|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 18:01:29   
balasgirl
eto na pola ove teme cemo sailorka, lady i ja postati mame aBd  


user posted image user posted image user posted image mogu li se i ja pridružiti???


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 18:25:37   
mamin cvjetić
Lejna čestitam od srca i drago mi je da ja sve prošlo ok.


Saro dobro nam došla i obavezno da piješ te tablete i piješ brusnicu a možeš i neven meni je Dr rekao da se to smije piti a uva nipšto.

Babina bebo i happy mom i vama takođe želim toplu dobrodošlicu a svima nama zajedno ugodno i lijepo druženje.

Šaljem puno pozdrava svim user posted image i puno user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 18:54:44   
sunce27
lejna, sve najbolje tebi i bebici od user posted image

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 20:32:18   
naidica
lejna cestitam od srca????? medi moja,,,pa evo mene,,,gdje si ti????sta ima,,kako si???? e da sam blize dosla bih ti na kompotuser posted image user posted image kako se osjecas???? jesi li osjetila ono bas "pravo" bebu????user posted image user posted image vjerujes li mi da ja ne znam,,,sve nesto osjetim,,,al nikako da povezem jel to to!!!user posted image pozz za sve trudnici i velikiuser posted image

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:02:32   
voljena
večer curice!
kako ste mi vi?
Ja sam super hvala Bogu
leđa su me prestala ali stomak se spušta user posted image
nemam čak ni žgaravicu više user posted image
Sutra idem u bolnicu da upoznam doktora koji će me poroditi mama mi je to uspjela srediti
nek mi je sa srećom
ako me sutra ne porode javim vam kako je prošlo na pregledu....
ljubim vas


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:14:46   
sunce27
voljena, sretno sutra i svakako nam javi!

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:31:56   
Rimljankaa
Lejna cestitam! Sve najbolje od srca!!!!

Voljena sretno sutra! Da ako Bog da sve prodje u najboljem redu.

Rose,meni je doktor rekao da nije dobro uvu piti u velikim kolicinama,ali solja ili dvije dnevno da se smije i da je ona najbolja za mokracne kanale.

Sto se tice mojih nalaza,cime ste vi jos povecavali svoje zeljezo? Pravicu sok od mrkve,svekle i jabuke? Sta je jos dobro? Nepiju mi se nikakve tablete...

I da secer (glukoza) mi je na donjoj granici. Kod mene je 3.82L,a granice su 3.90-6.20,ne znam je lit o opasno?! Malo mi je zacudjujuce jer ja strano volim slatkise i bas ih jedem,vise nego sto bi trebala. A znam i da u trudnoci je cesta pojava da zene imaju visok secer a ne nizak????!!!!

I jos mi je nesto poviseno,ne znam sta to znaci, UIBC ???  zna li neko?

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:32:56   
mamin cvjetić
Voljena sretno

_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:33:17   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: naidica

lejna cestitam od srca????? medi moja,,,pa evo mene,,,gdje si ti????sta ima,,kako si???? e da sam blize dosla bih ti na kompotuser posted image user posted image kako se osjecas???? jesi li osjetila ono bas "pravo" bebu????user posted image user posted image vjerujes li mi da ja ne znam,,,sve nesto osjetim,,,al nikako da povezem jel to to!!!user posted image pozz za sve trudnici i velikiuser posted image



Naidice to je to!!!! Vec si 19-ta sedmica i svakako da osjetis. Ni ja nisam znala je li to to,ali osjetis da se nesto desava u stomaku,pa nisi sigurna... Ili te malo stisne ili kao da mravi hodaju... :)))

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:43:22   
naidica
uh super,,,rimljanka hvala ti !!! jest da sam osjetila da je nesto drugacije,,,al ko prvi mi je put pa ne mogu da vjerujem,,,masalaa,,,bas mi je dragooo,sad sigurno znam da je to moja bebica!!!   rimljanka samo pravi te sokove od cvekle,,mrkve i jabuke,,,to zaita pomaze!!!!  pozzz svim user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:46:35   
mamin cvjetić
Rimljanko za to nisko željezo probaj sa kupinama one najbolje popravljaju krvnu sliku inećeš vjerovati domača supa sa telećim kostima.Za šečer ni meni nije jasno kako ti je nizak ali čokolada na tašte dobro dođe ili med a za to trće ni aj neznam šta je user posted image veliki pozdravčić i user posted image .




_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:52:00   
Rimljankaa
Sad sam pojela 5 palacinaka s nutelom i orasima. Jutros plazmu po budjenju..Jos danas nekakve slatkise..vazda jedem slatko..Kako,ne znam?!

I pise Epitelne stanice ima ih dosta???!!  Sta je to?

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:55:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Sad sam pojela 5 palacinaka s nutelom i orasima. Jutros plazmu po budjenju..Jos danas nekakve slatkise..vazda jedem slatko..Kako,ne znam?!

I pise Epitelne stanice ima ih dosta???!!  Sta je to?

ako imas grozdja ono je dobro za zeljezo isto,borovnice,.....neznam sta jos nepadami na pamet nemogu se sjetiti.
A,bome si se najelauser posted image user posted image bebela trudnjaco neka neka samo tako treba......


(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 21:57:25   
gagach
lejna cestitam od srca...uzivaj sa bebiom svojomuser posted image
medi dobro zvuci taj kompot...i ja sam danas handrila svoj sokovnik i mislim da sam dozivjela vitaminski sokuser posted image
rimljanka kazu da je tahan pomjesan sa medom 1:1 najbolji za zeljezo...to znam jer se moja sestra citav zivot bori sa jako jako niskim zeljezom...i kupine kao sto je rekla mamin cvjetic su zakon
voljena sreeetno suuutra i da sve prodje u najboljem reduuser posted image
naidice joooooj blago teeebi osjetila si svog misicauser posted image
balasgirl dobro nam dosla! naravno da nam se mozes pridruziti...sto nas je vise to boljeuser posted image
m.i.n.a sta si danas pravila hehehhe ja vise stvarno nemam ideja sta da jedem i stravicno sam nesretna jer imam samo potrebu za nezdravim stvarima...pizze, fast food i tako to user posted image
sve vas ostale mnogo pozdravljam!!!!

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 22:03:23   
lil@85
pozdravljam sve...
ja sam nova na forumu-sretno svima i da se svima rode zdrave i lijepe bebiceuser posted image
ja sam u 30 sedmici trudnoceuser posted image

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 22:03:45   
rose
IZVORNA PORUKA: lejna_

Hej user posted image
Ja sam se porodila, ... sve super prošlo.  Napuštam ovu temu, napokon, ... svakako sam duže bila nego što je planirano, ... al završi se s hajrom.
Želim vam ugodno druženje u iščekivanju vaših bebica.
Mazite svoje stomačiće, .. user posted image  svoje anđele.
Uživajte u ovih 9 mjeseci, ali, dolazi vam još ljepši period, bez obzira na svu žrtvu.
Sretno!!!!


cestitam lejna da ti bebica bude ziva i zdrava puno puno godina user posted image user posted image user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
30.9.2010 22:04:39   
rose
IZVORNA PORUKA: balasgirl

eto na pola ove teme cemo sailorka, lady i ja postati mame aBd  


user posted image user posted image user posted image mogu li se i ja pridružiti???



naravno...i svaka kojoj beba dolazi u novembru user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 0:24:45   
dada83
Rimljanko, prosle godine mi je zeljezo bilo dosta ispod nivoa u minusu skoro 150. ishranom ces to najbolje rijesiti. Meni je doktor rekao da jedem grah, ima dosta zeljeza u njemu, meso ali samo kuhano, izbjegavati przenu hranu. Ja sam takodje jela dosta groždjica, i one su pune zeljeza, ali mozes i svjeze grozdje. Eto meni je pomoglo i ustabililo se zeljezo, pa se nadam da ce i tebi isto tako.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 8:31:37   
esmina i bebina mam
Nema me jedan dan i sve nesto novo na ovoj RR user posted image
Ja sam malo bila aktivna po kuci spremanje krecenje evo jos rasklanjam one sitnice jeste da mi je kraj novembra termin ali neka je sve spremno manje se srkletim.
Eh sad trebamo Esmi kupiti kakve ormare jer braci ide komodica a valjda ce mu dati sinoc kad joj je bilo vrijeme spavanja hoce kaze u svoj krevetic nece u novi krevet a ja nabacala sve zivo unutra dok joj taj ormar ne kupim user posted image user posted image user posted image user posted image

nesto ste mi zakazale ne ranite a ja nju otpremim u obdaniste i ne mogu vise zaspati ocito da vi nemate tih problema user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu dada83)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 9:02:52   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: rose

eto na pola ove teme cemo sailorka, lady i ja postati mame aBd  user posted image user posted image user posted image


upravo tako. meni je tremin za tačno mjesec dana...sitno brojimouser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 9:10:06   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Sto se tice mojih nalaza,cime ste vi jos povecavali svoje zeljezo? Pravicu sok od mrkve,svekle i jabuke? Sta je jos dobro? Nepiju mi se nikakve tablete...

I da secer (glukoza) mi je na donjoj granici. Kod mene je 3.82L,a granice su 3.90-6.20,ne znam je lit o opasno?! Malo mi je zacudjujuce jer ja strano volim slatkise i bas ih jedem,vise nego sto bi trebala. A znam i da u trudnoci je cesta pojava da zene imaju visok secer a ne nizak????!!!!

I jos mi je nesto poviseno,ne znam sta to znaci, UIBC ???  zna li neko?



Ne gledaj puno u te nalaze. Na pola trudnoće si i normalno je da referentne vrijednosti svih nalaza krvi počinju da se "kvare". Kod mene ni jedan, ali baš ni jedan parametar nije u referentnim vrijednostima. Moj dr a i ljekar opće prakse već napravili dramu oko svega i pošto imam nekih genetskih problema sa krvi morala sam ići na transfuziologiju i hematologiju. I ja sva zabrinuta kod hematologa upravo zbog tih nalaza iz DZ kad hematolog kaže da je to sve normalno u trudnoći i da nema razloga za brigu. Bijela krvna zrnca su mi duplo veća od gornje granice, dali mi antibiotike, izvadim ponovo krv a nalaz još gori. Hematolog mi reče da jednostavno ne regaujem na antibiotike i da nema razloga za brigu dok god se ja osjećam dobro. Problem bi bio da se osjećam malaksalo ili da imam neke druge fizičke pokazatelje da nešto nije u redu.
Što se željeza tiče, možeš jesti više voća sa željezom ali slabo da će ti to pomoći. Beba raste i uzima svoje. Kada bude vrijeme dr će ti dati željezo u tabletama. Meni lično, ni te tablete nisu baš nešto povećale željezo ali dok god nije kritično ne treba se brinuti.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 9:43:45   
m.i.n.a.
Jutrooo..
Lejna cestitam i zelim sve najbolje tebi i bebici,javi nam se sa detaljima kako je proslo,je li sin ili kcerka..a sad uzivaj..
Rimljanko evo za zeljezo si sve cula a ima i tema o njemu na ishrani..sto se tice secera i meni je nizak,kad sam prvi put mjerila bio mi je dosta nizi,jos nije doguro do donje granice al pomalo se penje..za razliku od tebe ja sam slabo slatko jela,jednostavno mi se nije trazilo a i znala mi je biti muka..sad jedem al opet rijetko kad cokoladu nego uvijek je to kroasan ili puding i sl.ne vjerujem dsa je to ensto opasno,meni doduse se znalo javiti esvjestica i crnilo cim se nadjem u grupi sa vise ljudi..mene su savjetovali da jedem za secer vise voca,grozdja i lubenice a to ti je dobro i za zeljezo,grozdjice takodje a mislim od sveg da je najbitnija ishrana,redovna i raznovrsna koliko mozes..
Esmina i bebina mama,ti si pravo vrijedna,valjda se pred kraj dobije potrebni elan ili nesto drugo..ja sam najsretnija kad nesto radis sto je indirektno ili direktno vezano za bebu..jel to Esma malo ljubomorna na bracu,kako je shvatila i prihvatila novog clana..
Lilly dobro nam dosla..nadam se da vidjela podatke za urinokulturu ako je ono bilo tvoje pitanje..
Gagach draga trudi se optimisticna biti,proci ce i lezanje isve..ja bih ti rado dobacila neko jelo kad bih znala sta ti se trazi,,sjecam se kad su mene mucnine jos drzale platila bih nekom samo da mi da ideju sta vise da jedem..a da ne govorim kad idem u ze pa imam sve na gotovo,da mi krisku neko namaze zahvaljivala bih do sutra..
Voljena ja juce pitam da nisi otisla u bolnicu...nek ti je sa srecom i nek bude najbolje kako treba biti..
Naidice cestitam za prve pokrete,uzivaj sad..brzo ce biti sve jaci i cesci..
Medi ima li kompota za degustirati...musterija ima..
Rose,Ladyblue,Balasgirl..jos koji dan,hvala Bogu dragom da ste docekale sitno brojanje,da je sve u redu..odavno nismo cestitali nikome,sad je Lejna otvorila put...sretno nek vam bude..
Sunce,Laro,Dada.Ivana,Koka,Mamin cvjetic,Babina beba,Sara za,Mrkva,Moon,Happy_mom..i sve ostale....veliki pozz..
Ja sam danas zavrsila sa urinokulturom,jos samo nalazi..nije vala tezak nalaz al je dosadan,tri dana al eto..sto se mora nije tesko..jos sinoc sanjam dosao brat od mm i mi otisli na burek (koji ja rijetko jedem inace )a burek mirise,ma ne mogu vam opisati,ispecen bas kako volim,malo hrskav,zlatne boje,isto da citava carsija samo bureke pravi brate mirisu i svi jedu,moj mm se davi jeduci i meni iznijeli veliki tanjir a ja njima govorim nemogu ja to jesti,ne smijem nista jest dok ne zavrsim sa urinom,mora biti prazan stomak...i onda me probudi da moram u wc..vise nisam mogla ni zaspat..jutros se vracam i kontam dal da kupim sebi i nisam,nije mi djelovao ni pola ko u snu..user posted image user posted image ko o cemu ja o hrani,covjek bi reko samo jedem..a nisam vam boni takva inace..hehehehe

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 10:04:57   
ajnur
IZVORNA PORUKA: voljena

večer curice!
kako ste mi vi?
Ja sam super hvala Bogu
leđa su me prestala ali stomak se spušta user posted image
nemam čak ni žgaravicu više user posted image
Sutra idem u bolnicu da upoznam doktora koji će me poroditi mama mi je to uspjela srediti
nek mi je sa srećom
ako me sutra ne porode javim vam kako je prošlo na pregledu....
ljubim vas



sretno milauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 10:24:23   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: voljena

večer curice!
kako ste mi vi?
Ja sam super hvala Bogu
leđa su me prestala ali stomak se spušta user posted image
nemam čak ni žgaravicu više user posted image
Sutra idem u bolnicu da upoznam doktora koji će me poroditi mama mi je to uspjela srediti
nek mi je sa srećom
ako me sutra ne porode javim vam kako je prošlo na pregledu....
ljubim vas



nećeš ti još user posted image

stomak se spušta ali ako nemaš nikakvih drugih simptoma, sačekat ćeš ti još malo...

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (oktobar-dece...
1.10.2010 10:32:18   
Rimljankaa
Hvala vam puno za savjete!!!

Danas cu kupiti grozdjica dosta pa cu da jedem sto vise... I napravicu sok od cvekle,jabuke i mrkve..

Ladyblue,meni je uvijek problem sa zeljezom.Jos od djetinjstva,pa se podigne,pa opet spusti. I ocekivala sma da ce ovako biti. Ali sam se bas i zabrinula. Jer sam cula da se anemija moze prenjeti na bebu,pa kasnije da beba uzima terapiju za zeljezo.
Sto se tice hrane,ja i volim voce da jedem,i stvarno ga jedem..I kupine sam jela.. I imam ih evo u zamrzivacu. I svo drugo voce.

Jos su mi i epitelne stalnice povecane i imam bakterija u mokraci. I leukociti su mi povecani,sto znaci da vjerovatno imam nekakvu  urinarnu infekciju. A nalaze sam vadila u junu i bili su mi super. Zeljezo mi bilo 14,mokraca cista ,bas uredu nalazi. I evo sad nema sta nema. Bas za brzo vrijeme se sve poremetilo.

Sad me brine i ta infekcija.. Nisam sinoc mogla da spavam,u 2.30h sam se probudila. To me opterecuje,strah me zbog trudnoce,bebe,ma svega. prosto jace od mene.
U ponedjeljak sam narucena kod doktorice pa cu vidjeti sta ce mi ona reci i kakvu terapiju ce mi dati.
Do tada picu sok za zeljezo i brusnicu za ove bakterije.
A sto se secera tice,ja slatko bas jedem i volim,pa mi je skroz nejasno odakle je nisko. Mada i mama mi ima nizak secer,pa je moguce da je nasljedno.

Inace,prije dok mi je zeljzo bilo nisko,osjecala sam crno ispred ociju,ako se naglo ustanem..A sad toga nema. I to mi je uvijek bio znak da je palo zeljezo.

Ne znam koliko ove bakterije u urinu mogu utjecati na bebu?! Picu caja ko luda,pa se valjda izbace.

Uh... Bas me to opteretilo....

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *