|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako napreduje vaša beba
13.1.2009 18:27:21   
mynxlee
danas smo bili na prvoj kontroli kod doktora poslije bolnice. porasli smo i imamo 53 cm, 3.950 grama teski i obim glave 36,5 cm. inace rodjeni smo 52 cm dugi i izasli iz bolnice teski 3.310 g. sve je ok. motorika, refleksi itd.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 12:26:21   
dacy
mi smo sa 2 mjeseca imali 7 kg, sad nam je 3mj. i 12 dana i mislim da smo se dobro udebljali, pravo smo mali bebeli user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 12:31:29   
Ilhana RR
Bili smo prije skoro dvije sedmice na kontroli, tada je mašala maloj bilo 9300 gr a mjerenje joj nije dala.

A što se tiče ostalih stvari super napreduje... Počela da se diže uz sve... i pusti se par puta, samo što nije prohodala...a što se tiče priče na njenom jeziku priča nonstop a zove mama, baba, deda i daja i dalje i govori daj, eću, ode i eto... a sve to govori povezano za nešto...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 12:47:41   
Anoniman
sa tacno 4,5 mjeseca 8, 500kg, duga 71cm!!! 

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 17:27:56   
Okarica
IZVORNA PORUKA: žana o8

Sa 3,5 mjeseci 6,100 kg i 64 cm. Solidno


Blago tebi. Tvoja Žana je deset dana mlađa od Iris a već ima 6100g. Ja molim Boga da u ponedjeljak na kontroli bude imala bar 6000g. Muku mučim s njenim jelom od rođenja. Na početku nisam imala mlijeka, pa sam je počela dojiti tek par dana poslije poroda. Do tada je bila na HIPP-u. Dojenje je uvijek bila trauma i za mene i za nju. Baš smo se mučile. I danas doji, ali joj ponekad dam i dohranu, ali jednako je raspoložena i za jedno i za drugo. Jednostavno kad neće, neće ništa, pa je moram hraniti dok spava. Inače je strašno aktivna i vrlo žilava beba kojaj raste, a ne deblja prema tabelama. Čini mi se da se sada malo popravila pa ćemo vidjeti u ponedjeljak na kontroli.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:19:57   
Visnja RR
je trazim pa ne mogu naci jel ima negdje tabela kilaze bebica... ono kao kolko je ok po mjesecima!?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:26:48   
Okarica
Na hrvatskoj RR sam našla nešto. Znaš kako ti je to, različiti autori, različite teorije. Moja dr. kaže da bi prosječno trebala da dobije 174 g za sedam dana. Kilaža kod Iris varira. Drugi mjesec dobila 600 g, pa zatim za deset dana dobila 300 g, a onda mjesec iza toga isto toliko, a zatim za sedam dana 200 g. Često idem na kontrolu, već sam luda. Sinoć sam čak sanjala kako je dr. rekla da ovaj put nije dobila ništa. Ona inače izleda veoma čvrsto, živahna je i uopšte ne djeluje mršavo, ali ne voli da jede, to je čudo. Trudim se da je hranim na sve moguće načine. Valjda će u ponedjeljak biti ok.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:27:39   
Okarica
Zaboravila sam ti prikačiti link. Evo ga http://www.ringeraja.hr/slabo-dobivanje-na-tezini_402.html

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:33:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Okarica

Na hrvatskoj RR sam našla nešto. Znaš kako ti je to, različiti autori, različite teorije. Moja dr. kaže da bi prosječno trebala da dobije 174 g za sedam dana. Kilaža kod Iris varira. Drugi mjesec dobila 600 g, pa zatim za deset dana dobila 300 g, a onda mjesec iza toga isto toliko, a zatim za sedam dana 200 g. Često idem na kontrolu, već sam luda. Sinoć sam čak sanjala kako je dr. rekla da ovaj put nije dobila ništa. Ona inače izleda veoma čvrsto, živahna je i uopšte ne djeluje mršavo, ali ne voli da jede, to je čudo. Trudim se da je hranim na sve moguće načine. Valjda će u ponedjeljak biti ok.

Saljemo puno vibrica da Iris dobije na tezini....:)

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:36:15   
Okarica
Hvala! Tvoja ljubav je preslatka, gledala sam je na facebook-u. Pusa!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:41:11   
Visnja RR
Asja ima 9m i 12 d... a teska je 9.900 ... evo sad je vagala...al kako da ovom zvrku izmjerim duzinu...to nije ni podijatrica uspjela zadnji put... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 20:47:32   
Okarica
Ja imam digitalnu vagu, totalno je nepouzdana, nikad ne pokaže isto, tako da mi ona služi samo okvirno kao orijentir. U ponedjeljak ćemo, nadam se saznati pravu kilažu.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kako napreduje vaša beba
15.1.2009 21:28:26   
bebbe RR
Okarice, evo citam tvoje postove, i ne mogu da ti ne kazem da tacno znam kako se osjecas. Moja starija kcerka Anja kojoj ce uskoro 14 godina, rodjena je s 3,5 kile, duga 52 cm, a jela je kao ptice. Prvi mjesec 450 grama!!!! Bila sam na rubu ocaja, sve sam pokusavala, i nisam mogla shvatiti da postoji beba koja ne voli da jede, zivot mi se pretvarao u mjerenje mililitara pojedene hrane, ali ona nije i nije voljela da jede. Ali, uvijek je bila zdrava djevojcica, iako dugo sitnija od generacije, s nevjerovatno dobrom motorikom, kojom su svi doktori bili odusevljeni. Sada je visinom na donjoj granici prosjeka, sto je cudno, jer smo svi visoki, ali ne sekira me, veoma je lijepo razvijena, bavi se sportom i plesom, a ne mozemo je nahraniti:)))) Istina, pocela je jesti tek kad je krenula u skolu, i tek tada sam se opustila. Eto, nadam se da sam te malo utjesila, jer, ni sve bebe, kao ni svi ljudi, nisu isti. Mada, kada sam bila trudna s Emomo molila sam Boga da dobro jede, da ne prozivljavam iste traume kao s Anjom, tako da te potpuno razumijem. Nemoj, molim te, pomisliti da ti pametujem, ali vjeruj mi da ce i tebi i Iris biti lakse ako se ti opustis koliko je moguce. Hranis je kako treba, ona je zilava i zdrava beba i to je najbitnije. Vazno je da uopce dobija, da ne gubi. Barem je meni tako govorila moja doktorica. Sretno na vaganju i pusa tebi i Iris. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 1:20:22   
Okarica
Mnogo ti hvala na odgovoru. Zaista si mi pomogla i utješila me. Iris je rođena sa 3.300g a bila je duga 52 cm, slično kao tvoja starija kćerka. Nadam se da će i ona kao tvoja Anja izrasti u zdravu curicu. Još jednom ti se zahvaljujem i mnogo te pozdravljam!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 1:30:27   
najjda
moja najjda ima 7 mjeseci i bili smo 7,01,2009 na zadnjim vakcinacijama (naravno do 1 g) zadnje vaganje imala je 8,5 kg i 71 je duga kaze dr da je sasvim normalno i porasla i dobila na kilazi.prva 3 mj je dobijala po 1,200 i po 5 cm a poslije je oko 850 gr dobijala na kilazi i nesto oko 3 cm

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 9:56:16   
bebbe RR
Okarice, vidjela sam Iris u albumu. Prekrasna je njezna princezica:) Pozz.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 14:15:10   
Okarica
Hvala puno user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 15:31:45   
mynxlee
bitno da je iris zdrava, a popravice se ona.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 19:57:02   
bebbe RR
Shee, kolika je Emel bila kada se je rodila?! Masala, bas ti je napredna, a puno je lakse "deverati" sa naprednijim bebacama. Supericauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 20:52:57   
MELLI
Okarice,prvo ću ti reći da tvoja Iris za mene ima najlepše ime( to je nesuđeno ime mog Harisa).
Što se tiče kilaže,ja sam već negdje pisala koliko sam deverala sa gramažom moje kćeri.Prvi mjesec dobila je jedva 350 grama,a kasnije maksimum po 600 ili 700 grama.Dojila je po cijeli dan , a eto nekako na njoj ništa nije ostajalo.Tek sa osam mjeseci uduplala je težinu(a trebala je sa 6 mjeseci).
nekako tek nakon prvog rođendana počela ja da puno bolje jede i da dobija na težini.
Sitne je konstrukcije,ali evo sada je već stigla sve svoje vršnjake.
Zato se ne brini sva su djeca bića za sebe i svako ima svoj ritam koji treba poštovati.
Nemoj je prečesto vagati to ti donosi samo dodatno opterećenje.Bitno je da je zdrava. Ja sad nekako kontam zar se baš svi moramo uklapati u te tablice koje nam neko nameće kao normu.
Mišljenja sam da, sve dok beba ne gubi na kilaži ne treba se previše zabrinjavati(to je bar mišljenje mog pedijatra)
Ljubi mi princezu najljepšeg imena

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kako napreduje vaša beba
16.1.2009 22:15:04   
mynxlee
okarice, ne brini.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kako napreduje vaša beba
17.1.2009 11:39:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe

Shee, kolika je Emel bila kada se je rodila?! Masala, bas ti je napredna, a puno je lakse "deverati" sa naprednijim bebacama. Supericauser posted image user posted image user posted image

bebbe, prvo da ti kažem da ste divne i ti i bebica, bas je medena pahuljica, a mama ko da nikad nije ni bila trudna.user posted image
Cura je imala skoro 4kg kad smo izasli iz bolnice... tako da je mjesecno dobivala po oko kilogram, pa i nije neki strašan porast težine.:)
Kakva majka takva kćerka.user posted image

I sve je to normalno sa kilažom bebica i sve na kraju budu zdrava i vesela djeca, neovisno od grama više ili manje. Evo primjer tvoje prve kćerke i milion drugih slučajeva.

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kako napreduje vaša beba
17.1.2009 17:09:16   
hanabanana
Okarice, tvoja dobija isto kao i moja što je dobijala. Jednostavno takva beba.
Moja starija je sa 6 mjeseci imala koliko ova nema nije ni sam osam.
Do duše, starija kćer nije bila dojenja.

Mi smo rodjeni sa 3150, sa osam mjeseci samo imali 7900 grama.
Sada, devet mjeseci i deset dana, možda imamo oko 8300, a visoki smo sigurno preko 70 cm.

Ja sam prestala vagati nakon petog mjeseca jer sam vidjela da loše djeluje na mene. Prije sam svakih 15 dana išla, isto luda Mara.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kako napreduje vaša beba
17.1.2009 17:53:48   
Nini
Evo da se i ja malo aktiviram:) OKARICE draga ja ti istu muku mucim, mada sam ja samo pokusavala da dojim prvih 20 dana i nije bilo mlijeka, tako da sam svoju curicu pocela hraniti aptamilom..Lijepo napredovala, dobila 750 gr prvi mjesec i odemo na prvu kontrolu nakon mjesec dana, bio joj zapusen nosic ali su joj ipak dali vakcinu..dva dana poslije toga je pocela da vraca hranu i prestala da dise...Jedva sma je vratila u zivot, tresla, okrenula naopako, poljevala vodom...Elem, u bolnici na pretragama zavrsimo, sve uredu i kao nije smjela primiti vakcinu ako joj je nosic bio zapusen...ja to nisam znala...
U bolnici u onim uzasnim uslovima dobije bronhiolitis i sa mjesec i po dana ponovo u bolnicu...10 dana antibiotici..tad je imala 3990/4000...
Sad je hvala Bogu bolje, napreduje polahko, promijenili smo hranu,,,sad joj dajem NOVALAC AR protiv vracanja hrane...3 mjeseca i 17 dana, a  ima 5 420...
Citam evo postove bebe u toj dobi imaju i po 6 kg,, malo sam zabrinuta, jer joj je sad zdrijelo malo crveno, tesko guta, dajem joj CECLOR sirup 2X dnevno ali jako malo jede cak i odbija hranu...Tjesi me to samo sto je zivahna i vesela...
Vjerujte mi da se bojim odvesti je doktoru poslije svega,,,zovem dr. Hodzica - privatnika kuci da dodje svaki put kad primjetim neku promjenu na njoj,,,a ne znam ni koliko mi je to pametno...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kako napreduje vaša beba
17.1.2009 21:27:34   
bebbe RR
Hvala, draga Shee! I mi smo svi veliki i ima nas, a bepce - mrvicak. Valjda od silnog povracanja cijelu trudnocu... Ali, eto, hvala Bogu, lijepo napreduje, i opustenija sam nego sa starijom kcerkom koja je bila kilu teza na rodjenju. Tvoja princezica je super napredna i to je odlicno. I u pravu si - koliko god dobijaju, vazno je da dobijaju, i ne treba se optercivati. Ima li vasih slikica u albumima, ja sam malo smotana da to trazim i da vas vidim?! Te me, ukoliko vas ima, pls, uputi.
Nini, moje misljenje je da  - ako je tebi lakse da zivkas doktora kuci i ako si to mozes priustiti - samo zovi, sta te briga. Prezivjela si traumu i treba ti vremena da se opustis, ali trudi se da se opustis i radi sebe i radi bebare, nije lako sa previse zastitnickim mamama, vjeruj mi da znam, moja je bila takva.
Hanabanana, bas si me nasmijala s "ludom marom", ma i ja sam Emicu vagala nekoliko puta na kuhinjskoj digitalnoj, ali ne moze vise, mislim da vaga samo do pet kila. MM mi nije htio kupiti vagu za bebe, kaze, maltretiracu i nju i sebe, i ima pravo. Opusteno... 


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *