|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zacenjivanje
1.11.2007 11:16:58   
makana
Pozdrav svima,
slucajno sam naisla na ovu stranicu i odusevio me forum gdje razmjena iskustava moze pomoci posebno mamama koje su to po prvi put,
ono sto sam procitala o tome da i druge bebe a ne samo moja dagaca malauser posted image  od 11 mjeseci po nekoliko puta u noci zna sa "zaplace" ali se ne budi uvijek me umirilo
ali imam problem za koji ne znam koga da pitam
pa vas molim ako je neko imao slicno iskustvo
moja ljutica ako je zaruzim zna tako jako da zaplace da se zacene, vec tri puta se dogodilo, nestane joj zaraka, poplavi, a posljednji put se desilo da poslije zacenjivanja jednostavno je klonula kao da spava i tako je ostala jedno desetak sekundi tesko disuci, a onda je samo nastavila da place
zbog straha kojeg sam pretrpjela vise je ne pustam da se zaplace, ali strah jos ne popusta
da li treba da se zabrinem jos vise i da je vodim ljekaru ili to svake ljutice prolaze?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

strpljen - spasen
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zacenjivanje
1.11.2007 11:35:14   
travnicanka
Ma nemoj se brinuti to su samo izrazito ljute bebe.Nista srasno!Evo ti jedan tips:Kad se to desi puhni joj usta da dobije malo zraka.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zacenjivanje
1.11.2007 11:45:52   
makana
haahhaha
super si, hvala, smijem se zato sto se nas dvije tako igramo, ali mi nije palo na pamet da to radim kod zacenjivanja, valjda od straha sta da radim pa sam je prskala vodom,
user posted image user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zacenjivanje
1.11.2007 20:58:02   
amlatifa
Draga moje puhanje u usta nije higijenski. Moja djevočica sada ima 5 godina i danas dan plače kao manijak ljutica prava sada se baca po podu i histeriše. Za početak je prisloni uz sebe i pričaj joj nešto da bi se smirila a zacenjivanje je od straha polako proći će Pozdravljam te no sikiriki

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 8:47:45   
travnicanka
IZVORNA PORUKA: amlatifa

Draga moje puhanje u usta nije higijenski.

Pa nisam mislila da je stavi u krilo pa puse u nju do besvijesti!!!Mislim gluposti,nije higijenski!!! Nije higijenski ni muzu puhati usta pa mu puses!!!!!!  user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 8:56:11   
SMIRI
HAHAHAHAHAHAHA

Al me nasmija...

...bulje djeca u mene misle da sam posizila ;-)

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 9:19:14   
travnicanka
Pa sta cu moram joj reci kad se pravi filozof a nije nikako za filozofa rodjena!!! Mislim gluposti prica!!!! Pa ja sam u zelji da zeni dam neki tips rekla fakat ono sto se radi ima sto god.a ona sad tu pametna nije higijenski!!!!

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 13:41:49   
makana
e tips ti je super, a ne zamjeram nikome nista, svako ima pravo na misljenje, ni kad se igram sa bebarom ne pusem joj u usta vec joj pjevusim, znate onu kamen gori val se pjeni mi stojimo zagrljeni i pritom mislim na audiciju, i pusem joj sa odredjene razdaljine prema licu, a ona se onda skriva od "vjetra", nema potrebe sad za pricom o higijeni, ruke su mi ispucale od pranaj ruku i postala sam manijak za cistocom otkad imam bebu cak sam i onaj usisivac na vodu kupila,
mi i jesmo tu da im pruzimo sto bolje, ali sam i za to da se ne pretjeruje jer kako ce razviti imunoloski sistem ako im sve sterilizujemo
P.S. samo da se zna neki dan mi je pojela komadic zemlje, mislila sam da ce da gadljivo ispljune, ali ona je cak zamljackala... 

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 13:45:18   
makana
uh, oprostite sto sam presiroka i uvijek se raspisem, uglavnom hvala svima na savjetima, zbog toga sam tu na forumu...
user posted image user posted image  

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 13:50:57   
travnicanka
Ma naravno svako ima pravo na svoje misljenje!!!Tu smo da razmijenimo iskustva i zabavimo se malo!!!Od pametovanja nema nista ali eto nema veze!!!!!
Moj mali je pojeo neki dan dobar zalogaj papira,ali nema veze to je i onako samo celuloza,iskake oni to nakraju sve!!!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 14:06:47   
makana
eh na papir se vise i ne osvrcem, bojim se najlona ili folije za pecenje koju naprosto voli vise nego ijednu igracku i ako je ne pazim sekundu znam da cu je naci u kuhinji kako snjuha i trazi foliju, kupila sam joj nedavno cetkicu za zube i vec je izvukla desetak onih dlacica, ali srecom ispljuje kad joj pruzim dlan i kazem daj mami 

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 14:18:48   
travnicanka
Pazi se folije ona moze biti jako opasna.Prijateljca moja se nedavno na smrt preplasila.Ima blizance dva djecaka imaju godinu i prohodali su.Tako je ona otvorila tetrapak sa mlijekom koji je bio zatvoren komadicem folije odozgo.Jedan od njih je dosao i stavio usta pokusao progutati ali nije islo nego se poceo gusiti.Ali sto je najgore ona nije znala sta je jeli neki napad ili je nesto progutao,u ustima se nije nista vidjelo.U hitnoj su bili za dvije min. i to bosi.Doktor je sreca prepoznao sta je  i tako izvadio foliju nekako.Ludnica kaze jos uvijek je pod sokom. Moramo pravo biti uvijek na oprezu dok malo ne odskoce ovi nasi pacici!!!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 14:23:51   
makana
slazem se, zato mi je tako tesko padalo kada bi se zacenjivala, posljednji put sam mislila da ne daj boze ima epilepticni napad, uvijek joj provjeravam usta i ruke ako vidim da je uzela nesto sto ne smije,
user posted image  pacici su najvazniji

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 14:34:45   
Suncica*
E drage moje, moja Lorena je pojela svoje govance. Ja koja sam tako pedantna i to da mi se desi..hihihih..
Elem ukakila se ona i to sve neke kuglice i ja kako sam slozila pampers promakne mi jedna kuglica i ostane..Tek nakon nekog vremena ja vidim ona nesto jede i to uziva bas, ja kazem daj mami mila, tek se ona nasmeje, kada ono na zubima govance..
Prvo sam joj oprala zube, pa onda ja isla da povracam..
S decom nikada nisi nacisto..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zacenjivanje
2.11.2007 15:55:53   
makana
user posted image user posted image
jao suncice nasmijala si me do suza sa tom zgodom
i svaka cast
malo koja bi od nas priznala takav "propust" i nepaznju, super si,
meni je almedina do sada uspjela pojesti jednog mrava i to nisam bas sigurna, samo znam da ga je izvjesno vrijeme ganjala po hodniku prsticem, a kada sam joj kasnije prisla mrava nije bilo, a ona je mljackala
user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 16:38:03   
Suncica*
A sto se tice zacenjivanja, nije se nikada cenila, ali ima momente histerije kada pocne da se valja po podu i udara rukama i nogama. Ja to samo kulturno izignorisem, onda ona nakon nekog vremena shvati da ne reagujem i prestane kao da nista nije ni bilo..
A sto se tice govanceta, niko nije savrsen i ja nisam super mama. Ja sam samo covek koji ima svoje propuste i ne zelim da glumim nesto sto nisam. Jako pazim na nju, ali ima momenata nepaznje, pa se desi situacija kao ova..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 17:44:41   
Mama1
Malo se nasmija sa ovim nije "higijenski" . . .
Hahahah ko te pita u tim situacijama jel higijenski ili nije .... user posted image



_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 17:48:12   
Mama1
a za govance heheheh
sad me posjeti na moju malu ... ja je skinula prvi put bet pelena da hoda .. i nije to trajalo ma ni 3 min ... vidim ja ona se nesto blizu stola usutila .... Ja tamo ona se ukakila ... razmeljala sve  jojjjjjjjjjjjjjjjj kad sam vidjela .... Ja se odvalila smijati a muz mi kaze nisi ti bobro pa vidis li sta je uradil .. hehe pa vidim sta fali dijete je .. opra cu :)

sa djecom se svasta desava

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 20:04:21   
amlatifa
Neželim da komentarišem baš ništa što se tiče travničanke jer imam jednu pored sebe pa znam kakve su.
A za mamu 1 higijenski ili ne što se tiče situacije postoje i drugi načini da se dijete umiri a ne pridržavati se onoga što su nane rekle sad je drukčije vrijeme.  Puno vas pozdravljam i shvatila sam samo jednu star da sve uživate da se prekucavate jedna preko druge. Ovdje je jedino sunčica OK i ima puno iskrenosti u njoj zato što je otvorenauser posted image .

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 20:09:47   
Suncica*
Hvala ti draga moja. Kao sto sam vec napomenula mrzim lazno moralisanje i neiskrene osobe. Ja ne mogu da se predstavim onakvom kakva nisam..Ja nisam najpametnija na svetu, volim da poslusam savet mudrije i iskusnije osobe. Ne glumim supermamu, nisam ni to i nije niko besprekoran. Svako ima svoje vrline i mane i ljude treba prihvatiti onakve kakvi jesu..
Lep pozdrav za tebe...

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 20:34:54   
SMIRI
Ah boze dragi...stvarno je ovo postalo glupo!!!

Zasto uzimate sve tako osobno! Ponasate se kao djeca iz vrtica a ne kao odrasle osobe!

Zasto ne shvatate da je sasvim normalno da smo razlicitog misljenja u nekoj temi...a da se u drugoj potpuno slazemo!
Al vidjela sam kako to ovdje ide...znaci ako jedan komentar ne odgovara ili se ne poklapa sa vasim misljenjem odmah je ta osoba na crnoj listi!!!
Fakat djecija posla... i ovo ovako uopste nije vise FUN user posted image

Pa dajte smirite malo te hormone...ovdje smo da naucimo jedne od drugih a ne da se ubijamo u pojam jos vise user posted image

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:00:18   
Suncica*
Ja naravno jesam za to da svako iznese svoje misljenje, a ne da me neko analizira, sta sam htela da kazem, na koji nacin itd. Ako zelis prihvati savet, ako ne zelis nemoj ni da citas. Ja sam jako dugo clan ovog foruma i nikada nisam imala neprijatnosti. Ako se nekome ne dopada sta sam htela da kazem jednostavno ne komentarise. A ne hvatati se za svaku moj rec. To nikako ne mogu da tolerisem.

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:04:59   
Mama1
:) . . .
Slazem se ja sa tobom da treba dijete sa necim umiriti ali ako dodje do momenta kao sto je doslao da je dijete  klonulo  i tako reci ostalo bez svjesti .... To je zaista bilo nedostatak vazduha ... U tom momentu nepomaze nista drugo .... A dijete se treba smiriti prije nego dodje do toga  ...

Necu da  puno komentarisem podrzavam "SMIRI". . .
Al u svakom slucaju redovno citam . . .

Pusa svima !  user posted image


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:18:48   
SMIRI
IZVORNA PORUKA: suncica

Ja naravno jesam za to da svako iznese svoje misljenje, a ne da me neko analizira, sta sam htela da kazem, na koji nacin itd. Ako zelis prihvati savet, ako ne zelis nemoj ni da citas. Ja sam jako dugo clan ovog foruma i nikada nisam imala neprijatnosti. Ako se nekome ne dopada sta sam htela da kazem jednostavno ne komentarise. A ne hvatati se za svaku moj rec. To nikako ne mogu da tolerisem.



Jel se ti osjecas napadnuta?
Nigdje nisam spomenula tvoj NICK...to je vise bilo onako za nas sviju da se malo zapitamo zasto smo uopste ovdje na ovoj stranici...

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: zacenjivanje
3.11.2007 21:22:00   
Suncica*
Eto vidis. Nisam spomenula tebe uopste. I nisam zlopamtilo, uvek idem linijom manjeg otpora.
I ne vidim uopste zasto se potezu ovakve teme na jednom ovakvom forumu...Tema je "zacenjivanje", a ne "ko mene napada"..
Lep pozdrav draga Smiri...

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *