|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: održavanje bočica
19.6.2008 23:23:15   
Visnja RR
Operem deterdzentom a zatim pod vrelu vodu... na kraju izbrisem papirnim ubrusom...
meni je to sa sterilizatorom malo pretjerivanje ... user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: održavanje bočica
20.6.2008 7:07:16   
Emina*
Ja sam rekla da cu sterilisati dok beba ne napuni 6 mjeseci, jer njeni bubrezi i njen imunitet nije dovoljno razvijen da se bori sa odredjenim bakterijama...
Flasice od caja nekad operem deterdzentom i vrelom vodom,
ali navece od mlijeka obavezno sterilisem... user posted image     user posted image



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: održavanje bočica
20.6.2008 10:29:58   
bebacha
ja otkuham u vodi u koju stavim kasiku soda-bikarbone ili oper sa toplom vodom i soda bikarbonam i onom cetkom za flasice

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: održavanje bočica
20.6.2008 11:38:40   
nikka
Ja sam koristila sterilizator do nekih 7mjeseci,kad sam vidjela da moj sin stavlja u usta moju papuču (to je samo jedan primjer),onda sam skužila da to više nema svrhe,ali mislim da se trebaju sterilizirati bočice barem do 6mjeseci pa na bilo koji način.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: održavanje bočica
29.6.2008 0:07:21   
suncan_dan
steriliziram jednom na dan,(prije spavanja), svaku bocicu koristim samo jednom na dan, tako da jednom dnevno steriliziram bocice cucle i kasiku.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: održavanje bočica
1.8.2008 14:14:47   
Gigana
Povremeno prokuham sve bočice, cucle i ostalo, a većim dijelom dobro operem deterdžentom i onom žicom za pranje flašica i odna dobro, dobro, isperem vrućom vodom.  Kao što neko reče, pošto sam vidjela da stavlja sve moguće i nemoguće u usta, skontala sam da nema potrebe za tolikim steriliziranjem.  I meni je to malo pretjerano.

Hvala bogu, nijednom mi nije bio bolestan.  Da kucnem u drvo, ne ureklo se.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: održavanje bočica
2.8.2008 6:23:27   
ebru
Ja otprilike do kraja 6.mjeseca(otprilike) sam dnevno jednom sterilizovala bocice i dude,s tim da ih nikad dotad nisam prala deterdzentom(nije bilo flekicauser posted image ),nego samo vrelom vodom,i onda u prokljucalu vodu!Imam ih dovoljno,pa tako da je fakticki svaki put pila iz sterillizovane bocice...
Eh sad je vec druga prica,sad sve stavim u masinu  i nek pere,najvise 2 puta sedmicno da ih sterilizujem u prokljucaloj vodi.Jedino dude poslije pranja u masini opet isperem vrelom vodom...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: održavanje bočica
7.8.2008 15:27:05   
Gigana
Ja sam u mašinu stavljala samo flašice, a dude sa flašica i cucle nisam smjela stavljati u mašinu, od bojazni da se ne iskrive ili istope.  Znači, prala si regularno u mašini i nije im ništa bilo? E baš ću i ja probati, mislim da je to puno efikasnije pranje.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: održavanje bočica
7.8.2008 15:35:58   
ebru
Ma nista im nije bilo,samo ih stavim u onu kosaricu gdje se stavljaju kasike i viljuske(neznam kako je kod tebe)mislim da to svaka masina ima.Cak i poklopcice za flasice stavim na one sipkice,ali njih kasnije moram kupit po masiniuser posted image jer su lagane pa ih voda raznese!
Prala sam i na najvecoj temperaturi(kod mene je 75°koliko se sjecam,jer mi mama kad je brisala masinu izbrisala brojke pa neznam tacnouser posted image )

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: održavanje bočica
7.8.2008 22:02:50   
rozi
Ja flasice operem u masini, zajedno sa dudom, a nakon toga ih kuham 5 minuta u vodi, samo me nerviraju tragovi hlori, iako ih kuham u izvorskoj vodi.  To cu raditi do 6/og mjeseca, a sterilizator bi kupila da ne dojim, a ovako je samo caj, veoma rijetko izdojeno mlijeko.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: održavanje bočica
7.8.2008 22:27:29   
mamina cura
Rozi to ti nije hlor vec kamenac. Kupite Britu za vodu. Ja je sretno koristim vec nekoliko mjeseci i nemam problema sa kamencom. Ne znam zasto mu dajes caj ako dojis? Do 6mj ne treba davati nista, u majcinom mlijeku je prvo voda a onda ono gusce tako da se oni napiju uz dojenje. Upotrebom flasice moze doci do konfuzije i da imas problema sa dojenjem.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: održavanje bočica
7.8.2008 22:59:59   
Visnja RR
BRITA je zakon...korisitim je vec 3 mjeseca user posted image  ni traga od kamenca...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: održavanje bočica
13.8.2008 23:15:38   
aazra
Evo otvaram ponovo ovu temu....
Zanima me sta je ta "brita" i gdje je ima za kupiti?
Dobila sam aventovu pumpicu koja je sasvim malo koristena, ali niakko da je fino operem. dvaputa sam sterilisala u vrucoj vodi i nikako da ode kamenac. sad sam je ostavila, bojim se da ne ostetim...
A i inace imam problema s casama i nekim sudjem, tako zna unistiti sudje taj kamenac. Molim vas da mi objasnite sta je ta "brita"user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: održavanje bočica
13.8.2008 23:22:14   
mamina cura
Evo ti meneuser posted image
Mi smo kupili nedavno Britu u Mercatoru. To je jedan veliki bokal koji ima filter u sredini. Tako sipas vodu iz cesme i ona prolazi kroz filter i daje preciscenu cistu vodu na dnu. Kad sva voda prodje ti nagnes Britu kao i ostale bokale  i izlazi cista voda. Prava stvar. Jedini problem je sto svaki mjesec moras mjenjati filter koji je oko 12KM.
Ja sam dobro protabirila uputstvo i tamo pise da bebe ne smiju piti vodu iz Brite nego se mora jos prokuhati. I vjeruj mi tako sad Heni dajem i sigurna sam. A kad pravim ili caj ili supu ili nesto kuham obavezno koristim vodu iz Brite.
Moja ti je preporuka, sa obzirom na danasnju situaciju sa vodom i kvalitetom da kupite britu, imas i jeftinijih i skupljih na tebi je da odaberes. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: održavanje bočica
13.8.2008 23:29:32   
Emina*
Evo vam i mene  user posted image   user posted image
I mi imamo Britu, kupili je u Konzumu (VF Koreja)...
Stvarno je super...... Mozda smo je platili oko 35 KM, i zaista je super...
Ionako smo kupovali prije flasiranu vodu, ali sada samo Brita....

Azra, ako hoces da operes flasice od kamenca ili aventovu pumpicu, mozes staviti sirce i dopuniti vodom, ostavi preko noci, i vidjeces sutra kako se skida lagano....
Mozes uzeti i limuntos, cisti limun i sodu-bikarbonu, ako ti je sirce bezze user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: održavanje bočica
13.8.2008 23:40:55   
aazra
Eminice, kao sto vidis poslusala sam tvoj savjet, nabavila sam aventovu pumpicu..
Kako to s limunom, da premazem dijelove, ili da ih stavim u vodu s iscijedjenim limunom...?

Inace, mi za sada koristimo izvorsku vodu, ali mozda probamo i sa tom "britom".
Mamina cura, veliki pozdravuser posted image !

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: održavanje bočica
14.8.2008 1:05:12   
suncan_dan
ovako izgleda brita, ili slicno user posted image  

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: održavanje bočica
14.8.2008 8:13:38   
rozi
 

Mamina cura, dajem mu caj zbog stomacica, ne svaki dan ali sam primjetila da mu prija. I ja sam se bojala da nece htjeti dojiti poslije flasice i dude, ali je naumoran, i dalje trazi svakih sat-sat i po,  ako izdrzi dva sata je se preporodim. Sad ce mu 2 mjeseca i kontala sam da ce malo razrijediti. Bas me iscrpi. Zato je pravo malo bebelo, sa nepuna 2 mjeseca ja uduplao kilazu, zato kontam da mu malo caja nece stetiti.

Nisam znala da je Brita dobra, obavezno cu je kupiti.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: održavanje bočica
14.8.2008 12:42:10   
Emina*
IZVORNA PORUKA: aazra
Kako to s limunom, da premazem dijelove, ...?



E bas ovako, mada je efikasnije sa jabucnim sircetom, poslije samo operes s deterdzentom i to je to.... Ni traga od kamenca.....
Vjeruj mi da uspijeva user posted image   user posted image
Javi jel uspjelo ?


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: održavanje bočica
19.8.2008 13:48:07   
rozi
Kod mene su se na dudama varalicama uhvatile naslage kamenca , a ne koristim ih ni mjesec dana. Jeste li imali slican problem, smije li se i to sa limunom namazati? user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: održavanje bočica
19.8.2008 13:53:26   
mamin sin
Rozi koje dude koristis, silikonske ili kaucukove? CItala sam na nukovoj stranici da kad silikonske pobijele, tj postanu mutne a ne prozirne da ih treba zamijeniti.. Nesto ne znam kako bi ti se uhvatio kamenac, jel` ih puno otkuhavas i cesto?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: održavanje bočica
19.8.2008 15:55:49   
mivica
Ja sam kupila dudu varalicu CHICCO, na kojoj striktno stoji da se samo prvi put otkuha, a onda samo hladnom vodom ispirati, ali na dudama sa flasice, kad ih s vremena na vrijeme otkuham, pojavi se bijeli prah, a ja ga onda sa gazom izbrisem. Btw, koristim kaucuk dude!!! Nevjerovatno je koliko tog kamenca ima u vodi, ja i kad prokuham vodu za flasicu, procijedim je kroz debelo pamucnu krpu, pa i na njoj poslije kad se osusi ostane prah kamenca cccccc user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: održavanje bočica
19.8.2008 17:47:42   
tweety
Da vam kažem da ne treba ni pretjerivati sa sterilizacijom.Ja sam recimo samo prvi put otkuhavala sve i onda kasnije samo pranje deterdžentom i vrućom vodom.Moja prijateljica je tako skoro svaki dan sterilizirala bočice i sve i djete je dobilo gljivice u ustima od previše čistoće.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: održavanje bočica
19.8.2008 21:57:27   
mamin sin
Ma i ja otkuham samo prvi put a kasnije vrela voda i to je to...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: održavanje bočica
20.8.2008 9:17:43   
rozi
Kupila sam i jedne i druge (nukove ), ali nakon prvog odkuhavanja one od kaucuka su postale ljepljive i ja sam  ih odmah bacila, tak da sad koristim samo silikonske. Nema nista na silikonu , vec okolo na plastici i to dosta kamenca. Doduse odkuhavam ih svaki dan, ne znam jel rano da prestanem , mali ima tek 2 mjeseca, a posto se ne peru deterdzentom onda mi ostaje samo vodauser posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *