|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
21.1.2011 22:17:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja u ovo ne vjerujem nikako. jadni roditelji kad se moraju zadovoljiti ovakvim objasnjenjemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

tačno se slažem sa tobom. tolika vještačenja, obudkcija bebeuser posted image user posted image user posted image i rezultat ovakav...žao mi je tih roditelja al šta dalje da treže i doakle da krenuuser posted image kad su ih tako brzo doveli do kraja istrageuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
21.1.2011 22:18:07   
N_N
Ma ovo su totalne nebuloze!!!! Pa kako ih nije sramota user posted image  Kad već petljaju, mogli su smisliti bolju laž!! Fuj, fuj, fuj!!!!!!!!!!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
21.1.2011 22:21:14   
dinaa
Ni ja u ovo ne vjerujem,kako samo tako mogu olako slagatiuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
21.1.2011 22:27:33   
Anoniman
Pretuzno, nje nema a oni salju ovakva objasnjenja, uzas, apsolutno nevjerujem user posted image

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
21.1.2011 23:43:35   
iv@ncica
bas  sam  gledala  na  dnevniku  izjave...pa  nebuloze  pricaju...doslovno  covjek  izrecitira  neke  3 nepovezane  recenice  bez  uvoda....i   objasnjenja  ikakva..samo  je  naglasio  da  nije  vakcina  u  pitanju..pa pametnije , vise  i  povezanije  za  javnost  se  prica  o problemu smeca    nego  o izvjestaju  obdukcije  smrti  malenog  bica.....uzassss...ovo bi samo  budala  povjerovala...a nas  tretiraju  ko budale  koje  sve  treba  da  gutaju s to  nam kazuuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:28:24   
malena_t
I Adeli je van pameti da se dijete ubilo, ali eto tako ispade i hajde sada znaj. Pitala sam ja neki dan dr iz zavoda za javno zdavstvo sta je sa vakcinama i jesu li u redu? kaze uvijek su i bile, to se samo frka bezveze digla

jbg


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:31:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: malena_t

I Adeli je van pameti da se dijete ubilo, ali eto tako ispade i hajde sada znaj. Pitala sam ja neki dan dr iz zavoda za javno zdavstvo sta je sa vakcinama i jesu li u redu? kaze uvijek su i bile, to se samo frka bezveze digla

jbg



ma ja inače slabo gledam dnevnike samo kad ona ili seka vodeuser posted image
i seka mi reče ona je večeras ja uplaih...kad porčita i ide prilog tačno se zamislih gdje živimo...ovo nema više misla nikavog.
ne mogu da garantujem da nije tako bilo...mislim ne mogu da kažem nevjerujem stručnim službama nikako...al da vjerujem da ima porpusta u ovome slučaju...ima sigurnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:35:57   
iv@ncica
hanady-slazem  se

OT - hanady  koja ti  je  sekauser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:38:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

hanady-slazem  se

OT - hanady  koja ti  je  sekauser posted image


nije trenutno na ekranu nakon porodiljskog...al radi priloge čujete je svaaki dan.
Željana Mehmedikauser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:43:53   
malena_t
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Željana Mehmedikauser posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
22.1.2011 0:44:37   
iv@ncica
user posted image user posted image  znam sad..hvala  na  infouser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
24.1.2011 12:45:21   
lejla_r
"Udruženje roditelja teško bolesne djece u BiH, saopštenjem za javnost reagovalo je na saopštenje Kantonalnog tužilaštva TK u kojem su izneseni rezultati dodatnog medicinskog vještačenja o uzrocima smrti šestomjesečne bebe iz Lukavca koja je iznenada preminula 10. novembra 2010. godine."

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=39996


Konacno da se neko jasno, glasno i precizno oglasi po pitanju ove tragedije!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
24.1.2011 15:38:16   
teacher75
svaka castuser posted image user posted image user posted image nadam se samo da ce istrajati u ovome i da ce pravda biti zadovoljena, koliko je to moguce u ovom slucaju

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
25.1.2011 14:28:55   
iv@ncica
podpisujem  ticherkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
25.1.2011 14:35:24   
Hanady RR
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
25.1.2011 14:51:20   
emi7908
Joj ne mogu da vjerujem šta se sve radi......?????? Drago mi je da je konačno neko reagovao jer ono što sam čitala o uzroku smrti bebe dotuklo me je ... Ma fuj.fuj,fuj.... I sama sam imala loše iskustvo poslije vakcine, negdje  sam o tome pisala, vjerovatno na pogrešnom mjesto jer mi je trebala pomoć da nađem dobrog pedijatra i da konačno saznam da li mi je djete imalo kontuzije od vakcine ili od pada (maleni je dan poslije vakcine pao i udario se u glavu,ništa strašno obični pad djeteta prilikom igre)? Ehhhh sve ono što se je dešavalo poslije je užas, jer niko od doktora neće da snosi odgovornost i ne može da skonta u čemu je zapravo bio problem???? Samo me ubjeđuju da te kontuzije nisu od vakcine a ja sam ubjeđena da definitvno ni nisu od pada jer nije bio jak udarac u glavu, maleni je malo zaplako i prestao. Nije imao potres mozga hvala Bogu ništa... Ehhh šta je ostalo? Vakcina... Evo prošlo je više od godine dana od toga, i dan danas kad odemo na pregled pitaju se zašto nije dalje cjepljen, a ja do dotičnih doktora koji su vodili njegov slučaj ne mogu da dođem. Mislim da će i ostati na ovome ... A sa druge srtrane me i opet strah da ga ne cjepim... ipak mislim da je ovako bolje..

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
26.1.2011 9:50:17   
saby10
slijedec sedmice trebamo na vakcinu.... ziva neznam sta da radim... kome vjerovati, ovo je sve uzasnooooo nase zdravstvio nasa drzava... user posted image

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
26.1.2011 9:58:27   
teacher75
mi smo odlucili da je ne vodimo na mmr vakcinu dok ne prohoda

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu saby10)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
26.1.2011 10:08:36   
ivanak
Bože sačuvaj... došle su mi suze kad sam pročitala post. Sad je pitanje jeli se išta poduzelo, nego nestručne osobe idu ća... pa neče se igrati sa dječijim životima.
Katastrofa... ima ovoga svugdje, samo se šuti.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
14.3.2012 21:00:19   
kaktuscic
Rasvijetljena smrt beba iz Lukavca i Doboja

Profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu Branimir Nestorović je rasvijetlio smrt beba iz Lukavca iz Doboja, umrlih 2010 i 2011 godine. Da podsjetimo, tužilaštva u Doboju i Tuzli su negirala svaku uzročno-posljedičnu vezu između njihove smrti i vakcina koju su primile.
Profesor Nestrović, dječiji ljekar za bolesti pluća, načelnik odjeljenja za pulmologiju na Univerzitetskoj dječijoj klinici u Tiršovoj, je na molbu Udruženja roditelja teško bolesne djece u BiH, dao odgovor na pitanje da li se problemi sa plućima i disanjem kod ove dvije bebe mogu smatrati postvakcinacijskim komplikacijama ili ne.

Beba B.D. iz okoline Doboja, star dva mjeseca, je umro dvanaest sati po prijemu DTPr i HIB vakcine isti dan. Majka ga je nahranila u ponoć. Rano sljedećeg jutra su ga pronašli mrtvog, a da nije čak ni plakao nakon vakcinacije. Rečeno je da je B.D. umro prirodnom smrću, od ugušenja, kao posljedica atipične upale pluća. Donji djelovi bebinih pluća su bili gušćeg sastava, sa srednjom količinom tamno crvene krvi, a na pritisak dišnih puteva je izlazila ružičasta pjena. Na mozgu, srcu , jetri i uzorcima tkiva je takođe bilo izraženih promjena. Prof. Nestorović smatra da većinu reakcija može izazvati pad elemenata krvi ( medicinski “trombocitopenija“) koja dovodi do unutrašnjih krvarenja. Inače, trombocitopenija se nalazi na američkoj listi “ Table of reportable events“ koja sadrži popis onih bolesti za koje su američki pedijatri zakonom obavezani da prijavljuju američkom ministarstvu zdravstva.

Beba E.B., iz Lukavca, stara šest mjeseci, je umrla osam sati po prijemu DTPr i HIB vakcine isti dan. Pred smrt joj je iz nosa curila tamno smeđa skoro crna krv, gusta kao toz od kafe, ruke i noge su joj bile mlitave a glavica polegala prema dole. Nakon nekoliko minuta je prestala disati. Prvo je rečeno da je E.B. umrla od SIDS-a, novorođenačke smrti bez objašnjenja, a kasnije da je uzrok smrti smanjen dotok krvi u moždano stablo uzrokovan samo- okretanjem bebe sa leđa na stomak. Profesor Nestorović smatra da je beba koja je dobila DTPr i HiB vakcinu imala mlitavost koja je u medicinskoj literaturi prethodno već opisana kao neželjeno djestvo komponente velikog kašlja u vakcini. U zvaničnim podacima o prijavama post vakcinacijskih komplikacija Američke agencije za kontrolu lijekova Food and Drug Administration su kao neželjena dejstva i Act Hib vakcine opisani mlitavost, grčevi cijelog tijela, kao i poremećaji disanja u pojedine djece. FDA ima najkvalitetniju bazu podataka u svijetu koja se sastoji od preko 56 000 registrovanih prijava post vakcinacijskih komplikacija.

Treća beba, preživjeli M.B. iz okoline Lukavca, star dva mjeseca, je prvu noć nakon vakcinacije preplakao, zatim je prestao jesti, neprestano je palacao jezikom, oči su mu bile kao u mrtve ribe a treće jutro mu se pojavila krv u urinu, počeo je da se guši, i u situaciji opasnosti po život je 13 dana bio priključen na aparate za disanje. Za bebu M.B. je rečeno da je u pitanju bronhijalna astma i veliki kašalj. Prof. Nestorović kaže da je u trećem slučaju sindrom neprekidnog plača i razdražljivosti takođe već opisan kao neželjeno dejstvo obje vakcine (ACTHiB i Infanrixa) i smatra da se sva tri slučaja potpuno uklapaju u profil neželjenih djestava vakcina jer su slične reakcije dokumentovane u literaturi.

Udruženje vjeruje da su ovakvo znanje posjedovali i sudski vještaci koji su vještačili u istrazi, ali da im je nedostajalo ljekarske etike i lične hrabrosti da ovu istinu iznesu u javnost.

Sve tri bebe su primile po dvije vakcine od dva različita proizvođača isti dan (medicinski “ko-administracija“). Radi se o DTPr vakcini Infanrix IPV i HIB vakcini ActHIB. Ni jedan od ova dva proizvođača ne posjeduje uvjerljive dokaze da ko-administracija 4+1 antigen iz dvije vakcine nije rizična po zdravlje beba.

Po informaciji Predstavništva kompanije Glaxo Smith Kline u Sarajevu, proizvođač korištene DTPr vakcine Infanrix IPV se poziva na istraživanje Schmitt i drugi iz 1997, koji po mišljenju dr. Paula G. Kinga kao dokaz nije ubjedljiv jer ne zadovoljava osnovne metodološke kriterije u medicinskom istraživanju. Naime, ovo ispitivanje nema ni zasebnu DTPr grupu ni zasebnu HIB grupu, kao ni placebo grupu, koje su u ovakvom istraživanju obavezne. Zatim, ne zna se da li je sastav DTPr vakcine iz 1997 isti kao i vakcine iz 2010, za što postoji mala vjerovatnoća jer se sastav vakcine često mijenja, a nije navedeno ni da li se radi o Infanrix vakcini sa ili bez konzervansa , i kojeg , što je takođe vrlo bitno. Rok za praćenje post vakcinacijskih komplikacija je prekratak jer ne obuhvata komplikacije koje potpadaju pod tzv. tiho pražnjenje centralnog nervnog sistema i koje se javljaju puno kasnije nakon prijema vakcine. Osim toga, ispitivani uzorak je premali. U istraživanje su bile uključene tri grupe beba uzrasta od 12-16 nedelja od kojih samo jedna grupa od 216 beba odgovara Infanrix IPV- ActHIB kombinaciji koja se odnosi na slučajeve iz BiH. Pri tom se ne zna ni da li broj od 216 beba uopšte tačan jer je iz istraživanja odstranjeno 166 beba iz sve tri grupe a nije navedeno koliko iz svake od njih. Sanofi Avetis, proizvođač ActHIB vakcine, nije ni odgovorio na postavljeni upit.

http://www.sodalive.ba/bihitk/rasvijetljena-smrt-beba-u-lukavcu-i-doboju/


(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
14.3.2012 22:18:06   
malena sharena
Za roditelje nema utjehe, al nek se zna uzrok. Najgore je kad ljude prave budalama. Ovo je pretuzno, ali nije iznenadjujuce, rizikujemo i kad popijemo neki lijek, kamoli kad primamo vakcine. Nezeljene posljedice se ne mogu apsolutno iskljuciti i roditelji moraju bitipoznati s tim, trebale bi im se sve informacije uciniti dostupnim i dati im pravo izbora.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 7:33:35   
Mirkica
ufffff tesko teskoo , nedao Bog nikome , a ovim bezdusnicima ma imam osjecaj da ono sto se zove srce u njima bi rukama izvadila , NEODGOVOARNA stoka ko da je rijec o lutkama a ne o zivim bicima jos daju roditeljima krivice previse se vrtila SRAM VAS BILO i ZDRAVSTVI I TUZILASTVO . user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 8:37:55   
Lulu_08
Ovo je bas osjetljiva tema, obzirom da svi mi koji imamo djecu na neki nacin moramo biti svjesni prednosti i mana kao i eventualnih posljedica vakcinisanja odnosno nevakcinisanja djeteta. Potrazit' cu izvor informacije koju sam svojevremeno pronasla, a to jeste da je u Americi u posljedne 1-2 decenije nakon smanjenja broja vakcinisane djece poceo se podizati broj zaraznih bolesti nakon vise od 50 godina. Smanjenje broja vakcinisane djece se upravo desilo zbog straha od nus pojava i/ili eventualnih posljedica. I tako nakon 50 godina ponovo imamo veliki kasalj, sarlah i zausnjake u Americi kao cesta pojava i prijeteca epidemija. Ponavljam potrazit' cu ponovo izvor pa vam javiti.

A sto se tice neprofesionalnosti i neljudskosti tzv. medicinskog osoblja ne mogu ni govoriti jer me to zaista izludjuje, pitam se kako mogu odredjene izjave davati, pfff.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 10:58:21   
leona81

IZVORNA PORUKA: Djana

Ovo je bas osjetljiva tema, obzirom da svi mi koji imamo djecu na neki nacin moramo biti svjesni prednosti i mana kao i eventualnih posljedica vakcinisanja odnosno nevakcinisanja djeteta. Potrazit' cu izvor informacije koju sam svojevremeno pronasla, a to jeste da je u Americi u posljedne 1-2 decenije nakon smanjenja broja vakcinisane djece poceo se podizati broj zaraznih bolesti nakon vise od 50 godina. Smanjenje broja vakcinisane djece se upravo desilo zbog straha od nus pojava i/ili eventualnih posljedica. I tako nakon 50 godina ponovo imamo veliki kasalj, sarlah i zausnjake u Americi kao cesta pojava i prijeteca epidemija. Ponavljam potrazit' cu ponovo izvor pa vam javiti.

A sto se tice neprofesionalnosti i neljudskosti tzv. medicinskog osoblja ne mogu ni govoriti jer me to zaista izludjuje, pitam se kako mogu odredjene izjave davati, pfff.



ovo je cista laz farmaceutskih kompanija, a na celu sa CDC...i kod nas nasi mediji prenose istu pricu iz naseg zavoda...samo da bi se ljudi prepali da vakcinisu djecu...
vakcinacija tj njihova korist nikad nije naucno dokazana, cak stavise...naucno je dokazano da su se bolesti koje su bile iskorijenjene, pojavile nakon uvodjenja masovne vakcinacije...
nijedan naucni dokaz ne govori u prilog vakcinaciji...postotak nevakcinisane djece koja obole od djecjih bolesti puno je manji od postotka vakcinisane djece koja obole od bolesti...
informacije koje nalazimo u knjigama i internetu - dakle informacije koje nisu naucne studije - nisu validne za bilo kakvu raspravu o vakcinaciji...informacije koje se sire iz naseg zavoda - jer isti dobiva novac za svako vakcinisano dijete - nisu validne za raspravu...pedijatri vecinom i ne znaju s kojim vakcinama vakcinisu djecu, koji je proizvodjac, koje su nuspojave i sl...
mene je nasa pedijatrica ubijedjivala kako mi imamo super vakcine jer su GSK, a njihova vakcina je vakcina koja se trenutno najvise istrazuje...naucno je dokazano da je veliki postotak djece, nakon te vakcine, dobio meninigitis u susjednoj nam Hrvatskoj...a da ne pricam o slucajevima autizma koji se i dan danas zataskavaju izlikama da je to genetska predispozicija...pocetkom 2012 nadjen je prvi naucni dokaz da je 1 posto djece koja dobiju autizam - genetska predispozicija, sve ostalo su uticaji iz okoline - na prvom mjestu sa vakcinom MMR


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.3.2012 11:08:22   
jasmin
Slazem se s leonom.Cista laz.Smanjenje vakcinacije u Americi,i opcenito osvjestenim zemljama nije se samo desilo iz straha od posljedica,vec se bazirao,nazalost,i na jasnim dokazima teskih posljedica.Srecom,nisu samo roditelji protiv i ljekari su podijeljenog misljenja.
Uostalom,vakcinacija nije imunizacija i niko ti nece garantovati da vakcinisano dijete nece oboljeti od bolesti protiv koje se vakcinise.Stavise,cesto i pokaze simptome te bolesti koji se nama plasiraju kao `normalna popratna reakcija`.Jos cu dodati,hvala Bogu pa mozemo birati.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *