|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
15.6.2008 22:09:25   
rozi
Da li ste osjetile kada vem je pukao vodenjak, ne mislim ono kad vidite vodu, vec jel se osjti kakva bol ili slicno?  Na proslom pregledu mi je doktorica rekla da pratim da mi ne curka voda, pa kontam ako mi recimo pukne dok se budem tuslirala , a ne vidim vidim hocu li to osjetiit na drugi nacin. U 38. sam sedmici.
Prijateljici mi je voda iscurila , pa je posteljica zarasla za maternicu, sto joj je stvorilo probleme, pa ja sad mozda previse razmisljam o tome. user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
15.6.2008 22:11:28   
anitaMO
Ne kod mene definitivno nista nisam osjetila.nema boli samo kao da si se popiskila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 9:04:47   
ame_la
Stvarno kako da znamo da je počeo porođaj
i mene to muči
kao izgleda kada pukne vodenjak
šta ako budem na šolji u tom momentu i kontam da piškim
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 10:34:52   
dinaa
Pozdrav za vas,kod mene nije bilo apsolutno nikakvog bola kad mi je pukao vodenjak a mislim da to u stvari i ne boli a znat ce te vi da je to to jer kad piskis to mozes na neki nacin zaustaviti ili prekinuti,a ovo nemozes tu jednostavno voda nekontrolisano curi.

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 11:04:54   
mamina princeza
A drage moje i ja se to stalno pitam, sad mi je doktor rekao da se obavezno javim ako mi ode plodna voda cak i ako ode samo dio a ja sam skoro sigurna da ja to ne mogu znati. I stalno mislim da ce se desiti ili kad se tusiram ili kada piskim i slicno.....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 12:04:50   
rozi
Hehehe , izgleda da to ne muci samo mene.  Samo zavirujem da vidim imal sta user posted image A imate li vi pojacan iscjedak pred kraj, ja sam citala da je to normalo, al sve me strah da nije ta voda. Nije sekret, dosta je blaze, ali je zuckaste boje, a doktorica mi je rekla da plodova voda nema boje.  Kud se mali nesto smirio sada, dal nema puno prostora, ali jedva ga natjeram da se pomakne, sva se isprapadam . user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 12:20:01   
ruža
Draga Rozi, ja sam tek ušla u deveti, a s obzirom da imam i sekreta stalno mislim možda mi je vodenjak pukao. Čitala sam da kad vodenjak pukne kod nekog ide kap po kap, a kod nekog kao da piškiš. prijateljica mi je rekla da kad se ona porađala doktori su joj probili vodenjak i tek tri sata iza toga se porodila, a svaki bebin pokret ju je nenormalno bolio, jer nije bilo vode da ublaži pokrete. A tvoja bebica se smirila jer joj je tijesno, ona sad 80% vremena provede spavajući, a onih 20% je budna i čeka vrijeme da izađe.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 12:55:04   
lida
Drage moje nemojte se brinuti kad vodenjak pukne sigurno ćete skontat da je to.

Meni je u prvoj trudnoći pukao vodenjak i voda je pošla šikljati niz noge(ogromna kolićina vode)

Sad u drugoj je bilo visokoprsnuće.Visoko mi je puknuo vodenjak i voda se preljevala.Preljeva pomalo a znate da nepiškite zato što voda neide na isu rupu kao i mokraćauser posted image user posted image user posted image user posted image .Voda je bistra bez ikakvog mirisa i primjeti se na gaćicama (sekret je ljigav i sa bojom a ova voda je bistra)Moja babica mi je rekla da od pucanja vodenjaka u roku od 24 sata kreće porod.

zato drage moje nemojte se opterećavati i brinuti skontat ćete da je to to.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.6.2008 23:43:10   
stella
ja sam imala iscjedak i sve kontala da nije to to.a kad sam dobila bolove i voda je pocela pomalo pa kad me dr pregledao onda je izaslo puno.ja sam lezala u bolnici do poroda tako da sam bila tamo.ali se vidi nemojte brinuti.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
17.6.2008 0:48:05   
rozi
Hvala vam svima, dosta mi je lakse, mada cu i dalje stalno zavirivati da vidim ima li sta, ali sad nisam isprepadana.  Niko se nije javio sa negativnim odgovorom,  tako da cemo i mi sto smo pred kraj to sigurno osjetiti. Pozdravcic user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
19.6.2008 9:31:02   
lejlaze
da vam se javi ponosna tetka. jutros mi se sestra porodila. rodila je curicu 3200 teska 50 duga. nisam uspjela ih vidjeti, bitno je da je sve uredu.
user posted image . oprostite, znam da ovaj post nema veze sa ovom temom, neka mi ne zamjere.  

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
19.6.2008 9:38:09   
mamy Sabina
Lejla cestitke!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
23.6.2008 22:37:47   
rozi
Hehe, ja se porodi 17.06. i probili su mi vodenjak, tako da nisam dozivjela to iskustvo 

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 21:13:44   
lejlaze
meni se sinoc deslilo da mi je plodova voda procurila. medjutim bolova nikakvih nemam...
nikakvu bol nisam osjetila samo najednom mokro.
e sad me je strah. danas sam bila na kontroli i smanjena mi je plodova voda. CTG nista ne pokazuje, nadam se da manjak te plodove vode nece znaciti da ce me vise boljeti user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 21:31:33   
Romali
I ja sam čitav 9.-ti mjesec imala neki iscjedak, sve mislila evo mi voda curka. Ustvari nije uopšte bila voda, nego iscjedak. A kad sam otišla da rodim, pravo smo se  načekali da voda ode. Nikako se vod.nije spuštao. Na kraju ga je med. sestra sama probila. Ja ništa nisam osjetila, samo mlaku vodu kako pljusnu. Rodila sam otprilike sat- dva nakon toga. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 21:54:04   
mivica
lejlaze,
Nisam sigurna, ali mislim da ipak trebas da se posavjetujes sa svojim ginekologom za plodnu vodu. Ja kad sam bila u bolnici, tamo je lezalo dosta zena kojima je plodova voda oticala prije termina poroda, tako da su one bile pod stalnim nadzorom ljekara i naravno u strogom mirovanju!!! Ne bih da te plasim, to nema veze sa porodjajnim bolom, ali moze dovesti do drugih problema. Ne bi bilo lose da malo prosvrljas po internetu i vidis ima li sta na tu temu. Iskreno, da sam ja na tvom mjestu, ja bih odmah sutra ujutro otisla do ginekologa i s njim se posavjetovala. Ne znam, mozda grijesim, hB meni se takvo sto nije desilo, ali kad je bebac bio u pitanju, nista mi nije bilo tesko :) Puno srece, ne sekiraj se puno i sve ce biti ok!!!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 22:23:25   
idana_85
Obicno ostave u bolnici ako plodova voda curi, kao sto je slucaj sa nasom Rabi.user posted image ...nemoj se igrati s tim

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 23:07:41   
ja
ja sam isto mislila da sam se upiskilauser posted image  ali kad sam otrcala do wc i skinila gacice to je momentalno krenila sva voda,hB to se desilo u bolnici na pregledu ali bola nije bilo nikakvog poslije se i nesjecam jer je bio cr...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 23:20:38   
mamin sin
Meni je dr probio vodenjak i nista nisam osjetila, ali je curiloooo. Eh sad, negdje procitah da vodenjak moze pucati i iz dva-tri puta a ne odjednom. Oni prate te dzepove vodenjaka i prema tome prate da li ima dovoljno ili ne... Mislim ja je vise alarmantno ako ti konstantno curi, ali koliko sam shvatila nije tako. U svakom slucaju bila si na pregledu i valjda bi te ostavili da je trebalo, ali ja bih ti savjetovala ako opet primijetis da odes u bolnicu.. Sorry nisam upratila koja si sedmica?user posted image

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
6.9.2008 23:22:51   
mamin sin
i da...Plodova voda moze otici a da nemas nikakvih bolova...A ne znam koliko je povezano sa jacinom porodjajne boli...Mislim da i nije bas...

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
7.9.2008 10:18:32   
lejlaze
bila sam ja na kontroli. receno mi je da je umanjena i u ponedjeljak ujutro da obavezno dodjem (ako se u medjuvremenu ne dobijem trudove)

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
7.9.2008 16:55:43   
emma.L
Lejlaze,
ne znam jesi li do sada dobila trudove, ali svu srecu zelim sutra na pregledu, ili ranije na porodu.
Drzim fige da bude brzo i ucinkovito!

(joj, ljudi, ja pocinjem sve pravo emocionalno dozivljavati- a to nisam jaaaaaa!!!)

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
14.9.2008 22:29:18   
Anoniman
prenos postova sa iste teme koje je izbrisana:

IZVORNA PORUKA: bellma

Drage moje..
Dok sam se tuširala imala sam osjećaj kao da mi je iscurila mala količina vode, ali sad sam u nedoumici neznam dali je to pukao vodenjak jer nisam osjetila nikakvu promjenu a nemam ni bolova..
Najgore mi je što je to bio za vrijeme tuširanja i teško je oderedit šta je kad sam sva u vodi bila..
MOlim vas za brz odg. ako je neko imao sličan slučaj...


IZVORNA PORUKA: malecka60

U kojem si mjesecu?

Ako imas bilo kakvih sumnji idi kod svog ginekologa, i to sto prije. On ce znati sta da radis.

Sretno!


IZVORNA PORUKA: bellma

Pa imam još 10 dana do termina..
Jedino me zbunjuje što nije bilo puno vode jer ipak kad pukne vodenjak mislim da bi trebalo izaći više vode...


IZVORNA PORUKA: malecka60

Juce sam bila sa prijateljicom kojoj je plodova voda polako isticala od 7. mjeseca.
A posto si ti pred porod, savjetujem ti da odes ginekologu.


IZVORNA PORUKA: Rabi

Belma, ne mora ti neka velika kolicina vode izaci... Ne znam imas li br. telefona svog dr.? Ako imas nazovi ga ili svakako otidji u bolnicu odmah...Bices sigurna sta je! Sretno

IZVORNA PORUKA: bellma

Ma nislim da mi je najbolje otici do bolnice, hvala vam na odg...

IZVORNA PORUKA: mamyca

I moj savjet ti je da odes sto prije do dr.Sretno

IZVORNA PORUKA: stella

I moj bi ti savjet bio da odmah ides dr, al mozda si se do sada i porodila
U svakom slucaju sretno.

IZVORNA PORUKA: camm

ja ti mogu pozeljeti isto sretno.


(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
15.9.2009 19:21:04   
leona81
ja imam jedno pitanje, ako pukne vodenjak i voda curi pomalo, kako otici normalno do bolnice...da li ulozak moze da sprijeci daljnje curenje ili?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
15.9.2009 20:08:35   
Nadja08
kod mene je tako bilo, pomalo je curilo, ali ulozak je slabo mogao sve da upije. nije lose obuci odmah one gacice za jednokratnu upotrebu i odmah dva uloska staviti do bolnice, ako doktor kaze da trebas odmah doci. tamo ce dalje reci sta i kako. problem je u tome da kad si mirnija vise vode iscuri nekim cudom.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *