|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Micanje ploda
11.2.2008 14:02:43   
bšimunić
Pozdrav svima!!!
Imam jedno pitanje vezano za prve osječaje mivanje ploda.Kako ih mi buduće mame osječamo.Za par dana ću ući u 16 tjedan trudnoće pa me zanima kako se to osjeti.
Hvala.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 14:35:23   
ElmaB
Draga moja!
 
U pocetku ti to izgleda kao neki baloncici ili leptirici da su u tvom stomaku, ili mozes cak osjetiti kao strujanje crijeva, kao kada si gladna. U pocetku to nije cesto. Moze se desiti da nekoliko dana ne osjetis nista, a kasnije....
Sretno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 14:58:05   
Anoniman
odlicno pitanje...i ja sam bas htjela to da saznam user posted image jer sam sutra ulazim u 16. sedmicu...
hvala ElmaB na odgovoru user posted image user posted image user posted image


bsimunic: nama izgleda blizu termin porodjaja ako Bog da, moza nam djeca budu skupa slavila rodj. meni je termin 05.08...a tebi?

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 15:47:05   
bšimunić
Ma da, meni ti je termin 3.08.ove godine.Baš super.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 16:07:04   
lida
Kad sam osjetila svoju prvu bebu bila su puna četiri i po mjeseca trudnoče i mislila sam da sam se napila previše vode pa mi  krule crijeva.Sad sa drugom sam osjetila mnogo ranije ali kao "iskusna" znala sam da je to mojuser posted image .

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 17:19:32   
Emina*
Ja sam micanje svoje bebe osjetila,
pa ne znam, mozel se to nazvati kasno, ali negdje oko 25-26 sedmice..
Prije toga sam osjecala kao neke leptirice u stomaku,
i kako neko rece crijeva, e ja sam bas mislila da mi crijeva prekomjerno rade..  user posted image user posted image user posted image
Nakon toga, sam sa sigurnoscu tvrdila da je to nasa beba...

Sad sam vec u 30-oj sedmici trudnoce, a moj mali fudbaler nikad jace nije udarao...
Udara me toliko jako,da nekad pomislim da cu sletjeti sa stolice na kojoj sjedim... user posted image user posted image
Ali, sve u svemu...

OSJEĆAJ JE FENOMENALAN  user posted image   user posted image   user posted image

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 18:54:50   
nely
Ja sam pokrete svoje bebe osjetila nekako u 19 sedmici,sve dotad nisam bila sigurna dal je to-to...neki cudni osjecaji bas kao da se misic igra u stomaku.user posted image ..a nakon 19 sedmice pa dosad sve vise i vise..sada su to pravi udarci...i tacno osjetim kada se moj bokser namijesta da udari...user posted image i kazem muzu sad ce!- nasloni ruku-i tako i bude ...posebno navece kad hocu da spavam...al je prlijepo uhhh..nek on samo buba mamu,presretna sam tad...user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 19:00:28   
lepara
Ja sam micanje svoje bebe osjetila u 18 sedmici. To je bilo prosle sedmice jer sam sada u 19. Prvi put nisam bila sigurna da li je to to ali nakon nekoliko trzaja shvatila sam da jeste. Najbolje se osjeti navece kad legnem i kada se smirim.
Pozdrav svima i sretno s micanjem bebara.
PUSA user posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 19:07:18   
Ivona
Ja sam svoju princezu prvi put osjetila u 19 sedmici user posted image !Bilo je to kao dodir user posted image . Onda je nastalo zatisje sve do 21 sedmice i ja sam bila prestravljena.
Od 21 sedmice osjetim svaki dan sve jace i jace udarce.user posted image
Sada sam u 24 sedmici (24+3) i vec sam upratila njen ritam spavanja,koji je totalno drugaciji od mog...hi hi user posted image  Nema spavanja,dok se ona ne umori..,ali kao sto rekose ove moje hanumice user posted image ,NEMA LJEPSEG OSJECAJA!

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Micanje ploda
11.2.2008 19:26:46   
haidy
Ja sam bebu prvi put osjetila u 20 sedmici, a sada sam 26. Malo me brine jer njeni udarci nisu tako snazni, vec lagani i nisu tako cestiuser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Micanje ploda
12.2.2008 0:01:47   
Visnja RR
prvi put osjetila oko 17 sedmice..kao lagani dodir...
sad sam u 31-oj sedmici i svaki danosjecam kako bebana plese... al njeni pokreti ikad nisu prejaki, uvjek je njezna...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Micanje ploda
12.2.2008 1:44:56   
Nemirna
Micanje ploda u prvoj trudnoci sam osjetila jako rano... napisah to u onoj drugoj temi ovakvog naziva...
hm...bolje da su pokreti njezni nego da su intenzivni :) Moj Tin se vrtio toliko da sam se brinula da se nije gdje zaglavio... imam snimak pupe dok on izvodi vragolije i vise je strasan nego li simpatican... user posted image kad se rodio do napunjene godine dana nije sastavio pola sata sna.. bilo da je dan - bilo noć... nije plakao al nije ni spavao... i dan danas se vrti u snu... Doc kaze da vrtio jer mu je bilo tijesno... (rodio se s 4400 gr a bio dugacak punih 59 cm)user posted image

Trudna sam 21 tjedan i vec se udarci moje princeze vide okom dok se gleda u pupu... drago mi je i obozavam svaki njen kick ali ako bude kao braco... jadna ja user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Micanje ploda
12.2.2008 16:19:28   
sanelicaaa

Svog malisana sam osjetila prije nekih 15-ak dana po prvi put,dakle u 18-oj sedmici. user posted image Nisam bila sigurna da li je to to,ali poslije puno informisanja, shvatila sam da jeste. Ja licno ne mogu opisati ono sto osjecam,ne znam da li je osjecaj poput leptirica ili ribica u stomaku,nekako je njezno,slatko,kao da me nesto skaklji po unutrasnjosti pupe...
Jedino znam,kao i vi drage moje: OSJECAJ JE FANTASTICAN  

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Micanje ploda
12.2.2008 20:26:54   
issa
Ja sam leptiriće osjetila već sa 13 nedjelja, ali nisam znala da je to to. Kako se ponavljalo, bila sam ubijeđena da su to moje bebe. A pravi udarci stigli su sa 19-20 nedjela.
 
Kad udaraju dvije bebe osjećaj je božanstven!!!!!!!!

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Micanje ploda
13.2.2008 10:29:53   
Lulu_08
Ja sam user posted image  prvi put osjetila oko neke 17 ili 18 sedmice, iako se to jedva moglo osjetiti- poput nekog blagog vjetrica koji puse preko stomaka! Medjutim oko 20te sedmice su pokreti postali vec jasnili, pogotovo kad se user posted image  okretala! Sada sam u 29oj sedmici a pokreti nisu ni blizu nalik na onaj isti lagani vjetric vec vise lice udarcima profesionalnog boksera ili fudbalera hehehehe. Neku noc sam imala prave panicne napade koliko su bolovi jaki bili u ledjima, stomaku, preponama, rebrima user posted image - medjutim sve je proslo OK! user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Micanje ploda
13.2.2008 10:38:54   
Emina*
Djana, hvala ti...  user posted image   user posted image
Ovaj moj isto jako udara, i zaista bole me i rebra i sve nesto...
Ja se bas bila zabrinula..
Ja sam u 30-oj sedmici, i svi su mi govorili da ce se smiriti, jer nema prostora..
Haman ovaj moj, napravio sebi prostor....
Sad mi je lakse,jer znam da nisam jedina...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Micanje ploda
8.5.2008 15:11:03   
*sunce*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  jupi jupi jupi evo prije 15-ak minuta sjedim opuštena u fotelji al skroz opuštena ruka mi na stomaku kad ono dva puta nešto tuk tuk moja user posted image  ovo je prvi put da je osjetim....u 18-oj sam sedmici....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Micanje ploda
8.5.2008 15:41:20   
lejlaze
ja sam bebicu osjetila u 20 sedmici, tj prije nekih 10 - 15 dana. za prije ne znam da li je to bilo to nekakvi ko grcevi, ali sada bas osjetim lagano udaranje. user posted image

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Micanje ploda
12.5.2008 15:46:38   
*sunce*
evo da javim da sam već upratila bebino micanje odnosno šutiranje user posted image  pa da krenem od jutra oko 6-7 zatim oko 12 pa oko 15 , 18, i oko 23  haman da ću ja jako malo spavati e sad moguće je i vjerovatno da se ona i u vremenu od 23 do 6 ujutro šuta ali ja obično zaspim oko 00:30 i budim se oko 6-7 tako da u snu ne osjetim barem ne još user posted image  

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 1:17:32   
pine
Sve je to fino i krasno dok beba ne ojaca.  ovo mi je prva trudnoca (24 sedmice) i osjetila sam bebu prvi put u 16-oj sedmici.    Nikad nisam ocekivala da ce pokreti postati tako izraziti i ponekad cak iscrpljujuci psihicki.  Cesto osjetim bebu na donjoj strani znaci gdje mi je mjehur i tamo gdje se tijelo prazni...   Tako mi je nekad neprijatno kad osjetim udarce na toj donjoj strani uopste mi se ne svidja.  Kad udara po stomaku  to mi je sasvim OK i strasno volim...  a ono  mi se cini kao da ce izaci...user posted image

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 10:33:38   
idana_85
ja sam svoju bebicu osjetila u prvom danu 19 sedmice. Mama je bila sva zbunjena i tvrdi da prvorotkinje osjete bebu tek sa 4,5 mjeseca. Prije dvije sedmice mi je i ljekar rekao da je necu osjetiti prije 20 sedmice,ali ja eto jesam sa 18 punih i sigurna sam da je to njeno mrdanje,cak je i muz osjetio pod rukom.Evo i sad se vrcka, a vec odavno sam osjetila skakiljanje ispod stomaka. Pretpostavljam da je moja tackica napredna bebica pa je mama vec osjeti....

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 10:57:46   
ziki
Ja sam bebija osjetila u 15 sedmici, mada mi bas doktorka ne vjreuje jer je mnogo rano čak i da mi nije prva beba. Bila sam totalno opustena, tisina, samo ja i muz, inace je stalno neka buka ili tv ili komp ili nesto radim... u tom trenutku nisam radila bas nista i mali laptiric  ko da mi proso kroz stomak. Napomena muž je malo prije toga milkio stomak i pričo mu.... Sad sam kraj 38/39 sedmica i bebi lupa li lupa. Uglavnom je na desnoj strani i to ka vani. Imam utisak pući će mi pupak koliko se upre, kad je budan, mislim da traži da se mazi, maza mala.. Ja sam se raspričala sory

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 11:48:59   
bubamara80
Ja sam isto u 18.sedmici osjetila lagane dodire iznutra, ponekad. Sada sam 20. sedmica i lupa tako da se već može vidjeti okom kad udari. Mada to još nije tako jako. Uvijek po nekoliko puta udari pa stigne i suprug osjetiti kada stavi ruku na stomak.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 12:54:29   
idana_85
A gdje je osjetite? Ja je osjetim skroz nisko, mozda 2 - 3 cm ispod pupka. Je li to normalno?

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Micanje ploda
13.5.2008 14:38:08   
*sunce*
jeste idana_85  i ja svoju user posted image   osjetim najčešće tu ispod pupka, a slabije ovako sa strane. prošli petak me stomak tako jako bolio par sati nisko sa lijeve strane baš kao upala jajnika to često zaradim, ali pročita da jajnici nisu u funkciji u trudnoći user posted image  jel moguće onda da je beba pritisnula

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *