|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:11:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja cu samo opisati prvi dan, trenutak... kada je Umce dosla u nas dom...
Dakle stigli smo..,  MM i ja smo legli na bracni krevet  i izmedju nas je stajala korpa sa nasim malim blagom..I dan danas vidim tu sliku...spava, ususkana, nevina...Gledam je kako dise..male rukice, male prstice...Tek sam tada shvatila da je to nesto maleno ujedno po prvi put samo moje, ali i nase zajednicko. Onda se pocela meskoljititi i onda smo je zapravo zajedno upoznali..presvukla sam je sa MM-om...i bio je divan osjecaj kada sam je presvlacila po prvi put  pomalo nesigurno, ali iskonski tacno...Sve smo proucavali, jednostavno je upoznavali..male nogice, rukice, vratic, ledja...miris...da..taj miris...je nesto sto cu citav zivot osjetiti..kada bi sada zaklopila oci, prepoznala bi svoju Umu..izmedju stotina i hiljada djece...to je miris mog djeteta. To je bio prvi "pravi" susret sa njom, nase upoznavanja...Noc smo proveli nas troje i dalje upoznavajuci se..u biti svi naredni dani su nam sluzili da naucimo da nas vise nema dvoje, nego nas ima troje..nasa mala porodica...

Sta zelim poruciti novim roditeljima, sve sto mislite da ne znate, vjerujte mi znat cete bolje nego bilo ko drugi....prepoznat cete se i uzivati jedni u drugima.




A, sada nas je cetvero...

Mama je upoznala i drugo maleno...Ovo drugo je od trenutka kada ga je mama uzela u ruke u mnogim stvarima postalo prvo. Sta zelim da kazem, sve sto smo sa Umicom prosli, sa drugom bebarom je drugacije. Mama je vec prvi dan shvatila da je ovo drugacija beba, mali covjek sa svojom malom osobnosti..mala bebara je od momenta rodjenja spavala na mami..to je bio znak mami da imamo drugo iskustvo.
Trenutak naseg upoznavanja cu zamijeniti sa trenutkom upoznavanja prvog sa drugim. Taj dan kada smo izasli iz bolnice, mamu su na izlazu docekali najvoljeniji sa najvoljenijom prvom...Po dolasku kuci sve mamine brige kako ce prvo prihvatiti drugo su pale u zaborav...Citav dan, moja sada cetveroclana porodica je provela u medjusobnom upoznavanju. Uzivali smo...Kada je beba zaplakala, malena je panicno uzviknula:"uzmi mama bebu, nemoj da place, plakat ce i Uma"..mama je odmah znala da su se taj dan upoznali do vjecnosti najbolji prijatelji. ..Vise mama ni ne zna koje je prvo, ni koje je drugo..oni su sada jedno.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:19:00   
M kao Mama
Mama Skvo, zaista, ali zaista ja ništa ljepše napisano ne pročitah od kada sam na ovom forumu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   [Obrisana poruka]
17.10.2011 23:21:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:22:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Mama Skvo, zaista, ali zaista ja ništa ljepše napisano ne pročitah od kada sam na ovom forumu.


podpisujem i samo cu dodati da si me rasplakala user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:23:42   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:27:28   
Hanady RR
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:28:02   
ziki
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vise mama ni ne zna koje je prvo, ni koje je drugo..oni su sada jedno.user posted image



user posted image Divno!

Bas lijepo receno

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:28:25   
Medić*
Divna prica Skvo, tako ziva i emotivna da istog momenta pozelim jos jedno malo stvorenje user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:28:59   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR
Kada je beba zaplakala, malena je panicno uzviknula:"uzmi mama bebu, nemoj da place, plakat ce i Uma"..mama je odmah znala da su se taj dan upoznali do vjecnosti najbolji prijatelji. ..Vise mama ni ne zna koje je prvo, ni koje je drugo..oni su sada jedno.user posted image



user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:30:30   
Visnja RR
za sretnu cetvorkuuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:30:57   
Anoniman
Skvouser posted image predivno napisano,bas si me raznježilauser posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:32:09   
senka27
sta reci na ovo kada vi sve rekoste ... mama Skvoooouser posted image divno receno

user posted image user posted image



_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
17.10.2011 23:35:19   
animagical
skvo ja zasuzih ovako hormonicna...

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 8:52:15   
maja78 RR
Skvo trebas napisati: "oprez! citati kod kuce, suze su neizbjezne!"

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 9:17:36   
palachinken
Ja se najezih! Sad bih odmah drugo :)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 9:22:03   
vila_7
uh SKVO raspiz.i se ja na poslu! user posted image
Palachinken-hajde hajde samo se prijavi na listu! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 9:25:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Skvo trebas napisati: "oprez! citati kod kuce, suze su neizbjezne!"

user posted image taman tako

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 10:46:19   
rose
IZVORNA PORUKA: jelenaT

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Mama Skvo, zaista, ali zaista ja ništa ljepše napisano ne pročitah od kada sam na ovom forumu.


podpisujem i samo cu dodati da si me rasplakala user posted image



haman i mene a jos sam na poslu pa se krijem user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 10:54:29   
palachinken

IZVORNA PORUKA: helena_7

uh SKVO raspiz.i se ja na poslu! user posted image
Palachinken-hajde hajde samo se prijavi na listu! user posted image


Drzalo me dok nisam procitala postove zena s dvoje djece ublizu, sad sam ohladila :)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 11:37:05   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

..Vise mama ni ne zna koje je prvo, ni koje je drugo...user posted image



E ovo si pravo rekla! Kad su dobri hoće ti srce puć od dragosti, a kad se deru glava user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 12:07:12   
emma.L
skvo, ovo je divno! Samo se nadam da ću ovo dočekati jer kod nas ova ljubav može lako biti fatalna ako samo skrenem pogled user posted image . Uživajte!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 12:20:07   
ena23
.Vise mama ni ne zna koje je prvo, ni koje je drugo..oni su sada jedno


i mene si rasplakala s ovim. fakat je tako.  


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
18.10.2011 12:24:07   
Skvo RR
user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
20.10.2011 23:18:41   
sinistra
user posted image user posted image user posted image user posted image

..pricica za 10 user posted image


_____________________________

Vise nisam bebica, sad sam BEBA! :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Prvi dani s bebom - vaša priča
13.2.2012 13:28:28   
a.mama
Naša mala duša user posted image je došla na svijet 26.10. u 10:05 h.
Slijedeći dan smo već otpuštene iz bolnice. Dočekali su nas MM i svekrva. Već je u autu, moja duša, počela plakati. Čim smo stigli u stan, ja sam je uzela hraniti. Na moju sreću, znala je sisati od prvog trenutka. Umjesto da me puste da na miru dojim svoje dijete, MM i svekrva su se nadvili nad mene i gledali kako je hranim, meni je bilo neugodno, a još me i rana boljela (imala sam 2 konca). Onda su došli i moji roditelji i sestra, te nisu prestajali sa savjetima: Trebaš ovo, trebaš ono...user posted image
Otišla sam u sobu sa svojom bebicom, da se malo odmorimo, ona se skoro nije odvajala od grudi. Donijeli su mi da jedem, supu iz kesice, i neke krompire, nitko se nije potrudio da napravi domaću supu, dok su mi isti govorili kako trebam jesti puno domaće supe. Ja sam malo jela, dok su oni zabavljali mog anđela. Kasnije je došla i zaova (u 6. mj. trudnoće) sa 2 sina od 2 i 5 godina. Djeca su bila nemirna, penjali su se u krevetić mog anđela, što je mene baš iznerviralo, a onda su u sobu ušle moja mama, svekrva i zaova. I tako dojim ja svoju kćerkicu, a one se udružile protiv mene. Kažu mi kako nemam dovoljno mlijeka, da mi nije nadošlo, da trebam djetetu dati malo čaja, da dam dudu, da mi mogu skuhati rižu za bebu (rižinu sluz), da joj mogu dati malo vode od juhe. Ja im kažem da ću je dojiti, da je beba stara 1 dan i da i ne može pojesti više nego što joj ja mogu dati mlijeka, te im kažem da ne dolaze u obzir ni duda, ni flašica, ni nikakva druga hrana.
A onda me zaova pita kakve je boje bebina stolica, ja joj kažem (zeleno-crna), a ona će meni, da mi je dijete neuhranjeno, i da će mi to reči i patronažna. Mislim se ja Pa beba je stara 1 dan, kakva će joj biti stolica, nego takva user posted image .
Nagovore one mene (kad su njih 3, a ja sama) da bebi dam dudu, i na sreću, ona je izbaci, i poče plakati još više, i ja im kažem da joj ne treba ništa drugo osim mog mlijeka.
Najviše me naljutila zaova, jer ona je tada čekala bebu, a imala je malu djecu, bar ona zna šta sve proživljavaju mlade mame, no ona je skroz kratko dojila prva dva sina).
Na kraju sam h skoro istjerala iz sobe, malo su se i uvrijedile, ali najvažniji je mir mog djeteta. Kada su svi otišli (ostala je mama kod mene), MM i ja smo legli u bračni, a bebica u svoj krevetić. Tek je tada počela muka, bebica cijelu noć nije spavala, samo je plakala, ljuljuškali smo je malo mama, malo MM, a najviše ja. Zaspala je tek ujutro oko 8h, nakon što joj je moja mama na kašikicu dala malo čaja od majčine dušice. Tada smo i mi zaspali. Slijedeći dani su bili malo lakši od tog dana, jer bi bebica odspavala i po 3h u komadu.user posted image
Nakon 7 dana je moja mama otišla, a navečer nam došli gosti, ja ih malo posluživala, MM mi pomagao, kada odjednom osjetim nešto toplo među nogama. Odem do toaleta, kad ono odljev krvi, baš puno krvi je isteklo, ja sam se prepala, nije mi MM više dao da hodam,, ni da ništa radim, nego samo da ležim. Nije se više ponavljalo.
Došlo prvo vaganje, bebica dobila 980 gr prvi mjesec, ja presretna, mogla sam onima što su me maltretirali ''začepiti usta''. Sada su joj 3,5 mjeseca i svaki mjesec je dobila skoro po 1kg, još uvijek je samo dojim, ali i sada mi znaju reči da mi je dijete gladno kada zaplače, da mi je mlijeko ''tanko'', da nema dovoljno mlijeka, a ja im pokažem, koliko sam izdojila nakon podoja cca 200 ml, i ostanu gledati.
Sada manje izdajam, a više beba siše, već smo se navikle jedna na drugu. Prvi put je čitavu noć prespavala sa 1,5 mjesec, još ću reči da nije bila prehlađena do sada i stvarno je super beba. Kada je gladna, onda me doziva, nekada kaže AMA, a nekada MAMA.
Važno je napomenuti da mi je najveća potpora bio MM, jer me podržavao u svemu.
Kada je imala one skokove u razvoju sa 3 i 6 tjedana, nisam ni znala da su to ''skokovi'' i samo činjenica da nisam kupila adaptirano, me spasila da nastavim dojiti, jer tada sam bila na izmaku snaga, a skok sa 3 mjeseca sam spremno dočekala, znala sam šta me čeka, trajao je 3 noći.
Jedva čekam da opet zatrudnim (nadam se kada moja dušica napuni 1 god), i da uživam u svom djetetu..user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene
SdZ

Koje pelene koristite/ste koristili/cete koristiti za svoje bebe?

... (93%)

... (7%)


Broj svih glasova: 97

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *