|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Automatska mašina za veš
20.10.2012 13:48:52   
Daliyah92
E ove teme sigurno nema, sve sam pretrazila user posted image

Imam automatsku mašinu za veš i ne mogu otkuhati bijeli veš jer ona i nema tu opciju. Najvise mrzim kad izvadim iz masine bijelu "opranu" odjecu, a ona jos pozutila i fleke se nisu oprale user posted image , pa onda sve to u loncu moram da otkuham na sporetu. Eto... pored ovolike masine, koja mi kao "stedi" neko vrijeme ja moram na sporetu otkuhavati.

Imate li kakav savjet sta da radim sa bijelom odjecom... na koji nacin da je operem a da ne moram otkuhavati? Imam opciju da potopim odjecu npr. 2, 4 ili 6 sati, i to sam probala stavila prasak i opet nista. Inace koristim Tide ali jedno vrijeme sam koristila i Ariel i opet isto, definitivno nije do praska.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 13:50:17   
koka i po
ovo ti je patnja.
kupi drugu masinuuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 13:52:55   
Daliyah92
A vjeruj mi da mogu kupila bih je daaaavnooo.... user posted image A zasto ne mogu... ne bih sad o tome user posted image I patnja mi je velika.... a mogu od danas da kupujem zuto umjesto bijelog pa cu rijesiti problem user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 13:55:19   
koka i po
mozes bijeli ves potopiti u varikinu da vrati bjelinu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 14:08:05   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: koka i po

mozes bijeli ves potopiti u varikinu da vrati bjelinu.


Mogu neki ves, ali ne mogu sav... Ima bijelog vesa sa dodacima u boji. Meze se otkuhati ali ne i potopiti u varikinu.

Mene zanima je li neka od vas imala (ili jos ima) takvu masinu i je li imala ovakvih problema? Moguce je da ima neki nacin da se opere ali ja ne znam. Inace one sve imaju iste ili jako slicne opcije.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:22:07   
Selminja
A kakva je to automatska mašina?
Mislim po čemu se razlikuje od običnih mašina za veš?
Sama ubacuje i razvrstava veš? user posted image

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:25:45   
Dida79
Ja sam malo zbunjena sa tom tvojom masinom...automatska kako ne kontam user posted image

Daj nam sliku ili nam objasni o kakvoj je masini rijec

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:31:28   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Selminja

A kakva je to automatska mašina?
Mislim po čemu se razlikuje od običnih mašina za veš?
Sama ubacuje i razvrstava veš? user posted image


Kamo srece da hoce user posted image Ne znam bas po cemu se razlikuje... Znam da stavis ves u nju, i deterdzent, i pritisnes par tipkica...a ona opere i ocijedi ves. A znam da to slicno radi i obicna user posted image

Ja bi postavila link da vidite o cemu pricam, samo mi je nekako prevelik link i smeta... A moze ko hoce da je vidi napisati na google "automatically washing machine toshiba".

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:34:19   
hatepsut
Iskreno i ja prvi put cujem za takvu masinu.

Znam da kod moje drugarice ima kao neka industriska i ona ves pere samo na 40 ali joj je poveci bubanj.

Nedavno sam citala da se pokiseli bjeli ves(koji zna da pozuti) i nareze limun preko kao vrati se bjelina

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:38:13   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Dalia92

E ove teme sigurno nema, sve sam pretrazila user posted image

Imam automatsku mašinu za veš i ne mogu otkuhati bijeli veš jer ona i nema tu opciju. Najvise mrzim kad izvadim iz masine bijelu "opranu" odjecu, a ona jos pozutila i fleke se nisu oprale user posted image , pa onda sve to u loncu moram da otkuham na sporetu. Eto... pored ovolike masine, koja mi kao "stedi" neko vrijeme ja moram na sporetu otkuhavati.

Imate li kakav savjet sta da radim sa bijelom odjecom... na koji nacin da je operem a da ne moram otkuhavati? Imam opciju da potopim odjecu npr. 2, 4 ili 6 sati, i to sam probala stavila prasak i opet nista. Inace koristim Tide ali jedno vrijeme sam koristila i Ariel i opet isto, definitivno nije do praska.

Kako nema draga,koja je masina?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Automatska mašina za veš
20.10.2012 18:41:05   
Skvo RR
kakve programe imas na njoj?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 9:49:42   
Daliyah92
Evo ovako izgleda, nije potpuno ista ali dosta je slicna i iste su opcije

http://www.toshiba.co.th/2009/th/images/wm/model_aw_8990st_iu_enl.jpg

Ja cu napisati ovdje sta je koja tipkica jer se ne vidi dobro na slici.

Prva s lijeva je koliko ide vode, druga - koliko minuta prati, treca - koliko puta (1 ili 2), cetvrta - kojom brzinom da se okrece.

Iznad ove plave velike su opcije (pisat cu na eng. jer ne znam bas prevesti) 1. regular, 2. heavy wash, 3. heavy rinse, 4. blanket, 5. soak, 6. tub cleaning. Sve imaju slicice i znam sta znace, a ni jedna nije otkuhavanje ili sl.

I ima sa desne strane podesavanje temperature vode (hot, warm i cold), super spin dry i ostalo nije bitno.

U moje znanje ona nema nikakvu opciju posebno za bijeli ves. Imam ja upustvo ali je na eng. i nista ne razumijem :)

< Poruku je uredio Dalia92 -- 21.10.2012 9:50:57 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 9:57:35   
minja_
Ja bih okrenula na heavy wash i i hot wather. i stavila cep domestosa ili varkine u svako pranje.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 10:02:47   
DM
Dalia-koju temp. vode podesiš?
Peri bijeli na hot

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 10:08:53   
Daliyah92
Ja uvijek stavim "warm" jer pise u uputsvu da je tako najbolje user posted image . Par puta sam i stavila "hot", ali nisam primjetila neku razliku.

A ovo "heavy wash" ima ispod slika pletena carapa sto po meni znaci da je za vunu i sl.user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 11:06:32   
minja_
ja mislim da je heavy wash oznaka za jako zaprljano, hot je jako vrela voda, trebala bi biti bar 60°C.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 11:14:32   
minja_
http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0CF4QFjAG&url=http%3A%2F%2Ftoshiba.com.my%2Ffileuploader%2Fdownload%2Fdownload%2F%3Fd%3D0%26file%3Dcustom%2Fupload%2FFile-1342162627.pdf&ei=W7uDUN3zLtH54QS4nYGgCA&usg=AFQjCNFgwWPyX4lduWXv1pxVugtnrp65Mw

Ovdje ima uputstvo. Opcija soak je za bijeli i prljavi ves, koji ima sklonost da zuti. U svakom slucaju, neka voda bude hot.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 12:12:51   
Daliyah92
Pokusacu i potopiti u vrucoj vodi u koju cu ubaciti prasak i clorox pa cu vidjeti. Potapala sam jednom ali nije voda bila vruca. Hvala vam na pomoci... Puno ja osnovnih stvari ne znam, pa trebam uciti user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Automatska mašina za veš
21.10.2012 12:15:31   
Galicia
Dalia, slicne funkcije ima i moja masina. Ali cu te razocarati i reci da nema ono nase pravo otkuhavanje. Jedinu sam utjehu nasla u hot i soak i plus stavim oxy. Ja nemam skoro nista bijelog vesa i ne koristim to cesto, osim kad peskire perem. Za sad se ta opcija sa hot i soak najbolje pokazala.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *