|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Donacija jajnih stanica
5.4.2013 22:53:55   
jedinstvena



Objave: 12703
Status: prisutan ponekad se desi i da dijete jako lici na postarauser posted image moje dijete ima izrazito tople, plave oci...ja ne bih mogla podnijeti da tamo negdje ima polubrata/polusestru s takvim okama, a koje nije u mom zagrljaju... iz tog razloga sam rekla-iznimno, samo sestri...a ona vec ima dijete, tako da eto ni njoj ne treba. jednako tako ne bih ocekivala da mi iko nepoznat sutra ne daj Boze potrebe pokloni bubreg, to bih ipak ocekivala samo od blize porodice... niti bih koga osudjivala sto mi ne

vjerujte razmisljali bi drugacije da vas djete treba pomoc, nemoze da urinira imati visoku temeraturu i stalno mora ici na dializu, nevjerujem kada di bilo bas neugodno da bi rekla ja necu tudi bubreg ili tkivo ili slicni ili bi gledali kako vase dijete nestaje?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Donacija jajnih stanica
5.4.2013 23:11:23   
minja_
to što je ona napisala znači da nije rekla da ne bi primila tuđi organ, nego da ne bi nikome zamjerila što joj taj organ ne bi želio dati.

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Donacija jajnih stanica
5.4.2013 23:20:35   
animagical

IZVORNA PORUKA: jedinstvena




Objave: 12703
Status: prisutan ponekad se desi i da dijete jako lici na postarauser posted image moje dijete ima izrazito tople, plave oci...ja ne bih mogla podnijeti da tamo negdje ima polubrata/polusestru s takvim okama, a koje nije u mom zagrljaju... iz tog razloga sam rekla-iznimno, samo sestri...a ona vec ima dijete, tako da eto ni njoj ne treba. jednako tako ne bih ocekivala da mi iko nepoznat sutra ne daj Boze potrebe pokloni bubreg, to bih ipak ocekivala samo od blize porodice... niti bih koga osudjivala sto mi ne

vjerujte razmisljali bi drugacije da vas djete treba pomoc, nemoze da urinira imati visoku temeraturu i stalno mora ici na dializu, nevjerujem kada di bilo bas neugodno da bi rekla ja necu tudi bubreg ili tkivo ili slicni ili bi gledali kako vase dijete nestaje?

ti imas problem i sa pazljivim citanjem, evo minja ti je objasnila.... a vezano za nasljedjivanje autoimunih bolesti, ja imam jednu autoimunu i ne mogu uopste da razmisljam sta bi bilo kad bi bilo, niti mogu da se opterecujem sta ako je sutra moj sin bude imao..sve je u Bozijim rukama, nadati se da bude dobro...

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 78
   [Obrisana poruka]
5.4.2013 23:22:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 79
   [Obrisana poruka]
5.4.2013 23:26:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 10:36:35   
jedinstvena
to što je ona napisala znači da nije rekla da ne bi primila tuđi organ, nego da ne bi nikome zamjerila što joj taj organ ne bi želio dati.


hvala vama na konstataciji,to sam jako dobro rezonovala i naravno da mi je jasno u ovomde komentaru od nje da ona nikome ne bi zamjerila, uopce nikoga ne tjeram na moj stav i misljenje samo zelim otvoriti dijalog i skrenuti paznju kada je nekada covjek sam u nevolji kako bi onda on reagova i razmisljavo drugacije, da ne idem u bukavalnosti... vidim po ljudima sa kojim se druzim i radim da kada su u nevolji sami drugacije reaguju. Jedna Gospoda imala je sina, poginuo mlad i ona je rekla nikad nisam ni pomislila uzeti tudu jajnu celiju, ali sa 45 godina posle smrti njenog sina imala je jaku zelju opet imati jedno djete. Odlucila se ipak za donaciju jajne celije a sada kaze osudivale je te ljude.
Tim svim zelim signaliziratu da covjem drugacije reaguje kada se nade u nevolji i nadam se da ova Gospoda iz pridolga gore nikada u zivotu nece imati taki iskustvo ne samo ona, nego bilo kod od nas. Ali ipak treba suosjecati i pokusati razumjeti ljude kada donesu takvu odluku!!!!
JA mislim da je sada ovo malo jasnije, nije uopce bila kritika!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 10:44:51   
jedinstvena
ti imas problem i sa pazljivim citanjem, evo minja ti je objasnila.... a vezano za nasljedjivanje autoimunih bolesti, ja imam jednu autoimunu i ne mogu uopste da razmisljam sta bi bilo kad bi bilo, niti mogu da se opterecujem sta ako je sutra moj sin bude imao..sve je u Bozijim rukama, nadati se da bude dobro...


a ti sa citanjem uopce, pisalo je ekstra za breskvicu, nama nema sta ko da objasnjava niko od nas nije malouman, opet to 100!!! neradi se o meni, tebi i minji , nego o ljudima koji imaju taj problem oplodnje. ni sam ni rekla da vi treba da razmisljate sta bi bilo kad bi bilo kao sto reko o vama se neradi, cisto sam zeni pisala anegdotu jeden zene o njenom zivot...htjela sam dam da ispricam da i ima ljudi koji su naslijedili gene od svojih roditelja i volili bi da nisu, to nije moje misljeje nego od zene koja je u toj sitaciji, samo ona i dragi Bog zna kako joj je...

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 10:49:51   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: jedinstvena

to što je ona napisala znači da nije rekla da ne bi primila tuđi organ, nego da ne bi nikome zamjerila što joj taj organ ne bi želio dati.


hvala vama na konstataciji,to sam jako dobro rezonovala i naravno da mi je jasno u ovomde komentaru od nje da ona nikome ne bi zamjerila, uopce nikoga ne tjeram na moj stav i misljenje samo zelim otvoriti dijalog i skrenuti paznju kada je nekada covjek sam u nevolji kako bi onda on reagova i razmisljavo drugacije, da ne idem u bukavalnosti... vidim po ljudima sa kojim se druzim i radim da kada su u nevolji sami drugacije reaguju. Jedna Gospoda imala je sina, poginuo mlad i ona je rekla nikad nisam ni pomislila uzeti tudu jajnu celiju, ali sa 45 godina posle smrti njenog sina imala je jaku zelju opet imati jedno djete. Odlucila se ipak za donaciju jajne celije a sada kaze osudivale je te ljude.
Tim svim zelim signaliziratu da covjem drugacije reaguje kada se nade u nevolji i nadam se da ova Gospoda iz pridolga gore nikada u zivotu nece imati taki iskustvo ne samo ona, nego bilo kod od nas. Ali ipak treba suosjecati i pokusati razumjeti ljude kada donesu takvu odluku!!!!
JA mislim da je sada ovo malo jasnije, nije uopce bila kritika!!!

ne osuđuje niko nikog,ja ne bih donirala,ti bi i to je to.pokušaj i ti razumjeti one koje ne bi,a ne da pišeš eto da im se nešto dogodi možda bi promjenile stavuser posted image

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 10:54:11   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: jedinstvena

ti imas problem i sa pazljivim citanjem, evo minja ti je objasnila.... a vezano za nasljedjivanje autoimunih bolesti, ja imam jednu autoimunu i ne mogu uopste da razmisljam sta bi bilo kad bi bilo, niti mogu da se opterecujem sta ako je sutra moj sin bude imao..sve je u Bozijim rukama, nadati se da bude dobro...


a ti sa citanjem uopce, pisalo je ekstra za breskvicu, nama nema sta ko da objasnjava niko od nas nije malouman, opet to 100!!! neradi se o meni, tebi i minji , nego o ljudima koji imaju taj problem oplodnje. ni sam ni rekla da vi treba da razmisljate sta bi bilo kad bi bilo kao sto reko o vama se neradi, cisto sam zeni pisala anegdotu jeden zene o njenom zivot...htjela sam dam da ispricam da i ima ljudi koji su naslijedili gene od svojih roditelja i volili bi da nisu, to nije moje misljeje nego od zene koja je u toj sitaciji, samo ona i dragi Bog zna kako joj je...

da nije naslijedila gene od roditelja takvih kakvi jesu,onda ne bi bila ona,bila bi neka druga.a ko garantuje kakvi su geni u doniranoj jajnoj ćelijiuser posted image .mislim genetika je čudo to još nije dovoljno istraženo,eto juče je neko pisao o mutacijama

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 11:21:00   
breskvicaa
Moje misljenje je ovako ne zamjeram osobama koje su suprotnog misljenja ali svako onaj ko mene osuđuje za mene ima plitak mozak,jer ko su u opste te osobe da osuđuju mene za to sto sam se odlucila lijeciti na svoj nacin jer kao sto je i Allah đ.š rekao za svaku bolest sam dao lijek na vama je da pronađete ako nisam u pravu ispravite me

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 17:43:51   
jedinstvena

da nije naslijedila gene od roditelja takvih kakvi jesu,onda ne bi bila ona,bila bi neka druga.a ko garantuje kakvi su geni u doniranoj jajnoj ćelijiuser posted image .mislim genetika je čudo to još nije dovoljno istraženo,eto juče je neko pisao o mutacijama

pa to je neminovno, ako te intersuje ko garantuje raspitaj se po klinikama u Evropi kroz koji proces te zene moraju da produ da bi mogle donirati, a ne samo to, nego zene koje treba da prihvate donaciju moraju kod nas biti u bolnici potpuno zdrave, nesmiju imati genetski defekata, hepatitis- negativan, hiv-negativan, secer-negativan, a den govorim o sifilisu i i ostalim stvarima. To je uslov da uopce ude jedna zena u taj tretman i koja donira i koja prima. Mozda neka klinika u Indiji i Pakistanu nije bas tako stroga, al ja nevjerujem da neka nasa zena napusta Evropu i ide u Aziju za donaciju celije.Oni garantuju!!!

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:02:59   
tinkivinki
Jedinstvena ti samu sebe demantuješ,juče pišeš o mutacijama i da je to još neistraženo,sad odjednom neko može nešto garantovati kad je nasljeđivanje u pitanjuuser posted image .znači ti dr garantuju da će se roditi zdravo dijete 100%

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:03:16   
jedinstvena
ne osuđuje niko nikog,ja ne bih donirala,ti bi i to je to.pokušaj i ti razumjeti one koje ne bi,a ne da pišeš eto da im se nešto dogodi možda bi promjenile stavuser posted image


korektura, nije da b,i ja jesam!!!Ja nemam prava da osudujem ljudi ni u kojem pogledu ni za bilo sta. Niti ti sam sudija niti Bog.
pokusala sam sugerirati na tvoj stav da se podstavis u sitaciju jedne zene koja nije u mogucnosti imati svoje djece...
Niko na ovom svjeta nesmije uzimati za pravo da kaze sta je za jednog sizofrenicara, jednog sterilnog covjeka, jednog nesretno covjeka sta je nabolje. Ne samo sto mi nismo u sitaciji direknoj (ja sam u indirektnoj), niti smo strucnjaci, i da jesmo ni sami strucnjaci dosta puta nemogu pomoci.


E sada mi vi majke koje imaju djecu kcerke i sinove odgovorite na jedno jako bitno pitanje, kojem sam ja prije par dana vodila sa svojom kcerkom koja jos nema djece. Sta bi vi rekle vasoj kcerci-sinu, kada bi oni dosli kod vas i vas pitali::: Majko, oce imam jedan veliki problem pokusavam vec 15 godina ostati trudna, prosla sam bezbroj stimulacija, psihicki i fizicki sam gotova i finasjelno, sta da radim, ja znam da ste vi protiv doniranja ili uzimanja (j.c ili spema) svedno... Sta bi vi rekli svojoj kcerci sinu, sigurno ne nemoj uzimati tude gene, to djete nece nosti ni jedan gen od nas, al ti pati citav zivot i dalje... Moja kcerka je meni na ovo rekla pa ti bi bila nejveci kreten od majke, to bi bio nas zadnji razgovor. Ja sam mislila da je tebi bitno da sam ja sretna i to djete sto nosim ako nije moja jajna celija jesu geni od moga muza koga volim !!! Zar je to bitno ciji su geni?
Molim za vase odgovore???

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:11:18   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: jedinstvena

ne osuđuje niko nikog,ja ne bih donirala,ti bi i to je to.pokušaj i ti razumjeti one koje ne bi,a ne da pišeš eto da im se nešto dogodi možda bi promjenile stavuser posted image


korektura, nije da b,i ja jesam!!!Ja nemam prava da osudujem ljudi ni u kojem pogledu ni za bilo sta. Niti ti sam sudija niti Bog.
pokusala sam sugerirati na tvoj stav da se podstavis u sitaciju jedne zene koja nije u mogucnosti imati svoje djece...
Niko na ovom svjeta nesmije uzimati za pravo da kaze sta je za jednog sizofrenicara, jednog sterilnog covjeka, jednog nesretno covjeka sta je nabolje. Ne samo sto mi nismo u sitaciji direknoj (ja sam u indirektnoj), niti smo strucnjaci, i da jesmo ni sami strucnjaci dosta puta nemogu pomoci.


E sada mi vi majke koje imaju djecu kcerke i sinove odgovorite na jedno jako bitno pitanje, kojem sam ja prije par dana vodila sa svojom kcerkom koja jos nema djece. Sta bi vi rekle vasoj kcerci-sinu, kada bi oni dosli kod vas i vas pitali::: Majko, oce imam jedan veliki problem pokusavam vec 15 godina ostati trudna, prosla sam bezbroj stimulacija, psihicki i fizicki sam gotova i finasjelno, sta da radim, ja znam da ste vi protiv doniranja ili uzimanja (j.c ili spema) svedno... Sta bi vi rekli svojoj kcerci sinu, sigurno ne nemoj uzimati tude gene, to djete nece nosti ni jedan gen od nas, al ti pati citav zivot i dalje... Moja kcerka je meni na ovo rekla pa ti bi bila nejveci kreten od majke, to bi bio nas zadnji razgovor. Ja sam mislila da je tebi bitno da sam ja sretna i to djete sto nosim ako nije moja jajna celija jesu geni od moga muza koga volim !!! Zar je to bitno ciji su geni?
Molim za vase odgovore???

zamijenila si mene i Animagical,ali da ti odgovorim,naravno da ne bih imala ništa protiv,to je njeno tijelo i njena odluka,a ovo je moje i ja imam pravo da ne želim da doniram jajnu ćeliju,kao što ona i bilo ko drugi ima pravo na izbor

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:13:09   
jedinstvena
Jedinstvena ti samu sebe demantuješ,juče pišeš o mutacijama i da je to još neistraženo,sad odjednom neko može nešto garantovati kad je nasljeđivanje u pitanjuuser posted image .znači ti dr garantuju da će se roditi zdravo dijete 100%


ja uopce ne demantujem, ako nisi razumila...prevod... radi se o tvojim genima koje nasledis mogu biti gentski defekat, to niko nezna sta naslijedi, ali te jajne celije koje primis od jedne zene su u svakom slucaju moraju prije biti testirani nego sto dode do spajanja spermi, to je kod nas ovde cinjenica. A ne samo to, jos jedna jako bitna indikacija, u nasoj bolnici mora i vas muz biti testiran na gentski defekat, znaci sve tri osobe o kojima se radi u ovm slucaju mora do korijena bitni testirani i tek onda nastaje tretman oplodnje, ako svi ti kriteriju nisu ispunjeni ovde zakon ne odobrava da se to radi. Sto kod normalne oplodnje covjek kao sto je jasno nikad neznam ni sa jedne ni druge strane sta nosi, sasvim logicno.

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:16:04   
jedinstvena
zamijenila si mene i Animagical,ali da ti odgovorim,naravno da ne bih imala ništa protiv,to je njeno tijelo i njena odluka,a ovo je moje i ja imam pravo da ne želim da doniram jajnu ćeliju,kao što ona i bilo ko drugi ima pravo na izbor


pardon, to si pravu, ali se opet pitam licno kao majka da li mogla gledati kako pati moja kcerka citav zivot sa muzem i nemoze imati djece, da li bi nekad i precutala i ako mi negodi, samo da bi ona bila sretna!!!

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:17:02   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: jedinstvena

Jedinstvena ti samu sebe demantuješ,juče pišeš o mutacijama i da je to još neistraženo,sad odjednom neko može nešto garantovati kad je nasljeđivanje u pitanjuuser posted image .znači ti dr garantuju da će se roditi zdravo dijete 100%


ja uopce ne demantujem, ako nisi razumila...prevod... radi se o tvojim genima koje nasledis mogu biti gentski defekat, to niko nezna sta naslijedi, ali te jajne celije koje primis od jedne zene su u svakom slucaju moraju prije biti testirani nego sto dode do spajanja spermi, to je kod nas ovde cinjenica. A ne samo to, jos jedna jako bitna indikacija, u nasoj bolnici mora i vas muz biti testiran na gentski defekat, znaci sve tri osobe o kojima se radi u ovm slucaju mora do korijena bitni testirani i tek onda nastaje tretman oplodnje, ako svi ti kriteriju nisu ispunjeni ovde zakon ne odobrava da se to radi. Sto kod normalne oplodnje covjek kao sto je jasno nikad neznam ni sa jedne ni druge strane sta nosi, sasvim logicno.

u nije kraj kad dodje do oplodnje i ćelije se pođu dijeliti može doći do greške u transkripciji,što znači da garancije nema

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:43:07   
jedinstvena
u nije kraj kad dodje do oplodnje i ćelije se pođu dijeliti može doći do greške u transkripciji,što znači da garancije nema


ja mislim da se kod pacijenata u ovom problemu neradi samo o garanciji, svako sa nada da ce biti sve ok, do sada nismo imala ti slucajeva, al neznaci da ih nece biti, ovaj dio klinike postoji vec 10 godina, sa takovom skepsom se netrba ni ici na ovaj put jer je on dug, tezak, dovodi te do ludila i opet na kraju zelis to djete od toga muza ili zene koje se voli, ja mislim da to sasvim dovoljno da pobije tu skepsu koja je moguca, kao i u svakom zivotu

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 18:51:12   
minja_
Mislim da svako ko zeli postati roditelj treba iskoristiti sve opcije koje su mu na raspolaganju, jer je to osnovno ljudsko pravo. Kcerki bih rekla da uradi po svom osjecaju I ni na koji nacin ne bi imala moju osudu.

Ja sam samo govorila iz perspektive mene kao potencijalnog darovatelja jajnih celija.
Bez obzira na relatvno kratak period u kojem se rade komercijalne oplodnje sa doniranom jajnom celijom (u SAD-u nesto manje od 20 godina), kod izvjesnog broja zena koje su bili donatori iz altruistickih motiva, kroz godine se razvio depresivni poremecaj zbog dileme koju I ja spominjem od pocetka ove rasprave, sto se posebno naglasilo nakon rodjenja vlastitog djeteta, kada su uvidjele I druge aspekte svog postupka.
Ja se unaprijed vidim u tom scenariju I zato mislim da doniranje nije opcija za mene.

Iman83, mila, hvala ti puno!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:16:25   
jedinstvena

Ja sam samo govorila iz perspektive mene kao potencijalnog darovatelja jajnih celija.
Bez obzira na relatvno kratak period u kojem se rade komercijalne oplodnje sa doniranom jajnom celijom (u SAD-u nesto manje od 20 godina), kod izvjesnog broja zena koje su bili donatori iz altruistickih motiva, kroz godine se razvio depresivni poremecaj zbog dileme koju I ja spominjem od pocetka ove rasprave, sto se posebno naglasilo nakon rodjenja vlastitog djeteta, kada su uvidjele I druge aspekte svog postupka.
Ja se unaprijed vidim u tom scenariju I zato mislim da doniranje nije opcija za mene.

Iman83, mila, hvala ti puno!


motivi mogu biti razliciti za doniranjenje, ima dosta donatora koji to rade zbog novca i sl...ja mislim da je najbitnije da svaki covjek treba sam donijeti te odluke sta je bitno u mome zivotu i sta ne? neko te ljude netjera da to rade.osim toga ima dosta slucajeva u kojima je dosta pozitivnog toga, kao donatori sperma, dosta muskaraca su ponosni da togu mogu raditi, neki su stalno u klinici i jedva cekaju, zasto nepruziti priliku ljudima!!!tu nemogu reci da je novcana motivacija velika!!i ja sam pravila neke greske u zivotu i nisam bas zadovoljna sa tim, al netrazim uzrok u drugom nego u sebi. nezeli biti gruba i to negirati ili reci da to nije tacno sto vi govorite ali ako nesto vec sama od sebe da, mora im biti prije toga jasno da li ja to zelim ili ne. Svi davatori su punoljetni i zdravi, zivot je jedan dug proces u kojem stalno svatimo moglo je to biti mozda i bolje. Dileme prate covjek citav zivot, onaj koji da i onaj koji neda. Pitanje je, kako ici stim i prije toga znati zbog cega ja to radim. Ni u jednoj terapiji nije sve sjajno, kao ni u citavom zivotu...mi donosimo odluke i snosimo konsekvetnost. tragedija bi bila da te ljude tjeramo i krademo, onda bi i ja bila protiv toga!!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:23:23   
sporty mamaa
Jedinstvena ja tvoje postove nikako ne razumijem. Zene ti uporno trube zasto to nebi ucinile a ti opet po svome...
Bolan nije isto darovati jajnu stanicu iz koje ce nastati covjek i krvno zrnce....

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 6.4.2013 19:24:00 >

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:33:14   
jedinstvena
Jedinstvena ja tvoje postove nikako ne razumijem. Zene ti uporno trube zasto to nebi ucinile a ti opet po svome...
Bolan nije isto darovati jajnu stanicu iz koje ce nastati covjek i krvno zrnce....


nisam ni ocekivala da me vi razumijete, ja sa samo nemogu uopce sjetiti da sam jednom rekla das te zene nerazumijem, ni da osudujem
koje ne zele da daruju! To mi je novo!!Nego zelim da kroz svoj zivot kojim radim i susrecem te ljude izlozim da im je tesko da bi ih drugi svatili i ne bas svi ali ima dosta ljudi koji ih osuduju. Meni jesteisto i dosta ljudi koji doniraju i ja ih znam imaju isto misljenje, onda ih nebi ni donirala...


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:34:18   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jedinstvena ja tvoje postove nikako ne razumijem.


Takođe.
Jedinstvena, čini mi se na momente kao da napadaš svakog ko ne misli kao ti.
Ni jedna žena nije rekla da ima nešto protiv doniranja jajnih ćelija, nego da ne bi to uradila. To je sasvim druga stvar.
Već sam pisala, a ponoviću - ne bi donirala SVOJE jajne ćelije nepoznatoj osobi. Nemam ništa protiv doniranja istih, čak štaviše podržavam ako je to nečija volja i želja. Čini mi se da je to bio stav dosta forumašica kojima je to "zamjerano".



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:47:11   
jedinstvena
Takođe.
Jedinstvena, čini mi se na momente kao da napadaš svakog ko ne misli kao ti.
Ni jedna žena nije rekla da ima nešto protiv doniranja jajnih ćelija, nego da ne bi to uradila. To je sasvim druga stvar.
Već sam pisala, a ponoviću - ne bi donirala SVOJE jajne ćelije nepoznatoj osobi. Neda ništa protiv doniranja istih, čak štaviše podržavam ako je to nečija volja i želja. Čini mi se da je to bio stav dosta forumašica kojima je to "zamjerano".


molim vas procitaj te predlog prije, pa onda je sve super kada smo svi na strani jabucice i nerazbijamo glavu za nju i njenje donatore i nepostavljamo pitanja njoj i drugim ljudima sta ces reci jednog dana svome djetetu ko mu je majka ili otac genetski, ustvari to je bila moja zelja, da dam motivaciju tim ljudima i da ih sto vise svate.
Jabucici i svim parovima na ovom svjetu zelim da im se sto brze zelje ispune i budi sretni onako kao oni to zele.
U Spaniji, Holandiji, Italiji, Nemackoj, Polskoj, Ceskoj, Austriji imaju ustanove koje pomazu ljudima i finansiraju u nevolji, ako terbaju adrese javite.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 19:52:52   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: jedinstvena
kada smo svi na strani jabucice


Jabucici i svim parovima na ovom svjetu zelim da im se sto brze zelje ispune i budi sretni onako kao oni to zele.


Pretpostavljam da si mislila na Breskvicuuser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *