|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
1.3.2012 11:34:45   
Visnja RR
Drage mije jedna trudnica koja zivi u Njemackoj mi je na FB poslala ovo pitanje ... Jako je zabrinuta pa vas molim za savjet ako ga znate... kad se uspije registrovati javice vam se

"Na str. Ringeraja sam dobila inf. da mogu vas da pitam o mom problemu i zato cu odma preci na stvar.
U sedmoj nedelji sam trudnoce. Imam djecaka od dvije i po godine, prosle godine sam imala spontani i evo sad sam opet trudna.
Stvar je u tome sto ja zivim od skoro u Njemackoj, a ne znam Njemacki, s Dr. pricam na engl.
Juce sam bila ne pregledu i pored ploda na snimku je nesto kao mali balon (dosta manjiod ploda), dr je rekao kako se to zove , ali na Njemackom....
E sad sam ja potpuno zbunjena, sta je to, je li to normalno, ako jeste, kuda ce taj balon da izadje, smeta li bebi....
Sve sam ja to njega pitala, on je rekao na sva moja pitanja, da je to normalno, da dosta trudnica ima to....a ja za to prvi put cujem...i da dodjem za ceteri nedelje,a to mi je malo puno da cekam odgovore.
Pa mi nekako treba neko nas ko ce mi to bolje objasniti.
Molim vas pomozite, ja sam pokusavala preko interneta da nesto nadjem, ali nisam znala sta da ukucam i kako da nazovem taj balon..."

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
1.3.2012 11:39:11   
Dz3ni
Pretpostavljam da je to miom, bezopasan je uglavnom i može se držati pod kontrolom. Dosta žena ga ima, bez brige.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
1.3.2012 11:42:55   
Lulu_08
Iskreno mislim da se radi o hematomu za koji se cesto dobije terapija poput Dabrostona kako bi se ucvrstio plod a hematom na neki nacin eliminisao, u vecini slucaja on izadje poput smedjeg iscjetka a nekada i neprimjetno nestane.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
1.3.2012 14:05:12   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
1.3.2012 14:34:28   
mama_debeljuca
Ja sad gledala moju sličicu sa uzv, VII / VIII sedmica, pored ploda (plod obilježen strelicama) postoji ovaj kružić ( kao na sličici od Iman), dr. je rekao da je sve u redu. A isto tako dvije sedmice prije, na sličici isto ima taj kružić, ali je tada trudnoća bila jako mala nisu se još uvijek čuli otkucaji srca, u izvještaju piše pravilna gestacijska vreća sa žumanjčanom vrećom. Sad sam evo u 30. sedmici i sve je hvala Bogu OK.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
2.3.2012 7:48:03   
Mila_80
Ja isto mislim da je to žumanjčana vreća, ali ako je ona i dalje zabrinuta neka ode ponovo kod doktora pa neka joj on napiše šta je to na njemačkom pa neka potraži u riječniku...

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
2.3.2012 8:16:59   
Lejla Ka
Ne znam ima li zabrinuta trudnica na pismeno negdje taj izraz na njemačkom pa da pokušamo prevesti, jer ovako nagađanje je besmisleno.
A činjenica da je ljekar rekao da je to sve uredu, normalno i da je kontrolu zakazao za 4 sedmice treba da bude garant njegove sigurnosti za pozitivan tok trudnoće.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
12.3.2012 9:02:27   
sher

pozdrav nova sam trebam savjet posto sam prije cesto radila testove na trudnocu i svaki put negativan tako da mi je vise toga dosta sada me zanima,da li je neka od vas radila nalaz krivi da bi provjerio trudnocu a ako jeste kada se to radi dali mora biti rano u jutro ili nije bitno koji je dio dana u pitanju,i koliko se treba cekati da nalaz bude gotov.Trenutno imam bolove u grudima i cesto idem na wc citala sam da je to normalno u trudnoci ali ja nisam sigurna da sam trudna pa vas sve molim za savjeteuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
12.3.2012 9:13:58   
chuci
moguće je raditi nalaz krvi. ne znam koliko se čeka na nalaz, ali čini mi se da bude brzo gotovo. možda za sat-dva.
evo
Kvantitativni test krvi, često zvan beta hCG test, mjeri točne jedinice hCG-a u krvi. To znači da će otkriti čak i najminimalniju razinu. Postoji još jedan tip krvnog testa, nekad zvan kvalitativni hCG. Ovo je test koji jednostavno daje da-ne odgovor na pitanje da li ste trudni. Poput testa iz urina, laboratoriji variraju po rezultatima smatranim pozitivnim testom trudnoće. Uobičajene razine za pozitivan test su 5, 10 i 25 jedinica. Razina ispod 5 smatra se negativnom. Test koji reagira na samo 25 jedinica hCG-a nije osjetljiviji od nekolicine urinskih kućnih testova.




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sher)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
12.3.2012 13:06:14   
sher
POZDRAV Mila_80 da li ti mozda imas neki savjet da mi das za moj problem.

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
12.3.2012 15:54:06   
sher
Danas sam se narucila na ultrazvuk i nalaz za betu da uradim za sutra Chuci hvala na savjetu,jer nama uplasenim mladim zenama svaki savjet u bilo kojem obliku je super,sutra se nadam pozitivnom rezultatu samo da se ne razocaramuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
12.3.2012 16:13:24   
chuci
sretno i nadam se da će rezultat biti onaj koji želiš

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sher)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 13:59:53   
moon2
Pozdrav svima,

Imala bih pitanje:
Sedimentacija eritrocita mi je 53, a normalno je 0-10, da li neko ima slican problem ili zna do cega bi moglo biti,
takođe su mi povecani holesterol 9,46 (normalno <5,3) i trigliceridi 3,78 (normalno 0,4-1,9).
Trebala bih i na amniocentezu, jer mi je tripl test na trisomiju 21 pokazao povecan rizik, inace uskoro cu napuniti 32 godine.
Hvala unaprijed :)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 15:10:05   
marinčii
moon2 ja o ovom baš i neznam puno ,osim da povišena sedimentacija znači upalu ali koliko se sjećam da je u trudnoći normalno da bude povišena e sad koja je granica neznam,pa jesi li išla svom ginekologu ,šta on kaže ?je li ti dao ikakve lijekove?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 15:21:04   
moon2
marincii,
svog doktora cu vidjeti tek desetak dana nakon amniocenteze, koja mi je za par dana, pa
reko do tada ako ko ima neku informaciju :)
Hvala svakako :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 15:27:17   
marinčii
Možda se javi koja žena koja zna više,u svakom slučaju ja ti želim sreću i da sve bude u redu!

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 17:16:43   
klemzi
Moon pokušaj sa manje masnom ili nemasnom hranom dovesti trigliceride i holesterol na nižu razinu, dok ne odše dr. Jesi li ranije imala problema sa povišenim masnoćama. Za SE ti ne znam, i ja mislim da je normalno da je povišena u trudnoći, a koliko ne znam

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 18:24:58   
moon2
hvala klemzi,
nisam prije imala problema sa povisenim trigicerdima i holesterolom
ne znam do cega je sada....
vidjecu s dr Godinjakom kada odem na kontrolu.
Svakako hvala

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 18:43:07   
ucitelj
plus stres na ovo sve iako mozda vise podsvjesno te pere trema zbog ovog sto moras obavljati ja tako mislim jos uz ovo sto ti klemzi rece

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 22:45:23   
saksija

IZVORNA PORUKA: moon2

Pozdrav svima,

Imala bih pitanje:
Sedimentacija eritrocita mi je 53, a normalno je 0-10, da li neko ima slican problem ili zna do cega bi moglo biti,
takođe su mi povecani holesterol 9,46 (normalno <5,3) i trigliceridi 3,78 (normalno 0,4-1,9).
Trebala bih i na amniocentezu, jer mi je tripl test na trisomiju 21 pokazao povecan rizik, inace uskoro cu napuniti 32 godine.
Hvala unaprijed :)


moon sad sam ti pisala na nekoj drugoj temi za SE i za holesterol i trigliceride.. ne brini, meni je visoka SE i dr. se ne uzbudjuje uopste, kaze da se to nikada ni ne gleda u trudnoci i da je normalno da bude povisena, a za holesterol i trigliceride se zijanila sto sam ih uopste radila.. tj. vadila te nalaze - jer i oni nisu bas vjerodostojni u trudnoci.. eto, ne brini.. jedino ti ne znam za eritrocite..

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
16.5.2012 22:53:08   
Lulu_08
Po informaciji meni datoj SE se u trudnoci smatra normalnoj i do 90. Ostale nalaze ne bih smjela komentarisati jer zaista ne znam. Sretno u svakom slucaju!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
17.5.2012 12:26:13   
moon2
hvala saksija :)
mnogo si me smirila.
Evo i ovaj doktor sto me danas pregledao na gak-u,
kaze da je do anemije, najvjerovatnije je zato povisena sedimentacija eritrocita.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
17.5.2012 12:34:35   
alminasuljkic
moon Koliko si trudna

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
20.5.2012 9:44:01   
moon2
almina
trudna sam 18 sedmica + 1 dan
usla u devetnaestu.

(odgovor članu alminasuljkic)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica!
29.5.2012 22:31:37   
moon2
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje:
nakon nalaza amniocenteze dobila sam terapiju da 8 dana uzimam:
antibiotike 2x2 Cephabos
apaurin 2 x 1
Sve sa dobro podnosila, do 7 dana trapije (do juce), kada sam osjetila peckanje i svrbež u području vanjskog spolovila.
Procitah da se to cesto desava u trudnoci, zatim kod uzimanja antibiotika i uopste kod pada imuniteta.
Da li je neko imao slican problem, kako ga je rijesio?
Da li da budem zabrinuta za bebu, u 20. sam sedmici trudnoce.
Hvala

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *