|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vrijeme za dodavanje
31.5.2008 23:57:25   
mamina cura
Mi smo poceli malo eksperimentisati i malo probavati okuse ali nista ozbiljno posto je mojoj malenoj punih pet mjeseci. Jasno mi je da neki pocinju sa zitaricama, kako cemo i mi, a neki sa vocem, ali mene to ne zanima jer smo se odlucili prvo za zitarice i to proso i jecam kao prvo. Interesuje me u koje doba dana i da li je to odmah poslije dojenja ili malo kasnije pocinjete sa probavanjem novih okusa?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vrijeme za dodavanje
1.6.2008 0:22:10   
triplemama
Mi to radimo oko podne, prije dojenja  koliko beba hoće pa onda dojenje.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vrijeme za dodavanje
1.6.2008 14:43:39   
akica b
I mojoj bebici je punih 5 user posted image   i ja sam pocela sa povrcem...blitvica,tikvice,krompiric i riza...super podnosi i svidja mu se

Interesuje me kakve su to zitarice??? moze li malo detaljnije? gdje se kupuje,kako se praviuser posted image

I naravno slatke kasice smo poceli..isto tako popodne..poslije spavanja a slatka ujutro kad se probudi..

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vrijeme za dodavanje
1.6.2008 19:51:46   
mamina cura
Kupila sam proso u DM-u a jecam imam u pahuljicama, dobro se skuhaju u vodi i onda se pasira. Ja nisam proso pasirala i davala sam joj pomalo. Ona je to meljala po ustima i gutala. I mi cemo ici na povrce cim bude domaceg posto necu da joj dam nista ne provjereno. Nana nam je posadila i cekamo usjeveuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vrijeme za dodavanje
1.6.2008 21:17:19   
anitaMO
moja puni za 4 dana 5mj.jos joj nisam nista pocela davati .pedijatar mi rekao da ne dajem dok ne napuni 6mj.zbog alergija kaze.
LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vrijeme za dodavanje
25.4.2009 19:46:08   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mamuška

zdravo drage moje "mame". znam da je pitanje slično mom postavljeno mnogo puta, ali ja n isam našla ono što me zanima. Dakle, molim Vas za informaciju kada početi sa davanjem prve zamjenske hrane (mislim na sokove i sl.) ako moja beba ima tri i pol mjeseca i hrani  se hipp-ovom dohranom.
hvala mnogo


IZVORNA PORUKA: hanabanana

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=10972

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=2003

Ovdje imaš kada se uvodi dohrana. Moja starija kćer je bila na adaptiranom mlijeku i svejedno joj nisam počela davati nadohranu prije nego je navršila puna 4 mjeseca. Počeli smo sa žitaricama.


IZVORNA PORUKA: semi83

Zar se nepocinje sa mrkvicom ili slicnim???


IZVORNA PORUKA: MumaMaja

Pretpostavljam da ce mnogi reci kako niko nije odgojio djecu po knjigama, ali knjiga " Djecja hrana - iz mamine kuhinje ( i tatine)" autora Marthe i Davida Kimmela i Suzanne Goldenson nama je bas pomogla. Kao i ti cula sam oprecna misljena o tome sta i kada uvesti, cak i od pedijatara, tako da smo odlucili slijediti ovaj izvor . Svi savjeti i recepti su mi dosta bliski i logicni. Sada vec imamo deset mjeseci i uvodjenje svake namirnice proslo je bez ikakvih problema. Potrazi knjigu. Mislim da ce ti mnogo pomoci. Sretno!


IZVORNA PORUKA: camm

mislim da je jos rano za uvodjenje hrane,mi smo poceli od 6mj.
i koliko se sjecam prvo sto je probala bila je mrkvica i jabuka pa sve ostalo
polako redom.
jer treba 7 dana da se djete navikne na jednu vrstu hrane pa se uvodi onda druga.mi smo tako radili i biloje sve ok.


IZVORNA PORUKA: Nedzmy

draga mamuška
mislim da svojoj bebi ne bi trebala ništa početi davati prije navršenih 4 mjeseca,a kad to bude najbolje je da ti praviš kašice i sokiće od voća i povrća
ja sam svojoj bebi prvo dala mrkvu i jabuku,a onda u dogovoru sa njegovom doktoricom davala i drugo voće
izbjegaji voće tipa jagoda i malina jer se zna desiti da je beba alergična, a sve ostalo pokušaj.
nemoj se razočarati ako se bebi na prvo probanje neko voće ne svidi i ako bude pljuvala hranu, najvažnije je da budeš strpljiva i spremna na sve
puno pozdrava


IZVORNA PORUKA: ebru

Pozdrav
Moja bebica je isto na hipp-u i bila sam pocela sa navrsena 4 mjeseca uvodit gustu hranu,po 2-3 kasikice dnevno,medjutim od toga je imala strasne grceve,tako da ni tebi ne bi preporucila uvodjenje prije navrsenih 6 mjeseci.Na tebi je izbor,mozda tvoja beba i prihvati ali moja nije et...Mona sad papa uveliko,ja sam pocela sa mrkvicom,krompirom i onda sljivom koju je odlicno prihvatila.


IZVORNA PORUKA: lejlašh

Sačekaj da napuni 4 mjeseca, pa pokušaj, sve zavisi od same bebe. Neke odmah prihvate hranu bez problema, dok se druge dugo navikavaju na nju.


IZVORNA PORUKA: anitaMO

ja danas bila sa Laurom u savjetovalistu jer sutra puni 6 mj.DR me pitala dajem li joj ista slano.reko nisam jos nista pocela.da sam trbala vec.a drugi mi rekao nista prije 6 mj.pa sad vi vidite.opet treci bi mi rekao svoje misljenje.


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

korisni savjeti:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=1468


IZVORNA PORUKA: anitaMO

hvala Visnja evo nadjoh svasta.


IZVORNA PORUKA: zvijezda

moja bebica ima 9 mjeseci kada joj mogu početi davati meso i koje


IZVORNA PORUKA: nikka

Možeš već početi,ja sam sa 7mj.piletina,riba malo kad se privikne uvjeriš se da dobro podnosi i da je stolica ok. onda crveno meso,teletina ,junetina i zadnja svijetina pošto je najmasnija ali sve postepeno da se trbuščić privikava.


IZVORNA PORUKA: zvijezda

hvala nikka ide li samo ili mogu dodati krompirića  


IZVORNA PORUKA: nikka

To je samo što se tiče mesa a povrće naravno da možeš sve kombinirati,ja sam svaki dan svome sinu kuhala u maloj šerpici posebno obrok do godine,postepeno smo uveli sol i onda je jeo sa nama zajedno ali opet bez prženog i pečenog.
Imaš negdje na forumu tablice dohrane kojim se redoslijedom koje namiernice otprilike uvode,mislim ishrana bebe do godine ili tako nešto,nisam sigurna pošto se dosta toga nemože otvoriti,pokušaj.



IZVORNA PORUKA: Lulu_

i ja imam knjigu hrana iz mamine kuhinje i tatine i mogu je svima toplo preporuciti i to prije nego sto pocnete sa dohranom


IZVORNA PORUKA: moni

Lulu možešli reći gdje mogu kupiti tu knjigu.
Hvala unaprijed



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *