|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brisevi i papa test?
13.10.2009 0:45:13   
edijevamama
Htjela bih da odem u Vojnu bolnicu da uradim briseve (vagine i cerviksa) i ako je moguce urino kulture tamo. Mozda se pitate zasto, pa eto jer uvijek u domu zdravlja tj, na ilidzi sve ok, a kad sam jednom uradila na kosevu nasli su neku baju bili, pa bi htjela da budem sigurna da je sve ok, je imam serklaz i 29 sam sedmica.
Zna li neo kako da odem to tamo da odradim, treba limi uputnica ili samo otic na pregled u kabinetu?
Zna li mozda neko kad je aida u kabinetu?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Brisevi i papa test?
13.10.2009 21:31:00   
nerkica
samo nazovi na tel 285-285 i naruci se,netreba ti uputnica
samo stavi zadnji nalaz od ginekologa.
tako sam i ja prije isla na kosevo i sa tim nalazom se prebacila u vojnu

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Brisevi i papa test?
19.10.2009 13:34:44   
Mamica24
ja sam radila papa test nekad u 14 sedmici trudnoće i na svu sreću na vrijeme su mi otkrili Candidu
i dali mi vaginalete.

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Brisevi i papa test?
21.10.2009 1:42:47   
edijevamama
jos jedno pianje za cure koje imaju serklazu......Smije il se pod serklazom uraditi bris grlica?
NAime doktor kji me vodi kaze i poslao me da uradim bris a doktor koji je to trebao da uradi nije htio kao nesmije se pod serklazom moze da mi izazove projevremene trudove?

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Brisevi i papa test?
28.10.2009 1:36:35   
edijevamama
Uradila sam bris i eto dosao nalaz imam bakteriju gardnerelu vaginalis. Bila sam kod doktora i on kao meni nezna sta bi mi dao za to jer svi antibiotici su preagresivni u trudnoci sa kojima se lijeci ta baja.....:( Joj pravo me strah neznam sta cu da li ici nekom drugom doci jer sam citala da je bolje lijecitit upale i bakterije nego ih ostavit da se sire jos pogotovu sto sam 31 sedm.

Jeli neko imao tu baju i kako je lijecio?
Mislila sam otic doktorici jadranki ili dr. Gutic sta vi mislite ili mi preporucite nekog dobrog. Inace ja osjecam te upale i da mi sve to gori dole i u krstima u predjelu mjehura ma joj neznam ni sama vise.......

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Brisevi i papa test?
19.2.2011 12:41:38   
gerberka
cao cure! kad je najbolje raditi papu? prije ili nakon ciklusa?? hvala za odg

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Brisevi i papa test?
19.2.2011 12:53:23   
mala75
moja dr uvijek naručuje na 10 ili 11 dan ciklusa da se radi papa test.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Brisevi i papa test?
28.2.2011 19:53:35   
Teddy Bear
Moj papa test nije u redu, sumnja na HPV virus, bas sam se zabrinula...dr mi je dao uputnicu za Jezero da mi oni urade bris na virus.Mislim sutra na Jezero, da to zavrsim, valjda ce me primiti neki od doktora, zbog praznika...
Da li je neko imao problema sa ovim?


(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Brisevi i papa test?
11.5.2011 18:42:05   
manjari
Da li je neko radio privatno cervikalni bris? Gdje? Koja je cijena? Za koliko bude gotov?
Ovo je ludilo sto su smislili preko DZ: Dodji po uputnicu, otidji na Ilidzu po epruvete, nazovi da se narucis, dodji u zakazani termin da ti uzmu bris, odnesi ponovo na Ilidzu, sacekaj ko zna koliko, pa hajd opet na Ilidzu po nalazuser posted image

Elem, bilo kakav savjet?!!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Brisevi i papa test?
11.5.2011 19:00:38   
animagical
ja kod divanovica, jer mi vodi trudnocu, onda mi on da epruveticu koju odnesem u eurofarm i za nalaz mi oni naplate samo 15kmuser posted image  

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Brisevi i papa test?
11.5.2011 22:47:12   
gerberka
IZVORNA PORUKA: manjari

Da li je neko radio privatno cervikalni bris? Gdje? Koja je cijena? Za koliko bude gotov?
Ovo je ludilo sto su smislili preko DZ: Dodji po uputnicu, otidji na Ilidzu po epruvete, nazovi da se narucis, dodji u zakazani termin da ti uzmu bris, odnesi ponovo na Ilidzu, sacekaj ko zna koliko, pa hajd opet na Ilidzu po nalazuser posted image

Elem, bilo kakav savjet?!!



ja sam se tako  ismijala user posted image user posted image user posted image user posted image kako je ona sve to nabrojala..kraljice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image izvini, znam da nije smiješno, ali tako mi se post dojmio user posted image 100% si upravu..i u zenici je ludnica dok samo bris jedan obicni uradis user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Brisevi i papa test?
12.5.2011 12:19:39   
manjari
Ma vala, ni ja nisam znala da li bih se smijala ili plakalauser posted image
Ne kontam kakav je problem imati kutiju epruveta u DZ, pa da ti uzmu bris i ti ga onda fino nosi gdje god hoces.
Voljela bih se upoznati sa osobom koja smislja sve ove procedure, da mu cestitam na nevjerovatnim idejama i usput upitam koliki mu je IQ, ako nije tajna!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Brisevi i papa test?
15.6.2011 2:29:04   
Visnja RR
jedna nasa clanica moli za savjet!

?POTREBANA MI JE VASA POMOC DRAGE DAME :
IMAM 49 GODINA
VEC PAR MJ IMAM SUSPEPEKTUALNE CITOLOSKE PROMJENE CIN II
RAĐENA HPV TIPIZACIJA -NEGATIVNA
DG:PVU SUSP.(PA:CIN II)
TERAPIJA CEPHABOS CAPS.A 500MG U TOKU 7 DANA
NEO-PENOTRAN FORTE VAG
LAKTOGYN CAPS
RADILA KOLPOSKOPSKI NALAZ-ZONA TRANSFORMATIONS I LEUKOPLAKIA NA PREDNJOJ USNI ŠILEROVA JODNA PROBA :NEGATIVNA NA PREDNJOJ USNI U ŠIRINI 1-1,5CM
DG.PVU SUSP(PA:CIN II)
PAPA -VRSTA STANICA :skvamozne,cilindricne,endometralne,leukociti,mnostvo,eritrociti,histociti-Upala
mikrobiologija-mjesana flora
opisana dg-upala,promjena na stanicama,limfocitni cervicitisa
Abnormalnost epitela-skvamozno intraepitelna lezija,dysplazis media cin II
ABNORMALNE STANICE NADJENE U CERVIKSU
PAPA PRVI RAĐEN U 10MJ PROSLE GOD -TERAPIJU KORISTIM GORE NAVEDENU -NIKAKVIH PROMJENA NEMA NA BOLJE -NALAZI POTPUNO ISTI...MOLIM VAS ZA VASE MISLJENJE I SAVJET STA DA RADIM....UNAPRIJED HVALA "

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Brisevi i papa test?
15.6.2011 7:25:02   
D_K
Ja joj preporucujem da ode kod dr. Spahovica.. On joj moze pogledati ove nalaze i dati strucno misljenje. Ja sam nazvala u 9 i u pola 10 sam bila kod njega. Broj moze naci na netu - ordinacija mu je kod Bristola. Mislim da ga ne moram posebno hvaliti - neka ode i uvjerice se da je i strucnjak i covjek..
Sretno..

< Poruku je uredio D_K -- 15.6.2011 7:28:18 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Brisevi i papa test?
3.5.2012 8:54:01   
djoisa
koliko se, privatno u SA, placa papa i koga bi preporucile?

i koliko su, privatno, cervikalni brisevi?

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Brisevi i papa test?
22.11.2012 22:37:26   
bubamara_11
Cao drage moje.Pitala bi vas koliko boli kada se izvodi papa test i kolposkopija jer sam narucena za ponedjeljak kod doktorice Amele a strah me.Pa otklonite moj mozda bezrazlozni strah vi koje ste iskusne s tim inace prvi put to radim :*

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Brisevi i papa test?
22.11.2012 22:41:26   
Teddy Bear
Emri draga, nista ne boli, malo je neugodno s'obzirom da lezis onako gola sa podignutim nogama, samo se opustis, papa bris se i ne osjeti, to je kao bris nosa ili grla, kolposkopija takodje nije bolna... nemoj da te je strah user posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Brisevi i papa test?
22.11.2012 22:46:11   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Emri draga, nista ne boli, malo je neugodno s'obzirom da lezis onako gola sa podignutim nogama, samo se opustis, papa bris se i ne osjeti, to je kao bris nosa ili grla, kolposkopija takodje nije bolna... nemoj da te je strah user posted image


Hvala ti Teddy :) a ja strahujem evo sedam dana i koga sam pitala kaze bolno al eto nije bas koliku sam sama sebi paniku stvorila.Ljubnem :*

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Brisevi i papa test?
26.11.2012 22:31:00   
bubamara_11
Jel se moze raditi i kolposkopija uz papa test i koliko je to bolno imam fobije od bolova bilo koje vrsta ?? I koliko kosta ta kolposkopija ako neka zena ima iskustva :)

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Brisevi i papa test?
1.12.2012 14:04:06   
Mrvica_83
Draga Emri .. Papa test ne boli - kao što je rekla Teddy Bear nije bas prijatan osjecaj kad lezis nag na stolu sa
nogama u onim drzacima user posted image ali neke strasne boli i nema .. Ja sam radila privatno papa test  i kosta  oko 150 KM .. Rezultate dobijes za 7 dana otprilike .. Radila sam prije i po DZ ali oni su bezveze .. Kao imas neki iscjedak - ne rade ti analizu nego ti napamet daju neke lijekove - pretpostave sta ti je .. Valjda je analiza neophodna i bitna bas kad ima nesto sumnjivo user posted image Elem .. Sad sam skontala da je i papa samo za pokazati abnormalnosti na stanicama a da su i brisevi jako bitni .. Stoga i njih treba uracunati u redovne kontrole user posted image



_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Brisevi i papa test?
4.12.2012 18:36:28   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Draga Emri .. Papa test ne boli - kao što je rekla Teddy Bear nije bas prijatan osjecaj kad lezis nag na stolu sa
nogama u onim drzacima user posted image ali neke strasne boli i nema .. Ja sam radila privatno papa test  i kosta  oko 150 KM .. Rezultate dobijes za 7 dana otprilike .. Radila sam prije i po DZ ali oni su bezveze .. Kao imas neki iscjedak - ne rade ti analizu nego ti napamet daju neke lijekove - pretpostave sta ti je .. Valjda je analiza neophodna i bitna bas kad ima nesto sumnjivo user posted image Elem .. Sad sam skontala da je i papa samo za pokazati abnormalnosti na stanicama a da su i brisevi jako bitni .. Stoga i njih treba uracunati u redovne kontrole user posted image




Mrvica_83 hvala ti na odg uvjerila sam se svim svojim culima da ne boli :) sad cekam rezultate da sve bude ok.Ljubac

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Brisevi i papa test?
4.12.2012 19:37:59   
Mrvica_83
Draga Emri , nema na cemu user posted image I ja ti zelim da papa test bude sasvim ok user posted image Pronasla sam tvoje ranije postove i samo ti zelim reci da mi je zao zbog svega sto ti se dogodilo ove godine .. Ja sam takodjer izgubila trudnocu ali tebi .. Mogu misliti kako je bilo user posted image user posted image Zelim ti da se sto prije oporavis psihicki, fizicki a sta god mogu pomoci -  tu sam user posted image user posted image Ljubim te draga hrabrice !!user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Brisevi i papa test?
25.12.2012 17:33:17   
ada_
poz vam
Mrvice a gdje si ti to platila papa test 150km i sta je sve u tu cjenu bilo ukljuceno?

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Brisevi i papa test?
25.12.2012 20:36:37   
Mrvica_83
Draga Ada ..Da ne odstupamo od teme - nisu ginekolozi tema nego brisevi i papa test ja sam ti poslala PP user posted image
Ako jos nesto mogu pomoci - tu sam user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Brisevi i papa test?
4.2.2013 15:23:52   
kolacic
gdje se najbrze moze uraditi cervikalni bris? i koliko kosta? imam colpitis (VI grupa) gljivica candida i trudna sam 8 sedmica.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *