|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
13.6.2009 15:03:47   
Adana
Asji jos nisu probusene usi. Ali cemo joj probusiti uskoro, to je sigurno. To mi je preslatko!

I meni su moji roditelji probusili usi, i uopste mi to ne smeta. Ne mislim da su me zakinuli za nesto. Ako se Asji ne budu nosile nausnice ne mora. Zarasce rupice. user posted image  I eto opet sloboda izbora. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 1:01:26   
Golubica
Asji smo prije nekoliko dana probusili usi. Nije bilo puno placa, malo je uplasio zvuk pistolja. Za sada nema problema, povremeno ocistim alkoholom mjesto oko nausnice i samu nausnicu i stavim malo kremice koju sam dobila u apoteci za te svrhe. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 3:44:59   
Ilhana RR
Ja sam danas lamiji nakon rr kafice probusila usi. Zao mi je sto to ranije nisam, super je podnijela nakon 3 min placa bila je extra razpolozenja. Izgleda mi neobicno al navicemo se aBd.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 8:34:13   
sarayka
Gdje ste bušile djeci uši?? Kako to sad ide ? Jel kupujete naušnice odmah ili su one medicinke besplatne? Da li im nečim poprskaju da im utrnu resice malo???
Jel ih vrijeđa kad spavaju? Koja je cijena?
Eto svasta mi pitasmo...user posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 8:48:10   
Ilhana RR
Busili smo u zlatarskoj, kosta 10 km. Nemazu nísta samo napravi flomasterom po tacku da vidi gdje da busi. Nije bolilo nimalo je nocas cak je bolje i spavala. Medicinske nausnice se dobiju. Pisem sa mob pa se nesjecam jel bilo jos pitanja.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 8:55:08   
sarayka
Hvala Ilhana...ja se dvoumim već mjesecima sve odlažem...žao mi je da je boli!! znači ti si utišla u prvu radnju mislim nisi nigdje posebno??
I mi ćemo brzo user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 9:29:28   
Mama1
Ja sam svojoj Hani probusla usi sa 8 mjeseci dok moja prijateljica je sa jedno 6 mjeseci i malena nista nije osjetila  ... a ni moja hana nije nesto vele bajno plakala :) sto prije to bolje 

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 9:48:56   
jassa
Ja svojoj Sari planiram probusiti uši sljedece sedmice. Ne znam kako ce jadna reagovati. Dali djeca imaju kakvih problrma sa spavanjem poslije toga? Ima li neko da me malo posavjetuje????                                                                                                               
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio jassa -- 5.7.2009 9:49:34 >

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 10:18:03   
Mama1
IZVORNA PORUKA: jassa

Ja svojoj Sari planiram probusiti uši sljedece sedmice. Ne znam kako ce jadna reagovati. Dali djeca imaju kakvih problrma sa spavanjem poslije toga? Ima li neko da me malo posavjetuje????                                                                                                               
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




moja hana nema problema .... niti je imala kada sam joj probusila tek ....
djeca sto su mladja lakse podnose to . sta se brines :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu jassa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.7.2009 15:45:39   
M kao Mama
Čestitamo našoj drugarici Lamki na probušenim ušima, to je mubarek, jer je po islamu sunet da se curicama uši probuše. Lajla od juče svima priča kako je išla sa bebo da bebi probuše uši. Sve je super prošlo, a ja sam Lajli naušnice izvadila pred more, nakon 3 sedmice od bušenja.

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kada curici probušiti uši?
21.7.2009 6:37:04   
sarayka
Mi smo sinoć Lamiji probušili uši...Malo je plakala naravno ali nakon par min sve je bilo okuser posted image
MM je čekao u autu nije smio da udje žao mu da plačeuser posted image
Kako ste vi održavali prve medicnke? koja je ko krema kojom se maže? čiko nam je rekao da ih skinemo nakon 7 dana-jel to rano? jesu li naušnice na šaraf ili halkice bolje za malu djecu?


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kada curici probušiti uši?
30.7.2009 20:25:09   
Golubica
Koliko dugo se mogu nositi med nausnice? Asja vec mjesec dana ima probusene usi i jos uvijek nosi medicinske nausnice.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kada curici probušiti uši?
30.7.2009 20:30:47   
jasmin
Mi smo Rukajji probusili usi sa njenih 11 mjeseci,
nije uopce bilo problema.Medicinske nausnice je
nosila mjesec dana,i onda sam joj stavila zlatne.
Sljedecoj curici bih isto tako,mozda cak mjesec,dva
ranije.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kada curici probušiti uši?
31.7.2009 1:20:13   
Adana
Evo da se i mi javimo da smo probusili usi. user posted image  Doduse prije 10 dana, isti dan kao i Lamija mala Saraykina. user posted image
Bili smo u  Zlatarskoj ulici, kod neke tete. Malo joj je vaticom namocenom alkoholom istrljala resice da se zacrvene, valjda da malo utrnu. Oznacila flomasterom gdje ce busiti.
E Asja je malko plakala, ali je pocela kada ju je dedo stavio u krilo i drzao ruke, ja glavu da ne okrece, a tajo noge. Tako da ne vjerujem ni da je osjetila ubod. Poslije toga je minutu-dvije sikila i izasli smo smijuci se. user posted image
Receno nam je da ih drzimo u usima 10-15 dana, da povremeno okrecemo nausnice, i mazemo ili jekodermom ili npr. bademovom kremom iza uha. Hvala Bogu Asja nema problema nikakvih, ne dira ih, ne smetaju joj, spava OK. Planiram da ih izvadim za koji dan i stavim nausnice u fazonu halkica.
Imala je znaci tacno 1 godinu kada smo joj probusili usi.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.8.2009 21:27:07   
sarayka
Lamija hB nema nikakvih problema s naušnicama,okrećemo ih kad god se sjetimo al nisam joj ničim mazala jer nije bilo potrebe eh sad...kako ste vi stavili prave naušnice??
Ja sam neki dan pokušala ali ona neda sigurno joj je neugodno jer vidim da je ne boli? Jesu li se vaše curice tako ponašale?
Moja kolegica je medicinke curici čuvala godinu dana i sve je bilo ok!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kada curici probušiti uši?
13.8.2009 10:26:00   
Anoniman
mi smo Asji probušili uši 09.08. a rođendan joj je bio 10.08 tako da je za drugi rođendan imala probušene uši,nevjerovatno al uopšte ih ne dira,ali ko god nam je došao ona je odmah rekla Asja busija usiuser posted image

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kada curici probušiti uši?
13.8.2009 13:30:00   
adannn
IZVORNA PORUKA: sarayka

Lamija hB nema nikakvih problema s naušnicama,okrećemo ih kad god se sjetimo al nisam joj ničim mazala jer nije bilo potrebe eh sad...kako ste vi stavili prave naušnice??
Ja sam neki dan pokušala ali ona neda sigurno joj je neugodno jer vidim da je ne boli? Jesu li se vaše curice tako ponašale?
Moja kolegica je medicinke curici čuvala godinu dana i sve je bilo ok!


sarayka,ja sam svojoj izvadila medicinske nakon tačno mjesec dana, kao što mi je rečeno u zlatari.Izvadila sam ih kad je ona spavala,jednu sam tako uspjela.Zatim se probudila i jedva sam drugu medicinsku izvadila i stavila zlatnu....Ma,meni su curice medene sa naušnicama...Sreća pa nismo imali nikakvih problema...Mislim da nema potrebe držati medicinske tako dugouser posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.8.2009 17:49:30   
Anoniman
meni u zlatari rekli da joj medicinke skinem nakon 7 dana,evo pokušavali smo al ona neda,probaću kad zaspe ako uspijem.

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kada curici probušiti uši?
24.8.2009 11:39:15   
Tidzi
Mi smo Elmi probusili usi sa 2,5 mjeseca! Otisli smo u Bosnu kod mojih, i mama i seka me nagovore da je odvedem da joj probuse usi. Povedem sestru sa mnom, ona ju drzala, jer ja nisam mogla, bilo mi zao da je boli. Plakala je nekoliko minuta i brzo sve proslo. Medicinske smo joj skinuli nakon mjesec dana.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kada curici probušiti uši?
24.8.2009 11:43:01   
Anoniman
Moja Farah ce za 7 dana, aBd, napuniti 3. godine, a jos uvijek joj nismo probusili usi. Nekako sve to odgadjam....Zao mi je...

(odgovor članu Tidzi)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kada curici probušiti uši?
14.1.2010 20:55:34   
Hanady RR
E eto došao red i na drugu djevojčicu da buši uši. MM večeras kaže mogli smo ovaj il idući viknet to obavit. ja sam starijoj probušila uši 10.6.2007 godine a 25.6.2007 slavili smo joj prvi rođendan. mismo to obavili kući jer je mužev amidža poznati zlatar u penziji i on ima probor i super prve naušnice. E Farah sad ima 11 mjeseci 12.2. će joj godina pa je ona na redu. MM kaže biće isti sitem, kući nam dođu najbliži i amidža, ja napravim torticu i ručak i obavimo.

Hanadi nije ni bolilo niti smo imali problema. Ujutro za prvi rođendan smo joj uvukli nove međuše umjesto onih kojima je uho probušeno i do danas niti ih je dirala niti se šta komliciralo.

Evo sličica kad smo to hanadi radili...a naravno javimo vam i kad farah obavi svoje, samo se nadam da će biti isto mirna i vesela kao Hanadi.
user posted image
user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.1.2010 23:52:18   
Hanady RR
Evo javljamo dana je i Farah uši probušila. Nije ni suze pustila. Bilo nas je u kući puno ( užu familiju pozvali al ima nas mašalah 15 komada) i evo jedna sličica da vidite kako je to super. na ovoj slici joj je uho upravo probušeno, nema plača samo dotakla da vidi šta je to na uho dobila.
user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.1.2010 23:58:41   
veeseelaa
Farahuser posted image user posted image user posted image  moje čestitke
A ja baš danas pričam sa Shee kako nisam svojoj na vakat probušila uši i kako bi sad ona to čupetala pa moram sačekati dok bude znala
A mogla bi i ja poraditi na tome a nisam znala da se treba zaliti i ovaj čin? jel to običaj ili...?!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.1.2010 0:22:37   
Hanady RR
pa kod nas je to običaj haman kao sunet kod muške djece...i kod mojih je tako bilo a i kod muževih. e sad kako nam je admiža od mm zlatar u penziji koji ima super pribor bezbolan i koristi sprej za dezinfekciju i zahlađivanje mi to sve fino obavimo kod kuće. Pozovemo mamu, seke i zetove sa djecom i nakupi nas se 15 sa amidžim i amidžinicom i tako zalo mi se...a da vidiš 1. rođendan...e to je tek lom.

I da hvala na čestitakama, farah je sad prava curica...to što je ćelava nema veze naušnice su ućčinile svoje.

I mislim da je bolje da i ti to uradiš maloj što prije dok je još mala, neće ona to moć iščupat nema šanse, sad su to naušnice na kojima se šaraf uvrne.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.1.2010 1:10:13   
veeseelaa
nisam znala za taj običaj, ma ajde nek je samo veselo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *