|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vracanje u normalu
24.4.2008 0:27:15   
fata
Kada se vagina vrati u normalu  ?proslo je nesto malo vise od mjesec dana od kad sam se porodila i ne svida mi se kako moja izgleda
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vracanje u normalu
24.4.2008 8:49:17   
makana
uh draga to ti je malo teško pitanje jer sve je individualno
ja svoju da prostiš nisam imala hrabrosti da pogledam poslije poroda, a htjela sam da vidim kako to zarasta jel sve ok i to
nisam imala hrabrosti i tačka, tek kasnije,
nikada neće biti kao prije, jer ipak se sve to devet mjeseci pripremalo, a sam porod uradi svoje
obično kažu da treba proći neka dva mjeseca pa da sve legne na svoje mjesto
ne sekiraj se, razmišljaj pozitivno i umjesto što "misliš" da ti se ne sviđa kako sad izgleda "pohvali" je šta je sve prošla i ispunila zadatak user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vracanje u normalu
24.4.2008 17:32:56   
fata
Uh sve sam odgadala,nisam imala hrabrosti da je pogledam ,a eto od kad sam je vidjela ucrnjacila se.Sutra cu na kontrolu.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vracanje u normalu
26.4.2008 21:28:29   
kana
ja sam svoju nadgledala od prvog dana i bas mi se svidja user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vracanje u normalu
26.4.2008 21:37:01   
ziki
mene, pošto sam skoro pred porođaj interesuje kad ona može da obavlja svoj posao, ....kad je spremna za ..?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vracanje u normalu
26.4.2008 22:12:05   
kana
kazu da cekas ceteresnicu.Ja jesam user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vracanje u normalu
29.4.2008 14:16:46   
jsimic
a najbolje kad se ti osjetiš spremna. To je individualno, ovisi kako je težak porod bio, jesi li rezana, manje ili više.. Al mislim za mene je normalno ne čekat datumski da prođe 40 dana, već da prođe krvarenje i sukrvica, nije u svakog isto. Dok god to ide ja se ne osjećam čisto i spremno za user posted image . A i pošto mi je porod bio težak, prva beba pa još nemirna, plačljiva, noćno ustajanje i ljuljanje, moj jadni mm se morao strpiti više od dva mjeseca dok mu se posrećilo user posted image user posted image , al poslije drugog poroda, nisam bila rezana, krvarenje je stalo već nakon 30 dana pa smo mogli user posted image  po krevetu user posted image user posted image . Bojim se da je to dovelo do neplaniranog trećeg bebčeta, sad sam u 32. tjednu

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vracanje u normalu
1.5.2008 13:07:52   
ziki
jadan mm, ni sad baš ne samijemo jer sam počela da se otvaram a ima da termina a znači i 40 dana posle....još jedno pitanje koriste li se kakve kreme za zarastanje rane, ako je ima? Nisam do sad razmišljala o tome šta posle poroda

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu jsimic)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vracanje u normalu
1.5.2008 13:33:21   
nikka
Draga,ta priča o 40 dana je obična predrasuda,kad ti prestane krvarenje i kad osjetiš da si spremna kao što su ti cure već rekle,tad prigrli svog dragog.
Što se tiče rane,ako budeš rezana,najpraktičniji je Bivacin u spreju on zacjeljuje i dezinficira ranu,ja sam ga koristila čim sam došla kući triput dnevno poslije tuširanja naravno.
I još jedna bitna stvar misli na kontracepciju,osim ako neželiš odmah dijete.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vracanje u normalu
1.5.2008 13:36:33   
ziki
ha ha odmah još jedno, ni sa ovim ne znam kako ću... ovo zvuči grozno ali je istinito. Zar dojenje, pošto ako Bog da sve bude kako treba planiram da ga dojim, nije kontracepcija prirodna?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vracanje u normalu
1.5.2008 13:39:43   
nikka
 Ma ni slučajno se neuzdaj u to,a želim ti puno sreće,nadam se da ćeš dojiti.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vracanje u normalu
1.5.2008 21:51:33   
Amrino
Ja "svoju" nisam smjela pogledati prvih 4-5 dana. Kontam- ako vidim situaciju "dole"- past cu u nesvjest. Patronazna mi je gledala ranu i rekla je da je super- i kao da se nisam ni poradjala. Jedino me to "smirilo".

Savjet: prvih par dana sto manje hodanja. Cetvrti- peti dan rana uzasno pocne boljeti i "zatezati" i mnoge zene (ubrajajuci i mene) kontaju da je doslo do neke komplikacije- medjutim, nema razloga za paniku- to je prirodni slijed dogadjaja- znak da je rana zarasla, i da ce konci ubrzo ispasti ili su vec ispali.

Najvaznije od svega je sto vise "zraciti" ranu. Dovoljno je prati samo mlakom vodom te dobro posusiti. Ako vas je strah "pipkati"- posusiti se mozete vrlo jednostavno- fenom (ukljuciti na najmanje- vrlo kratko). Ukoliko je moguce- truditi se od prvog dana da rana povremeno bude na zraku. Najzgodnije je kupiti one "museme" za presvlacenje (ima ih u DM-u) prostrti ispod sebe (zbog krvarenja i tako "razgacen" lezati.

Moram priznati da je meni "moja"- skoro ista kao prije...imam mali oziljak ali , sve u svemu, kad skontam kroz sta je sve jadna prosla (onosno- sta je proslo kroz nju)- situacije je super.
I zene drage- nemojte se crnjaciti- ne sluzi "ona" za gledanje...user posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vracanje u normalu
24.5.2008 1:29:18   
eni_24
il ja vas nekapiram il sam pukla il pojma nemam  sta.... Citam vas i kontam o kakvim ranama vi pricate ??? Ja sam se porodila 8 maja i kod mene izgled sve ko pre , samo sto imam krvarenje al i ono je evo (da kucnem u drvo) zadnja dva dana se smanjilo... jos sam ja imala cak nakon porodjaja ciscenje al opet je sve ko pre... Nemoguce da sve imate te rane i strasno izgleda...user posted image user posted image user posted image ????????????????????? il se ja mozda nisma dobro u svoju zagledala, ama jesam svako sat je gladim i perem.. a sto se tice sexualnog odnosa meni je Dr rekao 6 nedjelja posle poroda NE , a tako isto mi je rekao za kremice NE , doduse nisam ga pitala dali se sme prati sa intim gelom , pre i u trudnoci sam ga koristila a sada neam pojma jel se smije , vodica je zakon user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vracanje u normalu
24.5.2008 1:34:31   
eni_24
a sto se tice hodanja ja od kako sam se porodila sam u pokretu od kutra do sutra.......Cak sam drugi dan kad sam iz bolnice izasla i pitu pravila(pozeljela se zena pite)user posted image user posted image user posted image  Mada moram da priznam da mi svi kazu da nisam normalna , da pretjerujem...al sta da radim gosti na pocetku navalili ko ludi..sad se malo smirilo sto se gostiju tice ali mi zavrsavamo papirologiju za malog...pa ja trckaram po prodavnicama jer sam jedva cekala da se uvucem u normlne stvari, od trudnickih mi muka vise.....

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vracanje u normalu
25.5.2008 22:26:57   
amdi
A jel ti radio epiziotomiju? I koliko konaca ti je zasio?
Jer meni to zvuci cudno, da si se mogla odmah dici na noge.Ja sam se 2 puta porodila i znam da sam po mjesec dana user posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vracanje u normalu
27.5.2008 0:19:05   
eni_24
Ahaaaaaaaaaaaaa ... Ne, nista od tog mi nije radjeno , imala sam normalan porod... Sad vas kapiram ..... Alaj kasnim ...user posted image user posted image user posted image   pozz

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vracanje u normalu
27.5.2008 11:07:31   
haidy
Ja kad sam danas videla svoju ranu zamalo se nisam onesvestila. Upalila se i zagnojila, stavljam obloge od rivanola i ispiram cajem od kunice. Vise me ne boli toliko i mogu pomalo sjediti, ali uzasno izgleda. Sa cim vi njegujete svoje rane?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vracanje u normalu
27.5.2008 13:43:43   
Amrino
IZVORNA PORUKA: haidy

Ja kad sam danas videla svoju ranu zamalo se nisam onesvestila. Upalila se i zagnojila, stavljam obloge od rivanola i ispiram cajem od kunice. Vise me ne boli toliko i mogu pomalo sjediti, ali uzasno izgleda. Sa cim vi njegujete svoje rane?


Cak i ako mozes sjediti - NEMOJ! Bar dok rana ne zaraste. Mozes stavljati rivanol- ali najvaznije je da se rana zraci- znaci skini se (razgaci user posted image ) rasiri noge i luftaj se sto vise mozes!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vracanje u normalu
27.5.2008 15:15:34   
Emina*
Haidy, ja sam isto stavljala rivanol, i prskala sam Bivacin sprey, vjeruj mi da bih bez njega umrla, jer je on i blagi anestetik, pa i hladi i utrne ranu, tako da je i ne osjecas....  Vjeruj mi da pomaze.....
Ali, kako i amrino rece, i ja sam bila "razgacena" user posted image   user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *