|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
4.12.2009 3:52:59   
edijevamama
Cure dobila sam blagi bezbolni osip ustvari i nije osip vec crvenilo gdje je desni bubreg velicine 5 KM metalniih, bila doktoru opšte prakse i kaze da je Herpes Zoster, e sad znam sta je to sve, da je virus koji je isti kao i kod pljuskavica(varicele) a ja sam i prebolovala kad sam bila mala nekada.Moje pitanje je posto se opet aktivirao ovaj virus koliko je to opasno za bebu,googlala sam ali nista konkretno nisam našla, a moj gyn inace je škrt na rijecima joj pravome strah nesto.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
7.12.2009 15:20:24   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: edijevamama

Cure dobila sam blagi bezbolni osip ustvari i nije osip vec crvenilo gdje je desni bubreg velicine 5 KM metalniih, bila doktoru opšte prakse i kaze da je Herpes 


Ja sam imala herpes zoster, i sve je osim bezbolan.
Herpes zoster uvijek prati nerv, prema tome ne moze biti samo ne jednom mjestu.
Nego prati citav nerv.
Jesi li išla na kožno?!
Herpes zoster se liječi hernofilom, jak antibiotik, nisam sigurna da li ga mogu uzimati trudnice.
A bolove sam imala još šest mjeseci nakon što je bolest prestala.


(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 0:00:10   
edijevamama
Nisam isla na kozno,vec opšta praksa i doktorica kaze nema potrebe dame salje dalje jer jeste herpes zoster,neznam nije me bolilo osim imala sam samo osjecaj da imam bubuljicu koja nije jos uvijek zrela,medi je to sada suho totalno osim sto me nekad svrbi i nije se prosiri. NAdam se da je ova doktorica opšte prakse pogriješila!.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 12:33:09   
hanabanana
Pa kakvu ti je terapiju dala??

http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12762


(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 12:43:01   
indy_26
Ja sam isto kao i ti imala kod desnog bubrega velicine jabuke i isto sam samo isla kod doktorice opste prakse i dala mi je kremu kao i za pljuskavice i da ne kvasim taj dio, ubrzo je i nestalo i svrbeza i bola.. Ali su mi na kraju ostale male tackice tj oziljci poslije toga. Ne znam koliko je opasan za bebu.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 12:45:37   
hanabanana
Bitno je godinu dana nakon herpesa ne izlagati taj dio suncu, te mazati jekodermom.
Meni su oziljci nestali nakon godinu dana, a izgledali su prestrasno.


(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 12:49:39   
indy_26
Pa ja sam izlagala suncu pa zato oziljci nisu prosli ali nisu mi toliko strasni samo male tackice na tom djelu a kada pocrnim i ne vidi se toliko. A bas me cudi da si ti to toliko dugo bolovala odnosno imala bolove. Ja nisam samo me svrbilo i bolilo i cim sam kremu pocela da stavljam pocelo se susiti kao pljuskavice i opadati i mozda nakon sedam dana isusilo se i nista poslije toga.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
8.12.2009 14:42:09   
hanabanana
Ja sam imala sreću da mi je nije prešlo u hroničnu bol, što se zna desiti kod zostera.
Pratio mi je nerv koji ide preko rebra. Od sredine ledja skoro ko sredine lijeve dojke.

Krastica je prošla prilično brzo, mazala sam je prvo zinkovom mašću, a kasnije jekodermom, te pila Hernofil svaka 4 sata, terapija od 5 dana, i onda još šest mjeseci B komplex dva puta dnevno.

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Herpes Zoster u 35/36 sedmici trudnoce!!!!!
24.7.2010 1:18:59   
Anoniman
Napokon da sjedem i napisem, mislim da je vrijedno spomena, naime kod nas emituju emisiju  o djeci, bebama i bolestima...Nedavno sam gledala kako zoster herpes moze biti opasan po djecu...Naime mama je dovela  dijete mislim da joj je bila 2 godine a prije toga mala je slavila rodjendan pravili su veliku festu. par dana poslije mala je dobila osip po tijelu, koji je izgledao kao da je neko gasio cigarete po njoj...Na kraju su ustanovili da ima herpes zoster tipe br 1 koji je veoma opasan cak i za odrasle ...Uglavnom doktorica  sumnja da je mala zarazena poljupcem jer prvi znaci osipa je poceo na jednom obrascicu...
Pricu sam skratila i kraj necu ispricati ali samo cu reci da nije sretan , savjet doktorice koja je vodila taj slucaj da ako slucajno primjetimo na sebi ili drugim ukucanima osipe da djecu ne izlazemo ljubljenju, a ni stariji takodje, jer kad se neko jednom zarazi postoji mogucnost da se herpes vraca, kod zenskih cak dolazi svakog mjeseca sa menstruacijom...Lijeci se antibioticima i ljudi koji imaju slab imuni sistem antibiotici cak i ne pomazu....

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *