|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 12:53:57   
veeseelaa
breskvice hvala za tekst, pročitah ga u cugu
malo sam iznenadjena da jajnu stanicu može donirati žena samo do 35 godine životauser posted image
jel to baš pravilo ili ima odstupanja?

šta ako donorka želi odredjenoj osobi donirati jajnu stanicu??? jel to prihvatljivo???
u tekstu kaže da nije dozvoljeno da se primatelj i donorka poznajuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 12:57:51   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

breskvice hvala za tekst, pročitah ga u cugu
malo sam iznenadjena da jajnu stanicu može donirati žena samo do 35 godine životauser posted image
jel to baš pravilo ili ima odstupanja?

šta ako donorka želi odredjenoj osobi donirati jajnu stanicu??? jel to prihvatljivo???
u tekstu kaže da nije dozvoljeno da se primatelj i donorka poznajuuser posted image

ja mislim da je ovo tekst sa klinike u Pragu i da je ovo češki zakon u pitanju
ne znam kako je u nacrtu zakona koji je kod nas predviđen, regulisana donacija i dali će isti nacrt proći u tom obliku

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:02:27   
breskvicaa
Ako donorka zeli određenoj osobi donirati jć to se moze uraditi ali postoji procedura koju moraju proci u zakonu za koji se mi borimo mislim da smo naglasili da nas ne ogranicavaju u godinama ali Leva ce to najbolje objasniti jer postoje zene koje su recimo npr. imaju bolje jć sa 40 godina nego neka od 30 ili 35 e sad kako zena koju godinu prolazi tako su i manje sanse za uspijesnost postupka sve zavisi

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:05:27   
veeseelaa
svakako bi trebala biti pomjerena ova granica od 35 godina
mislim dok je god žena zdrava i prava i proizvodi jajne stanice zašto da iste ne može donirati

baš se sad osjećam staro, 34 mi je godineuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:06:49   
breskvicaa
Jeste Vjestice tamo sam skinula ovaj tekst jer je bas fino objasnjeno kako funkcionise sa doniranjem jć
Ja mislim da kod nas nece biti ogranicenja u godinama

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:08:42   
veeseelaa
Ja mislim da kod nas nece biti ogranicenja u godinama


to bi bilo dobro
pa kod nas je pomjerena granica stupanja u brak, žene se udaju u tridesetim i dok rode djecu sebi tek u kasnijim godinama će se možda odlučiti za donaciju jajnih stanica

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:16:30   
malena27 RR
Ogranicenja vezano za godine donatorke ce morati biti ukljucena, nisu iste stanice kod zene od 25 i 50 godina - ni u kvaliteti ni u broju...
Poznato je da kod nas zene koje prvi put ostaju trudne a imaju preko 35 godina bivaju upucene od strane ginekologa da urade razne testove i analize, poput amniocenteze...nije ni ogranicenje u godinama bezveze...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.4.2013 13:18:19 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:17:49   
aazra
Meni nije jasno ako je doniranje jajnih ćelija na dobrovoljnoj bazi zasto mi postovi nekih forumasica izgledaju kao da misle da ce bas njih neko nasilu uzeti za ruku i odvesti u ginekolosku ordinaciju user posted image ?

Zasto ne bi kao zene podrzale ovako nesto, sigurno ima zena koje bi donirale svoje jajne ćelije u te svrhe kako bi pomogle drugima?

Nadam se da se tema nece zakljucati...ja sam se borila s neplodnoscu godinu dana...i znam kako je kad ocekujes svaki mjesec, pitas se sta nije u redu...ne mogu ni zamisliti kako je zenama koje se s tim bore godinama, valjda bi na ovom mjestu trebale naci podrsku, a ne osudu, ili grijesim user posted image



< Poruku je uredio aazra -- 9.4.2013 13:19:07 >


_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:18:32   
breskvicaa
Obzirom da sad ide javna rasprava detalje cemo znati tek kad se ona zavrsi godine se ne spominju ali ce doktori procjenjivati spremnost para na postupak ja bih iskreno voljela da se i ako budu ogranicavali parovi da to bude neka dob od 45 pa nadalje o svemu detaljno cemo znati iza javne rasprave

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:19:04   
malena27 RR
Tema nece biti zakljucana ukoliko budete pristojne i ne budete isle OT user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:22:49   
aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


lijepo bi bilo na ovu temu napraviti kampanju ne bi li se svijest ljudi probudila
nadam se da bi onda bio veći broj onih koji bi donirale jajne stanice
da se fkt pomogne onih ženama koje žele biti majke


ne možeš ostati trudan u prvi par pokušaja pa se razočaraš a ne da si svjestan da nikako ne možeš biti majka, teško je to i tim ženama treba dati punu podršku, ako neke od nas ne bi dale jajne stanice iz ovog il onog razloga ne utičimo na druge, ne sabotirajmo temu i ne mašimo našim jajnim stanicama


I ako budemo slusali Veeseeluu...user posted image


_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:24:59   
vjestica
iskreno se nadam da će ove prepirke pro i contra doniranja prestati, i da će tema krenuti u nekom edukativnom preavcu, a ne ubjeđivanju čije je mišljenje ispravno
i mene zanima kako je predloženo u nacrtu zakona, mada ima logike u dobnoj granici donatorica, jer je činjenica da se nakon 35 g smanjuje broj i kvaliteta jajnih ćelija
ali se nadam da dobna granica koja obzbjeđuje besplatne postupke ipak biti malo veća
ali već će se javiti leva, koja nacrta zakon ipak bolje poznatej, pa da nam kaže detaljnije

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:32:34   
devojka
Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.


zato se kaze i najverovatnije a ne sigurno. ima ljudi koji znam i nisu nasledili neplodnost.
to znaci da se ne prenosi svaka bolest na decu, logicno

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:36:03   
veeseelaa
iskreno se nadam da će ove prepirke pro i contra doniranja prestati, i da će tema krenuti u nekom edukativnom preavcu


upravo tako, baš naučih svašta nešto na ovu temu, zaista sam jako slabo bila informirana


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:44:10   
devojka
Procitala sam samo zadnju stranicu i evo da dadnem prilog temi
Trenutno je moj odgovor NE,mozda se to nekad promjeniti al sad jedno veliko NE.
i nesmatram da sam sebicna,nehumana i slicno
nebi mogla podnijet da znam da negdje postoji dio mene a da nije samnom
isto tako da ja nedaj boze nemogu imat djeci nebi pristala na tu opciju
svako moze biti majka ako to dovoljno zeli
na svijetu ima toliko dobri majki koje nisu rodile svoje djecu
toliko djece na svijetu ima zeljne ljubavi i paznje
tako da je ovo ostalo potpuno nepotrebno

suprug od devoke:
ne razumem, ma ko tebi pravi tu decu, ti sama? vi zene pricate samo sta bi vi, a sta je sa nama muzevima?
Znaci ja sam zdrav hocu svoje biolosko dete a zena ne moze, po vasem misljenju ja bio trebao da usvojim, da se razvedem, da trazim ispitanu i proverenu zenu da li su njenje jajne celije uredu? Da li se neko ovde u ovom forumu pita sta mi kao citava porodica o tome mislimo. Znaci, zena ima problem zavrsena stvar, ja nemogu postati bioloski otac. a to ima puno nezbrinute dece, pa ne moguja ja citav svet usvojiti. to mi sve znamo. nije to tema. sta je tu tesko svatiti ja sam zdrav i zeli dete sa zenom koju volim?

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:45:24   
Leva
Nigdje se u Nacrtu ne pominje dobna granica. Svaki slucaj ce se ocjenjivati pojedinacno a struka ce procijeniti da li je zena u adekvatnoj dobi za radjanje ili nije. Mislim da nema teoretske sanse da u postupak ode zen od 50 ili 60 godina i uzme doniranu stanicu kao u Americi npr.i od toga se napravi senzacija koja ce zabavljati narodne mase. Iskreno meni su sve ove odredbe divne i jedva sam cekala da ih uvrste u zakon i da time zakonski rijesimo i pitanje donacije i zamrzavanja embrija i odgovornosti kako nas tako i samih klinika. Opet cu naglasiti kako me dusa boli sto nigdje u odredbama nije predvidjeno surogat majcinstvo user posted image
Da i sta je sa parovima koji trebaju doniranu spermu? Svaka donirana spolna stanica znaci zivot paru koji je treba. Muska neplodnost je podjednako rasprostranjena kao i zenska i trebace i doniranih spermica. Mislim da ce spermica biti jako puno jer je sama donacija mnogo jednostavnija a mozda ce i studentima biti zanimljiva user posted image
I ja bih iskreno voljela da forumasice koje su vec istakle da ne zele ni u kakvim uslovima donirati jajne stanice prestanu zacatavati temu i ubjedjivati ostale kako je samo njihovo misljenje ispravno. Ostavimo ovu temu da sluzi edukaciji i razmjeni misljenja izmedju parova kojima zaista treba ovakav vid usluge i kojima su ove odredbe namjenjene.


< Poruku je uredio Leva -- 9.4.2013 13:49:31 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:46:11   
devojka
mozda neko reaguje, vidim da nas muskarce ovde svi ignoriraju!!!!!!!!!!!!!!!!

suprug od devoke:
ne razumem, ma ko tebi pravi tu decu, ti sama? vi zene pricate samo sta bi vi, a sta je sa nama muzevima?
Znaci ja sam zdrav hocu svoje biolosko dete a zena ne moze, po vasem misljenju ja bio trebao da usvojim, da se razvedem, da trazim ispitanu i proverenu zenu da li su njenje jajne celije uredu? Da li se neko ovde u ovom forumu pita sta mi kao citava porodica o tome mislimo. Znaci, zena ima problem zavrsena stvar, ja nemogu postati bioloski otac. a to ima puno nezbrinute dece, pa ne moguja ja citav svet usvojiti. to mi sve znamo. nije to tema. sta je tu tesko svatiti ja sam zdrav i zeli dete sa zenom koju volim?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.4.2013 13:49:57 >

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:48:18   
malena27 RR
za clana devojka: Zabranjeno je pisati slovima u boji na forumu...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:55:30   
aazra

IZVORNA PORUKA: Leva

Nigdje se u Nacrtu ne pominje dobna granica. Svaki slucaj ce se ocjenjivati pojedinacno a struka ce procijeniti da li je zena u adekvatnoj dobi za radjanje ili nije. Mislim da nema teoretske sanse da u postupak ode zen od 50 ili 60 godina i uzme doniranu stanicu kao u Americi npr.i od toga se napravi senzacija koja ce zabavljati narodne mase. Iskreno meni su sve ove odredbe divne i jedva sam cekala da ih uvrste u zakon i da time zakonski rijesimo i pitanje donacije i zamrzavanja embrija i odgovornosti kako nas tako i samih klinika. Opet cu naglasiti kako me dusa boli sto nigdje u odredbama nije predvidjeno surogat majcinstvo user posted image



Evo, ja podrzavam sve ovo i zanima me pa nadam se da mogu ostati na temi user posted image

Ne znam, ne vjerujem da bi mi kao sredina prihvatili to "surogat majčinstvo", tek bi to bio tabu...pocevsi od toga da bi okolina prigovarala zeni koja bi prihvatila da bude surogat majka,vecina bi na nju upirala prstom i svakoj zeni koja bis e odlucila u BiH biti surogat majka trebalo bi dati medalju za hrabrost user posted image

Sto se Amerike tice...pa ne znam mozda bi iz tog primjera trebalo ograniciti ipak i dob do kojeg zena moze ici na tu vrstu postupka, cisto da ne bi bilo zloupotreba, ne znam...user posted image

A, slazem da bi trebali gledati na ovo malo i sa aspekta oceva, mada smo uglavnom skloni posmatrati stvari samo iz svog ugla user posted image


_____________________________








(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 13:59:34   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: devojka

suprug od devoke:
ne razumem, ma ko tebi pravi tu decu, ti sama? vi zene pricate samo sta bi vi, a sta je sa nama muzevima?
Znaci ja sam zdrav hocu svoje biolosko dete a zena ne moze, po vasem misljenju ja bio trebao da usvojim, da se razvedem, da trazim ispitanu i proverenu zenu da li su njenje jajne celije uredu? Da li se neko ovde u ovom forumu pita sta mi kao citava porodica o tome mislimo. Znaci, zena ima problem zavrsena stvar, ja nemogu postati bioloski otac. a to ima puno nezbrinute dece, pa ne moguja ja citav svet usvojiti. to mi sve znamo. nije to tema. sta je tu tesko svatiti ja sam zdrav i zeli dete sa zenom koju volim?


Meni nije jasno zasto se trazi misljenje drugih po forumu, ako ste ti i tvoja zena odlucili da imate dijete uz pomoc doniranih jajnih celija?
Ako vec toliko zelite dijete, ako nemate zakonskih prepreka, samo naprijed?!
Dugo su me nervirala pitanja i savjeti tipa: ''A sta vas dvoje cekate, ima li novine, dacu ti ja recept da zatrudnis'' i slicno...
Moj muz i ja smo furali svoj film i uspjeli dobiti bebu iz ICSI postupka...Sad neki ne zele da se druze s nama niti nas pozdravljaju jer imamo bebu iz epruvete user posted image user posted image U pocetku nam je to smetalo...ali sretni smo sto smo dosli do naseg cilja...

Nije mi strano sta znaci zeljeti dijete, a ne moci ga dobiti prirodnim putem...
Stoga samo naprijed i svaka cast onima koji se bore za svoju djecu, bila ona sa vasim ili nekim tudjim genetskim materijalom, ako se vi mozete nositi s tim i ako je to vama ok.

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 14:04:03   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: aazra

Ne znam, ne vjerujem da bi mi kao sredina prihvatili to "surogat majčinstvo", tek bi to bio tabu...pocevsi od toga da bi okolina prigovarala zeni koja bi prihvatila da bude surogat majka,vecina bi na nju upirala prstom i svakoj zeni koja bis e odlucila u BiH biti surogat majka trebalo bi dati medalju za hrabrost user posted image



Sigurno ne bi bilo lako, kod nas ljudi upiru prstom i za sitnice...ali bi se vremenom i navikli...treba raditi na promjeni svijesti zajednice.
To je tako humano...roditi dijete za nekoga ko ga silno zeli...
I jako mi je zao sto u prednacrtu zakona nije ukljuceno surogat majcinstvo...





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 14:04:49   
Leva
Azraa user posted image user posted image
Ma svi su dobro dosli na temi. Poenta je da parovi po prvi put imaju mogucnost da otvoreno razgovaraju o ovom problemu, mozda razmijene iskustva ako su bili u nekoj klinici vani na donaciji. Medjutim negativnom energijom i osudjivanjem ih necemo podstaci da pisu i pomognu jedni drugima.
Meni licno vise ne smetaju ni osude ni pricanje iza ledja ali ima ljudi koje to strasno bole i koji cak zbog toga postanu suicidni. Budite oprezne svaka rijec trapavo izgovorena ili u ovom slucaju napisana moze piti jako pogubna.
Jos jednom naglasavam lijepo je sto smo svi u mogucnosti da iskazemo svoje misljenje i nakon onoga ne ne podrzavam iz vjerskih, privatnih vanzemaljskih itd razloga ne vidim potrebu da se polemizira do bogojavljanja!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 14:10:31   
breskvicaa
Leva nama to fino sve objasni user posted image user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 14:21:00   
devojka
ne radi se o nama dvome,

nego nasoj kcerci, koja dugo vec pokusava i jako je teska situacija, pati jako i ona i njen muz a mi jos vise uz nju!

Moj suprug je potpuno u pravu, kaze: vi zene same sebe degradirate. umesto da kazemo ako je za tebe uredu idi napred, sta ja mislim nije ni bitno to je tvoj zivot. kada je nasim muzevima svedno cija je to jajna celija a zasto ne bi bilo nama. znate koliko ima muzeva pa bas zbog toga se razvedu ili odu i nadu drugu koja moze imati dete. niko od nas ne zna sta nas ceka i nasu decu.
jedno nikako ovde ne razumem.
Ove majke stalno govore sta bi bilo sa tim detetom kod te druge porodice, ne razumem kod koje druge porodice?
pa zar mu nije njegov bioloski otac porodica? zar je lakse sa usvojenim detetom nego sa jedne strane tvojim?
bilo je u forumu vec vise puta ta tema usvanja. nema nista protiv, al taj covek ima isto pravo kao i mi zene sto imamo to pravo .
ako je ona osudena da ce bita ta surogata majka, pa ne moramo njega valjda kaznjavati.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Donacija jajnih stanica
9.4.2013 15:28:56   
animagical
aman, pretjerujte...licno nisam vidjela niti jedan post gdje neko kaze-doniranje jc treba zabraniti...ima masa postova gdje pise-samo naprijed, ali ja ne bih dala svoj genetski materijal nikome ili samo nekome... uostalom, nije ni pitanje bi li mi donirale, pa ne prikuplja se humanitarna pomoc, ko zeli da donira naci ce mogucnost, pa sve i ako je ta mogucnost u inostranstvu, dok se nasi parlamentarci ne nakane da donesu zakon... nadalje kazete-a sta je s tim ocem? pa nista, otac je...nista tu nije sporno,a ko zena vec dobrovoljno donira...one koje ne zele da sire svoj genetski materijal po kugli zemaljskoj, nego svoje jc cuvaju za pravljenje svoje djece, sa najcesce svojim muzem, postarom, petim, desetim, ne smiejte nazivati sebicnim. takodjer, mnogo vas je reklo da bi donirali kostanu srz...ja iskreno ne poznajem nikoga, ko bi kroz takvu proceduru prosao zbog potpunog neznanca...znate li vi kako se uzima kostana srz, rezanj jetre? nazovite me nehumanom ako hocete, ali ja bih kroz takvu operaciju prosla samo za svoju porodicu...dok na drugu stranu krv darujem redovno, osim sada dok dojim dijete...

(odgovor članu devojka)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *