moje zlato
Autor: Jasnalajla
Na Koševu u zadnja 24 sata rođene “duple” trojke
Uredništvo Ringeraja.ba, 23.9.2010Na Odjeljenu neonatalogije Ginekološko-akušerske klinike Kliničkog centra univerziteta u Sarajevu smještena su “duple” trojke.
Naime, u Sarajevu su u posljedna 24 sata (22/23 septembar 2010. godine op.a) dvije porodilje na svijet su donijele po tri bebe.
Da podsjetimo, u zadnja tri mjeseca, na Ginekološko-akušerskom odjelu KCU Koševo zabilježeno je pet slučajeva rođenja trojki.
Iz KCU Sarajevo poručuju da su majke dobro i da se oporavljaju, kao i četri djevojčice i dva dječaka, koji su smješteni na Odjel neonatologije gdje će se u narednim danima pratiti njihov razvoj. Bebe su na ovaj Odjel smještene zbog nedovoljne kilaže.
Sretne majke na svijet su donijele po dvije djevojčice i po jednog dječaka.
Statistički podaci i rezultati naučnih studija pokazuju da u prirodnim ciklusima postoji mogućnost od 0,03 odsto mogućnosti da se dobiju trojke.
Emira Ćeho-Kevrić, majka jednih od trojki rođenih u posljednja 24 sata, nije krila oduševljenje zbog rođenja troje djece. Međutim, kazala je da je veoma zabrinuta, jer imaju još jedno dijete, te da ona i njen muž nalaze se u veoma teškoj finansijskoj situaciji.Pozvala je sve ljude dobre volje, koji su spremni da pomognu njenoj porodici.
I majka drugih trojki Selma Redžić je u jakoj teškoj situaciji i treba pomoć.
Najmogobrojniji internet portal u BiH, ringeraja.ba u narednim danima pokrenut će humanitarnu akciju prikupljanja sredstava za porodice trojki. Iskreno se nadamo da će te se priključiti još jedno humaniratnoj akciji Ringeraja.ba, te da ćemo našim malim, ali iskrenim sredstivma donijeti još osmjeha na lice ove dvije majke.
Više informacija u narednim danima vezano za ovu akciju bit će objavljeno na našem portal.
I Emira Kevrić iz Visokog i Selma Redžić iz okoline Bugojna su se porodile sekcijom-carskim rezom.
Foto: TVSA
Bebe su dobro i njihovo stanje će se pratiti u narednim danima
Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:
'Tamagotchi djeca' koja ne postoje mogla bi 'riješiti problem populacije'

Emocionalno vezivanje je primarna potreba, javlja se još na samom rođenju, već prvim kontaktom sa majkom, a ostvaruje sv...

Biti samohrana majka je izazov koji traži mnogo strpljenja, izdržljivosti, odricanja i hrabrosti.

Znamo da je razvod stresan događaj za muškarca i ženu koji više ne mogu zajedno. Još je stresniji ukoliko je u braku bil...
