|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad ste imale prvi vaginalni pregled u trudnoci?
6.12.2007 18:27:55   
issa
Ja sam vec u 14. tjednu trudnoce i jos uvijek me doktor nije pregledao vaginalno. Nije da žudim da tim pregledom, ali malo mi je ispočetka bilo neobično. Sad znam da ipak nije uputno "kopati po unutrašnjosti" dok je trudnoća mala.

Ipak zanima me kada ste imale prvi vaginalni pregled i da li je bolno?

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 14:23:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
6.12.2007 19:34:11   
Suncica*
Ja nisam nikada imala.Prvi pregled je bio ultrazvucni. Nije preporucljiv vaginalni UZ na pocetku trudnoce, jer se plod moze ostetiti.
A koliko sam cula da bas i nije bezbolan..

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:07:10   
Monia
U principu se mora raditi vaginalni pregked u prva tri mjeseca trudnoce,no nekada je to potrebno i mora se uraditi.Tako,da u principu nema generalnih pravila,svaka trudnica i trudnoca su za sebe.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:09:53   
Blue rose RR
Kada sam otišla na pregled da utvrdim da sam trudna, to sam i napomenula doktorici, te mi nije vršila vaginalni pregled, već samo ultrazvučni.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:19:38   
D_K
prvi ultrazvucni pregled kod obje trudnoce mi je bio vaginalni.
kod prve trudnoce me prvi put pregledala Guticka a kod druge je bio nas porodicni prijatelj - stari doktor - pa smo prvo probali UZ onako preko stomaka (bilo mi je nepijatno) ali nije imao dobar pregled tako da je ipak radio vaginalno. kaze da bolje vidi plod i posteljicu tako da sam ja pristala..
nisam imala nekih tegoba zbog UZ iako sam citala da su neke zene prokrvarile nakon toga i tako pa ti je mozda najbolje da vidis sa doktorom - ako moze bez toga...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:20:47   
makana
vaginalni pregled, odnosno ultrazvuk iznutra što se kaže radi se do 12 sedmice trudnoće, poslije je rizično, tako nek te ne buni što tebe niko tako ne pregleda
prije pregleda sam rekla kada mi je bila zadnja menstruacija i onda mi je dr uradila taj uvz ne preko stomaka nego dole (ne znam kako se to med. zove) i rekla da sam bebava
poslije sam naravski odmah se uhavtila literature i na nekoliko mjesta pročitala da se takva vrsta pregleda radi do 12 sedmice

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:23:27   
makana
a ako misliš na onaj "ručni" to se ne preporučuje

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:30:27   
D_K
e dobro ti je to: 'rucni' pregled!
e jesam se ismijala.
ma i ja sam promasila temu - cura pita za 'rucni' pregled a ja pisala o 'mehanickom' pregledu.
prvi put nisam znala da sam trudna pa me pregledala doktorica rucno i onda me poslala na UZ gdje su me pregledali i 'mehanicki'.
a drugi put sam znala da sam trudna pa me nije doktor pregledao rucno nego me samo poslao na mehanicki pregled pa su me tu tek pregledali vaginalno.
eto - sad sam pogodila temu.
ama ko te pita kod nasih doktora - jedino ako se bunis i kazes ja necu takav i takav pregled onda mozes nesto postici a inace samo sjedi, lezi, rasiri i on svoga posla..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:38:26   
makana
user posted image
pa ne znam kako se to stručno zove
ali mene tako niko od početka trudnoće nije pregledao do dana kada sam otišla na porod
mojoj kolegici radili su takav pregled u ne znam kom mjesecu trudnoće ali je ona nešto počela da krvari pa je bilo hitno i bitno

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:39:12   
laracroft
user posted image user posted image I ja sam od pocetka trudnoce pregledana samo ultrazvukom,u pocetku vaginalnim,a kasnije preko stomaka.Pregled nije uopce bolan.Par dana pred porod,pošto je doktor sumnjao da sam presla termin,pokusao je da mi uradi amnioskopiju cisto da vidi da li je sve ok.Eeeh to me je vec bolilo...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:45:52   
D_K
dobro si rekla - nego ja sam nakon sto sam poslala post vidjela da cura pita za prvi vaginalni u trudnoci a ne UZ kako sam ja pisala pa sam onda vidjela 'rucni' i taman si pogodila :)
Nego tako je moja prijateljica koja je jaaako osjetljiva i oprezna - nije dala ni u prvoj trudnoci ni u drugoj da joj rade vaginalni pregled - uopste. I po nesreci ona prokrvari i smjeste je u bolnicu - kaze nema ko nije dosao i procacko je dole - svaka doktorica kako je nailazila malo bacila  pogled.. E kaze nakon toga me vise nije briga bilo.. Hvala Bogu porodila se nedavno i sve je u redu - ali se sjetim nje cesto..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
7.12.2007 13:54:10   
makana
hehhehehh
mogu misliti
sjetila sam se porađanja
nakon šest sati neko mi je poslao poruku i znam da sam na pitanje kako mi je odgovorila da ću prvog ko mi opet priđe da gurne ruku u mene mlatnut onom bocom sa infuzijom user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
11.12.2007 11:12:38   
issa
E sad sam bas unijela zabunu među forumašiceuser posted image
Mislila sam na vaginalni pregled tj. ručniuser posted image , mene dr svaki put pregleda UZV preko stomaka, a i čitala sam da nije preporučljivo barem do 5. mjeseca imati "ručni"...Ja sam krvarila prije mjesec dana, pa čisto sumnjam da će me uskoro pregledati....
Meni je inače taj pregled odvratan u trudnoći

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
11.12.2007 18:07:28   
Nala
E ja sam dvije trudnoce vodila u SA, kod privatnika, pa u Opstoj itd... vaginalni pregled ("rucni"-kako ga mi nazvasmo user posted image ) kod nas u SA rijetko koji dr radi. (pogotovo ne privatnik, kod njega je svaki put UZV!) Pred kraj trudnoce kad me je dr u Opstoj poceo pregledati vaginalno, moja mama, svekrva, sve su graktale: To ne valja,ne daj da te pregleda i sl. Ja pitam sljedeci put, dr kaze to je OBAVEZAN pregled, prvo da vidim da nemate neke infekcije koje mogu ostetiti plod i beba ti moze umrijeti,drugo da znam da li si otvorena i koliko itd...
E sad, moja treca trudnoca - od 32 sedmice vodim je u Zagrebu u Petovoj bolnici, dodjem na pregled i on me pregleda vaginalno i svaki put kad dodjem vaginalno. Onda su mi rekli da je kod njih to normalan pregled i ne razumiju vodjenje trudnoce bez vaginalnog pregleda!!! Poslije 2 poroda nije da mi je pregled neugoda user posted image  ali UZV preko stomaka je ipak najljepsi pregled.

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 14:25:27 >


_____________________________

Ajsa 04.03.2002.
Esma 29.05.2005.
Nase maleno 20.01.2008.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:25:05   
Anoniman
nijednom tokom trudnoce user posted image user posted image
trebala tri dana prije termina, dr mi rekao, a moja beba poranila... tako da nisam nijednom user posted image
naravno tek na porodu user posted image user posted image user posted image da vide koliko sam otvorena

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 14:33:27 >

(odgovor članu Nala)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:27:33   
jasmina_mm
tri dana prije poroda me je moj doktor prvi put vaginalno pregledao i jos jedanput poslije toga druga doktorica da vidi jesam li se otvorila, a inace nikada prije tokom trudnoce

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:32:55   
M kao Mama
kada je porod krenuo, jer je moje pile poranilo haman tri hefte

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:34:18   
majki
Vaginalni pregled sam imala oko sedmicu dana pred termin poroda, da bi se ustanovilo koliko sam otvorena. Bilo je to vrlo ružno i bolno iskustvo, nisam ni znala  da će me tako pregledati pa sam se jako iznenadila, bolilo me je strašno. Mislim da taj pregled svakako mora boljeti, ali da su me bar pripremili i rekli boliće, opusti se ili slično, nego ništa samo zarovi...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled?
15.9.2008 14:38:57   
medavi
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Ja nisam nikada imala.Prvi pregled je bio ultrazvucni. Nije preporucljiv vaginalni UZ na pocetku trudnoce, jer se plod moze ostetiti.
A koliko sam cula da bas i nije bezbolan..

oba puta sam imala vaginalni pregled u prvim sedmicama 8-12
koji je rezultirao prvi put krvarenjem od 20 dana i
kad sam ga pitala od cega je to on mi kaze da je u pitanju neki hematom na zidu matericeuser posted image
reko od cega li je nastao?
Drugi put isto tako al ovaj put nije bila sukrvica nego lokva krvi u po noci
probudilo me je nesto mokro kad sam se prenula imam sta da vidim ispod sebeuser posted image
Al eto hB oba djecaka sam donijela na svijet prirodno i bez nekih drugih komplikacija...
Znam 100% da su mi ta krvarenja bila od vaginalnog pregleda ali
znam dr jako dugo i radili smo zajedno i nije onaj koji bi nesto uradio nepromisljeno
osim toga da nije bilo njega neznam dali bi prvi put izisla ziva sa stola
Eto moje iskustvo onako pomijesanih osjecaja znam da je kriv ali nemogu da ga krivimuser posted image

< Poruku je uredio medavi -- 15.9.2008 14:39:56 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:39:36   
Amela V.
Ja sam imala vaginalni pregled prvi put kad sam otisla da potvrdim trudnocu (5/6) sedmica. Prvo me je pregledalo rucno (kako mi to nazvasmo) pa mi je onda uradio vaginalni ultrazvuk. Pregled je trajao jako kratko i nije bio bolan.....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:46:09   
majki
ja sam vaginalni ultrazvuk imala dva puta u prva da mjeseca trudnoće, a gornji post se odnosi na pregled rukom u trudnoći, taj dođe na kraju trudnoće.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.9.2008 14:55:07   
gracija
Ja sam vaginalni ultrazvuk imala do 12 nedelje,a onda me je pregledao "rucno",pa jos jednom u 16 nedelji i tad mi je rekao da mi se otvara vanjsko usce.Potom mi je uradjen serklaz.Sad sam u 19 nedelji.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 11:58:19   
Nunichi
Prva dva pregleda bila su vaginalini ultrazvuk(6/7 sedmicu i 11/12) i naredni ce biti vaginalni u 14-toj. Nije me nikako cackala rucno. user posted image Nisam ni osjetila taj vag. uz,niti sam prokrvarila,mada je na prvom vrlo brzo zavrsila minut mozda je trajao pregled,i rekla je necemo vise da ne prokrvarim. A dr. mi je rekla da nakon ova prva tri pregleda prelazimo na one preko stomacica...

(odgovor članu gracija)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 12:09:32   
Romali
Nisam imala nijedan vag.pregled, osim kad sam došla da rodim, naravno. Nemam pojma zašto nekima trudnicama to rade,a drugima  neuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 12:22:53   
nikka
Čim sam uradila test otišla sa na pregled,gin. me pregledala prvo rukom a zatim vaginalni UZ,i sljedeći mjesec još jedanput,početkom 4.mjeseca trudnoće UZ preko trbuha do kraja više nisam imala vaginalnih pregleda do poroda.
Mislim da je vaginalni UZ jako bitan jer se jedino tako može utvrditi da li se plod normalno razvija i dali su potrebne kakve intervencije,u suprotnome može biti kasno.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *