman puna love al ima se za lijep i normalan zivot
Ako dvoje radi mislim da nikom frka nije, izuzev ako nemaju kredite
Osim toga ko god hoce da zaradi moze, ja bi svijetla obraza cistila za novac, 5 KM = 1 sat, pa ti vidi....
za 8 sati 40 KM.... ja sam htjela ocistiti stan i zovnem rodicu (koja usput zivi teko) glat me je odbila...
druga mi trazi novac u zajam, dam joj, i ponudim je da me nazove da mi ocisti stan.... nikad me nije nazvala
i na kraju ja sve ocistim, bebu kod mame i lijepo se uhvatim krpe.... a sutra takva nikakva, slomljena na posao i nista mi ne fali, sve bi radila za moje dijete....


< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.8.2010 12:08:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *