|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
25.2.2013 19:24:41   
stoic
chuci, danas cijeli dan pokušavam što i ti, pa ćemo vidjeti hoće li kroz koji dan pomoći.. hvala na ideji

sutra ga svakako vodim doktoru (fizijatru, jer su mi takvu uputnicu dali)

imam i ja pomagalo i služi mi isključivo kad hitno moram u wc, a ne smijem ga ostaviti samog... to je ovo:
https://lh5.googleusercontent.com/-3c7BR8GCF3g/USNHgR7UaII/AAAAAAACWW4/X0l_erRCOdU/s512/089-1000.jpg

koristim ga otkako sam sjedi i stoji, a prije toga bih ga stavljala u njegovu kadicu na kupka, znao se isprevrtati ali ne i povrijediti

kada sam u kuhinji, stavim ga u njegova kolica u vodoravan položaj (on jako voli ta kolica) i onda mu pjevam, pričam dok radim, a on me gleda i smije mi se.. ni to ne može biti baš predugo jer mu dosadi

mi imamo igraonu/vrtić, ali se još nikada nije zakačio na te hvataljke jer sam ih "sakrila"... on je u njoj oko pola sata dnevno i jedino tada se fino skoncentriše na igračke.. zna se s jednom igračkom igrati svo vrijeme, pa mislim da to utiče na njegovu koncentraciju.. kad je na podu, samo bi se verao, igračke skoro i ne gleda

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
1.3.2013 22:29:10   
ajla86
cure....mojoj ajsi je 5 mj....nas problem je sto se ona trudi da puse ali stomak nikako da digne i onda se naljuti i place i mlati rukama nogama....kako da joj pomognem da nauci....
sto se tice sjedenja,dize se iz lezeceg u polusjedeci sama a ako na sekundu me uzme za ruku digne se da sjedi sama,znaci ja je nedizem.cim joj dajem neku igracku to iskoristi da se uhvati za mene-igracku i sjedne.ja je odmah vratim nedam joj da sjedi,a opet kontam mozda je spremna jer se bori lavovski da ustane

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 8:22:20   
chuci
ajla kad ona bude spremna da se posjedne ona će sjedati. ako ne može sama da ustane nije još spremna. i pogledaj malo što smo ranije pisale ovdja za posjedanje. neće se ona posjedati iz ležećeg položaja kao što je ti podigneš kad joj dadneš prst, posjedanje ide iz bočnog ležećeg položaja. a za puzanje polahko kad bude spremna nadoće i početi se dizati. možda prvo propuže vojnički tako da joj stomak ostane na zemlji, tako je ahmed.

i hodalica ne ne. opterećuje joj kičmu prijevremeno, nije ona jo za uspravan poloaj. plu to joj kukovi nisu u prirodnom poloaju user posted image . ti si medicinski radnik nemoj da te ruim

< Poruku je uredio chuci -- 2.3.2013 8:24:27 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 11:22:18   
ajla86
ona se dize,izgleda ko da radi trbusnnjake slatko skroz.....a u mojoj blizini sve djeca propuzala jako rano i svi me pitaju sa cudzenjem zar nije jos.....
hodalicu nemam,probali kod prijatelja jer je grozna ovih dana,valjda zubici kad smo je stavili osmjeh od uha do uha

a moja prijateljica je malog u ovoj dobi drzala a on kao dAA hoda,kaze da i ja trebam to raditi ....djete od 5 mj uciti da hoda user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 13:30:56   
Pretty mamma
Lagano ludim i nadam se da je netko imao sličnih iskustava da me smiri.
Maleni ima 2,5 mjeseca i ne drži glavicu kada ga se diže za rukice. Nekad hoće, nekad ne. Radimo vježbice za jačanje vratnih mišića i vidi se poboljšanje. Na stomaku također, kako kada. Pedica smatra da će sve biti ok za nekih 15 dana. Doduše, maleni ima 7200g,možda imato ikakve veze. Krupnija je beba.
Nije samo to problem, imam i veći.
Maleni stalno gleda kroz prozor. Kako god ga okrenem,on okreće glavicu prema prozoru. Zamišljeno gleda rukice. Kontaka u oči nema tijekom dojenja. Inače reagira na nas, guguće,smije se kad mu se tepa. Prati me pogledom, ali ne zadržava dugo pogled oči u oči.
Da nemam stariju curicu, ne bih ni primijetila razlike, ovako me sve to pomalo izluđuje. Kupila sam baby gym i sviđaju mu se igračkice, ali to što ne zadržava pogled me brine.
Help!user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 13:32:53   
chuci

IZVORNA PORUKA: ajla86

ona se dize,izgleda ko da radi trbusnnjake slatko skroz.....a u mojoj blizini sve djeca propuzala jako rano i svi me pitaju sa cudzenjem zar nije jos.....
hodalicu nemam,probali kod prijatelja jer je grozna ovih dana,valjda zubici kad smo je stavili osmjeh od uha do uha

a moja prijateljica je malog u ovoj dobi drzala a on kao dAA hoda,kaze da i ja trebam to raditi ....djete od 5 mj uciti da hoda user posted image

moji ni jedno nisu puzali sa 5 mjeseci. a ajša je prohodala sa ravno 9,5 mjeseci. ahmed sad ima 9 i hoda uz namještaj, ne bih rekla da će još prohodati. ppusti ti narod. nije to takmičenje pa ko će prije. a poslije kad dođe mm sa 30 godina i kaže bole ga leđa, ili moj brat operisao kičmu kažu čuj od hodalice, čuj od dubka maaa nijeeeeeeeee. nije aha. sve su to sitna oštećenja koja se kasnije pokažu.
samo neka ona radi šta hoće i šta može sama.

to što radi trbušnjake, pogotovo kad je staviš npr u hranilicu ili autosjedalicu pa je već malo podignuta je normalno. tako jača mišiće i priprema se za puzanje. ali to ne znači da može sjediti.
najbolje je pusti na pod i par igračaka oko nje na nekim raznim udaljenostima pa neka se igra. i normalno da joj je dosadno ali naučiće da se igra i da puže i sve aBd.

ja sam znala tako staviti u ležeći položaj i onda držim igračku i izmičem a dijete radi trbušnjake. ali ne dam ruku ili da dohvati igračku nego samo koliko sami mogu izdržati. ahmed je znao po 10 sekundi u tom položaju da dohvaća igračku, pa se umori pa se opusti.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 13:56:45   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Lagano ludim i nadam se da je netko imao sličnih iskustava da me smiri.
Maleni ima 2,5 mjeseca i ne drži glavicu kada ga se diže za rukice. Nekad hoće, nekad ne. Radimo vježbice za jačanje vratnih mišića i vidi se poboljšanje. Na stomaku također, kako kada. Pedica smatra da će sve biti ok za nekih 15 dana. Doduše, maleni ima 7200g,možda imato ikakve veze. Krupnija je beba.
Nije samo to problem, imam i veći.
Maleni stalno gleda kroz prozor. Kako god ga okrenem,on okreće glavicu prema prozoru. Zamišljeno gleda rukice. Kontaka u oči nema tijekom dojenja. Inače reagira na nas, guguće,smije se kad mu se tepa. Prati me pogledom, ali ne zadržava dugo pogled oči u oči.
Da nemam stariju curicu, ne bih ni primijetila razlike, ovako me sve to pomalo izluđuje. Kupila sam baby gym i sviđaju mu se igračkice, ali to što ne zadržava pogled me brine.
Help!user posted image


Draga, moj mali je u ovom periodu stalno gledao u prozor, gdje god ga ostavim, a sjecam se da pogled nije zadrzavao na meni ni sa 3 mjeseca. Tvoj post me podsjetio na to kako sam i ja ludila, jer me je svega bilo strah, stvarno sam mislila da nesto nije uredu s djetetom, a bilo je, hvala Bogu user posted image Mozda se brines bez razloga, nadam se da ce se jos neko javiti ko ce te uvjeriti u to user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 14:22:38   
ajla86
chuci nisam je stavljala jos u hranilicu,hranim je tako sto je mm drzi okrenutu prema meni,znaci nesjedi nimalo,a u autosjedalici odmah zaspe.
te trbusnjake radi dok lezi na podu.znaci na ravnoj podlozi....
narod je najgori...najgore mi je sto svi lupaju nesto se prave pametni a to je vecinom netacno sto mi govore.a svi znaju kakva mi je trudnoca bila pa onda bolnici kad zaglavismo ja sama od sebe isprepadana....

znaci nek radi sta hoce u granici svojih mogucnosti....ljubim ja tebe

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 22:21:45   
almondray

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Lagano ludim i nadam se da je netko imao sličnih iskustava da me smiri.
Maleni ima 2,5 mjeseca i ne drži glavicu kada ga se diže za rukice. Nekad hoće, nekad ne. Radimo vježbice za jačanje vratnih mišića i vidi se poboljšanje. Na stomaku također, kako kada. Pedica smatra da će sve biti ok za nekih 15 dana. Doduše, maleni ima 7200g,možda imato ikakve veze. Krupnija je beba.
Nije samo to problem, imam i veći.
Maleni stalno gleda kroz prozor. Kako god ga okrenem,on okreće glavicu prema prozoru. Zamišljeno gleda rukice. Kontaka u oči nema tijekom dojenja. Inače reagira na nas, guguće,smije se kad mu se tepa. Prati me pogledom, ali ne zadržava dugo pogled oči u oči.
Da nemam stariju curicu, ne bih ni primijetila razlike, ovako me sve to pomalo izluđuje. Kupila sam baby gym i sviđaju mu se igračkice, ali to što ne zadržava pogled me brine.
Help!user posted image

I moj je isto tako, išli neuropedijatru i dr. odmah rekla da je zbog kilaže.Savjet je bio baby handling i češće na ruke bebu.Učvrstio je glavu prije 2-3 dana , danas mu je 4 puna.
Gleda ruke zato što proučava , ocjenjuje , u tom periodu se razvija oko-ruka odnos.Daj mu neku igračkicu pa ćeš da vidiš kako gleda , isto kao da mjeri razdaljinu od ruke.Počet će i da hvata nesigurno (ako već nije)
Rijetko koja beba voli da je se gleda dok doji.Moj ne.Uvijek negdje zavrne oči i ni slučajno da ga nekako prekinem i ometem.
Pogled skreće kao da se stidi , jeli? Moj tako radi...
Mislim da nemaš razloga za brigu

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 22:29:43   
Pretty mamma
Hvala drage moje, van sebe sam. Drago mi je da ima slicnih iskustava i da je sve ok. Nasa pedica ne spominje nikakve daljnje pretrage, valjda misli da ce biti sve ok. A maleni i nije vise buco, dugacak je, rodjen s 57 pa mi nekako onda tezina i nije razlog. A dok doji, skroz negdje deseto gleda,niti jedan kontakt oci u oci.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 22:39:35   
R&T@
Pretty, prijateljski savjet: ne uporedjuj ih ni po kojem osnovu, jer ces onda tek ludjeti...

Dijete gleda kroz prozor, sto znaci da reaguje na izvor svjetla...
A ti bi da gleda tvoje umorne oci...
Bjezi tamo, mama...user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 23:12:24   
Pretty mamma
Hej Tajra,sve ja to znam,ali u podsvijesti se javlja-Sto ako? Nisam znala da ce biti ovako tesko s drugom bebom.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
2.3.2013 23:27:11   
madam x

IZVORNA PORUKA: ajla86

ona se dize,izgleda ko da radi trbusnnjake slatko skroz.....a u mojoj blizini sve djeca propuzala jako rano i svi me pitaju sa cudzenjem zar nije jos.....
hodalicu nemam,probali kod prijatelja jer je grozna ovih dana,valjda zubici kad smo je stavili osmjeh od uha do uha

a moja prijateljica je malog u ovoj dobi drzala a on kao dAA hoda,kaze da i ja trebam to raditi ....djete od 5 mj uciti da hoda user posted image


Pa neka djeca nikako ne pužu, to nema nikakve veze. A rano je sa 5 mjeseci, ja ne znam ni jedno dijete da je tako rano propuzalo. Nemoj je forsirati ni u čemu, uživajteuser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 8:20:49   
Pretty mamma
almondry, koliko je tvoja beba imala kg? Jesi li iz Sa?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 19:35:36   
almondray

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

almondry, koliko je tvoja beba imala kg? Jesi li iz Sa?

Rođen je sa 3kg i prvi mjesec dobio 2 kg a drugi 1 kg.SA 2,5 ležali u bolnici zbog urinarne i onda nas pošalju neuropedijatru zato što ne drži dobro glavu.Dr. odmah pitala koliko je kg dobio.
Nisam iz Sa , nego TK.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 20:04:31   
Pretty mamma
almondray,
moj ima i više kg nego tvoj, sa mjesec je imao skoro 6 kg,a sa 2mjeseca 7kg! Nadam se da je samo teŽina u pitanju.
Osim handlinga i nošenja, jeste li radili kakve vježbice?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 20:37:35   
vila_7
pretty mama - mojoj je curici za par dana 3 mjeseca. I ja sam se bila malo zabrinula jer mi je bila nekako losa na stomaku kad je stavim, i kad bih je uzela za rukice i stavljala u sjedeci polozaj da vidim prati li trup glava- nekad joj je cak "visila".Ali po savjetu jedne forumasice-nakon svakog presvlacenja sam je pocela stavljati na stomak (prije nisam skoro nikako jer nije volila),pa koliko izdrzi i vjeruj nakon mozda 10-tak dana- em super uspravno drzi glavu dok je na stomaku, a i kad je dizem u uspravni polozaj -ma glava super-uopce ni sekunde ne zaostaje,cak sto vise vec par dana dok je u lezecem polozaju konstantno se ljuti i uzdize gornji dio kao da ce se ustati sama...
Tako da samo malo vise vjezbaj na stomaku....A sto se tog pogleda tice tokom dojenja-ni prva,a evo i ovo me ne gleda nikad-nekako ni meni nije logicno da gleda kad joj je glava na boku. Uspostavlja pogled inace,ali nikad dok doji....

ajla nista ne brini i ja mislim da je prerano i da sama sjedi i da je ti stavljas - ja svoju prvu cerkicu do 6-og nisam ni pomislila da stavim a kamoli da je sama-nego onako nekako uspravniji polozaj ali ne pravi-onakav kakav je u hranilici i sjedalici

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 20:57:34   
almondray
pretty mama što se tiče glave ne radimo nikakve vjezbe, nisu nam ni savjetovali.A kao što reče Vila stavljanje na stomak je najbolje , najvažnije za učvršćivanje glavice tj.vrata. A tu je nas problem , on ni sad to ne voli , odmah plače.I ja sam ga počela nositi tako što mu desnu ruku stavim ispod pazuha a lijevom rukom obgrlim stomak( ne znam smije li se to raditi) meni je došlo tako da ga držim i tako smo i učvrstili vratić.
Dešava li se tebi da malo trza glavom , kao da hoće da isprati pogledom i glavom a neuspije i onda kao da se zaklima?Moj to radi ,svakim danom sve manje fala bogu ali zbog toga moramo opet neuropedijatru po savjetu fizijatrice. Inače je blago hipoton pa radimo neke vježbice za stiskove i dodirivanje ruke-noge.
Inače sam od fizioterapeuta dobila jako koristan savjet , koji koristi bebama poslije , kad ga presvlačiš , pokušaj da mu ne dižeš tijelo (ja sam imala običaj , a vidjela sam i sestrice u DZ, uhvatit ga za stopala i odić mu tako guzu da bi promjenila pelenu) presvlačim ga tako što ga okrenem na stranu , pa podbacim pelenu i onda isto i sa druge strane.Valjdasam dobro objasnila.To je kao neka rana stimulacija i tako bebe usvoje okretanje na bok.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 21:12:29   
almondray
Ja ne znam smije li se staviti link , ali evo jedan pdf ( moderatori nek uklone ako ne smije :) )
Ovo je odličan prikaz kako treba postupati sa bebom kroz svakodnevnu rutinu , znači i sa zdravom djecom , ne samo sa neurorizičnom.
http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 21:29:07   
Pretty mamma
almondray,
i ja sam našla ovaj pdf i danas ga pročitala i počinjem handling u skladu s uputstvima. I tu se spominje presvlačenje pelene kako ti opisuješ. A pravilno držiš bebu, upravo tako se jačaju vratni mišići. A čini mi se da i moj malo trza glavicom, ali samo ako mu glavica nije na podlozi, ono kao da mu je teška.
vila_7, ja sam stavljala malenog na stomak, ali sporadično. Danas sam u iščitavanju kojekakvih foruma i savjeta i svugdje je jedno zajedničko-stavljanje na stomak. Od sutra krećemo intenzivnije!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 21:41:46   
almondray

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

almondray,
i ja sam našla ovaj pdf i danas ga pročitala i počinjem handling u skladu s uputstvima. I tu se spominje presvlačenje pelene kako ti opisuješ. A pravilno držiš bebu, upravo tako se jačaju vratni mišići. A čini mi se da i moj malo trza glavicom, ali samo ako mu glavica nije na podlozi, ono kao da mu je teška.
vila_7, ja sam stavljala malenog na stomak, ali sporadično. Danas sam u iščitavanju kojekakvih foruma i savjeta i svugdje je jedno zajedničko-stavljanje na stomak. Od sutra krećemo intenzivnije!

E sad kad čitam tvoj post nekako mi je lakše.Baš trza kad nije na tvrdoj podlozi.Ja sam od početka bila mišljenja da je to zbog nestabilnosti vrata . A već par dana to trzanje je skoro pa isčezlo.Ja sam najveću grešku napravila prva 3 mjeseca jer ga nisam dizala na ruke. Da mi se ne bi naučio "na ruke". E sad se bas naučio i teško mi je neke vježbice raditi na leđima.
A što se tiče podizanja bebe to moram promjeniti user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 21:56:00   
Pretty mamma
almondray,
nisam ni ja nešto puno držala malenog na rukama. Sve sam mislila da nema potrebe. Kada je nemiran ili plače, onda ga nosim, inače se mazimo kad leži. Eto od sutra sve drugačije. Više nošenja, a imao je prošli tedan 7,2 kg pa to i neće biti lako.
A podizanje bebe, po pravilima handlinga, nikako da skužim kako treba. Sva se spetljam,ne znam koja ruka gdje ide.user posted image


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 22:13:10   
almondray
E bas tako i ja mislila da nema potrebe user posted image
Znaci bebu uhvatiš za rame , a drugom rukom ga prevrneš preko te ruke koja drži rame.Kao što bi se prevrnuo na stomak , kad bude veći, sad mu ti to radiš sa svojim rukama pri dizanju.To je rana stimulacija za prevrtanje na stomak. Inače mozak usvaja radnje , ako se dovoljno dugo ponavljaju i prihvata ih , tako da kad dođe do momenta samostalnog prevrtanja neće biti problema.Nadam se da sam pomogla user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
3.3.2013 22:27:28   
Pretty mamma
almondray,
sutra počinjemo s prevrtanjem. Probam ja njega tako kako si opisala, ali mi ga teško dići :)
Moram još jednom pogledati video o handlingu :)


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Motoricki razvoj djeteta u 1. godini zivota
4.3.2013 12:10:22   
ajla86
moja bas nehvata svoja stopala....

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *