|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rana-konci
14.12.2008 22:18:03   
adicamala
cao..imam samo jedan vanjski konac,i mozda 2-3 unutrasnja znaci na porodu sam super prosla.Proslo je deset dana od poroda nemam nikakav bol,interesuje me kako cu znat da su mi ispali unutrasnji konci,i kakav osjecaj treba da imam. Da li se mozda javlja u obliku svrabeza ili nesto drugo?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:26:08   
almai
meni su konci poceli ispadati vec 2-3 dan.
Ja mislim da su i tebi vec ispali samo ih nisi primijetila,obicno se na ulosku pojavi bijelo i dugo otprileike 1-2cm ili mali cvoric.Moguce da su ti ispali prilikom tusiranja ili odlazka na wc,sumnjam da su ti jos unutra...


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu adicamala)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:28:11   
adicamala
a ovaj vanjski je jos tu,njega vidim?jel tebe ista svrbilo dole?

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:28:16   
bebacha
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunesto mi zignu kad procita naslov teme.
meni su konci rano posli ispada a bilo ih je 6-7,nesto vanjski,nesto unutrasnji.ali kad se sjetim kako su ruzno zapinjali za one mrezaste uloske.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:28:31   
MELLI
Ja sam bila isto tako malo šivena,ali nemam pojma kada su mi ispali unutrašnji konci.Imala sam dva vanjska i od toga jedan mi je ispao sam oko desetog dana, a drugi sam sama sebi izvukla nakon petnaest jer je visio,bio dugačak i nije htio sam da ispadne.Poslije prvog poroda svi su mi konci poispadali već nakon sedam dana tako da mi je ovo nakon drugog poroda bilo JAKO ČUDNOuser posted image .

(odgovor članu adicamala)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:34:59   
Amrino
I ja sam ih samo ugledala na ulosku, mozda sedmi dan...Znam da se oko 4. dana svi uspanice i kontaju da im se rana upalila- jer pocne svrbiti, boliti i zatezati- a to je ustvari znak da rana zarasta.
Moj ti je savjet da sto vise zracis zanu...nemoj nisim mazati...samo saperi vodom i posusi lagano fenom i razgaci se user posted image .
Najvjerovatnije su vec ispali...a to ne mozes nikako "osjetiti".


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:35:37   
almai
Jeste naravno da svrbiuser posted image user posted image user posted image
Ako ti je vanjski jos tu ispiraj mlakom kamilicom i mazi bademovom kremom i tako ce on sam lagano otpustiti i izaci vanuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rana-konci
14.12.2008 22:51:57   
camm
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

I ja sam ih samo ugledala na ulosku, mozda sedmi dan...Znam da se oko 4. dana svi uspanice i kontaju da im se rana upalila- jer pocne svrbiti, boliti i zatezati- a to je ustvari znak da rana zarasta.
Moj ti je savjet da sto vise zracis zanu...nemoj nisim mazati...samo saperi vodom i posusi lagano fenom i razgaci se user posted image .
Najvjerovatnije su vec ispali...a to ne mozes nikako "osjetiti".



isto tako

a muz nek drzi fenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rana-konci
15.12.2008 11:38:36   
mišur
Meni je patronažna sestra izvadila negdje 10. dan konce.
Inače su mi stavili one koji sami ispadaju, ali nisu mi baš sami ispaliuser posted image
I čim mi je izvadila, odmah mi je bilo lakše.nije više zatezalo niti bolilo, i mogla sam sjesti...
A jedan unutrašnji sam sama izvadila poslije nekih mjesec dana.
I kad sam dr na kontroli rekla za to, rekla mi je da je to normalno i da čak i poslije dva mjeseca mogu tek ispasti.. 

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rana-konci
15.12.2008 11:43:00   
Ilhana RR
Moji konci nisu ispali jer su bile kopce, al ne kao nekad kopce tako da sam mjesec ih podnosila i na kraju mi vise bilo dojadilo se bojati da nepopcaju tako da sam otisla kod babice da mi izvadi ih. Jah te miline... 5 kopci je bilo.... unutra nisam imala nista srecom...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rana-konci
15.12.2008 12:19:47   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

Meni je patronažna sestra izvadila negdje 10. dan konce.
Inače su mi stavili one koji sami ispadaju, ali nisu mi baš sami ispaliuser posted image
I čim mi je izvadila, odmah mi je bilo lakše.nije više zatezalo niti bolilo, i mogla sam sjesti...
A jedan unutrašnji sam sama izvadila poslije nekih mjesec dana.
I kad sam dr na kontroli rekla za to, rekla mi je da je to normalno i da čak i poslije dva mjeseca mogu tek ispasti.. 


Jao sva sam se najezila!!!
Cuj sama izvadila?! user posted image
Ma ja sam se tjerala tri dana da pogledam...sve sam plakala i MM- u govorila "ne smijem"...kontala valjda da cu vidjeti cudo nevidjeno user posted image .
Cula sam i ja da ima razlicitih vrsta konaca...moguce da ima i do toga...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rana-konci
16.12.2008 11:36:54   
SAMRAAA
ja sam imala samo 4 vanjska konca..ispali su nakon 4-5 dana,,samo sam jedan vidjela na ulošku,,ostale nisam..

_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rana-konci
16.12.2008 11:51:48   
Amrino
Zene- jedno pitanjce. Kako ste vi znale koliko konaca ste imale? Jeste li same vidjele ili vam je neko rekao? user posted image user posted image user posted image
Meni niko nista nije rekao a ja nisam ni znala sta da brojim jer nisam smjela ni da pogledam kako treba!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu SAMRAAA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rana-konci
16.12.2008 11:56:12   
Nedi
Meni su saopstili katastrofu........

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:05:12   
Amrino
Ma dok su me sili...ja pitam "koliko konaca" (misleci naravno, koliko savova- kopci imam) kaze meni ona babica vrlo onako otresito "Nema tu nikakvih konacA, to je samo jedan dugi konac).
Nisam je vise nista pitala poslije toga.user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:08:03   
juni
Ni ja se tacno ne sjecam kad su mi ispali konci, ali znam da me je dugo bolilo i tek 15-i dan sam mogla normalno hodati a nisam imala puno konaca, dok recimo  moja rodica koja je popucala skroz je normalno hodala odma nakon poroda. I sto Amrino kaze ni ja se nisam smjela pogledati dole samo puno duze, tek nakon mjesec dana sam smogla snage user posted image i sreca nije bilo tako grozno kao sto sam zamisljala.
Ja sam mislila da taj rez puno gore izgleda, pa me je MM tjesio kao ma bit ce to dobro, ima uvijek plasticna operacija. Sad kad pomislim mi je pravo smijesno, ali tad nije bilouser posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:08:42   
Nedi
I ja sam to mislila....joj samo da hoce zavrsiti.....i sad mi je osjetljivo mjesto na preponi gdje je bio posljednji vanjski konac........ne daj Boze nikome



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:12:59   
juni
Ja sam pitala ginekologa kad me je sio koliko ih imam i on mi je rekao tri. Medjutim, kad sam nakon mjeseca dana brojala mislim da sam vidila cetiri, izgledaju kao male linije koje mozes prebrojati.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:15:27   
M kao Mama
Hvala dragom bogu, ja zaista nisam imala problema, ona dva sata sam odležala u krevetu i nadigla se hodati, malo mi je kasnije bilo loše, ali to je od iznemoglosti, ali tonema veze sa koncima. Dr. me je šio i  ja sam ga pitala koliko konaca, kaže dva, a meni se činilo da ih imam najmanje 22 koliko me je šio. Cijelo vrijeme me je zezao, i nekako smo i to predeverali. Čim sam došla kući normalno sam skjedila, ali poslušala sam sve ono što sam naučila na vježbama. Prala sam se dva, tri puta dnevno, baš sam vodila računa o rani i peti dan su konci ispali. Stvarno sve je prošlo u najboljem redu i baš sam zahvalana dragom Allahu na tome, da me barem i to nije potrefilo.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:16:56   
M kao Mama
A, zaboravih, ranu nikada nism pogledala, nisam imala hrabrosti, nekoliko mjeseci kasnije sam imala linijcu "dole", a sada vjerujte treba mi dobro da razmislim dok skontam gdje mi je rana bila, pa kada dobro skontam biće da je na lijevoj strani.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: rana-konci
16.12.2008 12:42:06   
Ilhana RR
JA sam pitala al nije htio da mi kaze... puno sam bila popucala pa da me nebi prepo... al mi je rekla babica kad sam bila kod nje da ih vadim da su bile 5 kopci po 7 konaca...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: rana-konci
16.12.2008 13:26:39   
mamyca

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Zene- jedno pitanjce. Kako ste vi znale koliko konaca ste imale? Jeste li same vidjele ili vam je neko rekao? user posted image user posted image user posted image
Meni niko nista nije rekao a ja nisam ni znala sta da brojim jer nisam smjela ni da pogledam kako treba!


Sama sam vidilauser posted image user posted image ,a i fino sam ih prebrojalauser posted image user posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: rana-konci
17.12.2008 8:29:35   
Anoniman
Ja sam imala 6-7 konaca i počeli su ispadati mislim 7 dan,nisam osjetila samo sam vidjela na ulošku,a svrrrrrbiiiilllooooo luuudo hahahhaah ja dam ti se ispirala  kamilicom i onda na uložak stavim bivacin praška da mi isuši ranu jer je dole uvijek vlažno kod žene,a koristila sam uloške VIR. Uglavnom kad su ispali prestalo je svrbiti i zatezati i mogla sam lijepo sjesti.

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: rana-konci
19.12.2008 17:46:00   
dincica
pozdrav svima ! ja sam se porodila ima 21 dan i imam bolove kad hodam u predjelu kljucne kosti . U pocetku nism mogla da ustanem na lijevu nogu , a sad je malo bolje . ne znam bi li isla kod ginekologa i da li je neko od vas imao slican problem?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: rana-konci
20.12.2008 19:42:09   
Amela V.
Meni su konci ispali nakon 6-7 dana, ali osjetim da mi je jos jedan ostao (zateze me pravo kad sjedim) Imala sam veliki rez i vise se ni ne sjecam koliko konaca, ali znam da ih je bilo dosta. Jos samo ovaj jedan da mi ispadne i bice puno bolje. nadam se da ce i on uskoro

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *