|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
9.4.2013 15:39:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu devojka)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 19:14:10   
devojka
Pa neplodnost ide u dva pravca valjda...može se desiti i da muškarac ne može imati djecu...da li bi mu tad bilo svejedno da njegova supruga ode na postupak oplodnje sa spermom drugog muškarca? Ako prihvatamo svog partnera, prihvatamo ga sa svim što on jeste, znam mnoge parove bez djece koji odlično funkcionišu i nisu se odrekli jedno drugog da bi imali djecu, a i da jesu Bože moj, i to je nečije pravo.

A majke koje JĆ posmatraju kao svoje dijete, uvijek će misliti da je njihovom djetetu bolje s njima nego bilo gdje drugdje. One koje na to gledaju drugačije, koje bi je olako donirale, valjda neće...i šta je tu čudno?

Nađite mi jedan post na stranici gdje je neko rekao da je suštinski protiv toga, da to svima treba zabraniti, mimo žena koje su govorile o slučaju doniranja SVOJE jajne ćelije, na što ima potpuno pravo i niko joj to pravo ne smije osporiti!!!


suprog odgovara:
znam ih i ja mnogo vise, koje su se napokon svega i razveli bas zbog toga, jer je veliki pritisak bio sa strane, a onda se sa godinama polako javila se velika zelja za potomcima i doslo je do izmorenosti, izneverenosti, prebacivanja, razocarenja i na kraju same tuge. imam lican primer kuci, koji vec 10 godina prezivljavamo, svi zajedno. deca se vole, al rezignacija u sve je bliza!
stalno citam u forumu: to ne razumem
sta ce biti sa tim detetom jednog dana, koje ce imati roditelje, to bi mene licno vredalo kada bi moja zena uzela jc i ja im bio bioloski otac, par zar tu ima sumnje da sam ja los covek i da ja nisam svoju decu dobro odgajio. citao sam u dosta formasica da se brinu o svome genu gde bio zavrsio i sa kim, ja kazem opet kod bioloskog oca, ne znam sta je tu lose. Nekad su i ocevi bolji nego majke.

ma sto mi ne bi bilo svedno, kao sta sam vec rekao ako je jedno od nas osedueno, ne moramo oboje biti kaznjeni,
PA TO JE ZENA KOJU VOLIM, barem neke nasledi od jednog nesto. zar to nije ljudski!

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 19:30:15   
jasmin
Šta ova devojka ili dečko user posted image hoće ovdje da kaže,dokaže user posted image ...
Ne bih donirala jajnu ćeliju. Ne bi ni moj muž spermu.
Naše pravo.
Kraj priče.
Vaše tijelo,vaša priča,vaše pravo.
Ali nemate pravo da diskutujete o tuđem tijelu i tuđim pravima!!!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 19:35:31   
covjek
muz od devojke:

moja rodica ima problem i citam ovaj forum

jarane ba imas moj potpis.
potpuno si u pravu, fakat ne razumijem neke ovde zene koje to ne svataju. das im mogucnost donacije jc a neke su protiv toga.
moja majka kaze: sine osjecaju ba nastaju kada djete osjetis u stomaku, kada raste i ostalo, a ne kada se spoje neki geni.
mozda moja majka ne govori istinu, nisam zena jarane.

ja kao novopeceni otac kazem, cure, zena, dame sta ja znam ma boli vas ono stvar sta neka papanka komsinica misli o svemu tome.
primitivaca je pun dunjaluk, uvjek ce neko biti protiv, vi gledajte naprijed i furajte svoj fazon.

dobio sam sina i volim ga najvise na svjetu, ni jednog se momenta nisam pitao ciju su geni, koliko je mojih a koliko zeninih, to je najbitnije, bitno ja da zdrav!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 22:22:31   
Visnja RR
Drage moje,

ova tema je tu da bi smo razmjenile mišljenja o tematici iz naslova...
Naravno da sada kao i uvjek imamo različita mišljenja

ALI

sve imamo jednu želju a to je da svaka žena postane majka...
da li bi neko uradio nešto ili ne nije razlog za prepirku...

Pa vas molim da diskusiju nastavimo poštujući jedna drugu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 22:25:44   
teacher75
iscitala sam ovu temu i rado bih darovala j.ć. ali nekome poznatom, ne bih inace davala organe nepoznatim ljudima

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 22:46:11   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Drage moje,

ova tema je tu da bi smo razmjenile mišljenja o tematici iz naslova...
Naravno da sada kao i uvjek imamo različita mišljenja

ALI

sve imamo jednu želju a to je da svaka žena postane majka...
da li bi neko uradio nešto ili ne nije razlog za prepirku...

Pa vas molim da diskusiju nastavimo poštujući jedna drugu...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
bas tako i nadam se da cemo postovati Visnjine rijeci user posted image


_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 0:08:07   
Elica 5
Divne li teme,,, koja me naravno povuče da i sama koju riječ napišem user posted image

Žene, ženice drage zašto li smo takve zašto jedna drugu toliko kritikujemo umjesto da pomognemo, podržimo...... Ja iskreno i zaista svačije mišljenje i stav poštujem ne želiš da doniraš JS pa ko te tjera da je doniraš,,,, jako cijenim mišljenje kratko i jasno da ne želi da donira i to je to,,, ali ne cijenim kada krenete komentarisati i osuđivati žene kako mogu da doniraju nepoznatima i kako žene mogu da prihvate od nepoznatih ljudi JS,,,, pa nemoj te to raditi jer niko nije bio ni u čijoj koži pa da može da razumije kako se neko taj osjeća koji se bori da dobije dijete,,,, za razliku koje su po meni sretnice koje legnu u krevet sa svojim mužem i nebitno za mjesec dva, tri ili godinu kažu da su trudne,,,, za razliku od nas koje se borimo po nekoliko godina.

Ja ću svoj primjer reći kada mi je doktor u Sloveniji prije 3 godine rekao da ne dolazim više u postupak IVF,, jer moje ćelije nisu dobre i nemogu da sazriju, te da tražim ili donaciju JS ili da posvajam dijete,,,, onaj ko to nije osjetio na svojoj koži nemože da svati kako smo se ja i moj muž osjećali poslije tri neuspjele vantjelesne oplodnje i bruku uloženih para da nam na kraju kaže to... Ali sve se to slegne pa kažemo super ima Prag donacija JS pa i to je super vrati mi nadu ipak ću ja to dijete nositi pa dojiti ipak imam priliku da budem majka,,, lijepo je i usvojiti ali mi imamo taj glupi Zakon koji nas ubi dok posvojiš dijete prođeš kao najveći zločinac torture ali i to je lijepo kad se sve završi ti si majka a i to dijete dobije novu priliku za život,,,,,
Ali eto hvala bogu pa sam ipak dobila priliku da dobijem svoju JS i sad je ona u mojoj pupi rastemo,,,, ali da nije ona bila bih nečija i Hvala Bogu pa i to postoji,,,, I vjeruj te jako je teško biti u ovoj situaciji i boriti se sa neplod,,,, jer ko nije imao problema s tim teško može razumjeti,,, ja ću opet svoj primjer hajde da imate šta čitati user posted image user posted image ja i moja kolegica hodamo gradom i ona kaže jao vidi u Moni dobre torbe na sniženju sad 50 Km,,,, da imam ja tih 50 Km, radim zaposlena sam ali ja odmah tih 50 km pretvorim u Menopur koji mi treba za idući postupak,,, a mogla sam da imam šest ili sedam torbi,, puno više pari cipela ali nisam imala sam sve po jedno jer sam sve pretvarala u lijkove za ovih 6 godina borbe,,,, a mislite da me kolegica mogla razumjeti e pa vjeruj te da nije,,,,, jer nije u mojoj koži ali Leva i ostale žene koje ovo prolaze ite kako će me razumjeti,,,,,,, zato i vi ne osuđujte žene koje bih donirale JS ili žene koje bih i rado prihvatile kao što je naša Draga Breskivica ,,,,,, a naravno i žene koje ne žele da doniraju i njih jako poštujem samo ne poštujem ljude žene koje ne znaju pa malte ne ni očemu pričaju a bogami samo lupaju pa bolje da malo zaobiđu ovu temu ima puno drugih tema za diskusiju možda će tamo biti potrebnije nego ovdje jer teško onom ko muku muči a on zna kakva je ona,,,,,, sad vas sve jubimo ja i moja mala mrva.......

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 0:35:42   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: Elica 5

Divne li teme,,, koja me naravno povuče da i sama koju riječ napišem user posted image

Žene, ženice drage zašto li smo takve zašto jedna drugu toliko kritikujemo umjesto da pomognemo, podržimo...... Ja iskreno i zaista svačije mišljenje i stav poštujem ne želiš da doniraš JS pa ko te tjera da je doniraš,,,, jako cijenim mišljenje kratko i jasno da ne želi da donira i to je to,,, ali ne cijenim kada krenete komentarisati i osuđivati žene kako mogu da doniraju nepoznatima i kako žene mogu da prihvate od nepoznatih ljudi JS,,,, pa nemoj te to raditi jer niko nije bio ni u čijoj koži pa da može da razumije kako se neko taj osjeća koji se bori da dobije dijete,,,, za razliku koje su po meni sretnice koje legnu u krevet sa svojim mužem i nebitno za mjesec dva, tri ili godinu kažu da su trudne,,,, za razliku od nas koje se borimo po nekoliko godina.

Ja ću svoj primjer reći kada mi je doktor u Sloveniji prije 3 godine rekao da ne dolazim više u postupak IVF,, jer moje ćelije nisu dobre i nemogu da sazriju, te da tražim ili donaciju JS ili da posvajam dijete,,,, onaj ko to nije osjetio na svojoj koži nemože da svati kako smo se ja i moj muž osjećali poslije tri neuspjele vantjelesne oplodnje i bruku uloženih para da nam na kraju kaže to... Ali sve se to slegne pa kažemo super ima Prag donacija JS pa i to je super vrati mi nadu ipak ću ja to dijete nositi pa dojiti ipak imam priliku da budem majka,,, lijepo je i usvojiti ali mi imamo taj glupi Zakon koji nas ubi dok posvojiš dijete prođeš kao najveći zločinac torture ali i to je lijepo kad se sve završi ti si majka a i to dijete dobije novu priliku za život,,,,,
Ali eto hvala bogu pa sam ipak dobila priliku da dobijem svoju JS i sad je ona u mojoj pupi rastemo,,,, ali da nije ona bila bih nečija i Hvala Bogu pa i to postoji,,,, I vjeruj te jako je teško biti u ovoj situaciji i boriti se sa neplod,,,, jer ko nije imao problema s tim teško može razumjeti,,, ja ću opet svoj primjer hajde da imate šta čitati user posted image user posted image ja i moja kolegica hodamo gradom i ona kaže jao vidi u Moni dobre torbe na sniženju sad 50 Km,,,, da imam ja tih 50 Km, radim zaposlena sam ali ja odmah tih 50 km pretvorim u Menopur koji mi treba za idući postupak,,, a mogla sam da imam šest ili sedam torbi,, puno više pari cipela ali nisam imala sam sve po jedno jer sam sve pretvarala u lijkove za ovih 6 godina borbe,,,, a mislite da me kolegica mogla razumjeti e pa vjeruj te da nije,,,,, jer nije u mojoj koži ali Leva i ostale žene koje ovo prolaze ite kako će me razumjeti,,,,,,, zato i vi ne osuđujte žene koje bih donirale JS ili žene koje bih i rado prihvatile kao što je naša Draga Breskivica ,,,,,, a naravno i žene koje ne žele da doniraju i njih jako poštujem samo ne poštujem ljude žene koje ne znaju pa malte ne ni očemu pričaju a bogami samo lupaju pa bolje da malo zaobiđu ovu temu ima puno drugih tema za diskusiju možda će tamo biti potrebnije nego ovdje jer teško onom ko muku muči a on zna kakva je ona,,,,,, sad vas sve jubimo ja i moja mala mrva.......

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 0:51:13   
sporty mamaa
Ajde dobro, vas ne zanima tko je donator jajne stanice ni cije gene nosi, ali postavit cu jedno pitanje i samo me zanima kako vi gledate na to.
Recimo pomislite li ikad da ta zena koja je donirala js, ima jos djece i postoji mogucnost da se sutra to dvoje dijece zaljube i ozene a to ni ne znaju. Mozda sam dosadna po pitanju ovoga, ali za mene je to jedan od razloga zasto sam protiv. I besz svade zanima me vase misljenje o ovom?

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 10.4.2013 0:53:54 >

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 1:06:30   
aazra
Bas me se jako dojmio post od Elice...user posted image

I fakat mi je dosta vise ovog laznog moralisanja ovdje...pa dokad ?!

Sporty mama...ima familija da niko ni sa kim ne priča, niti se djeca poznaju u današnje vrijeme, pa se i nama "najnormalnijim" moze (ne daj Boze) desiti da nam se djeca zagledaju u rođaka, rodicu...Ili ti imas neku garanciju da nece?

Stvarno podrzavam ove zenice koje se bore za svoje mrvice...

Samo nismo mi u Bosni i Hercegovini jos dorasli za ovo, jednostavno okolina smo koja je vise sklona osuđivanju drugih nego pruzanju istinske podrske...Drzimo da je ispravno samo ono sto mi smatramo moralnim, ne daj Boze pogledati lijevo, desno, osvrnuti se malo oko sebe...Ovim zenicama koje se bore zelim puno srece, samo stvarno nisam optimisticna kad je u pitanju sredina u kojoj zivimo da to mozemo prihvatiti...

Zao mi je sto je tako, ali to je istina...

< Poruku je uredio aazra -- 10.4.2013 1:09:31 >


_____________________________








(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 1:23:46   
amra_sa
Ovdje se mišljenja razilaze i na to se cijelo vrijeme skreće pažnja. Ja sam iznijela svoje mišljenje, a ne želim niti hoću da ga namećem bilo kome. Ovdje RAZGOVARAMO O VRLO OSJETLJIVOM PROBLEMU. Prema tome ne želim nikog osuđivati, a i nemam pravo na to. Nek svako radi šta misli da je najbolje za njega. Nije farz da svi moramo isto razmišljati da bi mogli funkcionisati i razgovarati ?

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 1:50:40   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ovdje se mišljenja razilaze i na to se cijelo vrijeme skreće pažnja. Ja sam iznijela svoje mišljenje, a ne želim niti hoću da ga namećem bilo kome. Ovdje RAZGOVARAMO O VRLO OSJETLJIVOM PROBLEMU. Prema tome ne želim nikog osuđivati, a i nemam pravo na to. Nek svako radi šta misli da je najbolje za njega. Nije farz da svi moramo isto razmišljati da bi mogli funkcionisati i razgovarati ?


Joj amra sto me nasmija s ovim nije farz user posted image
Nesto slicno sam i ja htjela napisati, mislim da je RR forum koji ima najveci broj zakljucanih tema iz razloga (kojeg lu apsurda) sto nam se misljenja i stavovi razlikuju. Pa forum tome i sluzi, da se informisemo, cujemo drugacija razmisljanja, mozda i promijenimo vlastita. Drugaciji stav neke osobe nije automatski uvreda za mene. Ali, kao sto Amra napisa, tema jeste osjetljiva, a i mi zene smo takve po prirodi, pa se zacas "skacimo".

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 7:59:38   
rerica

IZVORNA PORUKA: aazra

Bas me se jako dojmio post od Elice...user posted image

I fakat mi je dosta vise ovog laznog moralisanja ovdje...pa dokad ?!

Sporty mama...ima familija da niko ni sa kim ne priča, niti se djeca poznaju u današnje vrijeme, pa se i nama "najnormalnijim" moze (ne daj Boze) desiti da nam se djeca zagledaju u rođaka, rodicu...Ili ti imas neku garanciju da nece?

Stvarno podrzavam ove zenice koje se bore za svoje mrvice...

Samo nismo mi u Bosni i Hercegovini jos dorasli za ovo, jednostavno okolina smo koja je vise sklona osuđivanju drugih nego pruzanju istinske podrske...Drzimo da je ispravno samo ono sto mi smatramo moralnim, ne daj Boze pogledati lijevo, desno, osvrnuti se malo oko sebe...Ovim zenicama koje se bore zelim puno srece, samo stvarno nisam optimisticna kad je u pitanju sredina u kojoj zivimo da to mozemo prihvatiti...

Zao mi je sto je tako, ali to je istina...


slazem se


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 9:05:23   
bebica1989
elica 5 tvoj me je post natjerao da user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 10:01:58   
smajli80
Evo još jednom da podržim ove heroje koje se bore sa neplodnošću.

Već sam u par navrata navela da bih donirala svoje jajne ćelije i time pomogla mnogim parovima da ostvare roditeljstvo.

Elica,Breskvica,Leva i mnoge druge su za mene veliki borci i veliki ljudi jer zaista treba jako puno hrabrosti izaći na ulicu gledati trudnice ,malu djecu i uzdignute glave sa knedlom u grlu pomisliti kako ti to možda nikad nećeš doživjetiuser posted image

Svima vam od srca želim da što prije doživite taj osjećaj jer je on zaista nevjerovatan.

Srećno drage mojeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 10:17:25   
Elica 5
Evo Elice sa kaficom user posted image ,,, pa da još koju razmijenimo user posted image i nećemo više ići od teme još ovaj put user posted image
Žao mi je ako sam neke ženice rastužila nisam imala namjeru, samo sam napisala svoju istinu koja je takva ali eto vidite ipak je na kraju rezultat mala pišulina user posted image u maminoj pupi Hvala dragom Bogu....

Sad više ne mogu da pohvatam ko je šta pisao ali je istina da se mišljenja razilaze i to je normalno pa da nije tako onda zamislite kako bih u Parlamentu bilo fino da svi isto razmišljaju pa da usvajaju Zakone jednoglasno a ne svak na svoju stranu tako i ovdje,,,,

E sad Sporty mamaa ti naravno imaš pravo biti protiv i cijenim tvoj stav,, zašto jer sam nekad bila tvog razmišljanja da je to nešto tuđe user posted image ja na to nisam tako duboko razmišljala o tome da se sretnu ili ti nedaj bože ožene ili zaljube, Iskreno nisam, ali kad sam došla u situaciju da ću možda biti jedino tako majka onda sam promijenila mišljenje jer ipak je to neki osjećaj ti ga nosiš rodiš,,,, zar se razlikuje da ga ti doneseš na svijet,,,, A isto tako ako si vjernica ako vjeruješ u Boga znaš li koliko je lijepo usvojiti dijete koje je siroče i pružiti mu ljubav i dom a nikad ne znaš čije je to dijete i tako se može desiti da se rođaci nedaj bože uzmu je li tako ali sve su to male šanse pa ja se iskreno nadam zato koliko sam ja mogla skontati baveći se tom nekom problematikom kad je lično meni bilo potrebno te donacije JS,,,,nije svakoj drugoj ženi potrebna JS pa da baš se to desi,,,, moguće jest ali da su to male male šanse,,,,, a Boga mi kad si u toj situaciji vjeruj da ti to neće ni na um past jer ti želiš da ostvariš svoje majčinstvo a kad nemaš taj problem onda gledaš na svaku moguću sitnicu sa strane i tad je lakše osuđivati i davati savjete a kad si u tome teško je biti realan.....


_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 10:41:04   
Elica 5
I da evo još jedan moj primjer kako svi mi razmišljamo u neki sitacijama user posted image

Sve ste čule za Peticiju sigurno koja se potpisivala,, da dobijemo dva besplatna postupka u ovoj nam Federaciji za Vantjelesnu oplodnju.... Kažem ti ja Levi daj mi koji list za tu peticiju da odnesem u svoju firmu da sakupim te potpise jer puno ljudi nije tad na ulici kad se potpisuje i naravno meni Levi pošalje,,,, e čuj te sad,, naravno da bih potpisi bili valjani i validni svaka osoba mora upisati i svoj broj LK,,, a svi znamo kako su se dešavale zloupotrebe LK i ljudi se boje... Ja radim sa zakonom i sama znam kako to ide ali nisam razmišljala o tome jer mi i samoj treba taj zakon jer abd,, možda se odlučim i za drugo dijete opet se na isti način moram borit i tako kome god da sam se obratila od kancelarije do kancelarije ovako je bilo,,, pojedinci kažu hoću potpisaću i ja imam nekog svog brata, rođaka, sestru,, komšinicu a nemaju para pa da im se vidiš kako pomogne a ko nema nikog svog mi je rekao pa nema šanse da stavim broj lične nisam lud/luda pa jesi ti normalna gdje ćeš tražiti broj lične pa ja kažem dragi kolega/kolegice pa i sama sam ti takva dala sam broj lične da se za nešto izborimo pa kaže citiram " Pa draga moja tebi to treba ti si tako zatrudnila a meni Hvala bogu i mom nikom ne treba pa što da riskiram da mi se zloupotijebi lična" user posted image pa molim vas šta na sve to da kažem da ga/ju osudim zbog toga šta možeš čovjek/žena ima svoje mišljenje i tu nije bilo daljnje rasprave jer me nebih razumjeli ali razumjeli bih i te kako da imaju nekog bližnjeg svog ko ne radi a 10 godina ganja bebu,,,, i ti se ljudi ne zapitaju pa Bože mili da li moje dijete sutra može imati taj problem ali nemam pravo da te ljude osuđujem jer ne razumiju ali sam kažem Hvala Bogu pa ne znaju šta znači dati za postupak 6000 KM,,, ne znajući ni šta je more ni ljetovanje a radite oboje u državnim firmama i uložiš te pare ne žaleći i čekajući taj user posted image user posted image taj test da vidiš iz tih 6000 km i ti na kraju dobiješ svoju mjesečnicu kao i svaka druga žena pa čupaš svoje kose i već u tom momentu na WC šolji razmišljaš kako skupiti druge pare da ideš u postupak........

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 10:41:26   
okana
Elice u potpunosti potpisujem sve napisano.
I sama se borim sa neplodnošću 3 godine i ja bih dala svoju js ako će to pomoći nekome da postane majka. Jer znam kako boli kad ne možeš imati ono što najviše želiš u životu.



_____________________________

JA OK, MM OAS
07/13 Inseminacija Beta 0 :(
06/14 ICSI odgođen transfer :(
08/2014 FET vraćene dvije blastociste Beta 0 :(

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 10:50:49   
pepika
Mene samo zanima kako sve zene koje imaju problema sa neplodnoscu bi dale svoje jsuser posted image Elice mila tako mi je drago zbog tog tvog user posted image u pupi. Cuvaj je,mazi je.tvoja me prica jako pogodila. Mada to i sama sve vise manje prolazim i isto se tako osjecam i hodacu ako treba bez gaca da dodjem do svog cilja. Okana user posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 11:00:32   
breskvicaa
Valjda su mi hormoni proradili ili sta vec ali od sinoc kad pomislim na svoj problem samo pomislim vristala bih na sav glas od srca vam kazem molim dragog Boga da niko ne prođe kroz ono kroz sta sam ja prosla da niko ne osijeti tu bol kad ti doktor kaze da ne mozes imati nikad svoju dijecu da samo znate kako to boli ali opet sam se trgla i nisam dala da me ista porazi zasto da ja osuđujem svog muza koji ima nalaze super da nema svoju djecu ako nisam sve pokusala ako vidim da mi ni doniranje nije uspijelo onda cu se odluciti ili pomiriti sa tim ili usvojiti.
Znate kako je ruzno kad vas pojedine osobe nazovu jalovom zenom u danasnjem vaktu kad medicina napreduje ja ne odustajem ja idem dalje ja cu se boriti tako mi je bog propiso i sta god da se desi od njega je a moje je da se borim.user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu okana)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 11:04:48   
Elica 5

IZVORNA PORUKA: pepika

Mene samo zanima kako sve zene koje imaju problema sa neplodnoscu bi dale svoje jsuser posted image Elice mila tako mi je drago zbog tog tvog user posted image u pupi. Cuvaj je,mazi je.tvoja me prica jako pogodila. Mada to i sama sve vise manje prolazim i isto se tako osjecam i hodacu ako treba bez gaca da dodjem do svog cilja. Okana user posted image

Pa zato moja pepika lijepa zato što razumijemo šta prolazimo,,,,ali ja opet kažem nikad neću osuditi ženu koja kaže da ne želi da donira njeno pravo,, ali samo nemoj ni osuđivati onu drugu stranu nego joj pomozi jer nikad neznaš kako će tvoj post uticati na tu osobu s druge strane i kako s ona osjeća kad vidi kako je ti osuđuješ nego daj pomozi ublaži to nekako pa sve smo žene/majke,,,,,,,

Nego ono što mene zanima da se moja Breskvica ne naljuti nju ću navesti kao primjer šta mislite da se otvori tema na ovom forumu sa nekim žiro računom za uplatu da svaka žena na ovom forumu svaki mjesec uplati po 5 KM,,, da sakupimo pare da žena ode u Prag i da postane majka da ostvari svoju želju šta mislite koliko bih nas se javljalo svakog mjeseca,,,,,,, user posted image user posted image Izvini mila Breskvice što te navedoh kao primjer, da vidim tad kako bih se razumjele i dale jedna drugoj podršku,,,,,
Pepika,, okana kako su vam jepe te mace user posted image user posted image

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 11:10:34   
breskvicaa
Ne ljutim se sto si me navela za primjer ali ja nebih na to pristala.

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 11:18:00   
pepika
Elice to je moja maca mrljusauser posted image breskvicee mila user posted image user posted image nemoj posustajat u svojoj borbi molim te.Elice To je super ideja,ja mislim da bi se mnoge zenice odazvale i dale mjesecno kolko ko moze,ja prva bi.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Donacija jajnih stanica
10.4.2013 11:43:08   
okana
Elice mislim da je to super ideja ja bih uvijek podržala akcije da bilo koja naša dugogodišnja trudilica postane trudnica vjerujem i većina žena na rr.

_____________________________

JA OK, MM OAS
07/13 Inseminacija Beta 0 :(
06/14 ICSI odgođen transfer :(
08/2014 FET vraćene dvije blastociste Beta 0 :(

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *