|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 14:45:39   
mamina cura
Imas na ringeraji moj tekst o savremenim platnenim pa malo procitaj. Savremene ne mozes nabaviti za tu svotu a da su kvalitetne i da izdrze - jer je komad oko 19KM (da valjaju) Jedino mozes koristiti klasicne tetra pelene pa preko zastitne.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 14:55:44   
Anidae
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Imas na ringeraji moj tekst o savremenim platnenim pa malo procitaj. Savremene ne mozes nabaviti za tu svotu a da su kvalitetne i da izdrze - jer je komad oko 19KM (da valjaju) Jedino mozes koristiti klasicne tetra pelene pa preko zastitne.


Cijenu sam lupila jer dugorocno gledano pelene trebaju barem godinu dana po 100 KM mjesecno ispadne da ti na pelene ode preko 1000 KM godisnje tako da platnene ispadnu jeftine.
Upravo me taj tvoj tekst i potaknuo na razmisljanje, evo me pola dana za kompom sjedim i tragam za dobrim savjetima i informacijama, ali koliko sam shvatila, neko te pelene sije na masini. Ja nemam uslova da sijem a i nisam bas neki strucnjak za masinom. Zato me zanimaju iskustva oko tih gotovih pelena ili eventualno onih obicnih, klasicnih... U DM-u imaju neke bambino-mio (il tako nesto), gacice (pamucne) su oko 6 KM, imaju prorez i u njih se ubaci pamucni ulozak (kutija tih ulozaka oko 15 KM), medjutim neznam jel neko to koristio i valjaju li cemu???

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 16:35:23   
mamina cura
A sad procitaj temu na forumu Platnene pelene user posted image  ionako imas vremena za sjedenje i samo polako. I meni je trebalo mnogo vremena da mi svi termini legnu user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Široko povijanje
22.7.2010 1:14:55   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: melly__

I nama je dr preporucila siroko povijanje....ali to i radimo od prvog dana..ne moze sire ..i meni je ovo za kremu cudno,ali kontam valjda ova u apoteci zna...nije neka komsinka rekla pa da kazem da su babske
Hvala na dobrodoslici

IZVORNA PORUKA: dadada

e to siroko povijanje ima samo kod nas...svabe kazu da su pampersice tako skrojene da za tim vise nema potrebe

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: dadada

e to siroko povijanje ima samo kod nas...svabe kazu da su pampersice tako skrojene da za tim vise nema potrebe

pa nema ni kod nas u Turskoj, ali ja sad kad sam bila u C.G odvela je kod Dr na kontrolu i uradili UZ kukova i pedijatrica se cudila kako ja ne povijam na siroko  Preporucila mi je mjesec-mjesec ipo da stavljam siroko povijenje ı opet kontrolu kukova da uradim. Hajd rekoh da uradim mozda i nasi Dr znaju nesto

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: dadada

e to siroko povijanje ima samo kod nas...svabe kazu da su pampersice tako skrojene da za tim vise nema potrebe

pa nema ni kod nas u Turskoj, ali ja sad kad sam bila u C.G odvela je kod Dr na kontrolu i uradili UZ kukova i pedijatrica se cudila kako ja ne povijam na siroko  Preporucila mi je mjesec-mjesec ipo da stavljam siroko povijenje ı opet kontrolu kukova da uradim. Hajd rekoh da uradim mozda i nasi Dr znaju nesto
ne znam sta bih ti rekla...ja opet vjerujem svima vise nego nasim dr. ...a i nije mi jasno nikako...ne preporucuju one nosiljke...kengur...kao bas radi iscasenja kukova...nego sling marame...a onda trebas dijete siroko povijati...ja licno sam Andreja mozda mjesec dana povijala siroko...i to samo preko noci...a ljeti pogotovo nisam...bjez...zamisli kako to mora biti...preko one plastike od pelena jos i debeli sloj pamuka...brrrrrrrr


IZVORNA PORUKA: amela2208

ovdasnja medicina je jko razvijena u svakoj oblasti, ja sam ponovo moju malu vodila kod Dr ovdje i prevela joj sve sa izvjestaja sto pise zena se nasmija kaze nema potrebe ali posto vidim da si se uplasila i da te to nebi opterecivalo stavljaj joj po dva pampersa (jedan normalni i jedan vecu velicinu)nekih mjesec dana pa uradi kontrolu. Cekam da uhvatim muza kuci (a ne  vidjamo se u zadnje vrijeme)pa da je vodim na UZ. Sa znam uvijek u covjeka ostane ono "a sta ako je u pravu?"




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Široko povijanje
4.4.2012 21:13:37   
mamma mumi
Da li povijate svoje bebace?Ja sam sina prije 4 god. povijala, a sda nemam pojma da li da to radim? Sta vi mislite?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Široko povijanje
5.4.2012 0:02:53   
saritaa
ja stariju curicu nisam povijala po savjetu pedijatra, sa 4 mjeseca uradimo ultrazvuk, imala je iscesenje kuka, ortoped nam rekao da smo trebali stavljati siroko, mozda ne bi promijenilo sitaciju,ali meni ce zauvijek biti krivo sto joj nisam stavljala user posted image ...zato sam malenom stavljala dva mjeseca dok nismo snimili kukove, iako vecina mama ne stavlja ja jesam, ne moze skoditi,a pomoci ko zna...

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:13:05   
Ombra
nisam povijala....samo pampersice i to je to...kukovi u redu...ma ne znam...recimo meni mama govori da je sestru povijala i sestra je morala nositi kaisice a mene nije i kukovi bili ok

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:17:50   
vjestica
ja sam široko povijala do uzv kukova
sestra mi je imala luksaciiu kukova
široko povijanje ne može spriječiti luksaciju, jer je ona urođena , ali drži kukove u boljoj poziciji jer centrira glavicu kuka, barem do prvog uzv, kada , ako ima promjena ide se sa adekvatnom terapiju

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:23:26   
felix

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Da li povijate svoje bebace?Ja sam sina prije 4 god. povijala, a sda nemam pojma da li da to radim? Sta vi mislite?


Ja sam povijala u pelenicu ga svoga jer se rodio sitan mali , nisam ga mogla uzet u ruke sav je bio mohljiv i savijo se, teško mi bilo il u dekicu heheh bilo mi tak lakse ga za uzeti
a ta široka povijanja i itd . nikad nisam ni dana .

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:45:04   
ziki
Sa mladjim bebacem u porodilistu rekli da ne povijam siroko, prvi UY kukova sa mjesec dana Ib i siroko povijanje, kako je djecak i ljetnja beba dr je reko da to praktikujem po noci i kad nije sparno.od 4 mj do 6 samo po noci, mada je sa 4 mj sve bilo OK

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:47:59   
Medić*
Ja sam siroko povijala sve do UZ kukova.

< Poruku je uredio medic slatki -- 12.4.2012 21:48:23 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:48:16   
teacher75
kcerku sam povijala prije 2 i po godine do 1. UZ kukova, kad je sve bilo ok, prestala sam ,a sina evo ne povijam

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 21:58:14   
Malenaoduvijek
sa koliko se sada radi UZV kukova,moja obojica bili naruceni jos u porodilistu za 6 sedmice

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 22:05:31   
teacher75

IZVORNA PORUKA: MALA1994

sa koliko se sada radi UZV kukova,moja obojica bili naruceni jos u porodilistu za 6 sedmice

treba prije 3.mj. znaci mi trebamo uskoro

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 22:06:51   
vjestica
radi se kad te naruče,a što prije to bolje
mi smo radili sa 3 mjeseca

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 22:20:03   
Malenaoduvijek


radi se kad te naruče,a što prije to bolje


a u vojnoj su narucivali dok jos lezis poslije poroda one sestre sa porodjanog pa zato pitam

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 22:22:00   
vjestica

IZVORNA PORUKA: MALA1994



radi se kad te naruče,a što prije to bolje


a u vojnoj su narucivali dok jos lezis poslije poroda one sestre sa porodjanog pa zato pitam

ja sma se porodila na starom gaku, pa su mi samoo rekli da se javim u dom zdravlja, gdje sma dobila uputnicu i naručila se u vrazovoj

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Široko povijanje
12.4.2012 22:27:01   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: MALA1994



radi se kad te naruče,a što prije to bolje


a u vojnoj su narucivali dok jos lezis poslije poroda one sestre sa porodjanog pa zato pitam

ja sma se porodila na starom gaku, pa su mi samoo rekli da se javim u dom zdravlja, gdje sma dobila uputnicu i naručila se u vrazovoj


a drugacija procedura gore kontam,mi smo isli u vojnu bez uputnice


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Široko povijanje
2.10.2012 22:39:03   
medaaaa
Da li neko zna gdje mogu da kupim povoj

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Široko povijanje
2.10.2012 22:43:01   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: medaaaa

Da li neko zna gdje mogu da kupim povoj

Ne kontam o kakvom povoj pričašuser posted image
Ja sam svoju M. povijala sa dvije tetra pelene i jednom švedskom preko.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Široko povijanje
4.10.2012 14:29:49   
medaaaa
Milsim na ono kao zavoj sto izgleda sto ide preko pelene
ja sam dobila jedan ali mi treba jos pa ne znam gdje da to nabavim

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Široko povijanje
4.10.2012 14:38:36   
Kviki
IZVORNA PORUKA: medaaaa

Milsim na ono kao zavoj sto izgleda sto ide preko pelene
ja sam dobila jedan ali mi treba jos pa ne znam gdje da to nabavim


Zasto povoj user posted image To se vise uopste ne preporucuje.

< Poruku je uredio Kviki -- 4.10.2012 14:39:42 >

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Široko povijanje
4.10.2012 14:48:49   
djoisa
evo link o sirokom povijanju

http://www.b92.net/zdravlje/roditeljstvo.php?yyyy=2006&mm=06&nav_id=199576

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Široko povijanje
28.10.2012 12:04:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sweet

Zanima me do kada siroko povijanje bebe ide. Time mislim znaci jednokratna pelena + platnena preko. Malo me buni sve sto citam i cujem. Neko praktikuje do 6 mjeseci, neko tri.... Nama je predijatrica nakon snimljenih kukova sa mjesec dana rekla da su kukovi uredu i da ne treba dalje, druga kaze da moze i dalje...Vidim da u inostranstvu se nikako ni ne koristi to siroko povijanje, pa me samo interesiraju razmisljanja...hvala



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Široko povijanje
28.10.2012 18:58:34   
koka i po
nijednom djetetu nisam praktikovala siroko povijanje.stavljala sam samo pampers i to je sve.
obojici su kukovi uredu i nije bilo nikakvih problema.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *