|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 12:29:25   
Hocu bebu
Selam i pozdrav, svim Ringerajicama!user posted image
Kako se osjecate, vi koje zivite izvan svoje zemlje?user posted image
Koliko vam se svidja, a sta vam se ne svidja u zemlji u kojoj ste? Kako ste se navikli i da li ste prihvatili neke nove obicaje u toj zemlji, a sta ste sacuvali od svojih?
Koliko cesto idete u rodnu grudu?
Oni koji ne zive vani, sto mislite o ljudima koji dodju iz Dijaspore (strane zemlje)
Da li su se ti ljudi promijenili ? user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 12:52:39   
Misica84
Ja zivim vec 17 godina u Berlinu i osjecam se kod kuce!
U Bosnu idem 1 godisnje, i posle 3 sedmice jedva cekam kuci (u Berlin). Naj rahatnija sam kada predjem granicu, osjecam se sigurna. Bilo sta da bude, na dobroj sam strani. Sa Bosnom imam samo losa iskustva. Predprosle godine sam se razbolia, bila u Bjeljini u Bolsnici kod doktora, da vidim sta mi je.! I boze sacuvaj! Nedaj boze nikome. Posle 5 sati, 3 ultra zvuka, Nesvejeste, Infuzije, EKG nisu znali sta mi je. A bila upala Jajnika. Ni rezept za ljekove mi nisu dali. A o nepravdi da nepricam.
Tako da mogu reci, zlatna moja Njemacka.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:02:15   
Hocu bebu
Ja zivim u Njemackoj, malo vise od 1 godinu dana. Jos sam u fazi navikavanja na novu sredinu, iak mislim da je najgore proslo. Najvise sto mi se ovjde svidja jeste red i raspored, cak i rasporedjivanje otpada, kulturan i raznolik zivot. Prije svega , sloboda u bilo kojem pogledu, slobodno setanje ulicom bez obzira koje si vjere, nacije, kako si obucen i kako izgledas. Ponajvise mi se ne svidja sto su Njemci dosta hladan, zatvoren narod, pa covjek mora biti na strogoj distanci s njima. Nijedan obican nisam prihvatila kao svoj, a svoje sam obicaje sacuvala kako u srcu tako i u praksi.Iako nema mirisa Bajrama, ni Ramazana, nema ezana sa dzamije, mislim da svatko tko zeli svoje obicaje moze i dalje imati u okruzenju familije. U Bosnu odem i po cetiri puta godisnje, jer mi je tamo familija.
Za pojedine ljude koji su za vrijeme rata pobjegli u Dijasporu, mislim da su se ufurali i da dolje kad dodju na odmore nasem narodu prodaju sarene laze...

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:05:00   
Anoniman
sta mislim o dijasporcima...hmmmm...pa zavisi...sta najvise zamjeram je cinjenica da se vecina kada dodju na odmor ponasaju gore od aboriginesa...voze k'o manijaci, parkiraju gdje zele, bacaju smece gdje stignu...elem ono sto vani ni u ludilu ne bi radili...i to mi nikakada nece biti jasno, zasto? jednostavno kao da su pusteni sa lanca...OPET PONAVLJAM NE ODNOSI SE NA SVE!

A najvise sta me izbaci iz cipela je vjecito kukanje kako im je tamo (gdje god da jesu) lose!!! da se razumijemo...pola moje familije je u dijaspori...Pa onda se ja pitam...pa sto se nevratiteuser posted image

(odgovor članu Misica84)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:12:49   
Hocu bebu
da da, to je taj problem..Ja ne razumijem dosta ljudi koji se, ko sto kazes , ponasaju kao pustenis lanca.Kao da u Bosni ne postoje nit kante za smece, niti prometni znakovi, ma nista.Mislim da se ti ljudi ponasaju jer nasu Bosnu ponizavaju, kao tu se moze sta sehoce, a moraju kupiti kakice za cukom. Interesantni su mi i ti koji kukaju kako im je poso tezak, kako vi dole ne znate sta i koliko se radi, a sto se onda ne vrate u divnu Bih?
Iako mislim da prevladav vecina koja dolje dodje i tacno se folira, napirlita kao da ovde pare padaju s neba, a rade ko i svaki normalni svijet, mozda i previse....
Ja isto ne kontam ljude koji dolje pitaju : i kako je u Njemackoj, gdje je bolje?
Sta da se rekne na to..zivot ovdje ili dolje, je svugdje isti, ako hoces da imas, da zivis, moras da radis, samo sto u Bosni drugacije ti kafa mirise, ma i nebo se ljepse plavi... user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:14:41   
Misica84
Draga dadada, vala nikome nije lose!!!! Ko kuka ili je lazov ili nesposoban! To ti je moje iskustvo.

Sto se tice tebe, Hocu Bbebu, mogu ti reci, da cisti, pravi svabi su mnogo slicni nama. Famelijarni, gledaju tradiciju itd.
Sto se tice obicaja, naravno da i ja gledam nase obicaje, ali uz to, da nebi bili izuzetak poprimili smo i njhovi. Kao primjer, za Nikolaus i Bozic dovali smo i mi kao djeca poklone od roditelja. I ako to nije nase, ali da nebi mi bili u skoli jedini koji nista nisu dobili. A naravno da su Bajram, Nova Godina itd nase glavni praznici. To je tako.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:37:26   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dadada

sta mislim o dijasporcima...hmmmm...pa zavisi...sta najvise zamjeram je cinjenica da se vecina kada dodju na odmor ponasaju gore od aboriginesa...voze k'o manijaci, parkiraju gdje zele, bacaju smece gdje stignu...elem ono sto vani ni u ludilu ne bi radili...i to mi nikakada nece biti jasno, zasto? jednostavno kao da su pusteni sa lanca...OPET PONAVLJAM NE ODNOSI SE NA SVE!

A najvise sta me izbaci iz cipela je vjecito kukanje kako im je tamo (gdje god da jesu) lose!!! da se razumijemo...pola moje familije je u dijaspori...Pa onda se ja pitam...pa sto se nevratiteuser posted image



hmmm ja vozim ko manijak i ovde i dole :P

Ja se slazem sa tobom, vecina iz dijaspore su bas kao pustani sa lanca, i ja se tako nekad osjecam jer ipak ovde nemogu opusteno izaci kao sto mogu dole... ali naravno pristojna sam, mislim da akica moze potvrditi hehe ;)

Meni je ovde super osim toga sto nema tog naseg naroda, mentaliteta jer ovde ti ni najbolji prijatelj nije kao poznanik u bosni jer ovde nemozes imati najboljeg prijatelja... uvijek moras biti oprezan da ti nesto izaledja ne uradi... meni to najvise nedostaje u vezi bosne i rodbina naravno...

Ja bih se odma vratila kad bih znala da imamo posao ja i mm, poceli smo da stedimo koliko mozemo da skupimo love da otvorimo firmu neku dole...

Lose je samo to sto je drugi svijet a sto se tice zivota okej je, pogotovo nama kojima smo duze ovde i navikli i na njihov mentalitet i njihova ponasanja i pravila jer meni moj muz kaze da ponekad razmisljam isto kao i oni ali neznam mozda i razmisljam...

Ja uvijek svedima kazem da sam pokupila dobre bosanske i dobre svedske navike i da po tome zivim jer ono sto mi se nesvidja u bosni sto bih to pratila, takodjer i ovde isto... ipak sam ja ovde 17 godina i vecinu zivim ovde, bilo bih cudno da nisam nista njihovo pokupila...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:45:52   
marinela
Hmmmm sta da vam kazem,iskreno,meni da nema mojih u Bosni ja nikada nebih pozelejla dole da se vratim ovako me vuce nostaligija prema obitelji...A sto se tice zivota jako mi je lijepo ovdje iako sam tu tek godinu dana  a svi mi kazu da sam se navikla kao da zivim godinama,i sto se jezika i svega tice....Jako je lijep grad,nije urban i bucan,znaci miran,jezero...kao na moru...Mm zato poludi za Bosnom i hoce da pravimo kucu dole a ja bas nisam za to pa neznam kako cemo na istu granuuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:46:17   
reallove
ja zivim u jordanu evo 2 god..lijepo je,ljudi su jako dobri,vole druzenja,zabavu..sto se tice obicaja puno su drugaciji nego kod nas u bosni..ja sam zadrzala vecinu nasih obicaja..i jos jednom kazem jordan je lijepa zemlja,zanimljiva ima se puno toga za vidjeti mrtvo more,petra i ostalo ali ipak moja zemlja je meni u srcu i cesto je posjecujem,ali stvarno bosne nigdje nema

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:49:03   
acudesa
ako smijemo i mi domaćiuser posted image user posted image user posted image
ja imam dosta familije vani, šta ja znam....moji su pristojniuser posted image user posted image
razumijem ih, imaju malo vremena a sve bi nešto vidjeli, kupili, obišli, pa su ko izgubljeni, požele BiH pa ne znaju gdje udaraju, a valja im se i prešaltati na drugi način
volim kad mi dođu, jedva čekam, ove godine mi nisu dolazili i baš mi nedostaju, provedemo divno vrijeme zajedno, a naročito mi puno znače jer ovdje u bih nemam skoro nikoga, moji doduše ne divljaju autima i ne bacaju smeće mimo kanteuser posted image -odmah ja to naružim ako šta kiksaju
user posted image user posted image user posted image user posted image  poželjela sam ih

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:49:10   
reallove
Hocu bebu tema je super


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:53:49   
acudesa
IZVORNA PORUKA: reallove

Hocu bebu tema je super


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:54:26   
mube
ja sam u ovdje tek par mjeseci i jos uvijek se navikavam,tesko ide ali se trudim,najvise mi nedostaju moji roditelji i brat sestra...nedostaje mi i bosanska spontanost,da mogu sresti nekog poznatog na ulici ili otici nekome na kafu a da se prije toga ne nejavis sedam dana unaprijed,koliko sam vidjela ovo je lijepa zemlja samo sto je jos nedozivljavam na pravi nacin,da mogu nagovorit muza sad bi se vratila u bosnu,ali on je ovdje predugo,kao sto kaze ovdje je ostvario svoje snove,izgradio karijeru i njemu ne pada na pamet da se vraca dole u neizvjesnost...ja se iskreno nadam da ce moj povratak u bosnu ipak biti prije penzije,hehe

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 13:58:53   
Misica84
Ja se ni u penzi nemislim dole vracati. Kao prvo sto je moj problem, da se tesko mogu pravo izjasniti na bosanski, sta mislim, kako se osjecam. Fali mi taj rjecnik.
Eh da vi svi pricate njemacki, kako bi se ja mogla ljepo izpricati, hahahahaha

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:02:44   
reallove
mube jel smijem pitati gdje ti zivis,nisi navela ovdje..ima li jos neko da je u jordanu....trazim sebi jednu bosanku da se druzimo..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:03:00   
mube
i meni govore da cu promijeniti misljenje za koju godinu kao kad odem na odmor jedva cu cekati da se vratim kuci,ovdje...ja im kazem da tako nesto iz mojih usta nece izaci,previse sam vezana za svoju porodicu,mislim na roditelje,svim srcem se nadam da cu se ovdje iole navici makar za godinu dana,bar jezik dok savladam,t me sad najvise nervira,nigdje nemogu sama izac osim u setnju.

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:04:11   
mube
ja sam u svedskoj draga,i ja trazim neku bosanku ali nikako da je nadjem ovdje,hehe

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:04:36   
Anoniman
ma ilhana bona ti si svedjankauser posted image ...ti si od svoje , jel' ono 9., tamo...sta ti je...kakvo varcanje

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:07:57   
Hocu bebu
Hvala, zaista sam mislila da se na ovu temu ima sta reci.Svi oni koji zive vani, oni koji imaju familiju vani i slicno.
Zivot mislim da te nauci kad nesto izgubis da to volis...Nakon duze veze s mojim muzem, koja je trajala 4 godine, povede one mene...Koliko tuge i bola u srcu se nadje kada svoju majku na pragu ostavljas, i babu svoga, sestre...Tu sliku nikad necu zaboravit, tad sam rekla da mi je srce puklo na pola, pola je otislo s mojim muzem, a pola je ostalo s njima,,,
I dodjes ovdje, nista ne razumijes, ne znas koja te tuga vise hvata, ona za tvojima, ili strah od tudjeg, ne poznatog...
Samo Bog dragi dadne snagu da se to prezivi...
Moj muz je rodjen ovdje , i nema problem s nasim jezikom, iako se ne zna dobro izrazit, kuci se iskljucivo prica samo bosanski...
Vec lagano se navikavam, a u glavi odzvanja
Neko tiho ulicom pjevusi
tuga mu se osjeca u dusi
ista tuga u meni se radja
to je pjesma iz mog rodnog kraja
Svuda se Sunce radja
lijepa svaka je zemlja
kao sto je Bosna moja
na svijetu ljepse nema
...,

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:12:25   
mube
draga HOCU BEBU kad citam tvoj post kao da sebe gledam na rastanku s roditeljima,to je bio prvi put da se rastajemo na dugo vrijeme,taj dan nikad zaboravit necu,suze i zagrljaji ma ko da odlazim na drugi svijet,tobe jarabi,mislila sam da cu biti hrabrija ali kad me je babo zagrlio i sapnuo mi kako cu ja bez tebe(NAS DVOJE SMO PUNO VEZANI) ja sam se slomila,jos kad sam vidjela svog brata da place a covjek veliki bilo mi je previse,nekome je ovo mozda smijesno,tolika tuga ali moja porodica je bas navikla biti skupa

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:15:30   
reallove
e sada si me rasplakalauser posted image user posted image samnom je isti slucaj muz je odavdje,sve njegovo je ovdje i poveo i meneuser posted image ..ja bih na ovu temu mogla pisati jos dugo,dugo....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:20:17   
elkina_mala
moram vam priznat da prije nego sam dosla ovdje kada netko iz dijaspore kaze "joj jedva sam cekala/o da dodzem u Bosnu," meni se cini samo sto ne zaplace,i ja uvjek govorila "pa daj onda ko vasje tjerao da idete vani,ako ti se svidza dodzi u bosnu i zivi"...i tako a Bogami sada kako ja zivim ovdje (godinu i po) u Francuskoj,tek sada shvatam ljude...tesko je...ustvari dvije su strane prva je:
ovde je super,cool narod,mjesta gradovi ,sve odlicno,punoooooo radnji user posted image  i kvalitetnih,:) i svasta nesta...svake sedmice picis u radnju kupovat nesto mah zivot!!
druga je:
ima se sve,a ustvari nista se nema user posted image ,neznase ni kada je Bajram ni ramazan nista,nnema naseg naroda,obicaja a Bogami fali to...
obicaji moji paaaaa isti su ja msilim i ostali..nisamnjihove obicaje uzela jer i neznam ni kakvi su ahahhah :) naravno...pozeli se i svoje rodno mjesto..ali ako cemo pravo -bolje je ovdje...
hocu reci da nemoze se uvjek gledat samo na to "rodbina,moje rodno mjesto itd" mora se gledat i zivot u tom mjestu...oduzih ja:) pozz vas sve:)user posted image

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:20:37   
mube
ma meni je ova tema Bogom dana,jos da je bila slicna kad sam ja tek dosla ovdje bilo bi predragocjeno,ja sam plakala svaki dan,nisam se mogla smirit ni kad sam saznala da sam trudna,neznam kako ali je samo od sebe doslo da sam sad malo mirnija,ne placem vise toliko ali nisam ni blizu potpune srece i zadovoljstva,volim muza,presretna sam sto cemo dobiti bebu ali sam u dusi jos uvijek mala djevojcica kojoj roditelji jako nedostaju,sta bi dala da sad,evo bas sad mogu trknuti svojoj mami na kaficu,da mogu procunjati sa svojim babom po njegovom plasteniku na koji je ponosan i o kojem sve znam u svaka doba(zna da volim vrt pa me on stalno obavjestava)...eto to se sad nebi moglo platiti nicim

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:21:57   
Hocu bebu
Mube, Reallove ma sad bi mogla plakat kad se sjetim...
Moga babe, u ocima mu suze, a mama i sestra skrhane, Boze mili, to zaboravit necu, brat me grli, njegova djecica mi lete, a jedno place sa mnom, evo suze mi sad teku...
Kako da ikad zavolim ovu zemlju i da ne pozelim da se vratim, da zivim medju svojima, da umrem na svome ,
kako da ikad reknem da je ovdje bolje i lakse, znam mnogi ce reci sto si se udavala tamo, a niko ne bira, srce odabere
al nikada necu za ovu zemlju reci da je meni ovdje moje mjesto
voljela bi bar kad stara budem da u svoju Bosnu dodjem, a moja djeca da vole Bosnu vise nego ijednu drugu zemlju i da budu ponosni sto su Bosanci...

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:28:25   
Hocu bebu
Bolje je tamo gdje ti je srce vjeruje mi, ima ovdje svega radnja, sve po zadnjoj modi, namjestaja i hrane raznorazne, ma dala bi ja vjeruj mi ovaj svoj veliki , PRAZNI stan , i dala bi ove lijepe ducane i zgrade, dala bi i sva osiguranja i privilegije, da mogu kod svoje mame otici dok je jos ziva, da mogu sa sestrom svojom se vidjati, dijeliti savjete, kafendisati
Znam da u zivotu ne treba da se bude nezahvalno, nek je se zdravo, zivo, nek se ima gdje zivit, i sta jest, ali ja vjerujem da moze i u Bosni da se radi , kad se hoce, a da se ne glumi gospoda, i da se zivi solidno i lijepo..
Svidja se meni ova zemlja, tu sam, gdje sam, tako mora biti, ali volim sto me srce dolje vuce i ni po cemu nemogu reci da je ovdje bolje...Ipak cijenim tvoje misljenje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *