|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
13.1.2013 16:17:30   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: minja_

Vesela, da li je jos uvijek iscjedak prava krv, ili se pocelo bistriti ili zutjeti, je li se kolicina smanjila? Jesi li bila na UZ u ovih 6 sedmica? Ako jos krvaris punom krvi, uradi koagulogram I bris lohija. Jesu li ti menstruacije inace obilne?



pa nako, nisu baš oblilne mjesečnice
iscjedak se počeao bistriti....
sa prvom trudnoćom sam krvarila 40 dana...
nešto mi se čini da bi ja mogla u akciju večeras user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
13.1.2013 16:26:25   
minja_
You go girl user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
13.1.2013 16:27:14   
veeseelaa
biće ko prvi put user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
1.3.2013 12:33:19   
Storm
Drage moje, meni ce u subotu biti 40 dana. Prije nekih 6 dana mi je prestalo ono poslije-porodjajno krvarenje (poslije ca. 38 dana) i dva dana nije bilo nista. Ja kontala eto ga. Medjutim onda mi krene ponovo krvarenje, onako kao menstruacija, prvi dan malo i postepeno se pojacavalo, ali evo sinoc i danas (znaci 2. i 3. dan) ide bas jaaako puno. Inace mi nisu bile obilne i prije sam imala bas jake bolove, a sada nista user posted image

Sta mislite, dal bi mogla biti user posted image ....hvala vam

< Poruku je uredio Storm -- 1.3.2013 12:36:03 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
1.3.2013 13:31:41   
SailorMoon
Storm ja mislim da to nije mens. Ja sam posle poroda krvarila samo neke 2 sed. i to nije bila krv nego vise kao smedji isjecak i posle 5 dana nosila sam sam one skroz tanke dnevne uloske. Nisam dojila a mens mi je iopak tek 2mj kasnie dosla

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
1.3.2013 13:41:58   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Storm

Drage moje, meni ce u subotu biti 40 dana. Prije nekih 6 dana mi je prestalo ono poslije-porodjajno krvarenje (poslije ca. 38 dana) i dva dana nije bilo nista. Ja kontala eto ga. Medjutim onda mi krene ponovo krvarenje, onako kao menstruacija, prvi dan malo i postepeno se pojacavalo, ali evo sinoc i danas (znaci 2. i 3. dan) ide bas jaaako puno. Inace mi nisu bile obilne i prije sam imala bas jake bolove, a sada nista user posted image

Sta mislite, dal bi mogla biti user posted image ....hvala vam


Ima zena koje odmah poslije onih 40 dana nakon porodjaja dobiju i prvu user posted image , ako potraje jos 2 dana; ja mislim da je ipak user posted image u pitanju.
Ja sam takodjer prije porodjaja imala uzasno bolne user posted image , a sad skoro nista, samo vidim da e stigla.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
1.3.2013 16:06:34   
Storm
drage hvala vam, vidjecu onda jos koji dan kako ce biti, ako nista nazvacu doktora pa pitati. ali bi i volila da je user posted image jer bi to onda znacilo da su mi bolovi prestali user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
12.3.2013 18:40:37   
bubamara29
Porodila sam se prije 2 mjeseca na CR, krvarila nekih 30 dana, i prije neki dan mi se pojavilo nekoliko kapljica krvi (onako ko menstrualne), zatim opet prestalo, i onda jutros opet, pomalo...kontam ovih dana otici na kontrolu, pa ne znam sta bi to moglo biti?Da li je moguce od napora(dosta posla imam oko bebice, ali gledam da ne dizem nista teze od njega)...malo sam raspremala po kuci vise ovih dana, bilo je malo saginjana preko kade, ali nista previse ili mozda neka naznaka menstruacije? Neke bolove nemam osim sto se ponekad javi ko skroz blagi ''menstrualni'' bol?
I kakav je taj prvi pregled kod ginekologa nakon poroda? Hoce li me gledati vaginalno (iako to pomalo krvarim) ili samo ultrazvuk?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.3.2013 23:32:21   
Angie84
Ja sam poslije poroda krvarila 40ak dana. Iskljucivo dojim, a prvu mestr. sam dobila 2 mjeseca nakon poroda. 14-ti dan nakon te mens. sad 1 dan lagano krvarila. Kontam ja sta je sad?! Odem na pregled, kaze dr. plodni su ti dani, pazi se mozes ostati ponovo trudna. I tu se ja bacim na trazenje najboljeg oblika zastite, jer ne zelim sada ostati trudna. Kaze ginekolog najbolje Mirena spirala i tako da sam u fazi ganjanja :)

_____________________________

Mali cvjetak - 05.10.2012.

(odgovor članu bubamara29)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 15:46:39   
mala_sa
Zene, da li je normalno da krvarenje prestane 10ti dan od poroda?? Sad imam samo kao zuckasti iscjedakuser posted image
Drugi porod je u pitanju, nakon prvog sam krvarila punih 40 dana, pa me sad ovo bas zbunjuje user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Angie84)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 15:52:19   
ada_

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Zene, da li je normalno da krvarenje prestane 10ti dan od poroda?? Sad imam samo kao zuckasti iscjedakuser posted image
Drugi porod je u pitanju, nakon prvog sam krvarila punih 40 dana, pa me sad ovo bas zbunjuje user posted image user posted image

ne znam da li je normalno user posted image ali i ja sam krvarila 10-tak dana pa je prestalo pa se opet nakon par dana vratilo ali slabo krvarenje i sve je tako brljavilo do 40-tog dana....patronazna rekla da je ok jer ja i inace imam menstruaciju dva dana jace i tri dana smedjkasto

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 15:59:26   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Zene, da li je normalno da krvarenje prestane 10ti dan od poroda?? Sad imam samo kao zuckasti iscjedakuser posted image
Drugi porod je u pitanju, nakon prvog sam krvarila punih 40 dana, pa me sad ovo bas zbunjuje user posted image user posted image

ne znam da li je normalno user posted image ali i ja sam krvarila 10-tak dana pa je prestalo pa se opet nakon par dana vratilo ali slabo krvarenje i sve je tako brljavilo do 40-tog dana....patronazna rekla da je ok jer ja i inace imam menstruaciju dva dana jace i tri dana smedjkasto


Hvala, hajd bas cu vidjeti ho ce li se opet vratiti! Meni je nakon prvog porodjaja bas kao sto kazes mrljavilo smedjkasto svih 40 dana, a sad ni to user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 16:03:56   
Amyla
mala_sa i meni je sa H obilno krvarenje prestalo tako nekad 10-15 dan, nisam sad 100% sigurna, znam d anije uopste dugo trajalo, ali sto rekla ada pomalo se znalo vratiti, ali nista prestrasno, kao smedji iscjedak i nisam imala nikakvih problema zbog toga, ali je zato prvih 5 dana lilo, ali bukvalno, svakih pola sata sam mijenjala ulozak user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 16:11:40   
mala_sa
Amyla pa i kod mene je bilo bas obilno prvih 4-5 dana, namijenjala sam se ulozaka ludjacki user posted image . Mislim da je ipak ok, hB nista me ne boli, i konci su ispali, tako da je vjerovatno to to user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 16:22:15   
Amyla
ma naravno, nista ne brini, sve je to ok user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
29.9.2013 16:55:44   
lady_bubamara
Mala_sa i meni je tako prestajalo na 2 dana , 3, pa opet krene.

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
1.10.2013 22:38:49   
kaye
İmala krvarenje prvih 10tak dana a onda samo zuti iscjedak sve do 25og dana kada je opet pocelo krvarenje onako male kolicine. otisla doktoru izvadio mi jos 3 konca koja su ostala i kaze da je normalno krvarenje (al nije radio uzv) nakon vadjenja konaca pocelo je jace krvarenje vec dva dana. pa cak i imam onako manju maloprimjetnu bol u donjem dijelu stomaka. ne znam je li obicno krvarenje ili je moguce da sam dobila prije isteka 40 dana...

Ako je postporodjajno krvarenje je li ono bas nestane nakon 40 dana?

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
7.8.2017 14:50:48   
Mela.A.M.
pozdrav zene..danas mi je 21 dan od poroda(porodjena CR) i jos uvijek se cistim, sad izlazi svijetlo roze boje. e sad moj problem je sto imam jake glavobolje od kako sam dosla kuci iz bolnice, neznam sta da radim jel netko imao slicnih problema. i znatel neki fazon da ovo curkanje prestane vjerujte psihicki cu otic toliko me nervira..user posted image

< Poruku je uredio Mela.A.M. -- 7.8.2017 14:55:11 >

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Krvarenje poslije porodjaja
7.8.2017 17:08:47   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Mela.A.M.

pozdrav zene..danas mi je 21 dan od poroda(porodjena CR) i jos uvijek se cistim, sad izlazi svijetlo roze boje. e sad moj problem je sto imam jake glavobolje od kako sam dosla kuci iz bolnice, neznam sta da radim jel netko imao slicnih problema. i znatel neki fazon da ovo curkanje prestane vjerujte psihicki cu otic toliko me nervira..user posted image


Strpi se .tijelo mora obaviti svoje .nisam nikad cula da je neko namjerno suzbio krvarenjeuser posted image user posted image to ti je normalno i moras se strpiti.zao mi je sto cu te razocarati ali to moze potrajati i 40 dana ( sto je bio kod mene slucaj nakon sva 3poroda)
Za glavobolje ne znam sta da ti kazem.mozda ti je vise i psihicki jer ocito te jako nervira.ako dojia popij paracetamol ako ne ,onda mozes i nesto jace protiv glavobolje

Sretno

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Mela.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 169
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Dabroston!
klemzi

Pitanje za cure koje su pile dabroston: Je li vam se nekada desilo da i nakon što popijete terapiju dabrostona ( 2x1, deset_ dana), ipak ne dobijete menstruaciju, a niste trudne :) ( Molim obrazloženje odgovora)

da (68%)

ne (32%)


Broj svih glasova: 72

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *