|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u stomaku
11.6.2011 0:41:24   
malena27 RR
prenos postova:



IZVORNA PORUKA: babybee

Pozdrav svima... Trudna sam 23+1 ... Sve je dosad super samo bebica nisko i moram se pripaziti..dala sam otkaz prije par dana kako bi sto vise mogla odmarati i paziti svoju bebicu... Sinoc sam imala jake bolove u donjem dijelu trbuha...ne znam ni sama kako bih ih opisala..kao rezanje, probadanje i udara u ledja u bubrege u prsa..ma uzas nisam se mogla pomaknuti..cijelu noc nisam oka sklopila..Prepala sam se strasno i jutros odmah otisla u bolnicu kod svoje doktorice..Bebica super..sve normalno..kod mene gljivice i vjerojatno upala neka...pretpostavljam mokracnih kanala.. sutra ujutro radim sve nalaze kako bih znala..briseve sam nedavno radila i sve ok bilo..zanima me da li je ijedna od vas imala upalu mokracnih kanala tijekom trudnoce i kakvi su simptomi bili?? Pozdrav svima user posted image





IZVORNA PORUKA: animagical

imala upalu bubrega, dobila kontrakcije od toga i piskila malo krvuser posted image to mi je bilo prije nekih 10-ak sedmica... navali ti odmah na caj od brusnica, onih u komadu, ne kesice caja....isto su me boljela krsta i po dnu stomaka... nosi poktosulju, mozda je glupo ali je vazno...i ako odes na urologiju nemoj ih poslusati da stavljas termofor na stomak-to trudnice ne smiju... nadam se da ces biti bolje, meni je pomogla koja tura antibiotika, puno caja i neki lijekovi protiv kontrakcija,koje i sad uzimam. javi sta je bilo, nadam se da ces biti bolje i uradi urinokulture svakakouser posted image  




IZVORNA PORUKA: Sonja

moguce je da ti je zbog tog sto nosis nisko mada ne mora znaciti
mene je u prvoj user posted image tako bolio stomak iako nisam tad nisko nosila ali valjda od pritiska bebe i pila apaurin i buskopan..
nadam se da ces biti okuser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: babybee

Pijem brusnica kapsule od natural wealtha + c vitamin..i puno tekucine..nadam se da ce brzo proci...jer me i danas cijeli dan boli ali lakse podnosim kad sam jutros vidila da je bebica ok... user posted image



IZVORNA PORUKA: animagical

ma napravi ti ipak cajuser posted image i lezi malo na lijevi bok, odmori...




IZVORNA PORUKA: ciciban26
Meni je doktor preporucio sto vise caja od brusnice i do 2 l dnevno. Ali kao sto animagical kaze ona u plodovima( pa plodove slobodno mozes pojesti poslije),jer u onoj iz filter kesice najmanje ima brusnice.





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu stefania)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Bolovi u stomaku
12.6.2011 9:45:41   
Sandrich
danas bi po pravilu trebala dobiti...stomak me boli zadnjih dana kao da ce procurit svakog trena...jeli to normalno? ja kada se dizem sa kreveta moram se uhvatit za stomak jer me zaboli user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Bolovi u stomaku
12.6.2011 10:04:37   
gerberka
sandrich, ja sam imala grceve kao pred menstruaciju, pa sam nazvala dr i ukljucio mi je utrogestan. jelde i tebi je rano za prvi uzv? smiri li se kad ležis? 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Bolovi u stomaku
12.6.2011 10:08:19   
Sandrich
i meni se javljaju grcevi ali kad legnem prestane me...mada ne boli mene to stalno vec samo povremeno....pa ja mislim da je rano,jer je meni danas 30 dan od prosle menge,a mislim da se sad to racuna kao 4 sedmica trudnoce ako se ne varam

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Bolovi u stomaku
12.6.2011 10:27:15   
gerberka
da, 4 sedmice po dr proracunima, ali ja nisam sigurno zatrudnila tako vec 15- ti dan ciklusa..dakle..manje još dvije sedmice.
ako ti nastave bolovi bilo bi dobro da nazoves i konsultujes se, utrogestan - progesteron je čuvar trudnoće i može ti samo pomoći.


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Bolovi u stomaku
12.6.2011 10:39:26   
Sandrich
hvala na savjetu....sutra cu svakako nazvati dokt.pa da vidim sta ce reci...

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Bolovi u stomaku
22.6.2011 9:07:25   
me lady
pozdravuser posted image Imam jedno pitanje za iskusne trudnice, u 17-toj sam sedmici trudnoce, imam neke bolove cudne u posljednje vrijeme, recimo boli me pupak i oko pupka nije to jak i ostar bol vise onako tup al se osjeti, pa me zanima jel to normalno. i sinoc sam primjetila da mi je lijevi dio stomaka odmah iznad jajnika bas tvrd ali bas tvrd to mi se nije do sad desavalo, mislila sma daje do stolice ali nije prespavala sma i dalje je tvrd, znali neko mozda sta je to, havla vam unaprijeduser posted image

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Bolovi u stomaku
22.6.2011 17:33:09   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: me lady

pozdravuser posted image Imam jedno pitanje za iskusne trudnice, u 17-toj sam sedmici trudnoce, imam neke bolove cudne u posljednje vrijeme, recimo boli me pupak i oko pupka nije to jak i ostar bol vise onako tup al se osjeti, pa me zanima jel to normalno. i sinoc sam primjetila da mi je lijevi dio stomaka odmah iznad jajnika bas tvrd ali bas tvrd to mi se nije do sad desavalo, mislila sma daje do stolice ali nije prespavala sma i dalje je tvrd, znali neko mozda sta je to, havla vam unaprijeduser posted image


mene je pupak bolio i prestao..obicno to boli dan dva...al meni je dr rekla da me mogu boliti npr priraslice jer sam imala jednu operaciju na stomaku prije 2 god pa kako se stomak rasteze boljucka

al najbolje je da ako potraje bol ili ta "tvrdoca" da odes dr da nisu neke kontrakcije

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Bolovi u stomaku
22.6.2011 20:16:38   
me lady
i mene takodje boli malo pa prestane pa opet nisu to stalni bolovi, tako i jajnici, nekad zna proci i po nekoliko dana da ne zaboli. a i tvrdoca je nestala ali nije u cijelosti, ma da otici cu dok. samo mi je ova moja dok na godisnjem pa je cekam ne zelim da je mjenjam odgovara miuser posted image . a sta su kontrakcije?user posted image user posted image prva mi je trudnoca pa nisma bas puno upucena tek sma neki dan saznala sta je ctguser posted image ali brzo ucimuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:14:03   
Silver
Cure, zadnja dva dana me boli ispod pupka, imam kao blage grceve, ponekad kad duze sjedim, ponekad jednostavno onako, nije to jako ni konstantno, ali ucestalije ova dva dana...sutra idem dr. trenutno sam usla u 12 sedmicu, pa me je strah, mislila sam da da ce u ovo vrijeme te neke "opasnosti" prestati da sad nailazi mirniji dio....imam i poveliku cistu na jajniku desnom, 5cm - 7 cm!

Strah me je...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:17:35   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Silver

Cure, zadnja dva dana me boli ispod pupka, imam kao blage grceve, ponekad kad duze sjedim, ponekad jednostavno onako, nije to jako ni konstantno, ali ucestalije ova dva dana...sutra idem dr. trenutno sam usla u 12 sedmicu, pa me je strah, mislila sam da da ce u ovo vrijeme te neke "opasnosti" prestati da sad nailazi mirniji dio....imam i poveliku cistu na jajniku desnom, 5cm - 7 cm!

Strah me je...


boljuckati ce te sve do 5.mjeseca tako je meni dr rekla
al tek od 14.sedmice nastupice mirnije razdoblje...tako da uzivaj i ne sekiraj, ionako ces sutra dr da se smiris

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:21:26   
Sensia
IZVORNA PORUKA: Silver

Cure, zadnja dva dana me boli ispod pupka, imam kao blage grceve, ponekad kad duze sjedim, ponekad jednostavno onako, nije to jako ni konstantno, ali ucestalije ova dva dana...sutra idem dr. trenutno sam usla u 12 sedmicu, pa me je strah, mislila sam da da ce u ovo vrijeme te neke "opasnosti" prestati da sad nailazi mirniji dio....imam i poveliku cistu na jajniku desnom, 5cm - 7 cm!

Strah me je...


Draga silver, stomo raste rasteze se, a raste hB i beba. normalno je da osjetis manju bol ali ti sama znas koja je granica te boli da bi ti bio neki signal. strpi se jos malo....mene je cijeli 4 mjesec na pocetku bolio stomo tako sporadicno.... i tek kad sam usla u 5 malo se stabilizovalo.... samo polako a i ako ti je sutra pregled vidim da si u 12. sedmici znaci da je nuhalni i da ces vidjeti svoju bebi user posted image user posted image user posted image user posted image  to je jedan od najsladjih pregleda pa se pripremi da ti bebbi mahne, a svakako napomeni dr za tu manju bol i bice to sve ok

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:22:59   
Silver
hvala bebice, nadam seee....

ova glupa cista me brine...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:24:41   
Silver
Sensia hvala, malo ste me rasteretile, upravo je i bol najslicnija zatezanju...kao da je guzva dole :)

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:24:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Silver

hvala bebice, nadam seee....

ova glupa cista me brine...


pa jel ti se smanjila prosli put koliko se sjecam? i sad ce pokazati da je manja, a cim si pregurala 12 sedmica, ostalo je shasha aBd, ne sekiraj seuser posted image

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:27:00   
Sandrich
koja ti je cista silver?

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:28:00   
Silver
pa jeste manja je bila...mada mi je druga dr. rekla da i nije manja da to zavisi samo od ugla u kom je uhvate...pa me je razocarala malo...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:29:43   
Silver
sandrich valjda je vodena, jos niko nista nije rekao drugo, kazu da je jasnih granica i suplja unutra tj. nema cvrstog tkiva u njoj...pa me to tjesi opet...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:30:56   
Sandrich
ma ne sikiraj se ona ce sama puci samo je pitanje vremena,kod mene je cokoladna i meni su savjetovali trudnocu jer kazu da je najbolji lijek za ciste...

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:32:58   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Silver

pa jeste manja je bila...mada mi je druga dr. rekla da i nije manja da to zavisi samo od ugla u kom je uhvate...pa me je razocarala malo...


da, to moze znaciti a i ne mora

zato je obicno "hvataju" okruglu kome je vodena jer najbolje se moze uporediti...tako sam i ja deverala s tim prije trudnoce, pa mi je jedna iskusna dr namjestala par minuta sondu da uhvati okruglu cistu.

bitno je da ne raste i da si ti pregurala 12 sedmica, sad se nemoj sekiratiuser posted image , javi nam se sutra s pregleda

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Bolovi u stomaku
23.6.2011 18:35:12   
Silver
ohhhh hvala ti bebice user posted image
 
bas me rasteretis...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Bolovi u stomaku
24.6.2011 14:49:04   
Silver
Eh curke samo da kazem za bolove...lazna uzbuna...kaze dr. ko bombon sve user posted image  kaze osjetim normalno rastezanje materice nista strasno!!!

Hvala vam na podrsci i odgovorima od jucer i vi ste me rasteretile!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Bolovi u stomaku
24.6.2011 15:38:31   
Bebica11
superuser posted image , sta je sa cistom?koliki je bebac, jel mahao?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.6.2011 23:54:49 >

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Bolovi u stomaku
24.6.2011 15:40:43   
Silver
Bebica je 4,89cm  mrdao se, ali imamo jednu finu slikicu...a za cistu je govorila da nemoze da je nadje, i uopste joj nije posvetila paznju, vec mjerila nuhalni koji je 1,25mm! user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Bolovi u stomaku
24.6.2011 15:49:26   
Bebica11
pa nestala!!!!!user posted image user posted image user posted image gdje ne moze naci toliku cistu, bas superrr

a i bebac dusa slatkauser posted image user posted image

a da vam se i ja pozalim, mene boli u predjelu gospoje vec 2. dan i danas sam zvala dr. i rekla je da pijem puno tecnosti i odmaram do pon aBd, pa cu na pregled, nadam se da ce biti sve ok

ovo sam napisala da bi znale zenice kako postupiti ako budu imale probadanja u predjelu rodnice


< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.6.2011 23:55:21 >

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *