|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 21:47:17   
ona_30
Pozdrav lijepe moje,
Zanima me iskustvo vas koje ste koristile gynipral tablete...Naime,ja evo hvala Bogu ulazim u 36 sedmicu,sutra aBd mi je kontrola pa vjerovatno necu vise ni piti gynipral koji koristim od 24. sedmice (3 mjeseca) 4x dnevno.
Strah me kada prestanem da pijem navedene tablete da ne dobijem odmah kontrakcije, cula sam da su neke zene po prestanku gyniprala dobile kontrakcije nakon 3-4 dana i nisu se nikako mogle otvarati,umirale od bolova i sl.
Kakva su vasa iskustva? Mene je tako strah :(

_____________________________

Lako je riječima donositi vatru, buditi njima mržnju i zavist – riječima treba donositi mir. Takve su riječi slične svjetlosti...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 21:56:45   
myb@by
pozdrav
Ja nisam bila gynapril ali sam zato pila dabrostan i dobivala progesteron i hB pravo sam se lako porodila.Provocirali su mi porod i pordila sam se za nepuna tri sata.Mislim da to nema bas neke veze ako pijes terapiju tokom trudnoce.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:12:57   
dinaa
Evo jedne sto je pila gynipral do 36-te sedmice.Porodila sam se sedmicu prije termina i nije bilo nikakvih problema osim malo s posteljicom ali sad ne znam je li bas od gyniprala.
Ma nemoj se opterecavati s tim strasnim pricama,po njima ja sam bila ubijedjena da cu morati na carski jer kao nema sanse da se otvorim ako sam pila pomenute tablete.Sretno i bice to sve dobro vidjeces.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:18:35   
sheri
i ja sam pila gynipral, i porodila se vrlo brzo i bez problema. samo se opusti, jer od sikirancije mogu krenuti kontrakcije i sa i bez gyniprala. uzivaj, i pripremaj se za najljepsi dan u svom zivotu. sretno!

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:26:03   
ona_30
Hvala vam puno...

_____________________________

Lako je riječima donositi vatru, buditi njima mržnju i zavist – riječima treba donositi mir. Takve su riječi slične svjetlosti...


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:33:51   
nikita
Ja sam pila Gnipral 2 i pol mj i prestala ima 10 dana i nista me ne boli...isto kao i ti sam mislila cim prestanem s tabletama i ne budem na strogom mirovanju uhvatit ce me bolovi...
a draga moja da Gynipral bas zabetonira pa mi bi njega pile i hodale citavu trudnocu a ne bi lezala...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:45:12   
anitaMO
prvo hahahaa
drugo rodila sam na sami termin,sve gotovo za 2,5 sata.otvorala sam se super .bolove mogu sad reći da i nisam imala nešto strašno.ne brini.user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:47:46   
sheri
i ja sam rodila na terminuser posted image . ma mislim da su i te tablete individualna stvar, kao i sve drugo. neko ih dobro podnosi dok ih oije, ja sam poslije svake se tresla ko Banja Lukauser posted image user posted image . uh, kad se sjetim

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:54:58   
batterfly
Mislim da one ne uticu bas na to kakav ce ti biti porod...user posted image
Prvo sam pila PRE-PAR(1.trudnoca), pa je poslije njega dosla zamjena Gynipral, dakle u drugoj trudnoci i sve proslo super....Porodi bili brzi, "lagani" itd...itd...
A ona koja ih dobro i ne podnosi nece ni nastaviti sa terapijom:)

P.S. I ja sam se trersla k'o 3 Banja Lukeuser posted image

U svakom slucaju, SRETNOOOO i lagan porod zelim!

Anita, Anita....user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:55:54   
batterfly
P.S Ja sam sa gyinpralom i "presisala" termin...

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 22:59:28   
anitaMO
popiješ apaurin pa onda ginipral.ja ih pila po tri dnevno.ja to tresanje nisam imala.mada mi je kolegica odskakala od kreveta kad ga je pila.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:01:35   
nikita
Nisam se ni ja tresla  ali sam uz 3 gyniprala na dan pila i 2 apaurina

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:03:39   
sheri
ja sam pila 4 gyniprala, 2 apaurina, i 1 isoptin. sad kad skontam koliko je to boba, dobro je ono moje dijete normalno. sad sam se tek nasikirala zbog ovoga

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:06:15   
anitaMO
neka nama giniprala .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:07:09   
batterfly

IZVORNA PORUKA: anitaMO

popiješ apaurin pa onda ginipral.ja ih pila po tri dnevno.ja to tresanje nisam imala.mada mi je kolegica odskakala od kreveta kad ga je pila.user posted image



Jaranice i ja sam i pored apaurina pila i izoptin,(ako se dobro sjecam naziva lijeka) pola sata prije ovih i niiistaaaa.....A PRE-PAR su izbacili radi toga..Ja kad bih legla da spavam jorgan se tresao od mene....a kad mirno sjedim kroz majicu se moglo primjetiti koliko se tresem....Bilo je strasno...uhhh....


Hbg, ja umorna strasno, valjda ce te skontati sta je pisac htjeo da kaze...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:08:21   
batterfly
Niki, hemeb zivot jesi ti ziva??
Guras li???Usitnilo i tebi....Ljubimmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:09:04   
anitaMO
shery dobro i kažeš ,utrogestan ,aspirin,apaurin,ginipral .sve od prvog dana trudnoće.možda sam koje i zaboravila.
a neko ne ode kod dr.nikad.ja išla svke sedmice i još ležala u bolnici mjesec.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:11:24   
sheri
butterfly, jel tebe neko nazivcirao danas, samo psujes, hihihihiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ah, da i ja sam od pocetkla pila utragestan pa dabroston. osnovat cemo udruzenje bivse ovisnice o tabletamauser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:14:04   
nikita
IZVORNA PORUKA: batterfly

Niki, hemeb zivot jesi ti ziva??
Guras li???Usitnilo i tebi....Ljubimmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


a evo jesam , jos 15 dana ili 1 dan nemam pojma user posted image
e da sam znala da necu znat jel pukao vodenjak ili nije ne bi vjerovala, koliko sam sati provela porucavajuci svakakve situacije oko trudnoce i poroda opet ne znam....ma kako god mora jos malo iscuriti tijekom noci...
nema tebe nikako online ja sam tu zeno draga..


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:15:49   
batterfly
Ajd vozi na hanume da ne idemo of topicuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2009 23:16:50   
anitaMO
otvori za novembar.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
2.11.2009 17:09:09   
Azure
Pila sam ginipral a na dan poroda takodjer, ipak sam kod kuce otvorila se vec 4 ili 5 centa. Nisam sigurna. Porod prosao bez problema. Jedino posteljica izasla tek nakon 15 min. Ali ne znam da li je to zbog giniprala. Ne bih rekla.
Ne sekiraj se i uzivaj. Evo ja i sada pijem ginipral, svaka 4 sata po pola tablete.

SRETNO


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
3.11.2009 6:59:06   
istra09
U trudnoći sam dosta dugo koristila gynipral i super sam ga podnijela.
Krajem trudnoće mi se pojavio blago povišen šećer, a razlog tome je, prema mišljenju internistice sa Koševa dr.Mire Filipović, dugotrajno korištenje gyniprala.
Rađen je carski rez, koji je i ranije bio planiran.

Rodila sam zdravu i slatku bebicu i sve je prošlo u najboljem redu.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
11.12.2009 11:50:44   
micica
Sad ja na drugom forumu bas pisah o porodu. Ja sam pila ginipral 4 X dnevno, apauri i magnezijum. Imala, fala Bogu, super porod. Sto mi rekose skolski. Ne brinite. Mada je sve to individualno

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
31.10.2012 20:50:28   
stella
Od 12-e sedmice sam pila dabroston i apaurin,u 21 sedmici sam pila utrogestan i apaurin i preko njih imala kontrakcije,onda sam dobila gynipral i evo i sada pijem (34 sedmica)
3x1 gynipral,apaurin pp,prenatal i mg.Neznam kakav ce biti porod prvi je bio prorodni,ali sam se svasta naslusala da se radi carski kad se pije gynipral i sl.Takodje sam cula da se carski rez radi kod visoke dioptrije a moja je skoro -6

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *