|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja
13.8.2010 14:09:50   
aya
Da li neko, slucajno, ima iskustva sa dostinexom?

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Prestanak dojenja
13.8.2010 18:08:29   
Anoniman
Ja ne dojim evo cijelu sedmicu, a dojka još uvijek nije mekana.Danas mi  je u trgovini čak procurilo mlijeko. Da sam znala da ću se ovoliko zezati s tim, uzela bih tablete.

(odgovor članu aya)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Prestanak dojenja
20.9.2010 9:39:47   
taurus
IZVORNA PORUKA: aya

Da li neko, slucajno, ima iskustva sa dostinexom?


i mene interesuju iskustva sa dostinexom
znam ja kako djeluju, ali bih voljela čuti iskustvo iz prakse, a pogotovo ako ima neko ko ih je koristio odmah nakon porodauser posted image user posted image user posted image user posted image
meni se već sada počinje pojavljivati na bradavicama pomalo žutog iscjedka, pa me brine kako ću to zaustaviti nakon poroda, da li će mi se pogoršati stanje ovih kvržica koje imam još od prošlog dojenjauser posted image user posted image
uh baš me ovo brineuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Prestanak dojenja
21.9.2010 12:19:07   
taurus
IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: aya

Da li neko, slucajno, ima iskustva sa dostinexom?


i mene interesuju iskustva sa dostinexom
znam ja kako djeluju, ali bih voljela čuti iskustvo iz prakse, a pogotovo ako ima neko ko ih je koristio odmah nakon porodauser posted image user posted image user posted image user posted image
meni se već sada počinje pojavljivati na bradavicama pomalo žutog iscjedka, pa me brine kako ću to zaustaviti nakon poroda, da li će mi se pogoršati stanje ovih kvržica koje imam još od prošlog dojenjauser posted image user posted image
uh baš me ovo brineuser posted image user posted image user posted image user posted image





znači niko nije prekidao dojenje sa dostinexom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 12:49:06   
taurus
s obzirom da niko nije prekidao dojenje sa dostinexom, ja sam razgovarala sa svojom dr.
žena je naravno bila prvo šokirana mojom odlukom i objasnila mi je da bih poslije mogla imati problema sa mastitisom, cistama itd.
i tako se ja nađoh u strašnoj nedoumiciuser posted image user posted image user posted image
meni su već sada grudi ogromne i može se istisnuti mlijeko
od prethodnog dojenja ostale su mi kvržice u grudima, koje su sada još i uvećane
bojim se da bi mi to opet bilo problema ako se odlučim na dojenje
a s druge strane me strah šta će biti poslije ako prekinem sa tabletama
iskreno imam fobiju od dojenja i ne mislim da sam spremna sve proći ponovo
ma zapravo ne znam ni šta da mislim ni šta da radimuser posted image user posted image user posted image
UPOMOĆ!!!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 12:59:25   
marny
samnom u sobi je bila žena kojoj su od prvog poroda ostali čvorići jer djete nije "vuklo" onoliko koliko je trebalo. Drugo dijete je sve pocikilo, čvorići nestali, tako da vjerujem da će i tebi ovo drugo dijete zasigurno biti drugačije u tom smislu, stoga pusti nek ide sve polako. jedino ako nemaš uvučene bradavice pa dijete nema zašta uhvatiti.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 13:02:28   
taurus
pa i bradavice su mi uvučeneuser posted image user posted image user posted image
uh.......user posted image user posted image user posted image
stvarno ne znam šta da radim

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 13:09:10   
marny
logično je onda da i ne možeš dojiti, hm...nekada ako se bradavice treniraju znaju malo i izvući, ali nekada to stvarno zna biti mučenje za majku i dijete, a ja nisam za mučenje, stoga boca i adaptirano mlijeko.
i šta je najvažnije dijete sito, majka se ne muči, kada ne ide - ne ide ima puno gori stvari u životu. Ajd sretnouser posted image  kako bi da bi.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 13:09:47   
Lejla Ka
Taurus user posted image

Stalno se bojim da me ne shavtiš kao pritisk.

Ovaj put ništa nije isto. Nećeš roditi isto dijete, ni ti nisi ista ona sa prvog poroda, a ni tvoje grudi nisu one iste. Prošlo iskustvo se neće ponoviti! Nemoj se plašiti! Strah je smetalo u svemu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 13:39:21   
taurus
Lejla Ka hvala puno na razumijevanju
tvoji savjeti su zaista dobrodošli i nikako nisu pritisak
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 13:44:40   
koka i po
IZVORNA PORUKA: taurus

pa i bradavice su mi uvučeneuser posted image user posted image user posted image
uh.......user posted image user posted image user posted image
stvarno ne znam šta da radim



Masiraj kruzno grudi prema bradavici i polako je izvlaci prstima.
Tako pripremas dojke za dojenje...i ne odustaj ...dojenje je bebi i hrana i "vakcinacija" od pojedinih bolesti i virusa...drzim ti fige....
meni je najteze palo kad je moje dijete "odlucilo" da mu je bolja hrana iz flasice nego iz sike.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 14:00:13   
taurus
IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: taurus

pa i bradavice su mi uvučeneuser posted image user posted image user posted image
uh.......user posted image user posted image user posted image
stvarno ne znam šta da radim



Masiraj kruzno grudi prema bradavici i polako je izvlaci prstima.
Tako pripremas dojke za dojenje...i ne odustaj ...dojenje je bebi i hrana i "vakcinacija" od pojedinih bolesti i virusa...drzim ti fige....
meni je najteze palo kad je moje dijete "odlucilo" da mu je bolja hrana iz flasice nego iz sike.



moja koko ovo kad pročitam mene već počne boliti, a kamo li da to uradim
ali budem pokušalauser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 14:08:44   
Hanady RR
taurus....
ja ti nebih rekla da radiš ništa što te može uplašiti, što ti pritisak i sikiraciju stvara...ali
ovo moram
mila to je druga beba, nije isto...
sve je različito...
jednostavno i ti si drugačija u odnosu na odnda...
nemoj mila sebi pristisak stvarai i sikirati sebe već sada sa nečim što će sigurno pozitivno završiti.user posted image
jer ja znam da se bojiš, znam da si poršli put imala grozno bolno iskustvo....ali mila moja ovo je druga beba i sigurna sam biće sve ok jer čaša je uvijek polupunauser posted image
Znam da si pametna ženica i odlučit ćeš se onome što je bolje za bebu i tebe...ali strah koji sada imaš pokušaj isključiti totalno jer sigurna sam bespotreban ti jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 14:18:36   
taurus
prvo moram sam sa sobom da rasčistim
da se odlučim....
i onda...
počinjem sa isčitavanjem svih tema sa RR vezanih za dojenje (od prve do zadnje strane)
nakon toga ću napraviti spisak pitanja
i naravno dosađivati i tebi i  Lejli Ka  i svima ostalima
i nadam se da će mi to biti dovoljno za početak
je li mi dobar planuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 14:20:25   
Lejla Ka
Jest, dobar je user posted image

I šta god odlučiš bit će u redu.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 3.12.2010 14:23:21 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Prestanak dojenja
3.12.2010 15:33:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jest, dobar je user posted image

I šta god odlučiš bit će u redu.


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Prestanak dojenja
8.12.2010 9:11:47   
bebac2
IZVORNA PORUKA: taurus

pa i bradavice su mi uvučeneuser posted image user posted image user posted image
uh.......user posted image user posted image user posted image
stvarno ne znam šta da radim


i meni su bradavice uvijek uvučene, i prije trudnoća, i u trudnoci i za vrijeme dojenja, ali bebe su uvijek uspijevale da se snadju i nastimaju kako im treba user posted image , tako da je stariji dojio 2 godine, a mladji ima godinu i jos doji. mislim da je najbitnije pozitivno razmisljati o tome, reci sebi da to hoces i mozes, i naravno silno se truditi da sve to uspije. a ovo za bradavice ozbiljno mislim i evo sad sam ih gledala user posted image user posted image user posted image - uvucene definitivno


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Prestanak dojenja
6.2.2011 23:46:18   
taurus
evo mene opet na ovoj temiuser posted image user posted image user posted image user posted image

nakon poroda sam popila dostinex jer mi je vjerovali ili ne mlijeko svega dva sata nakon poroda bukvalno počelo da curi
kada sam to ugladala toliko sam se prepala i mislim da bih do ujutro bila upaljena odmah sam popila tablete. izgleda da sam ja neki ekstrem sa hiperprodukcijom mlijekauser posted image user posted image user posted image user posted image
za one koje interesuje nama nikakvih nus djelovanja dostinexa, čak me ni glava nije zabolila za razliku od prošlog puta i bromergona od kojeg sam umirala od glavobolje

e sad moj problem
mlijeko mi je curilo još jedan dan nakon porda i prestalo je
danas je 9. dan od poroda i ugledala sam opet tragove mlijeka na potkošulji
to me je toliko šokiralo i ne znam šta da radim
od kud ga još imauser posted image user posted image user posted image user posted image
vjerovatno je koncentracija prolaktina i dalje visoka
ne znam šta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image
smanjiću unos tečnosti
do kada će ovo trajati, hoće li ostati mlijeka u dojkama i može li to biti problem
i šta u stvari i bude sa tim mlijekom nakon prestankauser posted image user posted image user posted image user posted image
uh baš sam zbunjena i zabrinutauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 10:00:32   
taurus
jutros nema tragova mlijekauser posted image user posted image user posted image user posted image

nadam  se da će tako i ostati

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 10:20:27   
Lejla Ka
Znaš proceduru, ako se budu punile ili osjetiš nelagodu idu hladne obloge.
Nemoj istiskat. Ne znam da li si prije pokušavala sa kupusom i da li ti je pomagao, da probaš staviti par dana radi preventive.
Imam prijateljicu koja je nakon poroda dobila onu inekciju za sprječavanje laktacije (ti ćeš znati o kojem se lijeku radi) i mlijeko joj je uredno krenulo nadolaziti nakon par dana. Čula sam za još par slučajeva da to nije baš djelovalo tako da se potpuno spriječi laktacija.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 10:23:40   
taurus
ma nisam pametna
dojke su mekane i nemam osjećaj da se pune
jedino što su mi se pojavljivali tragovi mlijeka na vešuuser posted image user posted image user posted image user posted image
strah me da ne krene u većim količinama
ima li potrebe za oblogama ako nema kvržica u dojci
joj tako me strah šta će biti poslije, ako ostane mlijeka u kanalima
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 10:35:13   
Lejla Ka
Važno je da su mekane, i da u njima ne osjećaš kvrge. To što vidiš mlijeko na vešu je zapravo dobro jer znači da ono slobodno izlazi van, a ne zadržava se i ne blokira kanale.
I nemoj da te brine što će mlijeka biti u kanalima. Ja ne dojim 6 mjeseci, a još uvijek kod kupanja mogu istisnuti koju kapljicu. Isto mi je tako bilo i prvi put kad sam tri mjeseca dugu laktaciju prekinula bromergonom, još dugo, dugo je u dojkama bilo mlijeka. U mizernim količinama koje nisu stvarale nikakve probleme, ali ga je bilo.
Ako su dojke mekane, i nemaš kvrgica nemaš potrebe da radiš nešto posebno, obloge sam predložila više radi tvog mira.

Sumnjam da će bez stimulacije mlijeko krenuti u nekim značajnim količinama sad, ali prati stanje, već imaš iskustvo da primjetiš i najmanje znakove problema.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 10:55:59   
taurus
draga lejla hvala ti punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ti meni dođeš kao apaurin user posted image user posted image user posted image user posted image

sad sam mirnija i još ne znam da li da nosim malo manji grudnjak da bi dojke bile blago stegnute ili ne user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 11:01:52   
Lejla Ka
Ja znam da je zatezanje stara preporuka, znam i da možda ima efekta u zaustavljanju laktacije ovako na početku, ali iz i tebi razumljivih razloga ja bih se plašila stezati, naročito zato što imaš istoriju blokada. Sačekaj još malo, to ti je moj totalno lični, iz ličnog iskustva i straha savjet user posted image
Hvala ti na komplimentu, intencija mi je da budem apaurin user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Prestanak dojenja
7.2.2011 11:33:55   
taurus
pa kad bolje razmislim i nije dobro stezati
kao što si ti već rekla bolje je da samo sponatno izađe i da curi nego da ostane u kanalima
odoh odmah skinuti grudnjakuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *