|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 20:09:26   
breskvicaa
Jedinstvena imas p.p

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 20:10:40   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: jedinstvena
kada smo svi na strani jabucice


Jabucici i svim parovima na ovom svjetu zelim da im se sto brze zelje ispune i budi sretni onako kao oni to zele.


Pretpostavljam da si mislila na Breskvicuuser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Donacija jajnih stanica
6.4.2013 23:42:00   
simba00
Pročitah cijelu raspravu (Jedinstvena, ja tvoje postove nikako ne mogu razumjeti, ni tačke ni zareza, podsjećaju me na google translate user posted image

Zanimljiva tema. Zanimljiva dilema.


Može se o ovome raspravljati nadugo i naširoko, ali činjenica stoji: svako ima pravo na lični stav, lične razloge... Tako je u liberalnim društvima koja legaliziraju donaciju ove vrste. I dobro je da je tako, jer bi bilo užasno da neplodni parovi nemaju šansu.

Ja bih svoju jajnu stanicu donirala bilo kome ali bih voljela i pratiti način na koji se taj čovjek razvija. Ne bi me boljelo jer ga ne mogu zagrliti, neko već reče da se roditeljstvo gradi a ne podrazumijeva samom činjenicom biološkog roditeljstva. Da li bismo automatski zavoljeli osobu za koju odjednom saznamo da nam je prava majka/otac/brat/sestra?

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 10:24:36   
jedinstvena
izvinjavam se breskvice! Lapsus memoriae

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 10:29:12   
jedinstvena
Pročitah cijelu raspravu (Jedinstvena, ja tvoje postove nikako ne mogu razumjeti, ni tačke ni zareza, podsjećaju me na google translate



izvinjavam se, al sigurno ste mogli uspostaviti uz ovaj razgovor, da ovo nije moj maternji jezik, nisam ni rodena u nasoj zemlji, niti sam kada zivjele dole, sve se bazira na tome sto sama naucila.

slazem se sa vasim misljene - apsolutno.

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 10:47:48   
Amyla
ovo je jako osjetljiva tema ali evo reko da se i ja javim

prije svega breskvicee, tebi od sveg srca zelim i molim dragog Boga da postanes majka, na bilo koji moguci nacin, kao i svim zenama svijeta, i niko na ovom svijetu, apsolutno te nema razloga niti optuzivati niti bilo sta drugo zbog tvoje ogromne zelje, cak sta vise, svi bi te trebali podrzati. iskreno ti zelim da ostvaris svoju zelju i vjerujem da ces jednog dana biti divna mama malenom stvorenju.

Ali ja sam ovdje nekako cini mi se vidjela da se malo brkaju pojmovi, nije isto prihvatiti donirnu jajnu celiju i donirati svoju, jer jedinstvena je spominjala kada bi se nasli u takvoj situaciji, ja vjerujem da sam se ne daj Boze nasla u takvoj situaciji rado bih pristala na sve, ali svoju jajnu celiju ne bih mogla nikada donirati, kao sto animagical rece, ne bih mogla podnijeti da tamo negdje imaju jedne malene okice koje ja ne mogu zagrliti, neko ce reci pa to je samo jajna celija, nije dijete, ali i te oke bi nastale od "iste", tj, MOJE jajne celije kao sto je i moje dijete. I jos sam htjela dodati ovo za usvajanje, sto Hanady rece svi bi mi rado usvojili dijete, ali rijetko ko bi svoje dao, dakle ja smatram da je ova diskusija bespotrebna. Nikada nikoga ne bih osudila niti optuzila zbog toga sto je dao svoju jajnu celiju, ali ja zaista ne bih mogla.

I da dodam da potpisujem iman i minju user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 10:55:48   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: jedinstvena

izvinjavam se breskvice! Lapsus memoriae

Jedinstvena posalji mi poruku kako da stupim u kontakt sa tobom plizzzz

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 11:04:28   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: Amyla

ovo je jako osjetljiva tema ali evo reko da se i ja javim

prije svega breskvicee, tebi od sveg srca zelim i molim dragog Boga da postanes majka, na bilo koji moguci nacin, kao i svim zenama svijeta, i niko na ovom svijetu, apsolutno te nema razloga niti optuzivati niti bilo sta drugo zbog tvoje ogromne zelje, cak sta vise, svi bi te trebali podrzati. iskreno ti zelim da ostvaris svoju zelju i vjerujem da ces jednog dana biti divna mama malenom stvorenju.
I da dodam da potpisujem iman i minju user posted image

Hvala ti mila puno ja sam prihvatila taj nacin lijecenja jer je to trenutno jedina opcija da dođem do bebe i nije mi tesko to prihvatiti jer to dijete koje cu ja nositi 9 mjeseci u svom stomaku ja cu ga aBd danas sutra odgajati prva prilika da mi se pruzi da odem u prag po svoju bebu idem bez razmisljanja isto tako ovo jest ruzno od mene ali je jako bolno kad te pojedini ljudi nazovu pogrdnim imenima zato sto ne mozes roditi normalno ko i ostale zene

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 12:58:24   
simba00
IZVORNA PORUKA: jedinstvena

Pročitah cijelu raspravu (Jedinstvena, ja tvoje postove nikako ne mogu razumjeti, ni tačke ni zareza, podsjećaju me na google translate



izvinjavam se, al sigurno ste mogli uspostaviti uz ovaj razgovor, da ovo nije moj maternji jezik, nisam ni rodena u nasoj zemlji, niti sam kada zivjele dole, sve se bazira na tome sto sama naucila.

slazem se sa vasim misljene - apsolutno.




Ahaaaa, onda svaka čast na poznavanju našeg jezika :)

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 16:21:08   
Amyla

IZVORNA PORUKA: breskvicaa


IZVORNA PORUKA: Amyla

ovo je jako osjetljiva tema ali evo reko da se i ja javim

prije svega breskvicee, tebi od sveg srca zelim i molim dragog Boga da postanes majka, na bilo koji moguci nacin, kao i svim zenama svijeta, i niko na ovom svijetu, apsolutno te nema razloga niti optuzivati niti bilo sta drugo zbog tvoje ogromne zelje, cak sta vise, svi bi te trebali podrzati. iskreno ti zelim da ostvaris svoju zelju i vjerujem da ces jednog dana biti divna mama malenom stvorenju.
I da dodam da potpisujem iman i minju user posted image

Hvala ti mila puno ja sam prihvatila taj nacin lijecenja jer je to trenutno jedina opcija da dođem do bebe i nije mi tesko to prihvatiti jer to dijete koje cu ja nositi 9 mjeseci u svom stomaku ja cu ga aBd danas sutra odgajati prva prilika da mi se pruzi da odem u prag po svoju bebu idem bez razmisljanja isto tako ovo jest ruzno od mene ali je jako bolno kad te pojedini ljudi nazovu pogrdnim imenima zato sto ne mozes roditi normalno ko i ostale zene


draga moja, ima nas svakakvih, ali ne brini ima neko Gore ko sve vidi, svi cemo jednom za svoja dijela odgovarati, ti samo budi jaka i istrajna, dat ce dragi Bog jednu malenu bebicu u tvom pupi, a ja ti zaista svim srcem zelim da to bude cim prije user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 16:34:38   
breskvicaa
user posted image user posted image user posted image user posted image ako Bog da user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 17:18:33   
devojka
jedinstvena potpuno se slazem sa tobom u svakom pogledu. pre sam razmisljala drugacije nego danas.
imamo bas taj problem u porodici. nikad pre ni pomislila nisam da bi ja nekom mogla donirati ili uzeti.
sada sedim i cekam sta ce biti sa mojom devojcicom, koja vec dugo kroz sve to prolazi.


BRESKVICEE, zelim te sve najbolje od svog srca i molim Boga za sve zene koje pate i ocekuju da postanu majke.
Ja vas u svakom momentu razumem i podrzavam

puno pozdrava

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 19:19:41   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: breskvicaa


IZVORNA PORUKA: jedinstvena

izvinjavam se breskvice! Lapsus memoriae

Jedinstvena posalji mi poruku kako da stupim u kontakt sa tobom plizzzz



jedinstvena javi se breskvicaa na ppp

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 19:47:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: breskvicaa

Moje misljenje je ovako ne zamjeram osobama koje su, suprotnog misljenja ali svako onaj ko mene osuđuje za mene ima plitak mozak,jer ko su u opste te osobe da osuđuju mene za to sto sam se odlucila lijeciti na svoj nacin jer kao sto je i Allah đ.š rekao za svaku bolest sam dao lijek na vama je da pronađete ako nisam u pravu ispravite me

Ja od sveg srca želim da oni koji imaju želju postati roditelji to i ostvare.
Ali kad se već spominje Allah,On nije dozvolio doniranje jajne ćelije ili spermatozoida.

Ja ne bih uradila donaciju te vrste.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 19:53:41   
breskvicaa
Ne znam mozda jesam laik ali ako po cemu se sad razlikuje donirana jajna celija i usvajanje diteteta po meni je to isto kako usvojis dijete tuđe tako se uradi i donacija jajne celije samo sto ovo dijete ti nosis devet mjeseci
A da me pogresno ne svatite kad bih mogla usvojiti dijete i dobila ga voljela bih ga ko da je moje roeno ali ne pitam se samo ja u svemu ovom

< Poruku je uredio breskvicaa -- 7.4.2013 20:00:50 >


_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 19:54:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: jedinstvena



E sada mi vi majke koje imaju djecu kcerke i sinove odgovorite na jedno jako bitno pitanje, kojem sam ja prije par dana vodila sa svojom kcerkom koja jos nema djece. Sta bi vi rekle vasoj kcerci-sinu, kada bi oni dosli kod vas i vas pitali::: Majko, oce imam jedan veliki problem pokusavam vec 15 godina ostati trudna, prosla sam bezbroj stimulacija, psihicki i fizicki sam gotova i finasjelno, sta da radim, ja znam da ste vi protiv doniranja ili uzimanja (j.c ili spema) svedno... Sta bi vi rekli svojoj kcerci sinu, sigurno ne nemoj uzimati tude gene, to djete nece nosti ni jedan gen od nas, al ti pati citav zivot i dalje... Moja kcerka je meni na ovo rekla pa ti bi bila nejveci kreten od majke, to bi bio nas zadnji razgovor. Ja sam mislila da je tebi bitno da sam ja sretna i to djete sto nosim ako nije moja jajna celija jesu geni od moga muza koga volim !!! Zar je to bitno ciji su geni?
Molim za vase odgovore???


Bodrila bih je ili ga da traži dozvoljeni lijek,da ne odustaje,ali da ne bude tužna i prazna zbog toga što nema potomstvo,život ide dalje. Djeca jesu bogatstvo života,ali nisu i njegov smisao. Smisao života je nešto drugo,nešto što daje snagu da ideš dalje uspravne glave svjestan da nećeš vječito biti nesrećan.
I u tom bodrenju ne bih izostavila Božije riječi...
"Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji. On stvara sta hoce! On poklanja zensku djecu kome hoce, a kome hoce - musku," (49) "ili im daje i musku i zensku, a koga hoce, ucini bez poroda; On, uistinu, sve zna i sve moze." (50) (Suretus-Sura: 49 - 50)

Može se isto tako,učiniti neko napušteno dijete srećnim,pa se usvojiti i pružiti mu se ljubav koju posjedujemo.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 20:01:14   
veeseelaa
ja bi jajnu stanicu (da zatreba) tražila od meni bliskih prijateljica
ako ne daju nek idu u onu stvar

sad gledah jedan video materijal o začeću, sretan je onaj ko ostane u drugom stanju, to je procedura do bola, čudo
a jajne stanice umiru ako se ne oplode, jeste da one nose naše gene al zašto istu ne dati bliskoj bar osobi kad već ne proizvodi svoje?

problem na Balkanu je što se za donaciju iste ne pita samo odredjena osoba već i njena ujna, baba, strina i komšije user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.4.2013 20:02:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 117
   [Obrisana poruka]
7.4.2013 20:04:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 20:08:45   
breskvicaa
Vesela bas tako isto tako kad bi mi i donirala bliska osoba jajnu celiju ja joj nebi uskratila da to dijete bude voljeno i sa njene strane
Ne kazem da zivot nema smisao ali isto tako to malo bice ti i daje razlog za zivot da mi Bogdo nije uskraceno da nemam tih problema bila bih najsretnija osoba na svijetu ali bog zna sta radi...

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 20:11:41   
jasmin
veeseelaa,da ti neko sad zatraži Ajšu bi li je dala?
Recimo,tvoja sveki oće da je usvoji user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 20:24:49   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: jasmin

veeseelaa,da ti neko sad zatraži Ajšu bi li je dala?


To definitivno nije ista stvar.
Moja sestra nema djece i da joj zatreba ja bih joj donirala jajne ćelije. Zašto da ne? Ona je krv moje krvi, moja djeca su i njena djeca.
Vjernik sam, ali ne praktikujem vjeru doslovno. Možda Bog hoće da joj ja darujem jajnu ćeliju. Nigdje u Bibliji nisam pročitala "zabranjeno je dati jajnu ćeliju"user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 20:27:02   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: jasmin

veeseelaa,da ti neko sad zatraži Ajšu bi li je dala?


To definitivno nije ista stvar.
Moja sestra nema djece i da joj zatreba ja bih joj donirala jajne ćelije. Zašto da ne? Ona je krv moje krvi, moja djeca su i njena djeca.
Vjernik sam, ali ne praktikujem vjeru doslovno. Možda Bog hoće da joj ja darujem jajnu ćeliju. Nigdje u Bibliji nisam pročitala "zabranjeno je dati jajnu ćeliju"user posted image


Možda nije.
Isto kao što abortus ne zovu ubistvom!
Ta jajna ćelija je dio tebe. Kad poraste i rodi se biće živi dio tebe. Tu je kraj priče.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:05:17   
veeseelaa
Recimo,tvoja sveki oće da je usvoji user posted image ?


pa šta će mojoj sveki Ajša koja u tom slučaju nema kromosome mm user posted image

zezanje na stranu al jajna stanica koja nije oplodjena nije embrion....
i tu se sva priča završava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:07:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Recimo,tvoja sveki oće da je usvoji user posted image ?


pa šta će mojoj sveki Ajša koja u tom slučaju nema kromosome mm user posted image

zezanje na stranu al jajna stanica koja nije oplodjena nije embrion....
i tu se sva priča završava

Pa ona će dušo biti oplođena,ne daješ je u izlog user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:21:31   
veeseelaa
Pa ona će dušo biti oplođena,ne daješ je u izlog user posted image .


pa da hoće, jasno je
neko ko nije moj partner bi oplodio jajnu stanicu, neko bi drugi nosio tu trudnoću, i neko drugi bi rodio to dijete
ja to samo pojašnjavam
dijete bi imalo moje gene, odnosno polovinu gena, shvatih li ja? i tu leži sav problem, kao neko smatra tu "donaciju" davanjem dijela sebe a neko na isto gleda malo drugačije
a i nemam baš neki stav o tome, mislim konačan user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *