|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:36:35   
vjestica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: jasmin

veeseelaa,da ti neko sad zatraži Ajšu bi li je dala?


To definitivno nije ista stvar.
Moja sestra nema djece i da joj zatreba ja bih joj donirala jajne ćelije. Zašto da ne? Ona je krv moje krvi, moja djeca su i njena djeca.
Vjernik sam, ali ne praktikujem vjeru doslovno. Možda Bog hoće da joj ja darujem jajnu ćeliju. Nigdje u Bibliji nisam pročitala "zabranjeno je dati jajnu ćeliju"user posted image


Možda nije.
Isto kao što abortus ne zovu ubistvom!
Ta jajna ćelija je dio tebe. Kad poraste i rodi se biće živi dio tebe. Tu je kraj priče.

ko abortus ne zove ubistvom?
po hrišćanstvu je to ubistvo i strogo zabranjeno, ako na to misliš
i niko ne garantuje da će ta jajna ćelija biti oplođena, i ako bude oplođena, da će se uspjeti implantirati i izrasti u osobu
nažalost tu statistike ne idu u prilog

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:44:37   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi jajnu stanicu (da zatreba) tražila od meni bliskih prijateljica
ako ne daju nek idu u onu stvar

sad gledah jedan video materijal o začeću, sretan je onaj ko ostane u drugom stanju, to je procedura do bola, čudo
a jajne stanice umiru ako se ne oplode, jeste da one nose naše gene al zašto istu ne dati bliskoj bar osobi kad već ne proizvodi svoje?

problem na Balkanu je što se za donaciju iste ne pita samo odredjena osoba već i njena ujna, baba, strina i komšije user posted image

ovoga je nažalost ma ko svjestan, pogotovo ko nije imao problema sa začećem
svi koji imaju ili su imali su itekako toga svjesni i sigurno da imaju liberalniji stav od onih koji tih problema nisu imali
i lako je onom ko ima svoje dijete govoritija bih savjetovala da se pomiri s tim
ja se nadam da moja cura neće imati tih problema, kao ni moja sestra i brat, da neće prolaziti što ja i mnoge trudilice
ali ako se to nB desi imaju moju podršku za sve moguće vrste oplodnje koje savremena medicina zna
vjerski aspekat je drugi par rukava
moje prvo začeće ne podržava jedna religija
drugo začeće ne podržava druga religija
ja sam treće religije i mislim da po svojoj vjeri nisam pogriješila
i da moja vjera zabranjuje, mene to ne bi spriječilo
ne znam koliko ćete vi ostali razumjeti, breskvica sigurno hoće
i iskreno se nadam da će biti usvojen zakon, koji će joj omogućiti da rodi dijete user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 22:46:50   
malena sharena
Kada bi se ja npr razvela ili mi muz umro, pa ja u braku s drugim muskarcem koji oplodi moju jajnu celiju dobijem djecu, ta bi djeca bili sestre i braca mojoj djeci iz prvog braka. Na isti nacin bi doniranjem celije moja djeca dobila sestru ili brata u nekoj drugoj porodici. aMislim da je to razlog zasto ielam zwbranjuje doniranje, a istovremeno i razlog zasto ja to ne bih uradila.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 23:28:21   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Kada bi se ja npr razvela ili mi muz umro, pa ja u braku s drugim muskarcem koji oplodi moju jajnu celiju dobijem djecu, ta bi djeca bili sestre i braca mojoj djeci iz prvog braka. Na isti nacin bi doniranjem celije moja djeca dobila sestru ili brata u nekoj drugoj porodici. aMislim da je to razlog zasto ielam zwbranjuje doniranje, a istovremeno i razlog zasto ja to ne bih uradila.


Pa i ja o ovome govorim. Braca i sestre koji ne znaju jedno za drugo ili se zaljube i sl. Nije nitko bezosjecajan, pa da drugome ne zeli da dobije djecu, ali sto nije u redu nije...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 23:34:37   
vjestica
Pa i ja o ovome govorim. Braca i sestre koji ne znaju jedno za drugo ili se zaljube i sl. Nije nitko bezosjecajan, pa da drugome ne zeli da dobije djecu, ali sto nije u redu nije...

a msiliš da se to ne dešava i bez donacija?
pa koliko ima vanbračne i nepriznate djece

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 23:37:26   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Kada bi se ja npr razvela ili mi muz umro, pa ja u braku s drugim muskarcem koji oplodi moju jajnu celiju dobijem djecu, ta bi djeca bili sestre i braca mojoj djeci iz prvog braka. Na isti nacin bi doniranjem celije moja djeca dobila sestru ili brata u nekoj drugoj porodici. aMislim da je to razlog zasto ielam zwbranjuje doniranje, a istovremeno i razlog zasto ja to ne bih uradila.


jedino pametno sto procitah....user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 23:45:15   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: vjestica

Pa i ja o ovome govorim. Braca i sestre koji ne znaju jedno za drugo ili se zaljube i sl. Nije nitko bezosjecajan, pa da drugome ne zeli da dobije djecu, ali sto nije u redu nije...

a msiliš da se to ne dešava i bez donacija?
pa koliko ima vanbračne i nepriznate djece


Ne kazem ja da se ne desava.... Samo kazem da nije u redu sto se to desava... I zato sam protiv.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Donacija jajnih stanica
7.4.2013 23:58:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: jedinstvena



E sada mi vi majke koje imaju djecu kcerke i sinove odgovorite na jedno jako bitno pitanje, kojem sam ja prije par dana vodila sa svojom kcerkom koja jos nema djece. Sta bi vi rekle vasoj kcerci-sinu, kada bi oni dosli kod vas i vas pitali::: Majko, oce imam jedan veliki problem pokusavam vec 15 godina ostati trudna, prosla sam bezbroj stimulacija, psihicki i fizicki sam gotova i finasjelno, sta da radim, ja znam da ste vi protiv doniranja ili uzimanja (j.c ili spema) svedno... Sta bi vi rekli svojoj kcerci sinu, sigurno ne nemoj uzimati tude gene, to djete nece nosti ni jedan gen od nas, al ti pati citav zivot i dalje... Moja kcerka je meni na ovo rekla pa ti bi bila nejveci kreten od majke, to bi bio nas zadnji razgovor. Ja sam mislila da je tebi bitno da sam ja sretna i to djete sto nosim ako nije moja jajna celija jesu geni od moga muza koga volim !!! Zar je to bitno ciji su geni?
Molim za vase odgovore???


Ja bih svoju(e) upitala: Da li ti želiš biti majka? Ili želiš biti majka samo i isključivo dijeteta koje si sama rodila?

Vjerujem da ću svoju djecu dobro odgojiti i da će reći da žele biti majke.

I tad bi im rekla: toliko je rodjene djece na ovom svijetu koja trebaju majku, vjerujem da jedno čeka i tebe.

(odgovor članu jedinstvena)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 0:01:36   
sporty mamaa
Bravo hanabananauser posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 0:57:25   
Galicia
I sta kaze religija na ovo?

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 6:28:29   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: jedinstvena



E sada mi vi majke koje imaju djecu kcerke i sinove odgovorite na jedno jako bitno pitanje, kojem sam ja prije par dana vodila sa svojom kcerkom koja jos nema djece. Sta bi vi rekle vasoj kcerci-sinu, kada bi oni dosli kod vas i vas pitali::: Majko, oce imam jedan veliki problem pokusavam vec 15 godina ostati trudna, prosla sam bezbroj stimulacija, psihicki i fizicki sam gotova i finasjelno, sta da radim, ja znam da ste vi protiv doniranja ili uzimanja (j.c ili spema) svedno... Sta bi vi rekli svojoj kcerci sinu, sigurno ne nemoj uzimati tude gene, to djete nece nosti ni jedan gen od nas, al ti pati citav zivot i dalje... Moja kcerka je meni na ovo rekla pa ti bi bila nejveci kreten od majke, to bi bio nas zadnji razgovor. Ja sam mislila da je tebi bitno da sam ja sretna i to djete sto nosim ako nije moja jajna celija jesu geni od moga muza koga volim !!! Zar je to bitno ciji su geni?
Molim za vase odgovore???


Ja bih svoju(e) upitala: Da li ti želiš biti majka? Ili želiš biti majka samo i isključivo dijeteta koje si sama rodila?

Vjerujem da ću svoju djecu dobro odgojiti i da će reći da žele biti majke.

I tad bi im rekla: toliko je rodjene djece na ovom svijetu koja trebaju majku, vjerujem da jedno čeka i tebe.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 8:17:24   
Bebica11
Mislim da sam procitala negdje da ovo Islam dozvoljava ako su u pitanju dvije supruge istog muza,tj surogat majcinstvo a nek me jasmin ispravi?
Moja moralna nacela vode se mojom vjerom MADA sam godinama bila trudilica i znam i teret toga:(((
a znam isto da bi usvojenje meni bilo bolje od mijesanja genetskog materijala,
mislim da su zene bez djece i djeca bez roditelja povezani sudbinama, ja bas kad sam imala vanmatericnu volontirala sam tj. predavala tedzvid jetimima, jos pamtim te tople zagrljaje koji su mi bili tad nuzno potrebni:) i smijala sam se sebi kako nas je cudno zivot povezao koliko sam ja trebala njihovu ljubav toliko oni i moju:)))

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 8:23:08   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi jajnu stanicu (da zatreba) tražila od meni bliskih prijateljica
ako ne daju nek idu u onu stvar

sad gledah jedan video materijal o začeću, sretan je onaj ko ostane u drugom stanju, to je procedura do bola, čudo
a jajne stanice umiru ako se ne oplode, jeste da one nose naše gene al zašto istu ne dati bliskoj bar osobi kad već ne proizvodi svoje?

problem na Balkanu je što se za donaciju iste ne pita samo odredjena osoba već i njena ujna, baba, strina i komšije user posted image

ovoga je nažalost ma ko svjestan, pogotovo ko nije imao problema sa začećem
svi koji imaju ili su imali su itekako toga svjesni i sigurno da imaju liberalniji stav od onih koji tih problema nisu imali
i lako je onom ko ima svoje dijete govoritija bih savjetovala da se pomiri s tim
ja se nadam da moja cura neće imati tih problema, kao ni moja sestra i brat, da neće prolaziti što ja i mnoge trudilice
ali ako se to nB desi imaju moju podršku za sve moguće vrste oplodnje koje savremena medicina zna
vjerski aspekat je drugi par rukava
moje prvo začeće ne podržava jedna religija
drugo začeće ne podržava druga religija
ja sam treće religije i mislim da po svojoj vjeri nisam pogriješila
i da moja vjera zabranjuje, mene to ne bi spriječilo
ne znam koliko ćete vi ostali razumjeti, breskvica sigurno hoće
i iskreno se nadam da će biti usvojen zakon, koji će joj omogućiti da rodi dijete user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja Vjestice to je ono sto se citavo vrijeme prica u ovoj citavoj diskusiji niko ne osporava nicija misljenja ali nemoj komntarisati dok se ne nađes u tom problemu NIKAD NE RECI NIKAD.
Sto se tice usvajanja ja bih sad odma iste sekunde skupila sve papire i poslala po citavoj bih-a da usvojim tu malu bebu kojoj treba dom ali ne pitam se ja sama nego i porodica sa kojom zivim mislim bar je to neki red kako ja znam

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 8:48:19   
Bebica11
breskvice docekaces i ti svoje pile aBd i sve moje trudiliceuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 11:39:20   
devojka
pa LJUDI bre, ako vec zena nema mogucnosi da dobije svoje dete, zasto ne bi dali muzu priliku da on postane otac sa svojim genima tom detetu. ako je vec zena osudena, ne moramo njega kaznjavati! ako je donator vec halalio, zasto postoje drugi koji to nerazumeu.

nije forum usvajanja dece, nego donacija jajne celije.
lako je vama svima pisati koji nemate pojma o mome  bolu, vi cete nama reci sta je za nas  najbolje!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 13:57:16   
ms_do
Breskvice, respect i hrabro naprijed!

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 14:09:02   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: devojka

pa LJUDI bre, ako vec zena nema mogucnosi da dobije svoje dete, zasto ne bi dali muzu priliku da on postane otac sa svojim genima tom detetu. ako je vec zena osudena, ne moramo njega kaznjavati! ako je donator vec halalio, zasto postoje drugi koji to nerazumeu.

nije forum usvajanja dece, nego donacija jajne celije.
lako je vama svima pisati koji nemate pojma o mome  bolu, vi cete nama reci sta je za nas  najbolje!


Ja poštujem svačije pravo izbora.
Ne želim nikome reći šta je najbolje za njega. Svako od nas najbolje zna da svaku odluku koju donese je ona s kojom treba živjeti.

Isto tako bih cijenila da se i moja odluka poštuje.
Pa ne znam kakva da jeste.
Takva da želim da me kremiraju, da želim da (ne)budem u donorskoj mreži....da (ne)želim da doniram jajnu čeliju....Ja sa svojim odlukama mogu živjeti.

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 14:31:45   
devojka
hanabanana postujem sve,

al jos nikad nisam cula da je neko prisiljenj na donaciju bilo cega!

sve se radi dobrovoljno i hvala Boga da ima takvi ljudi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 14:38:20   
Nedi
Ja bih donirala. Isto kao i organe kad umrem.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 14:59:13   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: devojka

hanabanana postujem sve,

al jos nikad nisam cula da je neko prisiljenj na donaciju bilo cega!

sve se radi dobrovoljno i hvala Boga da ima takvi ljudi


Naravno, ali nije ni pošteno onda onom ko ne želi da budu dobrovoljni donator reći da nije čovjek, u najmanju ruku.

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 15:11:22   
amra_sa
Ja ne bih donirala. To je zabranjeno po Islamu, a i ne bih mogla živjeti s činjenicom da sam ja majka nekom djetetu koje odgaja neka druga žena (majka) i na koje nemam pravo.


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 15:31:25   
Lejla Ka
Moja jajna stanica nosi materijal za moje dijete. Isto kao i nečija tuđa. Mogućnost da je nekom doniram mi je realna samo u slučaju ostanka u beskrajno bliskoj vezi sa eventualno rođenim djetetom. Jer to bi bilo moje dijete bez obzira na sve.
Iz ove perspektive, mogućnost da se rodi moje dijete začeto sa nekim drugim muškarcem osim mog muža također mi je strana, a mislim i da bi moj muž trebao imati pravo glasa i mišljenja o tome da ja doniram svoju jajnu stanicu.
Preosjetljiva je to tema, preosjetljive su implikacije, uključuju puno ljudi, snažne emocije i teške odluke da bi iko ko nije u direktnoj situaciji mogao da zamisli šta bi i kako mislio i reagovao.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 15:54:21   
Galicia
Misljenja sam da osobe koje nisu na ovo spremne su po malo sebicne.

Ja bih dosta toga ucinila da usrecim neku familiju da imaju djecu.
Ko sto moja jaranica kaze, dala bih i svoje jajnike, a ne samo jajne celije. Eh tako bih i ja.
Ne samo da bih dala poznatoj i bliskoj osobi, dala bih i totalnom strancu.
A pomisao dal negdje hoda pola mene, me ne opterecuje, ali pomisao da sam nekog zaista usrecila je neprocjenjiva.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 16:04:54   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Misljenja sam da osobe koje nisu na ovo spremne su po malo sebicne.

Ja bih dosta toga ucinila da usrecim neku familiju da imaju djecu.
Ko sto moja jaranica kaze, dala bih i svoje jajnike, a ne samo jajne celije. Eh tako bih i ja.
Ne samo da bih dala poznatoj i bliskoj osobi, dala bih i totalnom strancu.
A pomisao dal negdje hoda pola mene, me ne opterecuje, ali pomisao da sam nekog zaista usrecila je neprocjenjiva.



Da te potpisem user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Donacija jajnih stanica
8.4.2013 16:18:41   
breskvicaa

IZVORNA PORUKA: zvončica


IZVORNA PORUKA: Galicia

Misljenja sam da osobe koje nisu na ovo spremne su po malo sebicne.

Ja bih dosta toga ucinila da usrecim neku familiju da imaju djecu.
Ko sto moja jaranica kaze, dala bih i svoje jajnike, a ne samo jajne celije. Eh tako bih i ja.
Ne samo da bih dala poznatoj i bliskoj osobi, dala bih i totalnom strancu.
A pomisao dal negdje hoda pola mene, me ne opterecuje, ali pomisao da sam nekog zaista usrecila je neprocjenjiva.



Da te potpisem user posted image

Kako je ovo lijepo procitati i vidjeti da ima jos ovakvih osoba user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *