|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ginekoloski pregledi po sedmicama
27.10.2015 15:16:41   
*Sun*
E ovako drage moje trudnice i majke..Obzirom da mi je prva trudnoca i nisam bas upucena u detalje, volila bi da podjelite samnom sta ste sve radile od analiza tokom trudnoce, po svakoj posjeti ginekologu, znaci ono po nedjeljama.. U postovima sam se nacitala svega i svacega od analize krvi do nekakvih brisova,hormona stitne, glukoze u krvi, mjerenja itd.. Mislim da ce ova tema biti od pomoci mnogima od nas prvorotkinja, da se malo vise edukujemo i ne zamaramo bas previse doktore svakakvim pitanjima. Ako tema slicnog tipa vec postoji, brisite me, ali nisam ju mogla pronaci. user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
27.10.2015 16:02:06   
ziel
Da podijelim svoje iskustvo.
Otisla na prvi pregled kad je bilo 5 nedjelja, dr. potvrdila trudnocu i rekla da uradim krvnu sliku i urin. Nakon toga svake 4 ned. na kontrolu,pa u 14. nedjelji sam uradila 4D- fetalni skrining - ne spada u obavezne preglede. Nakon toga svake 4 ned. kontrole (18. ned. i 20. ned.), pa opet u 24. ned. 4D - nije obavezan pregled, nakon 4 ned. opet kontrola (28.ned.) i opet krvna slika i urin. Nakon 4 ned. opet kada mi je rekla da uradim cerviklani bris-to je bilo u 32. ned. , i opet krvnu sliku i urin, na nalazima pokazalo manjak zeljeza, ja uradila i otisla na kontrolu nakon 3 ned. tj. sa punih 35 ned. uradila mi CTG i rekla da je to zadnja kontrola kod nje, ali da dodjem opet za 10 dana na CTG. Ali sam ja nasla dr. na UKC-u pa njemu idem sedmicno, za 2 dana punim 37 nedjelja...

Pridruzi nam se na temi RAZGOVORI U OCEKIVANJU BEBA , ako si user posted image
Svaki mjesec nova tema, trenutno aktuelan oktobar.
http://www.ringeraja.ba/forum/re-razgovori-u-ocekivanju-beba---oktobar_2634926.html

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
27.10.2015 16:17:05   
*Sun*
Ziel, hvala mnogo. Najvise me interesuje taj bris, niko mi nista ne spominje. Ja sam isla na tri pregleda do sada, radila sam kks i urin i to ono posle prvog, drugi i treci put mi samo izmjerili pritisak i uradio mi uzv i to je to. Ne znam za papa test, to sam radila pre 3 godine i sad ovde citam da se to odradi isto odma, ako nije radjeno u prethodnih 6 mj., medjutim ni to mi niko nije trazio, a ni pitao. Kontrolu imam sl. sedmice pa vidjecemo sta ce biti. Hvala ti jos jednom i pridruzujem se i ja temi "razgovori u ocekivanju beba".user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
27.10.2015 16:21:15   
ziel
IZVORNA PORUKA: *Sun*

Ziel, hvala mnogo. Najvise me interesuje taj bris, niko mi nista ne spominje. Ja sam isla na tri pregleda do sada, radila sam kks i urin i to ono posle prvog, drugi i treci put mi samo izmjerili pritisak i uradio mi uzv i to je to. Ne znam za papa test, to sam radila pre 3 godine i sad ovde citam da se to odradi isto odma, ako nije radjeno u prethodnih 6 mj., medjutim ni to mi niko nije trazio, a ni pitao. Kontrolu imam sl. sedmice pa vidjecemo sta ce biti. Hvala ti jos jednom i pridruzujem se i ja temi "razgovori u ocekivanju beba".user posted image

Hajd da ti i to prokomentarisem dok nisi otisla s teme user posted image
Ja papa test nikad u zivotu nisam uradila, pa tako ni sada u trudnoci... Dr. mi je spomenula da bi bilo dobro da jesam prije trudnoce, ali gotovo je sad. Nekad cu ga uraditi nakon 3 mjeseca od poroda. Meni je moja dr. svaku kontrolu mjerila pritisak, kilazu , UZ i vag. pregled, osim u 28. ned. -mislim sve je odradila osim vag.pregleda, nakon toga opet nastavila isto kao sto sam napisala... Ne znam odakle si, u Tz vecinom pregledaju vag.svaki put, dok u Sa vidim zene govore koje su vec u 8. ili 9. mj. a nikad ih niko nije pregledao vag.
Napisi svoj termin na onoj temi da te upisemo na spisak user posted image user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 27.10.2015 16:22:48 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
28.10.2015 14:15:59   
*Sun*
Ziel hvala ti jos jednom na objasnjenju, zaista si divna. Zelim ti mnogo srece, lagan porod i zdravu bebicu.user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
28.10.2015 17:34:31   
UmmuHamza2305
Sun, ja također nisam nikada u životu radila papa test.. i meni je, kao i Ziel, dr rekla da sam ga trebala uraditi prije trudnoće, da sad u trudnoći ne mogu
Nalaze krvi radiš u svakom trimestru po jednom, osim ako nema neki problem, pa trebaš ponoviti, naravno
A što se tiče UZ:
1. 4.-5. sedmica.. Otišla kada sam vidjela 2 crtice..tada sam ubrzo uradila još 2 UZ, ali samo zato što je dr mislila da je trudnoća veća ,pa je imala neke sumnje
2. 12. sedmica.. tada ti mjere nuhalni nabor i na osnovu toga zaključe koliki je rizik za down, i tada ginekolog može da te uputi na double test.. Ja ga nisam radila
3. 16. sedmica.. Taj nije baš neophodan,ali većina dr naručuje na UZ svake 4 sedmice
4. 20. sedmica taj je bitan, jer se potvrđuje normalna građa ploda, količina plodove vode, mjesto posteljice ( meni je npr. na početku bila nisko, ali tada se već naštimala) i ja sam tada saznala pol user posted image
Nakon toga te ginekolog može naručiti da dolaziš svake 4 sedmice na UZ, pa negdje pred kraj svake 3 sedmice
Oko 34.-37. sedmice počinješ ići na CTG, sve zavisi od ginekologa do ginekologa.. Većinom se u početku na CTG ide sedmično, pa što je termin bliži ,CTG je učestaliji.. Ja idem od 37. sedmice na CTG, sad za sad svaka 3 dana, i sada već na UZ idem svake sedmice, po preporuci doktora, zbog neke stvari s plodovom vodom

Briseve grla i nosa radiš pred porod, i radi ga i muž,ako će prisustvovati porodu.. Također radiš i vaginalni bris u 37. sedmici
Vidjela sam da su neke trudnice i ranije radile vaginalni, ja nisam, niko mi nije rekao da trebam.. Također me niko do sada nije vaginalno pregledao, 2 sedmice mi je ostalo do termina.. a npr. Ziel njena dr svaki put pregleda

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 28.10.2015 17:35:21 >

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ginekoloski pregledi po sedmicama
29.10.2015 17:58:01   
Vanja88
Zene jeste se vi nevine udale kad vam nije nikad radjen papa test?!user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *