|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  134 135 [136] 137 138   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 8:16:08   
Gemelli

bilo bi znaci super da mi nesanica ostane kad dodju bebare user posted image

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 3376
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 8:41:35   
Medi_87
Jutroo ja od sabaha budna, nisma nesto posebno ni spavala budila se stalno, sta cu kad moram u wc, a i grlo me ufatilo, jooooj ne mogu ni caj da gutam,user posted image
Usput da li se uputnica za bolnicu dobija u 9 mjesecu li???
I ja dok mi je na um palo, kako idu pregledi od 8 mjeseca, je li opet da dojem u 9 ili je od 8 cesce, kad se poalzi na taj ctg
Sunce cestitam na ulasku u 8 mjesec, idu daniuser posted image
naidice, vilo kako vi "durate" user posted image user posted image user posted image mene moja bebara slomi samo se sanka po meni, ali neka mislim da ce mi i nedostajati ovouser posted image user posted image
A za onu zenu sto pita moze li se promijeniti spol, Boze sacuvaj neki ljudi su bas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 3377
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 9:25:19   
rose
da znas da ce ti nedostajati ti pokreti kad se beba aBd rodi...meni je to bas falilo...a sto se tice budjenja radi wc i slicno to vam je svojevrsna priprema na budjenje u noci...moja se u pocetku budila 2-3 puta u noci, sada se budi samo jednom ali mi nije tesko padalo ustajanje jer sam se na to navkvala citavu trudnocu (kod mene su cesti odlasci u wc bili prisutni od prvog dana i iste ucestalosti...tako da ste vec spremne na ustajanje kad zakmeci u noci user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 3378
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 9:43:47   
Čupi
Pozdrav, trudnice!
Evo da vam se i ja malo pridružim....za 2 dana ulazim u 9mj. ovo mi je treća trudnoća, oba dvije sam rodila na carski..... user posted image user posted image user posted image
Baš bi voljela da ovu rodim pirodno, ali čisto sumnjam; a inače trudnoću podnosim fenomenalno; Bogu hvala nemam nikakvih ljutina; a s prve dvije me je ubijalo; a rodile su se s frizurom žešćom; a inače imam dvije curice 5 i 3god, opet mi je rekao da je cura, samo nek sve prođe uredu i nek mi bude živa i zdrava...veliki pozdrav....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 3379
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 11:41:13   
Medi_87
Čupi nadam se da ćeš ovaj put moći prirodno se poroditi, u svakom lsučaju nek su ti žive i zdrave, djeca su najveće blagouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Čupi)
Neposredna veza do poruke: 3380
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 11:44:12   
elmicha
evo i mene opet...user posted image user posted image pozzzz za sveuser posted image user posted image i naravno mame..
a Boze sacuvaj,svasta covjek moze cuti i procitati...cuj htjela da joj doktor promjeni spol djetetuuser posted image user posted image user posted image
Ne razumijem takve osobe,ja samo molim boga da bude sve uredu neka je zivo i zdravo...


_____________________________

Moja princeza...zivot moj...ima 14 mjeseci..<3

(odgovor članu Čupi)
Neposredna veza do poruke: 3381
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:21:28   
vila.vilica
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Jutroo ja od sabaha budna, nisma nesto posebno ni spavala budila se stalno, sta cu kad moram u wc, a i grlo me ufatilo, jooooj ne mogu ni caj da gutam,user posted image
Usput da li se uputnica za bolnicu dobija u 9 mjesecu li???
I ja dok mi je na um palo, kako idu pregledi od 8 mjeseca, je li opet da dojem u 9 ili je od 8 cesce, kad se poalzi na taj ctg
Sunce cestitam na ulasku u 8 mjesec, idu daniuser posted image
naidice, vilo kako vi "durate" user posted image user posted image user posted image mene moja bebara slomi samo se sanka po meni, ali neka mislim da ce mi i nedostajati ovouser posted image user posted image
A za onu zenu sto pita moze li se promijeniti spol, Boze sacuvaj neki ljudi su bas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Draga Medi mogu ti samo reci da je ovoj mojoj bebi izgleda pravo dokundisalo u stomaku, juce cijeli dan nisam imala 5 minuta mira od njenog lumpovanja, a posla preko glave...i lijepo je zamolim da samo malo primiri i ništa ona..onda je išibam malo prstom tamo gdje mislim da joj je guza, a onda oplete sa druge strane user posted image
Sinoc oko 23h se smirila, otišla sam k'o puž u krevet da je ne razbudim! Pitam se šta će biti do termina...mali moj smor user posted image

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 3382
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:24:21   
Rimljankaa
Evo ja sad s pregleda...  Ziva isprepadana...

Doktor mi nije radio ginekoloski,to smo odgodili za utorak,kad cu uraditi CTG i kad ce me pregledati ginekoloski.

Pregledao me i sve je hvala Bogu uredu. Beba je okrenuta za prirodni pord,teska oko 3kg,on kaze da beba odgovara 37-moj sedmici. ja ga pitam je li to nesto opasno,kaze da nije da je sve uredu,samo sto ebba nije previse krupna 4 ili 5kg.

Meni je i drago da je oko 3kg,to je i neka normalna tezina.

Ono sto me prepalo i potreslo,kaze mi u utorak ginekoloski da me pregled apa ce da vidi stanje,ako bude ikakve sumnje u nesto,odmah da me i pordi u utorak carskim rezom????!!!

Ja kazem,pa zasto to,je li sve uredu?! Kaze on meni sad jeste,ali kao tacno ce znati kad me pregled aginekoloski. Ako bude ikakve sumnje u nesto,odmah da me posalje na komisiju i porodi...

Ja sma sva potresena,dosla sma kuci i rasplakala se.. Evo hocu apaurin popiti da se smirim..

Nije mi jasno,zasto prica o carskom rezu,ako je sve uredu?! Mozda se nada koverti..ne znam... Stvarno neznam sta da mislim,ali ako ostanem pri pameti do utorka dobro ce biti

I zasto d ami radi carski,ako je ebba okrenuta normalno,glavica je dolje,a jos mi ni termin nije?!


< Poruku je uredio Rimljankaa -- 7.1.2011 12:25:01 >


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu elmicha)
Neposredna veza do poruke: 3383
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:26:36   
Rimljankaa
Ako neko zna tumaciti UZ,evo sta je napisao:

Prednjaci: glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
POSTELJICA prednji zid ,zrelost-zaokruzeno II i III
PLODNA VODA Fizioloska


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3384
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:28:11   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Evo ja sad s pregleda...  Ziva isprepadana...

Doktor mi nije radio ginekoloski,to smo odgodili za utorak,kad cu uraditi CTG i kad ce me pregledati ginekoloski.

Pregledao me i sve je hvala Bogu uredu. Beba je okrenuta za prirodni pord,teska oko 3kg,on kaze da beba odgovara 37-moj sedmici. ja ga pitam je li to nesto opasno,kaze da nije da je sve uredu,samo sto ebba nije previse krupna 4 ili 5kg.

Meni je i drago da je oko 3kg,to je i neka normalna tezina.

Ono sto me prepalo i potreslo,kaze mi u utorak ginekoloski da me pregled apa ce da vidi stanje,ako bude ikakve sumnje u nesto,odmah da me i pordi u utorak carskim rezom????!!!

Ja kazem,pa zasto to,je li sve uredu?! Kaze on meni sad jeste,ali kao tacno ce znati kad me pregled aginekoloski. Ako bude ikakve sumnje u nesto,odmah da me posalje na komisiju i porodi...

Ja sma sva potresena,dosla sma kuci i rasplakala se.. Evo hocu apaurin popiti da se smirim..

Nije mi jasno,zasto prica o carskom rezu,ako je sve uredu?! Mozda se nada koverti..ne znam... Stvarno neznam sta da mislim,ali ako ostanem pri pameti do utorka dobro ce biti

I zasto d ami radi carski,ako je ebba okrenuta normalno,glavica je dolje,a jos mi ni termin nije?!



Nemoj se brinuti i bezzze piti tablete a koji je dr u pitanju?

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3385
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:38:58   
Medi_87
 joj Rime taj bas isprepada, nadam se da ce sve biti uredu, nije mi jasno ako je beba okrenuta kako treba zasto carskiuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 3386
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:39:14   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ako neko zna tumaciti UZ,evo sta je napisao:

Prednjaci: glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
POSTELJICA prednji zid ,zrelost-zaokruzeno II i III
PLODNA VODA Fizioloska




Po ovome BPD odgovara 39 nedelji,a femur 37,on je stavio UZ starost 37 nedelja i po tome bi ti mozda mogla malo i prenijeti,ali to nije vazno,ono sto je bitno je da je sve super i da se beba razvila i da se porodis sutra nebi joj nista falilo,zato samo opusteno i uzivajuser posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3387
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:41:57   
Cickolini
Rimljanko razumijem te u potpunosti, tako i mene prepadaju, a nikad ne dovrse do kraja tj nikad ne objasne zasto nesto govore. Nemoj se brinuti da nesto ne valja on bi te odmah gledao ginekoloski, ne bi cekao utorak. Beba je masalah velika dovoljno to ti je bitno.

Ja sam danas bila na UZ i CTG-u. Uredu je sve, ali sam se iznenadila da ce u petak slijedeci odluciti da li ce mi ipak dati indukciju da se porodim ranije. Ja sam mislila da su napokon odustali od toga, ali izgleda da nisu. Cekaju da vide dimenzije bebe ponovo pa ako ne napreduje dovoljno kazu nema potrebe da ostaje u stomaku. Ma samo nas traumiraju.

Lela i Ema nam se ne javljaju ... mozda kod njih vec ima nekih novina. ABd da sve prodje kako treba. Moja prijateljica je prije pola sata otisla na carski rez. Jer je beba velika i presla je termin 10 dana, a i mali se nije spustio nikako tako da su odlucili za carski rez. I ona se par puta javljala na forum, ali ne znam da li je se sjecate (lelaneno). Cekam da mi jave kako je sve proslo.

Ima nas dosta kojima se primaklo bas ... ja jedva cekam iskreno. Ne bih voljela da prenesem. Vidim svi cvikamo od vage. Ja se nisam puno udebljala ... skoro 11 kg, ali mi ih nije prijatno vidjeti. Mada mislim da ce to u trci frci za bebom brzo da spadne ... bar se nadam haahahahaa

Ljuuuuubim vas puuuno !!!!

< Poruku je uredio Cickolini -- 7.1.2011 12:42:18 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 3388
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:48:10   
Emica_sa
Pa to je nista 11 kg je normalno,ja sam se u prvoj udebljala cak 25 kg,sve se ljepilo za mene,a sada evo 34 pune sedmice i 10 kg,samo sto sam u ovoj strasno malokrvna i ako mi se ne popravi krvna slika za 3 sedmice morat cu primati neke injekcije,tako mi rece doktorica juce,jer ne smijem na porod sa ovakvom krvnom slikomuser posted image

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 3389
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:56:40   
gagach
Rime moja nista ja njega nisam skontala...cuj carski...user posted image
nemoj ljubim te da se nerviras...nema potrebe ako je sve ok i sto kaze emica _sa i da se sutra porodis beba je spremna zato se samo opusti...
ljubim te i nemoj plakiti

< Poruku je uredio gagach -- 7.1.2011 12:57:13 >


_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 3390
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 12:59:07   
gagach
btw meni se glupi iscjedak pogorsao user posted image vise ne znam sta da mu radim?! kako se vi borite sa tim.
Trebala bih briseve vaditi iduce sedmice...nego za sta se tacno vade ti brisevi...
gdje mi je naidica ona je diplomirala briseveuser posted image

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 3391
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:31:17   
naidica
cao drage moje user posted image ,,kako ste mi???
ja sam ok,,,samo sto slabo skroz spavam,,il se probudim zbog tog sto moram ici u wc ili,,me maleni probudi,,kao sto kaze medi bas kao da se sanka po meniuser posted image user posted image al neka bas je to lijepo!!!
rime draga nemoj da brines!!! to sto ti je rekao je malo glupo,,kad je masala sa bebom sve ok,,,i kad je okrenuta glavicom,,samo nemoj da se sikeras i sve ce biti ok!!
gagach evo mene user posted image user posted image pa da ti odg!!! briseve se obicno rade da bi se vidjelo da li ima kakva unutrasnja upala,,,bakterija ili nesto slicno!!! il radi kontrole!!! obicno se rade kada se pojavi sekret kakav ne bi trebao da bude,,pa dr daju da se radi cervikalni bris-kultura i cervikalni bris-na genitalije!!! tu se odmah moze vidjeti sta nije uredu,,da li ima kava baja ili nesto!!! obicno se sekret pojavi kada ima nesto,,,mada ne mora uopste da znaci moze biti samo da si se malo vise nahladila!!! uglavnom kad izvadis sekret tvoj gin ce vidjeti sta je u pitanju!!! navijam da nalazi budu sterilni!!! ali najbolje je izvadi te briseve,,jer onda tacno znas na cemu,,,sekret moze da se pojavi i onako!!!
kod mene pojavio se,,i tako ja ispricam gin i da mi da izvadim briseve,,kad ja bajauser posted image !!! i evo najvjerovatnije i ja idem u utorak da izvadim ponovo briseve,,,da vidim je li nestala,,jer sam jos jednom popila 2 kutije antibiotika,,,mada vise i ne vjerujem da je nestala,,kad je nakon tri terappije opt tu!!!user posted image user posted image
pozdrav za sve ostale user posted image

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 3392
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:32:48   
Rimljankaa
Beba jeste uredu,hvala Bogu. I znam da je zrela da se rodi. I sad da se porodim ne bi bilo nikakvih problema. Ali mi nije jasno zasto mi pominje carski rezako je ebba okrenuta normalno i spremna za prirodni porod,samo ceka svoje vrijeme.

Mjere bebe su ok,ja se osjecam dobro,beba dobro,vrti se...imala sma normalnu trudnocu,skolsku,bez bilo kakvih problema,sve ide svojim tokom i sad najednom carski rez???

Prosto sma imala osjecaj,da je to smao njegovo insistiranje,jer zna d ace biti pocascen,a ovako ko zna da li ce on biti kad se budem poradjala...

Vidjecu sta ce mi reci u utorak..Najgore od svega,ja mogu odbiti taj carski,ali nedaj Boze na prirodnom pordu da podje nesto lose,ili se desi,sama bi seme proklinjala.
On ce me kao pregledati ginekololoski pa ce vidjeti kakvo je stanje,da li da cekamo prirodno,ili ako bude kakve sumnje da me pordi u utorak odmah.


Znam d aje i carski normalan,ali ja psihicki nisam spremna za to.. Da beba nije okrenuta kako treba,da je pupcanica oko vrta isl. ne bi bilo problema,ne bi mi uopce smetao carski,ali mi je nejasno zasto da se poradjam carskim ako sve ide svojim tokom???

Bas sma van sebe,samo mi se place-.---


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 3393
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:48:32   
Maleno85
Cao trudnjace!
Ovih dana kod nas je praznicno, pa ne stizem da se javim.

Svim pripadnicama pravoslavne vjeroispovijesti zelim srećan Božić, puno zdravlja. sreće. ljubavi, mira, blagostanja i naravno, puno, puno zdravih bebica.

MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI!!!

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me ti voliš..
T&N 15.05.2010.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3394
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:48:56   
gagach
Rimljanka a zasto jednostavno ne odes po drugo misljenje????? mislim da ce te to smiriti ako on vec nije u stanju da ti objasni razloge tog kao carskog reza...i raspitaj se na vjezbicama iduce sedmice....
Vjerujem da ti se sada hiljadu stvari vrti u glavi zato po mom misljenu bolje da se javis nekom drugom...

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3395
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:50:23   
gagach
IZVORNA PORUKA: Maleno85

Cao trudnjace!
Ovih dana kod nas je praznicno, pa ne stizem da se javim.

Svim pripadnicama pravoslavne vjeroispovijesti zelim srećan Božić, puno zdravlja. sreće. ljubavi, mira, blagostanja i naravno, puno, puno zdravih bebica.

MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI!!!
a ja se pitam gdje je nasa banjalucankauser posted image  Sretan Bozic draga!!!! uzivaj u praznicima znam da je kod vas cijeli januar freeuser posted image
jesi nam ti dobro?

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu Maleno85)
Neposredna veza do poruke: 3396
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:56:00   
Rimljankaa
Gagach,vidjecu sta cu do utorka i sta ce mi on reci u utorak.

Mozda odem i po drugo misljenje,mada mi to nista ne znaci. Ja opet kod njega moram u utorak,a on uvijekmoze naci razlog zasto da me porodi carskim. E sad,ja mogu reci da necu-a ako se nesto kasnije iskomplikuje,trebam snositi te posljedice i s time se boriti.

Do sada apsolutno nema nikakvog razloga ni naznaka da bi se trebala poroditi carskim rezom,nego eto tek tako...

A on mi uvijek pri ginekoloskom pregledu moze nesto naci i reci zbog toga i toga trebas se poroditi carskim...




_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 3397
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 13:57:53   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ako neko zna tumaciti UZ,evo sta je napisao:

Prednjaci: glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
POSTELJICA prednji zid ,zrelost-zaokruzeno II i III
PLODNA VODA Fizioloska




Po ovome BPD odgovara 39 nedelji,a femur 37,on je stavio UZ starost 37 nedelja i po tome bi ti mozda mogla malo i prenijeti,ali to nije vazno,ono sto je bitno je da je sve super i da se beba razvila i da se porodis sutra nebi joj nista falilo,zato samo opusteno i uzivajuser posted image



A sta je to BPD? Ja sma i jesam 39 nedelja. A sta je Femur? je li velicina bebe?  Znam da se i sad porodim d ajoj ne bi falilo nista. On govri mozda u utorak d ame porodi carskim,a meni nije janso,ako je sve uredu zasto da ne cekam svoj termin i prirodan porod


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 3398
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 14:03:28   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ako neko zna tumaciti UZ,evo sta je napisao:

Prednjaci: glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
POSTELJICA prednji zid ,zrelost-zaokruzeno II i III
PLODNA VODA Fizioloska




Po ovome BPD odgovara 39 nedelji,a femur 37,on je stavio UZ starost 37 nedelja i po tome bi ti mozda mogla malo i prenijeti,ali to nije vazno,ono sto je bitno je da je sve super i da se beba razvila i da se porodis sutra nebi joj nista falilo,zato samo opusteno i uzivaj



A sta je to BPD? Ja sma i jesam 39 nedelja. A sta je Femur? je li velicina bebe?  Znam da se i sad porodim d ajoj ne bi falilo nista. On govri mozda u utorak d ame porodi carskim,a meni nije janso,ako je sve uredu zasto da ne cekam svoj termin i prirodan porod



BPD ti je razmak parijetalni kostiju da ti ne objasnjavam ima veze sa velicinom glave bebice,a femur ti je butna kost i to su neke mjere koje se uzimaju cisto da bi se vidila velicina bebe i da li se razvila onoliko koliko je trebala.U tebe je sve u granicama normalnog tako da je beba vec velika cura.. A  sto je spominjao carski to ne znam niti mi je jasno,jer se beba okrenula i ne vidim razloga,ali ne brini,da je nesto ozbiljno rekao bi ti,zato samo opusteno

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 3399
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
7.1.2011 14:09:50   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ako neko zna tumaciti UZ,evo sta je napisao:

Prednjaci: glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
POSTELJICA prednji zid ,zrelost-zaokruzeno II i III
PLODNA VODA Fizioloska




Po ovome BPD odgovara 39 nedelji,a femur 37,on je stavio UZ starost 37 nedelja i po tome bi ti mozda mogla malo i prenijeti,ali to nije vazno,ono sto je bitno je da je sve super i da se beba razvila i da se porodis sutra nebi joj nista falilo,zato samo opusteno i uzivaj



A sta je to BPD? Ja sma i jesam 39 nedelja. A sta je Femur? je li velicina bebe?  Znam da se i sad porodim d ajoj ne bi falilo nista. On govri mozda u utorak d ame porodi carskim,a meni nije janso,ako je sve uredu zasto da ne cekam svoj termin i prirodan porod



BPD ti je razmak parijetalni kostiju da ti ne objasnjavam ima veze sa velicinom glave bebice,a femur ti je butna kost i to su neke mjere koje se uzimaju cisto da bi se vidila velicina bebe i da li se razvila onoliko koliko je trebala.U tebe je sve u granicama normalnog tako da je beba vec velika cura.. A  sto je spominjao carski to ne znam niti mi je jasno,jer se beba okrenula i ne vidim razloga,ali ne brini,da je nesto ozbiljno rekao bi ti,zato samo opusteno


Emice,mene to i brine... Zato sto znam d aje sve hvala Bogu uredu,a sto on insistira na carskom iz nekih svojih razloga. ja sumnjam da je novac u pitanju. I nije mene strah carskog ko carskog..da moram ne bi to bio nikakav problem,ali ako je sve uredu zasto da se poradjam na carski rez?

A kako da se usprotivim i kazem necu?!!!


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 3400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  134 135 [136] 137 138   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  134 135 [136] 137 138   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *