|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
10.6.2008 22:19:49   
rozi
Danas sam isla na pregled i doktorica mi je prepisala Canesten vaginalete, mada se meni cini da nemam previse sekreta. Ustvari , na trudnickom kalendaru sam procatala da ce u ovom periodu  biti pojacan sekret, pa mi to djeluje normalno.
Je li neko imao problema sa tim, nesto me strah to stavljati, bebac se pocao spustati , a grlic se malo skratio.
Svaki savjet je dobro dosao. user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:21:46 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
10.6.2008 22:23:47   
Emina*
Rozi, opet ja user posted image  user posted image (sanjas li ti mene kad, hehe, ko nocna mora)

Slobodno stavljaj vaginalete, apsolutno ti nece naskoditi, to ti je dr dala upravo zbog toga, iako nemas sekret, ni pojacan, vaginalete se cesto stavljaju pred sam porod da bi se jednostavno ocistio vaginalni kanal, i da beba pri prolasku kroz njega ne bi slucajno "pokupila" neku gljivicu ili bakteriju, pa zbog toga cesto i propisuju vaginalete na kraju trudnoce....
Ja sam ih isto koristila, i ne brini se nista, bebi je zasticen, i nece mu nista biti....
Sretno....

< Poruku je uredio Eminica -- 10.6.2008 22:24:10 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
10.6.2008 22:47:13   
rozi
user posted image user posted image user posted image  Ma ti si dusa nasa, imas za svakog savjet. user posted image
Super, bas ti hvala, ja kontala da nece nastetiti bebi, a ovo sto si rekla djeluje logicno. Sutra idem da ih kupim .user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 0:42:42   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Eminica

Rozi, opet ja user posted image  user posted image (sanjas li ti mene kad, hehe, ko nocna mora)

Slobodno stavljaj vaginalete, apsolutno ti nece naskoditi, to ti je dr dala upravo zbog toga, iako nemas sekret, ni pojacan, vaginalete se cesto stavljaju pred sam porod da bi se jednostavno ocistio vaginalni kanal, i da beba pri prolasku kroz njega ne bi slucajno "pokupila" neku gljivicu ili bakteriju, pa zbog toga cesto i propisuju vaginalete na kraju trudnoce....
Ja sam ih isto koristila, i ne brini se nista, bebi je zasticen, i nece mu nista biti....
Sretno....



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

potpisujem sve

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 8:06:42   
ElmaB
Rozi, slobodno ih mozes koristiti. Ja sam u obje trudnoce stavljala vaginolete i nije bilo problema. Cak, sta vise, to je bolje da uradis da bi se eventualne bakterije iz sekreta unistile, a sam sekret smanjio.
 
Ne sekiraj!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 8:29:06   
akica b
ja sam u 9 mj iskoristila 4 kutije Canesten tableta jer sam bas imala pojacan sekret...eto,sve je ok..pa samo naprijeduser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 11:26:55   
lida
Slobodno stavljaj i ja sam i sve je OK

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 11:47:10   
Suncica*
Te vaginalete se preporucuju u 9. mesecu radi obnavljanja vaginalne flore. Ja sam koristila ginodaktanol neke 3 kutije, znaci 21 dan.
Nemoj da se brines, to tako mora..user posted image

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 12:07:46   
mamina princeza
Ne brini to je bas zato da zastitimo bebe prilikom prolaza kroz porodjajni kanal - jer tu mogu pokupiti neku bakterijicu ili gljivicu pa zato je bolje da se mi sto vise iscistimo.
I ja upravo sada stavljam canesten vaginalete - a mozes procitati i na njihovom upustvu da se koriste za sanaciju kanala kod trudnica oko 4 sedmice prije poroda. I na vjezbama su nam govorili da je to pozirtivno i da je najoptimalnije to uraditi negdje 15-20 dana prije poroda da se fino moze ocistiti.
Canesten  je za gljivice - vjerovatno je tvoj ginekolog zakljucio da nemas neke bakterije - ja sam nedavno radila i urino kulturu koja je hvala bogu sterilna pa je i meni dovoljan canesten.
slucaju da postoje i neke bakterije onda se preporucuju neke druge vaginalete koje uniste i gljivice i bakterije.

Nije to nista strasno - uvijek ih valjda imamo malo i kad mislimo da nemamo:)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 12:27:58   
sanelicaaa
Meni moj dr nije prepisao te vaginalete (a vidim da je rozi i meni termin poroda isti dan user posted image )...ali zvuci mi logicno da se koriste zadnji mjesec! Sad ne znam, bi li dr pitala za te vaginalete, da ih i ja pocnem koristiti?? 

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 13:07:45   
Amrino
Ja ih licno nisam koristila...Jedan dok. mi je bio propisao ali posto nisam imala pojacan sekret nisam htjela da ih stavljam...nekako sam i ja bila zabrinuta da ce to smetati bebi nego sam pila brusnicu u enormnim kolicinama jer i ona je takodje protiv bakterija i sl...
Ako budes uzimala imaj u vidu da imaju Canesten vaginalete u raznim pakovanjima...Ima ono pakovanje u kojem dodje samo jedna...i valjda je mnogo jaca- a ima i ono pakovanj u kojem dodju dvije...
Valjda ti je dok. rekao koje da uzmes.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 13:16:56   
sanelicaaa
Ma doktor mi nije nista rekao...kazem, ne znam bi li ga upitala za te vaginalete,jer vidim da ih dosta trudnica koristi!? Ne znam koliko je bitno koristi ih,a koliko ne,upravo zbog tih bakterija!!! Ali,posto sam i ja na caju od brusnice i nisam primjetila da mi je pojacan sekret, mislim da cu preskociti ovo pitanje o vaginaletama ;)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 13:16:59   
amlatifa
Samo se ti opusti nije to ništa strašno. Koristila sam i ja.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 13:59:32   
rozi
Super, hvala svima na odgovoru . Veliki pozdrav i pusauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 15:44:00   
Visnja RR
i ja sam koristila canesten tri dana prije proda (carski)...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 18:44:15   
Nadi
I ja sam ih koristila pred kraj trudnoce ali sam ja bas imala znakove upale: kandidijazu (gljivica).
Porodjajni kanal se fino ocisti pa kad beba prolazi manja je sansa da pokupi tu gljivicu od koje inace bebe dobiju Soor u ustima.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
11.6.2008 23:42:01   
rozi
Isla sam danas da kupim, dodju samo 3 tablete , al su valjda nesto jace. Kostaju 10 km.

Sanelice na njima pise da se daju u zadnjem mjesecu trudnoce, pa mozda bi i ti trebala pitati doktora da ih uzmes. Kao sto vidim iz odgovora forumasica da se skoro svima daju, cak i kad je carski u pitanju user posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vaginalete u 38. sedmici
12.6.2008 6:11:08   
Emina*
IZVORNA PORUKA: rozi

Isla sam danas da kupim, dodju samo 3 tablete , al su valjda nesto jace. Kostaju 10 km.



Rozi, tako su i pakovane vaginalete...
Neke su od 6 kom, ali te su sa 3...
No sikiriki....
Sretno mila, jos samo malo user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
7.8.2008 13:24:07   
Almira86
Meni je dok.propisala vaginalete-BETADINE u 36.sam sedmici,stavila sam jednu i osjetila peckanje,rekla mi je da ih prestanem koristit al da su jako dobre za čišćenje porođajnog kanala prije poroda,upustvu piše nepreporučuju se trudniama,sad me plaši ta jedna da nenaškodi bebi.Dali neko ima sličnog iskustva?user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:23:10 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
7.8.2008 13:27:18   
bebacha
i ja sam pred kraj ztudnoce koristila vaginalete.slobodno ih stavljaj

< Poruku je uredio dina RR -- 16.9.2008 8:32:20 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
7.8.2008 14:05:13   
makana
nemoj se sekirati
kao prvo na ulazu u grlić materice formira se sluzni čep koji sprečava ulazak u grlić bilo čega
kao drugo, samo se sjeti da se žena treba "otvarati" da bi se porodila i da bi beba izašla, znači to je nešto kao zatvoreno
hehhehhehe, e jesam ovo dobro objasnila user posted image
uh, nadam se da si shvatila šta želim da kažem
i to peckanje što si osjetila jeste u vezi s čišćenjem porođajnog kanala i nemoj brinuti, gotovo cijelu trudnoću sam morala stavljati vaginalete i sve je prošlo u najboljem redu
sretnouser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:24:19 >


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
7.8.2008 14:12:30   
anitaMO
i ja sam ih koristila.sretno

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:24:42 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
7.8.2008 16:55:31   
dacy
i ja ih jos uvjek koristim, samo me je strah mogu li sta nastetiti bebi jer sam otvorena user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 22:25:05 >

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
15.9.2008 20:53:56   
idana_85
Je li neka koristila plimikol ili nesto tako? kakve su? ja ih dobila danas,a zlo mi je vise od vaginaleta. uzimaju li se na recept ili kupuju? koliko kostaju? koliko dugo se kroiste?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
16.9.2008 0:09:00   
Daja_sa
Ja sam koristila plimikol ali u prvom tromesjecju,,,nije mi bio uredan nalaz brisa...Cini mi se 3 vaginalete dodju...imala sam recept ali sam opet platila...nisam sigurna koliko.A za sta je tebi dao dr. plimikol?

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *