|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Detalji s UZV pregleda...
3.5.2008 19:39:05   
Anoniman
evo drage moje, razmisljala sam da mi uopste nemamo temu gdje mozemo napisati detalje s pregleda. pa reko da je otvorim user posted image .. takodjer svaki put upisite koja ste sedmica...


evo ja sam danas bila na  pregledu i saznala sljedece:
sedmica 26+5, kg +11
moja smizli veejika porasla, ima 1020 g user posted image
sve je u redu i odgovara sedmici trudnoce, vidjeli smo majene rukice i nogice i prstice, bubrege, jetru, pluca, kicmu, srce, besiku.. cak i maji zeludac.. ma sveee... dusica moja maja... dama se okrenula vec prema dole i pripremila se, tako da ce da "dubi na glavi" naredna tri mjeseca ...potvrdjeno je da je cujica, fino je pokazala
jedino sto je lose je to da se mama jaako udebljala, to je konstatacija dr-a... u narednih mjesec dana ne smijem ni jednu kilu dobiti, sto ce reci, beba se mora debljati, a mama treba mrsati ... e kako cu to postici ne znam sama ne smijem ni pomisliti na slatko, cokolade, cips, a kamoli da to jedem... samo voce i povrce i bareno meso i ribu...
toliko od mene...


a vi ako se sjecate detalja sa vaseg zadnjeg pregleda, slobodno pisite, bitno je da date tacnu sedmicu koliko ste tad bili trudni, pa da mozemo uporedjivati user posted image

pozz

< Poruku je uredio dina RR -- 5.5.2008 11:22:57 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Detalji s UZV pregleda...
3.5.2008 20:12:10   
Ivona
Super ideja!user posted image  Steta sto se niko nije ranije sjetio...

Ja sam bila na zadnjem pregledu prije 8 dana(25.04.2008.),a detalji su slijedeci:

Sedmica-34+1; +7,5kg.
Princezica ima 2498 grama.user posted image  
Ona je dobila 1100 grama za mjesec dana,a ja 500 grama.user posted image
Dr. je prezadovoljan.

Vidjeli smo sve cakane minijaturice...,pa smo slikali rucice,nogice,glavicu,tibu...,imamo i preslatku sliku medenog uha...user posted image  Uspjeli smo vidjeti i najljepse lice na svijetu,sa malim prcastim nosicem i punim medenim usnicama(tatinimuser posted image ).
Drzala je rucicu na celu.To je valjda trebalo znaciti:"Ne spijunirajte me vise...,hocu da spavam!" user posted image

Sve je kako treba biti i sve odgovara sedmicama trudnoce.
Sada nas cekaju malo ucestaliji pregledi zbog CTG-a.

Jucer smo usle u 36 sedmicu!user posted image Pocele smo se ozbiljno pripremati za nas prvi susret.user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 5.5.2008 11:23:40 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2008 11:02:18   
senka27
jucer 05.05 2008 sam bila na UZ pregledu
Detalji:

Sedmica 22+4; + 11kg

Bebi je bio okrenut nogicama dolje gdje me najjace i lupka..u dnu stomaka

tezak sam citavih 551 gr

sve je ok Dr je jako zadovoljna sve je onako kako treba da bude..

jedino sto mama skuplja kg mahnitom brzinom..Dr kaze da stavim katanac na ustauser posted image user posted image

eh eto neka se nekao utjesi (vezano za  Kg.)

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2008 13:48:45   
belmica
Ja bila juče na Uz
nedelja 11+1
bebac 40 mm user posted image , srce lijepo kuca, sve ok!!!!

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2008 14:25:23   
bezelye
U petak smo bili na kontroli (02.05.)
Kraj 31. sedmice, tacnije 30+6
Beba 1900 gr +-200 gr
Ja +12kg
Doktor zadovoljan a mi jos vise.
Beba lezi na ledjima sa rukicama i nogicama iznad sebe. Izgleda ne misli se micati. Tako da polozaj nije za prirodan porod nego carski rez.

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Detalji s UZV pregleda...
6.5.2008 18:19:33   
Adana
Drage moje ja sam danas bila na kontroli. Po UZV sam trudna 29+4 sedmice. Kaze doktor da su fetalna anatomija i dinamika uredni, i da je plodna voda primjerena. Ne znam koliko je bebi tezak, to mi nikada ne kaze, nemam ni jednu slicicu jer ne daju, nismo vidjeli sta je jer je bebi okrenut guzom prema dole i ne vidi se bas najbolje. Nadamo se curici. user posted image  Okrenuo mi je ekran ali je slab UZV tako sam malo sta skontala kada sam gledala. user posted image
Posteljica mi je fundus i straga.
Prije mjesec dana je prednjacila glavica...i beba je bila teska 792g, i bila sam 25 sedmica trudna.

Malo mi je bio povisen pritisak 140/80, ali kaze nije strasno. Ne znam koliko sam dobila kg jer od pocetka nisam na istoj vagi, ovo sto idem kod njega ova 2 mjeseca dobila sam oko 2kg. Ja vjerujem da sam sve ukupno dobila bar 6kg, ako ne i vise. Ne znam koliko sam imala prije trudnoceuser posted image

Prepisao mi je antibiotik radi povisenih leukocita, i B-complex i caj od brusnice (samo nije mi jasno zasto caj???). I kontrola za 15 dana...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 7:50:51   
ziki
Pozdrav drage moje. Ja sam juče bila na pregledu i evo detalja:
37/38 nedelja, bebi je dobro, sad ima oko 3,5 kg, okrenut je glavicom ka dole, a nama je okrenuo leđa, ljut jer svima pričam da je maza. Otvorena sam 1 prst kao i prije 15 dana, grlić je samekšan i najvjerovatnije će ići prirodan porod. Pritisak je standardno 100/60. Ono što nije dobro je moja kilaža koja ide 1kg/sedmica u drugoj polovini trudnoće, tako da sam već dodala 19kg, mašala al nije tebalo, kako reče moja mama.
Juče me je boljelo ispoda desnog rebra nenormalno, svaki udisaj me boljeo,pa sam se bila prepala da se nije nešto iskomplikovalo, ali izgleda da je bebi pritisnuo neki mišič. Prepisala mi je apaurin od 2 mg, analgin, deep relife  da izmasiram, tplog čaja dosta i ležanje. Danas boli ali manje, pa sam opet došla na posao(nikako da me oteraju na bolovanje)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 10:09:10   
amrab
Drage moje ja sam bila 18.04.2008. godine i rezultati su sljedeći;
31+6 user posted image  termin 16.06.2008.,a ja sam se udebljala svega 8 kg.Trenutno ležim jer mi se bebica prerano spustila u porođajni kanal,ali ako Bog da iduće sedmice ulazim u deveti pa ću valjda izdržati da se ne porodim prije vremena.user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 19:42:22   
rozi
Evo i mene upravo sa pregleda, 32+1, momak vec ima oko 2 kg, sad se okrenuo na glavicu, a prosli puta na nogice, mada dok ne pukne vodenjak polozaj nije siguran.  Na svakom pregledu pokazuje da je sta je, sram ga bilo user posted image user posted image user posted image . Sve je super, mjere odgovaraju sedmici trudnoce.

Ja sam se udebljala 12,5 kg i super se osjecam, ali su mi nalazi pokazali manjak zeljela, pa sam dobila ''Ferrum lek''  tabletice da pijem i sad moram malo obratiti paznju na namirnice bogate zeljezom.

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 19:49:17   
lejlaze
moje pitanje i nije bas na ovu temu ali nisam nasla nista da vise odgovara.
Kada ste bile na UZ, pa vam kaze koja ste sedmica, da li vam se slaze sa izracunatim sedmicama na ovom kalendaru?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 20:57:59   
rozi
Meni se odprilike slaze, recimo cetvrtkom mi se promijeni sedmica na ringeraji, pa cu ja sutra po doktorovom biti u 32 + 2, a na ringeraji ce biti 33, al ja mislim da je to na ringeraji da sam usla u 33. sedmicu, a ne da imam pune 33, tako da odstupa 2 dana.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.5.2008 21:41:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: rozi
... cu ja sutra po doktorovom biti u 32 + 2, a na ringeraji ce biti 33, al ja mislim da je to na ringeraji da sam usla u 33. sedmicu, a ne da imam pune 33,...


upravo ovako kako je rozi rekla.. ja sam sad 27+1.. sto znaci da sam u 28. sedmici, a na RR mi kaze trudni ste 28. sedmica...  i tako ce stojati citave sedmice dok stvarno na kraju ne budem 28. sedmica trudna user posted image

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 15:37:37   
lejlaze
e sad kontam. pa i meni je razlika tih par dana, pa mi zato nije bilo jasno. hvala rozi, hvala dino.
jos da mi je skontat mjesece, od koje do koje je koji mjesec, bilo bi dobro user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 15:42:17   
Ivona
Eh,ovako...Meni je recimo termin 7.juni...,sto znaci da sam 7.maja usla u 9 mjesec.
Znaci,ne racunas od datuma posljednje menstruacije.user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 15:55:36   
lejlaze
onda se oduzimaju mjeseci od datuma poroda?
znaci 16.05. bicu punih 5 mjeseci? jesam li dobro skonatala, jer termin mi je 16 09

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 16:13:11   
sabinas
lejlaze!

Npr.ako ti je zadnja menga bila 9.12.2007.
Na datum sabires 7 (dakle 9+7 =16)
a od mjeseca posljednje menge oduzimas 3 (12-3= 9)

termin poroda je po ovom primjeru : 16.9.2008

Kontas li sad?user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 16:14:19   
sabinas
I trudnicki mjesec ti traje 28 dana,a ne 30 dana,tako je zena trudna 10 lunarnih mjeseca ili 9 mjeseci (nasih kalendarskih)

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.5.2008 16:15:41   
lejlaze
skontala sam ja to. nego mi nije jasan raspored sedmica po mjesecima, neki mjesec ima 5 sedmica neki 4, e sada ne znam koliko koji ima.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.5.2008 9:33:29   
malecka60
Ja sam ovako racunala:

ZM - 26.01.2008.+7 dana=02.02.2008.
TP - 02.02.2008.+9mj.=02.11.2008.

Da li sam ja dobro skontala user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.5.2008 9:44:59   
sara b.
Evo da i ja dam izvjestaj sa svog pregleda.

Bila sam prije 2 sedmice-tad 22 sedmica, udebljala se 5 kg, dr. kaze da je beba Ok, sve smo vidjeli...pritisak 130/80, bebica je okrenuta glavom prema dolje.
Inace mi sad raste stomak kao lud i imam osjecaj da krece debljanje ubrzano...not so good:)
Takodjer, zna li ijedna od vas nesto o razdvajanju trbusnih misica u trudnoci?? Da li su neke od vas imale taj problem (one koje imaju vise djece)?
POzdrav svim buducim mamama!!!

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.5.2008 13:00:33   
mynxlee
Ja sam juče bila kod dr. Detalji su slijedeći:
- cista sa lijevog jajnika se smanjila sa 101 mm na 96 mm
- pritisak 120/80
- 66 kg (od prošlog puta sam smršala 0,5 kg)
- po UZV sam trudna 9w+2d, a po mom 8w
- CRL 17,7 (7+2) (to je valjda veličina ploda)
- GM 37,6 (9+2) (a ovo valjda veličina materice) jesam li upravu?
- termin mi 12.12.2008. godine (to po UZV), a po mom je 22.12.2008. jer tačno znam kad sam... user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu sara b.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.5.2008 15:07:49   
mamina princeza
Trudna sam oko 32+3 a na UZV moja curica je malo veca i glavicom i femurom otprilike negdje 33+4 do 33+6.
Skoro 10-akdana ispred. Porasla moja mala curica samo se ja sad malo vise brinem kako ce izaci van al ak bog da proci ce i to.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2008 20:57:14   
lepara
pozdrav svima
ja juce bila na pregledu i hvala bogu sve je u redu
juce mi bilo pune 32 sedmice, za 4 sedmice (tj. od prosle kontrole) udebljala se 1 kg a sve ukupno do sada sam na +7
BPD-84 (32)
FL-64 (33)
moze li mi neko reci da li su ove mjere(ili kako se vec zovu) normalne za ovu sedmicu trudnoce.
unaprijed hvala svima
pusauser posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2008 21:08:58   
Ivona
Lepara,ne brini se.To su normalne mjere.
Ove vrijednosti u zagradama ti govore kojoj sedmici odgovaraju mjere.
Znaci BPD odgovara 32 sedmici,a FL 33.Ti si usla u 33 sedmicu,sto znaci da je sve O.K.user posted image
Normalna su i manja odstupanja,pa se nemoj izbezumiti ako nesto tako nadjes na nalazu.user posted image

Pozdrav!

< Poruku je uredio Ivona -- 17.5.2008 21:09:30 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2008 21:22:04   
lepara
ivona hvala ti puno na ovako brzom odgovoru.
rekao je meni doktor da je sve ok ali mi je ubacio neki crv sumnje jer me je pitao koliko mi je muz visok pa sam se ja prepala da reko nesto nije u redu. pomislila sam da se mozda beba ne razvija normalno.jer ja sam visoka 177cm a nisam bas pretjerano krupna. niko mi ne vjeruje da sam u 33 sedmici.
ali hvala ti puno sto si mi pomogla.
pozdrav i zelim ti puno srece kada ti tvoja selena bude dolazila.
pusa

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *