|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
8.10.2012 11:19:21   
koka i po

IZVORNA PORUKA: de_de

Malo sam ispala iz fazona, pa ne znam jesam li na pravoj temi, ali treba mi jedan savjet: Keno je prije 6 dana udario glavom od sto i rasjekao celo. U bolnici su mu stavili neke posebne flastere na ranu umjesto da ju siju. Sutra bi ih trebala skinuti. Kako, s cime (vodom ili necime drugim) da ih skinem, omeksam, posto su kako vidim prilicno prionuli za ranu. Hvala unaprijed na svim savjetima:)



kupi u apoteci fiziolosku otopinu i polij po flasteru.ponavljaj postupak dok flaster ne spadne.ne vuci naglo i nazor tek toliko da mozes odlijepiti bez krvarenja.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: potreban savjet
8.10.2012 12:57:22   
de_de
Hvala za odgovore i sto nas niste zaboravili. Doktor koji mu je stavio flastere rekao je da natapamo vodom, ali mene malo strah zbog toga sto se uhvatila mala krastica, ali pokusat cu sa fizioloskom otopinom.
Ljubimo vas sve puno. Glavica je sada dobro, ali na sredini cela je bila jako velika cvoruga i posjekotina.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: potreban savjet
9.10.2012 18:07:01   
mama2884
Drage mama,

Potreban mi je savjet...ni sama ne nam sta da mislim....Mojoj E ce sada puna 22 mjeseca..od 13 mj ne nosimo pempas nikako,ovako je jako bistra,ali i ljuta djevojcica...apsolutno sve raumije,pokauje,dosta je samostalna...ali da je potaknem na GOVOR skoro pa ne moguca misija...Sve se igramo pantonima ili kada ja necu nesto da dam sto ona trai koje kakvim kratkim slovima...uuuuuu.....eeeeeeee...........a...ona sama sebi na kraju donese....sve sto na reci jeste mama,babo,daj....ne nam moda jos par rijeci...voda,tuta i sl...primejtila sam da joj ej mrsko otvrati usta...kaad ej ja pokusavama navesti d anetso kae,ond ato govori kro ube...a ovako kada nesto je u njenom inetresu onda jasno otvori usta i kae....ali to je kao sto rekoh rijetko..jer se na skinuti,otici na tutu,obuci,otvoriti friider i sl...Sta vi mislite,dali da se brinem..trebam li sta pedijatrici govoriti veano a to i sl.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: potreban savjet
9.10.2012 18:17:21   
Mya_81 RR
Moja je do drugog rodjendana sklapala po dvije riječi, ali jako rijetko. Brbljala je malo više nego tvoja. Tek nekad poslije drugog rodjendana, jedno tri mjeseca poslije je dosta više propričala. Ja mislim da nema mjesta nekoj panici i brizi, jer je svako dijete individualno. Recimo, ja sam tek nakon dvije i pol godine propričala. Dotada sam govorila samo mama i tata i ama baš ništa drugo, a nakon te dvije i pol godine valjda u jednom danu propričala. Naravno, zbog svog mira možda je najbolje da se konzultiraš s nekim stručnim. Pa, čak ako nekad bude i trebala ići na vježbe mislim da stvarno nema potrebe da se puno brines jer kad se takve stvari uoče na vrijeme i djeluje kako treba onda se s njima puno lakse izadje na kraj i kasnije nema nikakvih smetnji.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: potreban savjet
9.10.2012 18:51:23   
mama2884
HVala puno na odgovoru

Naime vise me u toj cjeloj situaciji brine...moda su i moja ocekivanja bila velika....ali ima sestru koja je samo godinu starija od nje...konstantno je u njenom drustvu..upisala sam je i u vrtic nadajuci se da ce u djecu morati progovorit,da nece nasjedati na njene pantonime...medjutim,djeca su luda a njom,jer je naj mladja..helem sve moje namjere pale su u vodu....puni 2 god u decembru..pa eto nadam se da ce se sta konkretno desiti....u ova 2 mj nije nista osebno napredovala u govoru,osim sto sam ja postala "stroija" i ne dam pantonime,pa ponekad sta iusti...:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: potreban savjet
11.10.2012 0:28:12   
milenium
smijem li malom djetetu mazati noge nekim hladnim gelom za bolove?
jednostavno dijete mi se preforsiralo,cijeli dan u šetnji,na nogama,sjeo samo kad je ručao a to je 10 minuta.znači od 8 ujutro do 7 navečer nije stavao niti spavaouser posted image sada se žali da ga noge bole i ne može da hoda.pretpostavljam da su to mišići od pretjeranog hodanjauser posted image

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: potreban savjet
11.10.2012 0:31:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: milenium

smijem li malom djetetu mazati noge nekim hladnim gelom za bolove?
jednostavno dijete mi se preforsiralo,cijeli dan u šetnji,na nogama,sjeo samo kad je ručao a to je 10 minuta.znači od 8 ujutro do 7 navečer nije stavao niti spavaouser posted image sada se žali da ga noge bole i ne može da hoda.pretpostavljam da su to mišići od pretjeranog hodanjauser posted image

Mozda da mu klasicno izmasiras noge? Ne znam za gel user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: potreban savjet
11.10.2012 0:41:27   
milenium
pokušala sam malo trljati,ali smeta mu,još je mali pa ne zna točno opisati kakva je bol,samo govori da ga boli da mu to smeta,ne može da miruje i da odmara nogu stalno s njom mlati i vrti koliko ga boli.ne može da trpi nikako.sad spava ali jedva je zaspaouser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: potreban savjet
11.10.2012 0:47:43   
Hanady RR
ne znam milenium za gelove sa hlađenjem za djecu...
to neko stučniji bi ipak trabao reći...a moj suprug spava da ga pitam...

no ono što sma htjela da ti kažem je da kroz moje iskustvo postoje dva raloga za bol u nogama ovako neopisivu...i kad znaju d aopišu kažu unutra ko kost mama...
1. radvni tabani kod djece...kad puno šetaju imaju pritužbe te vrste
2. rast djece...ja nisma vjerovala dok moja seka nije oplakala dane i dane...dokazano rasla je navečer i imala bolove u nogama, nakon nje sam saznala za još nekoliko slučajeva istoga i obično se javlja kod djece koja idu u visinu više nego u širinu fizičkim izgledom

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: potreban savjet
11.10.2012 0:54:51   
milenium
http://www.google.ba/search?q=deep+relief&hl=hr&rlz=1C1CHMG_hrBA320&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2vt1UPTrFMj04QSj3IGQBw&ved=0CCsQsAQ&biw=1024&bih=655
mislila sam mu uzeti ovo a piše ne za djecu mlađu od 12 go.
pričekat ćemo jutro,ako mu ne bude bolje odvest ćemo ga pedijatru.

hvala hanady,jasminuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: potreban savjet
11.10.2012 1:46:30   
MELLI
Meni ovaj gel nekako nikako ne ide za djecu . Pokušaj da mu malo naizmjenično tuširaš noge toplom i hladnom vodom, da ubrzaš cirkulaciju, a ako je upala mišića u pitanju, znam da limun pomaže. ( limunska kiselina razbija mliječnu kiselinu koja se kod " sortske upale " mišića nakuplja u mišićima i stvara bol prilikom kretanja.) Pa možeš i to probati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: potreban savjet
11.10.2012 12:14:22   
MELLI
Milenium kako je dječak danasuser posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: potreban savjet
11.10.2012 12:31:38   
damma
ovaj gel ja ne bi preporucila djeci..koristila sam ga za kicmu, jak je, cas pece, cas hladi, cas pecka..bas al bas jak, tako da za djecu ni slucajno..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: potreban savjet
11.10.2012 12:36:05   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: milenium

smijem li malom djetetu mazati noge nekim hladnim gelom za bolove?
jednostavno dijete mi se preforsiralo,cijeli dan u šetnji,na nogama,sjeo samo kad je ručao a to je 10 minuta.znači od 8 ujutro do 7 navečer nije stavao niti spavaouser posted image sada se žali da ga noge bole i ne može da hoda.pretpostavljam da su to mišići od pretjeranog hodanjauser posted image


Ovu vrstu bolova, odnosno na ovaj nacin se zalila i moja djevojcica - pretezno bi poslje toga bas onako vidno narasla. Tako to povezah sa bolovima rasta. Ja sam svojoj znala dati malu dozu paracetamola i masirati joj nogice, skuhati caj onako da se malo relaksira i opusti i to je to.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: potreban savjet
11.10.2012 13:41:50   
milenium

IZVORNA PORUKA: MELLI

Milenium kako je dječak danasuser posted image


danas ga ništa ne boli hB.niti se žaliuser posted image nadam se da će i večeras tako biti.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: potreban savjet
11.10.2012 13:43:43   
koka i po
moguce da su bolovi rasta.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: potreban savjet
11.10.2012 13:49:19   
Visnja RR
sjetih se djetinjstva pa kad kazem mami da me nesto boli ...mama mi samo kaze "rastes" jer sam uvjek bila zdravo dijete pa ko biva nije mi nista samo rastem..joooj kako je mene to nerviralo user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: potreban savjet
26.10.2012 18:32:20   
Selminja
Jucer smo curi probušili uši, danas joj se lijevo uho zacrvenilo, čime bih ga tretirala? user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: potreban savjet
26.10.2012 18:41:00   
koka i po
jesu li ti rekli da s vremena na vrijeme okrenes nausnicu da se ne zalijepi?
fizioloska otopina je najbolja za ciscenje svih rana i ranica.mozda nebi bilo zgorega da polijes i rivanolom.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: potreban savjet
26.10.2012 18:44:50   
Selminja

IZVORNA PORUKA: koka i po

jesu li ti rekli da s vremena na vrijeme okrenes nausnicu da se ne zalijepi?
fizioloska otopina je najbolja za ciscenje svih rana i ranica.mozda nebi bilo zgorega da polijes i rivanolom.

Okretala sam, trenutno nemam fiziolosku, nadam se da ce do sutra bit sve ok.user posted image Hvala!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: potreban savjet
26.10.2012 18:50:28   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Selminja

Jucer smo curi probušili uši, danas joj se lijevo uho zacrvenilo, čime bih ga tretirala? user posted image

zvuci fuj ali ja sam svoje rupice natapala pljuvackom ujutro i navecer obavezno,danju kad se sjetim i obavezno sam okretala nausnice, sretno user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: potreban savjet
26.10.2012 18:51:15   
koka i po
crvenilo ne mora biti znak upale.cesto se desi da je to reakcija na busenje usiju.
ako se javi gnoj ili oteknuce to je vec nesto drugo.
za ovaj drugi slucaj nebi ti znala reci sta da radis.mozda da se jave mame djevojcica.
ja imam dva sina tako da nemam iskustva....ali imam cetiri nausnice u svom uhuuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: potreban savjet
26.10.2012 19:52:38   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: Selminja

Jucer smo curi probušili uši, danas joj se lijevo uho zacrvenilo, čime bih ga tretirala? user posted image

Uzmi malo rivanola na vaticu pa joj fino namaži sa obje strane i slobodno sa unutrašnje oko iglice koja ide kroz uho.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: potreban savjet
27.10.2012 12:45:06   
virgulina

IZVORNA PORUKA: Selminja

Jucer smo curi probušili uši, danas joj se lijevo uho zacrvenilo, čime bih ga tretirala? user posted image

mozes naprskati i octaniseptom , provrtiti nausnice i poslije namazati nekom bebi kremom
ali ako ima bilo kakvog iscjedka , krvi , bilo cega najbolje bi bilo izvaditi nausnice i otici kod dr

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: potreban savjet
5.11.2012 23:00:22   
Anoniman
zene ako ima koga

htela bih s einformisati o onome cedjenom soka od limuna , pa posoljen

jel samo doh suhog kaslja ili nema veze

daje se da se smiri kasalj

(odgovor članu virgulina)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *