|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i slana voda
7.7.2009 14:57:23   
teta berta
Zanima me trebam li bebu poslije kupanja u moru kupati u običnoj vodi baš svaki dan ili smije ostati sol na tijelu. nešto me baš zanimauser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 2.5.2010 23:46:10 >


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:02:10   
neki
Ja bih oprala bebicu svaki put posle slane vode.Kad mene nervira sol na tijelu,mozes misliti kako je bebiciuser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:06:20   
kovrdjava
Evo samo da prenesem šta je meni doktor rekao, ja sam se porodila 25.02, a na more sam otišla 20.07 Emina mi nije ni imala 5 mj,kad sam pošla otišla sam kod doktora da vidim šta mogu da ponesem od ljekova za ne daj Bože...i moja dr. mi je rekla da se beba može slobodno kupati ali da kad je iznesemo iz mora da je istuširamo jer je koža bebe osjetljiva jako,naravno samo par dana dok se ne navikne...A obavezno krema s visokim faktorom...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:09:18   
teta berta
e baš vam hvala, znači kad se mama tušira i bebu pod tušuser posted image   ali naravno topli

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:10:15   
M kao Mama
I mi smo sa Lajlom išliprviput sa nepunih 7mjeseci, ona je super sve podnijela, mazala sam je faktorom 50 i stvarno vratila se bijela, ali to je nebitno, važnoje da nije izgorjela. Nekada sam je tušitala,nekda ne, jer so je zdrava, ali uvečer obavezno. Najbitniji je faktor da beba ne izgori. 

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:10:49   
neki
user posted image user posted image user posted image Zajedno pod tususer posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:16:44   
lely
Posto smo isli ujutro i popodne na plazu,tusirala sam Anesa kada bi se vratili u sobu,znaci 2x dnevno.Kao sto neko rece,ja sebe tako  tusiram,jer me so na tijelu strasno nervira pa sam i njega isto.
Nisam ga htjela tusirati pod onim tusevima na plazi,jer voda je strasno hladna (bar meni) tako da je do sobe bi slanuser posted image .

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:20:32   
kovrdjava
Ma da ja sam uvjek nosila bidonćić s vodom ako bih išla negdje gdje nema u blizini tuša,al nemoj pretjerivati sad da je tuširaš uvje kpusti nek se čeliči,samo prvih para dana dok se ne navikne.Al ako prvi put ideš s bebom otiđi kod svoje dok. nek ti prepiše par ljekova radi prevencije....

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:24:35   
teta berta
Mislila sam ovih dana otići kod dr.da mi savjetuje što sve da ponesem od lijekova, nadam se da neće trebati, ali opet bolje ponjeti... Inače će me napasti, jer smo trebali sad nekad primiti onu famoznu vakcinu a nismo, jer namjeravam kad se vratimo s mora... A ja se tuširam dva puta dnevno na moru, i meni je hladan onaj tuš, pogotovo bebi...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba i slana voda
7.7.2009 15:26:52   
Lulu_
mislim da je trebas istusirati jer je njena koza ipak jako osjetljiva a ja licno znam da me ta sol svrbi...ne kaze se djaba da kada se ode na more ocisti se koza(od soli koja cisti,mada agresivno,)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 10:58:49   
Visnja RR
Kada smo prosle godine bili na moru Asja je imala 5 m ...
dr. Vukovic je rekla ne bebu u more do 1 godine zivota...
Naravno da mi nije palo na pamet da je kupam u moru...
Ove godine njoj se nije svidjela ideja kupanja u moru nego se brcakla u gumenom camcicu...
al ako vec odlucis da je kupas onda je saperi vodom kasnije...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 11:25:44   
tweety
teta berta kupiš bidon od 5l i ostaviš ga u autu.voda se u međuvremenu ugrije da nekad zna biti vrela pa se mora rashladiti sa hladnom.tako mi radimo kad idemo "na dan".tuševi su drama hladni,mi smo Emreu svake godine tako nosili pa i dan danas.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 11:36:59   
Rabi
Mi smo kupili bazencic i u njega sipali pola morske, a pola obicne vodeuser posted image  Brckali ce bez ikakvih problema i poslijedica, hehhehe
A svakako, posle kupanja ide i tusiranje obicnom vodom!
Samo jos da kazem, imali smo 9 mj.

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 12:57:03   
daca/maca
joj dobre teme....
Mi se pakujemo polaku za Antaliju, nadam se da ce sve biti UDURE....
Ponijet cemo bazenčić, i ostalo( bas me zanima kako ce reagovati na aerodromu kad skuže sve te rekvizite...), nadam se da ce moj DELFIN dobro podnijeti sve to....bit ce mu 5 mjeseci taman...
Pa kad se vratimo, objavicemo nase iskustvo...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 13:00:49   
juni
Mi Emila nismo kupali u moru, samo smo mu nogice skvasili da proba. More je bilo hladno pa mu se bas i nije svidilo, a ni MM-u. Posto sam ja navikla na hladnu Neretvu, meni je godilo, ma taman user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba i slana voda
11.7.2009 13:01:53   
mamina cura
Hena je bila u Kemeru sa 8mj. Kupala se u moru i bazenu bez ikakvih problema. Ja volim navikavati djecu na vodu i to sto je more slano nije joj smetalo niti sam je tusirala poslije jer je meni gori hlor od soliuser posted image
Bebu je bitno postepeno privikavati i ako je more ipak hladno za njih onda je bolji bazen. Nismo nosali nikakve rekvizite samo Timuru prsluk za plivanje i super nam je bilo.
Namjeravamo i ove godine aBd, samo da bude zdravlja.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba i slana voda
13.7.2009 13:57:15   
emma.L
Upravo smo se vratili s mora i Ema je uživala. Pliva dijete i mlati okolo, ne može joj se prići u onom šlaufu user posted image . Na plažu smo išli dva puta dnevno, ali sam je tuširala samo popodne. Preko dana bi je malo izbrisala vlažnom maramicom po rukicama i licu i to je to. Čak nam se izvrnula na glavu iz kanua, njenoj sreći nije bilo kraja user posted image . Iako je nježna kao pahuljica i sva sitna i prozirna, koža joj je ostala bez tačkice, nije joj suha, ali zato sam je uvečer uvijek mazala Mustelom da nadoknadi vlagu koju sol izvuče.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba i slana voda
13.7.2009 14:02:00   
mamina princeza
i moja cura se kupal au vodi - uglavnom u bezenu sa slanom vodom i djecijem bazencicu., jer je more bilo pohladno . uopste joj so nije smetala ...ona toliko voli vodu ...
cak sta vise - prije mora imala je probleme a nekim nedefinisanim crvenilom na licu nista nije pomoglo ni dermatolog ni skupe kreme, jeste ublazilo al je uvijek ostajalo bar malo crveno.
tek more je pomoglo potpuno je nestalo...!!! mazala sam je jakim faktorom 50  vichy , nije ni secundu izgorila.
sad joj se opet pomalo nazire to crvenilo i da nam je sad opet na more:)))))) al za sad cemo se zadovoljiti morskom vodom u nekom drugom obliku - napravicemo je ili kupiti u apoteci mozda i to pomogne:))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: beba i slana voda
10.6.2010 14:01:10   
marny
mene zanima zašto neki liječnici savjetuju ne kupanju  u moru bebama do godine.Ja to prvi put čujem. moj mali se prošlo ljeto okupao sa nepuna 3 mjeseca i tako do kraja sezone svaki dan.
Ništa mu nije bilo, dapače baš je uživao (sestra mu nije bila takva, ona se bojala duuugoooo)
mi na plažu nikada ne idemo prije 17 sati, eventualno ujutro do nekih 10 sati najdalje jer bi do podne već bili reš pečeni.
Nakon što dođemo doma otuširam ga i to je to.
Na plaži obavezno namažem sa visokim faktorom, kapica na glavu, malo hladovine, tekućine i to je to.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: beba i slana voda
10.6.2010 14:27:51   
Nedi
Volim morsku sol na koži i uopšte me ne srkleti tuširam se po povratku sa plaže u apartmanu, dok se mm tušira pri svakom izlasku iz mora. A user posted image sam kupala kao i sebe...pa ko bi ih dvojicu mazao i kupao svake sekundeuser posted image

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: beba i slana voda
10.6.2010 15:07:26   
salmy
Opste se ne zamaram sa glupostima,NARAVNO da cu kupati bebija u morskoj vodi(bilo u bazenu ili moru),vjecito su se djeca kupala u moru:Dovoljno je vidjeti mjestane koji redovno dovode male bebice i najnormalnije kupaju u moru! I djecica napreduju i zdravo izgledaju!

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: beba i slana voda
10.8.2010 10:56:24   
leona81
mi smo se kupali u moru, na sunce do 11 i od 17 h, krema sa 50 faktorom...i jos smo pocrnili ...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *