|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li se svadjate sa muzem???
4.7.2011 13:22:57   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Cenzura

Patike sam mu bacila u smeće, koliko god ja puta govorila da se obuća sklanja, on to ne radi...a napolje će kad tad krenuti:)))


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako sam ja jednom MM-u ostavila ispred vrata ruksak sa skupim patikama od nogometa (koji uvijek ostavlja na sred hodnika),al on lopuža kad je vidio uzeo ruksak odnio ga u auto i pitao mene kao gdje mi je ruksak,ja reko eno ga ispred vrata sta me briga sto ga ne spremas na mjesto. A on: kojih vrata? , ja tamo nigjde ruksaka i kontam a hebemu neko ga maznuo sta cu sad! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Cenzura)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: da li se svadjate sa muzem???
4.7.2011 13:28:04   
teacher75
ja ne mogu svom zvocati u vezi neurednosti i ljenosti jer nisam puno bolja od njegauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: da li se svadjate sa muzem???
4.7.2011 13:35:01   
HAHA
E da mi je još kakvog vremena viška,baš neko jutro se smijemo,nešto sam mu rekla,on će meni de šta se odmah svađaš,oboje smo se nasmijali i zaključili da stvarno nemamo kad se ni posvađati zbog njegovog posla,a kad dođe djeca i ostalo.Ali,zato kad putujemo obavezno jedna runda svađe padne,on mrzi torbe spremati u auto(koje usput ima mali gepek)pa uvijek zvonca kako nosimo nepotrebne stvari,ja uvijek pobijedim argumentovanouser posted image .

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: da li se svadjate sa muzem???
4.7.2011 23:36:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sabinos

ostetio je nas skromni kucni budzet i po mom misljenju nepotrebno.on naravno misli suprotno...
ne znam,mozda grijesim i ja,ali nemam kome da se izjadam.mami i sestrama ne mogu tako da...
odoh ja off topic



e radi ovoga bi se mogla svadjati danima
Kupio je jedne kupaće gaće i dao za njih oko 70-80 KM pa je onda skontao da su mu male a zatim je kupio i druge i treće dok nije našao pogodne, helem garant je bacio blizu 200 KM
a da ne pričam da je psa platio 500 KM, to mi je veli bilo urgentno i povoljno
al eto ne svadjam se, samo mu ponekad nabijem na nos njegove troskove a on na to kaze imas stvari koje obučes jednom il nijednom godisnje, parfeme trosis ko vodu itd ..... pa mozda ima i toga

< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.7.2011 23:38:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:08:08   
sabinos
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: sabinos

ostetio je nas skromni kucni budzet i po mom misljenju nepotrebno.on naravno misli suprotno...
ne znam,mozda grijesim i ja,ali nemam kome da se izjadam.mami i sestrama ne mogu tako da...
odoh ja off topic



e radi ovoga bi se mogla svadjati danima
Kupio je jedne kupaće gaće i dao za njih oko 70-80 KM pa je onda skontao da su mu male a zatim je kupio i druge i treće dok nije našao pogodne, helem garant je bacio blizu 200 KM
a da ne pričam da je psa platio 500 KM, to mi je veli bilo urgentno i povoljno
al eto ne svadjam se, samo mu ponekad nabijem na nos njegove troskove a on na to kaze imas stvari koje obučes jednom il nijednom godisnje, parfeme trosis ko vodu itd ..... pa mozda ima i toga

u pravu si vesela,mozda ima i toga...ALI kod nas je poenta sto je budzet bas skroman,i svaki nepredvidjeni trosak se osjeti tako da...


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:36:19   
de_de
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja ne mogu svom zvocati u vezi neurednosti i ljenosti jer nisam puno bolja od njegauser posted image


Isto, nekad on zna za mnom kupit stvari i rondatuser posted image user posted image user posted image user posted image
Sabinos ne znam sta bi ti rekla, ako je to vec ucinio, znaci da mu je stalo do toga. Moj teta je npr. poslije rata kupio satelitsku (iako je kostala trecinu njegove plate) da mi ucimo jezike (ma dajjj) i instalirao je u dnevnoj sobi, umjesto u nasojuser posted image user posted image . Znam da je mama urlala po kuci, al on ti je lijepo prst u uho i gleda njemacku ligu. Jednostavno su kao djeca, nekada bas ne znaju poredati prioritete.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:38:12   
teacher75

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja ne mogu svom zvocati u vezi neurednosti i ljenosti jer nisam puno bolja od njegauser posted image


Isto, nekad on zna za mnom kupit stvari i rondatuser posted image user posted image user posted image user posted image
Sabinos ne znam sta bi ti rekla, ako je to vec ucinio, znaci da mu je stalo do toga. Moj teta je npr. poslije rata kupio satelitsku (iako je kostala trecinu njegove plate) da mi ucimo jezike (ma dajjj) i instalirao je u dnevnoj sobi, umjesto u nasojuser posted image user posted image . Znam da je mama urlala po kuci, al on ti je lijepo prst u uho i gleda njemacku ligu. Jednostavno su kao djeca, nekada bas ne znaju poredati prioritete.


i moj je kupio skupi aparat i hobi mu sada fotografija, pa svake dvije godine mijenja kompjuter i to mora biti neki super dobar, a u stanu fali milion stvari al jednostavno ako ga to cini sretnim ne prigovaram, ni on meni nikad ne prigovara kad ja nesto kupim sto mi se svidja, radimo oboje pa tolerisemouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:40:32   
palachinken
Pa ne znam, kod nas svaka veća investicija mora biti zajednički aminovana. To su stvari na koje se treba skrenuti pažnja. Naravno, nisu sva domaćinstva s istim prihodima, negdje je to 50km negdje 500, ali je poenta da ne bi trebali oštetiti kućni budžet na svoju ruku, bez dogovora.
Druga je stvar da se mi dogovorimo kako ćemo u nešto uložiti pare, pa to propadne, ali nema na svoju ruku, ni meni ni njemu.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:42:07   
teacher75
ako mm meni kaze da zeli novi aparat ili novi komp ja ne mogu to da mu zabranim jer i on zaradjuje, a ne bih voljela ni ja njega da moram pitati kad zelim nove cipele ili tasnu. druga stvar kad je neko veliko ulaganje u pitanju, tu je potreban razgovor i dogovor

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.7.2011 9:43:20 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:49:59   
henna ze
mi otkako živimo u našem stanu ..rijetko se stvarno svadjamo..prije smo se uvijek svadjali zbog tenzija koje su nam bile nametane...sad jednostavno uživamo u slobodi.potpunoj...ja ne volim da pitam gdje si bio...šta si radio..ako ima potrebe reći će..s tim što ja uvijek znam s kim je sve iste face...i ja isto..imam drugarice s kojima izadjem na kafu..rodjaka isto..tako da.
što se finansija tiče..nisu bajne..jer su skromne..al ja ih vodim..pa nekad se zna desiti da imamo za taj dan 10 km..i taj dan će biti neko primanje..uredno ih podijelimo...stvarno nit ga pitam gdje si ti svoj dio potrošio nit on mene..
veće stvari naravno zajedno..al to je rijetko jer uglavnom sve imamo...
a ja otkako sam bolesna...uopšte se ne zamaram prljavim čarapama u budžaku...ni peškiru na podu..ma ko ga šiša...ignorišem..još ću i na to da trošim ovaj kratki život...
treba uživati u malim stvarima i ljubavi..sve tako brzo prodje..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 9:52:41   
sabinos
IZVORNA PORUKA: palachinken

Pa ne znam, kod nas svaka veća investicija mora biti zajednički aminovana. To su stvari na koje se treba skrenuti pažnja. Naravno, nisu sva domaćinstva s istim prihodima, negdje je to 50km negdje 500, ali je poenta da ne bi trebali oštetiti kućni budžet na svoju ruku, bez dogovora.
Druga je stvar da se mi dogovorimo kako ćemo u nešto uložiti pare, pa to propadne, ali nema na svoju ruku, ni meni ni njemu.

palachinken  je skontala poentu...


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:19:09   
sarisari
mi o večim investicijama se dogovaramo i djelimo troskove, a nikada ne pitamo jedno drugo gdje su ti pare s obzirom da oboje zaradjujemo, ja i ako pocnem da pricam ( vise da se zalim) koliko sam potrosila recimo taj dan mm kaze ma znam kako se pare u sekundi potrose, tako da sam ja sretna sto me ne ispituje gdje su ti pare, sta, kako...

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:27:01   
veeseelaa
Pa ne znam, kod nas svaka veća investicija mora biti zajednički aminovana


ja ne dozvoljavam da mi mm išta aminuje a ja lično zaradila, tako da mi je malo i bezveze kad nešto kažem za njegov utrošak novca
Niko od nas dvoje neće uzeti pa skršiti platu bez da nismo izmirili račune, platili vrtić i kupili namirnice a za sve ostalo je bezveze da se konsultujem s njim.... i on samnom....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:32:12   
vila_7
vesela , jesam i ja licno zaradila ali i on je i onda su to zapravo zajednicke pare. Ne znam i nas je buđet skromnijji i podstanari smo,pa mozda zbog tog bas uvijek o imalo vecim ulaganjima prvo raspravimo.

P.S. A naravno ne preispitivamo jedno drugo gdje su ti pare - ono sto imamo u novcaniku za kave,sitnice,majicu kad kupimo,...

< Poruku je uredio helena_7 -- 5.7.2011 12:33:54 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:38:39   
veeseelaa
vesela , jesam i ja licno zaradila ali i on je i onda su to zapravo zajednicke pare


ma samo drugačije gledamo na stvari
ono što ja zaradim meni nije ni sa kim zajedničko nego isključivo moje, čuj ja radila i zaradila pa zajedničkouser posted image
Ja sa tim novcem raspolažem naravno u skladu sa potrebama.... neću ih prokockati al ni dozvoliti da mm upravlja njima.... on plati račune, ja vrtić itd.... al nikako evo pare na hastal... pare moje stoje kod mene.... meni se možda danas tri puta jede doner, kupije parfem, maica i sl i šta da ga zovem i pitam za mišljenje???
neeeee

i ono to je bitno je da je mm to prihvatio i nikada oko toga ne raspravljamo, nekad se naalimo ali ozbiljno mi nikada nije rekao gdje ti je novac i sl kao ni ja njemu.... e sad kad bi moda vidjela da nije platio raune i sl vjerovatno bi priupitala kao i on mene al kad sve oboje ponaamo domainski nema potrebe da ulazimo u detalje

Imam jednu rodicu koja kad krene kod nekog konsultuje se sa suprugom ta e ponijeti i u kojoj vrijednosti, e pa zamisli da mi suprug kae koliko u kafe i koliko kg voa nekom kupiti.... a i o skupljim stvarima ne dozvoljavam pridike

Ja npr esto kupujem poklone bratovoj djeci, ne kontam zato bi se ja za svoj novac konsuktovala sa mm, e drugo je da on daje pare a kad ja to radim od svog novca nema rasprave

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.7.2011 12:42:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:55:51   
snijeg
Radimo oboje, imamo odvojene račune, znamo pinove i "ćoramo" kartice. Sve velike investicije dogovaramo, a sitnicama se ne zamaramo. On sebi kupuje kad mu nešto treba, isto radim i ja. Poklone dajemo kad kome hoćemo i u vrijednosti kojoj hoćemo, s tim da obavijestimo ovog drugog o datoj investiciji. Ne pijemo, ne kockamo, ne kurvamo se (barem se nadam user posted image ) i do sad nismo imali svađa vrijednih spomena - raspravljamo redovno, čisto da ne zapadnemo u kolotečinu. Oboje imamo dozu ironije i cinizma, pa se češće potiho "šicamo" tamo gdje znamo da će biti reakcija user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 12:56:15   
Amam
Ma vise se nekako prepiremo,zapravo pocnemo,pa on odustane,ja vodim monolog dalje user posted image .
On ne ostavlja prljave carape po kuci,ali za to brate dade sve pare na  nekakve djidje po kuci,tipa fotice,skenere,printere..npr u kuci zivimo 5 god,a ovaj TV koji imamo nam je 3.i ne nijedan se nije pokvario (sad mi treba smile koji se lupa sakom po glavi),on ce npr kupiti nekakve adaptere,modem i te skule a mene ce zicat da mu kupim kosulju user posted image .
Eh sad kako ne pij,ne pusi ne ide na fudbal,izlasci na kafu i gore navedeno su mu "sve" onda nekad cutim i pravim se da nije nista ni donio,a nekad user posted image .
Ali naravno nikad nece to kupiti a da mi fali za racun ili hranu,djetetu  pelene i te neke osnovne stvari,zapravo vise ugrozi svoj dzeparac,nego kucni budzet,ali sta cu zena sam,moram brate nekad i galamit user posted image user posted image .
A nikad me nije pitao gdje si pare potrosila,imam svoju platu,on ima vecu od mene pa se cesto znam ogrebat i od njega user posted image .Oko vecih investicija se dogovaramo,uglavnom,osim u jednoj situaciji kad je kupio ovaj zadnji tv,koji je bio tako velik,kad je dosao kuci nije mogao stati na predvidjeno mu mjesto,pa smo morali kupiti i novi namjestaj grr,ali sad mi je ljepse user posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 13:23:25   
mamana
Ne, obično je to monolag (moje zvocanja).
MM nije tip koji se svađa, a mene to strašno nervira. user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 193
   [Obrisana poruka]
5.7.2011 13:32:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamana)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 13:32:48   
vila_7
vesela...ma znam pretpostavila sam da su vama kao odvojene pare....nama eto nisu pa je malo drugacije "drzava uređena" user posted image a naravno da ni ja ako imamo para necu zvati i pitati smijem li majicu kupiti, nego ga samo obavijestim kao i on mene- cisto da znamo koliko para je ostalo pa mozemo li se i dalje preser.vati ili zaustavitiuser posted image . Ali za velike sume koje ce puno utjecati na buđet, razgovaramo.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 195
   [Obrisana poruka]
5.7.2011 13:41:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 13:42:21   
palachinken

IZVORNA PORUKA: helena_7

vesela...ma znam pretpostavila sam da su vama kao odvojene pare....nama eto nisu pa je malo drugacije "drzava uređena" user posted image a naravno da ni ja ako imamo para necu zvati i pitati smijem li majicu kupiti, nego ga samo obavijestim kao i on mene- cisto da znamo koliko para je ostalo pa mozemo li se i dalje preser.vati ili zaustavitiuser posted image . Ali za velike sume koje ce puno utjecati na buđet, razgovaramo.


To je to, otprilike.
Ne podnosimo si dnevne raporte, ali mi stvarno nismo troškali ni razmetljivi a ni materijalisti, pa to kod nas sasvim fino fercera - nije se dosad desilo da želju jednog ovo drugo nije "odobrilo", čak on mene nagovara da šta uzmem, ako se ja premišljam jel mi luksuz i obratno. A pogotovo nisam kupila nesto skupo pa sakrivala po ormaru ili slagala cijenu, da mi muž ne bi rondao.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 197
   [Obrisana poruka]
5.7.2011 13:46:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 13:50:49   
niki83
IZVORNA PORUKA: snijeg

Radimo oboje, imamo odvojene račune, znamo pinove i "ćoramo" kartice. Sve velike investicije dogovaramo, a sitnicama se ne zamaramo. On sebi kupuje kad mu nešto treba, isto radim i ja. Poklone dajemo kad kome hoćemo i u vrijednosti kojoj hoćemo, s tim da obavijestimo ovog drugog o datoj investiciji. Ne pijemo, ne kockamo, ne kurvamo se 


bas ovako user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: da li se svadjate sa muzem???
5.7.2011 13:54:22   
henna ze
ima žena kojima stvarno treba zabraniti neke stvari i muževi to urade..pa se tako naprave te gomile u ormaru..ima jedna teta...čovječe njoj je kancelarija puna cipela, kaputa, haljina , tanjira posteljina i nema čega ne jer ne smije odnijeti kući od muža.a ...kako će smjeti kad ni jedan "trgovački putnik" ne dodje kod nas a ona.." daj nam svega"...i kupi milion glluposti ..iako ima možda 35 godina bračnog staža.
sve ima svoje razloge..
podjela na novac koji sam ja zaradila i novac koji je on zaradio je meni bezveze...nikad ne znaš tšta ti se može desiti...bolest npr..pa ti nisi sposoban da radiš i šta ćeš onda..kakve ćeš onda novce trošiti..to ja sad pravim dramu..al je tako..
za sada je sve zajedničko...i dijete i novac..i sve ostalo..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *