|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 12:43:44   
Anoniman
U braku smo tri godine, nedavno sam se porodila, tako da imamo i bebu, a pored bebe ima MM jedno dijete iz prvog braka, a tako i ja imam  iz prvog braka jedno dijete.
Zaljubljeni smo i volimo se kao i onog prvog dana, sve nam ide bas kako treba, on je zaposlen i od njegove plate ovisimo svi, a ja sam trenutno kod kuce na p.odmoru, jer kao sto rekoh, nedavno sam se porodila...
Pomaze mi oko kucnih poslova koliko moze, jer manje vise svog vremena, provodi na poslu. Ja sam kod kuce i sve obaveze oko bebe su presle na mene, hranjenje, ustajanje nocu, pripremanje flasice, presvlacenje,...pored svih obaveza oko bebe moram misliti na cistocu stana, tu su svi poslovi u kuhinji...da ne nabrajam sve detaljno...

Imamo veliki problem i molim vas savjetujte, pomozite mi. Problem su djeca iz prvog braka, njemu smeta moje dijete, meni smeta njegovo. Sve nam se svodi na "tvoje dijete ovo...moje dijete ono", "tvoje je uradilo ono, moje je uradilo ono"...MOJE DIJETE zivi sa nama, NJEGOVO bude kod svoje majke. On svoje dijete dovede kod nas svake sedmice i bude od petka do nedelje kod nas, a kad se zavrsi skola, bude tu kod nas i po sedmicu, nekad dvije....i tad je u nasoj kuci SVADJA i GALAMA.
MM je ljubomoran na moje dijete iz prvog braka, vjerovatno ga podsjeca na mog bivseg muza i vjerujte mi da je u stanju da ga ignorise po par dana, jednostavno ne prica ni sa njim, ni samnom. Smeta mu sve sto uradi, jednostavno ocima nemoze da ga vidi. Moj muz mi nikada to nebi priznao ali ja to mogu da procitam na njemu. Nekada dijete hoce da spava sa nama, ovaj moj ni da cuje, naljuti se i na mene jer mu "uskracujem" trenutke provodene samnom.
Ako je tako, bicu i ja onda prema tvom djetetu takva, ti ne volis moje, necu ni ja tvoje. Od prvog dana smo se slozili, da cemo biti jednakopravni prema toj djeci jer oni nisu krivi nizasta ali tesko je rijeci prevesti u dijela.
Ja ne zelim niti mogu biti njegovom djetetu mama, jer to dijete ima svoju majku, pokusala sam biti u neku ruku prijateljica ali sada ni to vise necu, jednostavno ne zelim. Kako koji dan, primjecujem da to njegovo dijete iz prvog braka ocima nemogu da gledam, stalno trazim neke greske koje uradi, ignorisem pitanja koje mi postavlja, cak se igram samo sa svojom djecom, a njegovo dijete i ne pogledam. ZNAM I PRIZNAJEM da to nije lijepo ali to je jace od mene i nemogu, zapravo neznam kako da to dijete "prihvatim". To nije moja krv i svejedno mi je za sve sto se tice njegovog djeteta. Tako isto predpostavljam da je i MM svejedno za moje dijete.
Poceli smo iz dana u dan da se svadjamo, ne pricamo po par dana, nervozni smo obadvoje, on dolazi neraspolozen kuci, a ja kod kuce ludim i zivcanim, sve mi zivo smeta. Necu vise da glumim ni kucnu pomocnicu, ni dadilju, nista!
Prije nam je sexualni zivot bio sredjen, odnose smo imali svaku noc, svaku drugu noc, a sad nam se i to pobrkalo...nista nisacimuser posted image

Kako da rijesimo ovaj nas problem oko djece iz prvog brakauser posted image  
Ne zelimo se rastati, jer se volimo, ali ako ovako nastavimo...neznam do cega ce ovo sve da nas odvedeuser posted image

Neka nam Bog bude na pomoci user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 12:47:52   
TonkicaPalonkica
po mom misljenju vi ste veca djeca nego djeca koju imate.
Nisu oni trazili da dođu na svijet, nego ste ih vi na njega donijeli, preuzmite odgovornost i ponasajte se zrelo!



_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 12:48:32   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

U braku smo tri godine, nedavno sam se porodila, tako da imamo i bebu, a pored bebe ima MM jedno dijete iz prvog braka, a tako i ja imam  iz prvog braka jedno dijete.
Zaljubljeni smo i volimo se kao i onog prvog dana, sve nam ide bas kako treba, on je zaposlen i od njegove plate ovisimo svi, a ja sam trenutno kod kuce na p.odmoru, jer kao sto rekoh, nedavno sam se porodila...
Pomaze mi oko kucnih poslova koliko moze, jer manje vise svog vremena, provodi na poslu. Ja sam kod kuce i sve obaveze oko bebe su presle na mene, hranjenje, ustajanje nocu, pripremanje flasice, presvlacenje,...pored svih obaveza oko bebe moram misliti na cistocu stana, tu su svi poslovi u kuhinji...da ne nabrajam sve detaljno...

Imamo veliki problem i molim vas savjetujte, pomozite mi. Problem su djeca iz prvog braka, njemu smeta moje dijete, meni smeta njegovo. Sve nam se svodi na "tvoje dijete ovo...moje dijete ono", "tvoje je uradilo ono, moje je uradilo ono"...MOJE DIJETE zivi sa nama, NJEGOVO bude kod svoje majke. On svoje dijete dovede kod nas svake sedmice i bude od petka do nedelje kod nas, a kad se zavrsi skola, bude tu kod nas i po sedmicu, nekad dvije....i tad je u nasoj kuci SVADJA i GALAMA.
MM je ljubomoran na moje dijete iz prvog braka, vjerovatno ga podsjeca na mog bivseg muza i vjerujte mi da je u stanju da ga ignorise po par dana, jednostavno ne prica ni sa njim, ni samnom. Smeta mu sve sto uradi, jednostavno ocima nemoze da ga vidi. Moj muz mi nikada to nebi priznao ali ja to mogu da procitam na njemu. Nekada dijete hoce da spava sa nama, ovaj moj ni da cuje, naljuti se i na mene jer mu "uskracujem" trenutke provodene samnom.
Ako je tako, bicu i ja onda prema tvom djetetu takva, ti ne volis moje, necu ni ja tvoje. Od prvog dana smo se slozili, da cemo biti jednakopravni prema toj djeci jer oni nisu krivi nizasta ali tesko je rijeci prevesti u dijela.
Ja ne zelim niti mogu biti njegovom djetetu mama, jer to dijete ima svoju majku, pokusala sam biti u neku ruku prijateljica ali sada ni to vise necu, jednostavno ne zelim. Kako koji dan, primjecujem da to njegovo dijete iz prvog braka ocima nemogu da gledam, stalno trazim neke greske koje uradi, ignorisem pitanja koje mi postavlja, cak se igram samo sa svojom djecom, a njegovo dijete i ne pogledam. ZNAM I PRIZNAJEM da to nije lijepo ali to je jace od mene i nemogu, zapravo neznam kako da to dijete "prihvatim". To nije moja krv i svejedno mi je za sve sto se tice njegovog djeteta. Tako isto predpostavljam da je i MM svejedno za moje dijete.
Poceli smo iz dana u dan da se svadjamo, ne pricamo po par dana, nervozni smo obadvoje, on dolazi neraspolozen kuci, a ja kod kuce ludim i zivcanim, sve mi zivo smeta. Necu vise da glumim ni kucnu pomocnicu, ni dadilju, nista!
Prije nam je sexualni zivot bio sredjen, odnose smo imali svaku noc, svaku drugu noc, a sad nam se i to pobrkalo...nista nisacimuser posted image

Kako da rijesimo ovaj nas problem oko djece iz prvog brakauser posted image  
Ne zelimo se rastati, jer se volimo, ali ako ovako nastavimo...neznam do cega ce ovo sve da nas odvedeuser posted image

Neka nam Bog bude na pomoci user posted image



Iskreno meni ovdje nije nesto jasno ako on tebe voli i ti njega zar ne bi trebali da ako nista postujete i prihvatite i tu drugu djecu jer koliko ima u njima i tih drugih ljudi oni su prvenstveno vasi,vasa krv i meso.
Da li se to desava od kada imate zajednicko dijete ili je to od pocetka ta netrpeljivost oko druge dijece.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 12:51:23   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kako da rijesimo ovaj nas problem oko djece iz prvog brakauser posted image  
Ne zelimo se rastati, jer se volimo, ali ako ovako nastavimo...neznam do cega ce ovo sve da nas odvedeuser posted image



Kada shvatite da djeca nisu objekti, i da nisu ona kriva za to što se dešava nego da je problem u vama i u nedostatku komunikacije onda ćete biti na putu rješavanja problema.

To što se ti njemu revanširaš preko njegovog dijeteta mi je samo dno dna.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 12:58:15   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: hanabanana
To što se ti njemu revanširaš preko njegovog dijeteta mi je samo dno dna.


Upravo ovako mislim.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:05:40   
Chuchi
Mislim da djeca nisu problem! Problem lezi u vama dvoma, i vi ga trebate rjesavati zrelo, odraslo, a ne na primitivan nacin!
Ne znam kako se ponasate prema toj bebi koja je upravo dosla, ali stavite se u kozu to dvoje djece koje imate iz prvog braka
pa pomislite kako je njima, kad moraju da djele roditelje, da se druze sa ¨bratom¨ ili ¨sestrom¨ koje nisu htjeli, ili ne vole!
Danas sutra ta djeca ce isto raditi i toj bebi koju imate, danas sutra ce oni poceti ulaziti u konflikte jedni s drugima upravo zbog
roditelja koji nikako da se odluce da li vole ili ne vole tu djecu, kako da se prema njima ponasaju td itd itd...
Otvara se tu jos problema ne samo to sto si navela, i ako to ne rijesite u najkracem mogucem roku, zivi bili pa vidjeli, svi ovi
nabrojani problemi ce poceti izlaziti na svjetlo dana. Sprijecite to sada kad mozete, razgovarajte jedno s drugim o tome, tako cete
jedino moci nesto konkretno uraditi. A to moje, tvoje... mah.. nikad ne znas koje djete ce ti u zivotu vratiti uslugu za uslugu, mozda
se desi da ti bas ono njegovo djete vise valja u zivotu nego tvoje... Sretno!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:12:48   
veeseelaa
jako je teško prihvatiti dijete iz prvog braka, bilo da se radi o muževom djetetu ili ženinom...
opet je nekako teže kad maćeha ne prihvata dijete svog supruga iz prvog braka jer ona kuha, čisti i pere pa jadno dijete nema slobodu da potraži ni da jede.
Naravno teško je i kad je očuh džukac jer je on "glava" porodice.
Tako je anonimna Bog ostavio da malo ko voli djecu iz prvog braka svojih supružnika, više će voljeti neko dijete iz komšiluka nego to iz prvog braka, nažalost tako je :( u većini slučajeva
Bez obzira što tvoj suprug nije ok prema tvom djetetu nije opravdanje da ti budeš džukac jer Bog sve vidi, njemu je to sramota i grehota kao i tebi.....
ako ste se već uzeli i pristali "prihvatiti" oboje jedno drugom djecu ne valja vam sada takvo ponašanje....
nego dosta kritika, sjedi ti sa svojim mužem pa iskristališi stvari i ne budi zločesta prema njegovom djetetu, nek vidi kako je dobro biti dobar
Svojim ponašanjem daj mu primjer kakav treba biti očuh jer to što radiš ne vodi nigdje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:13:58   
medica
Ne znam ,ali ja nisam jos rodila ni jedno dijete ali imam punoooo djece oko sebe, naravno od rodbine, nekad me zna neko naljutiti toliko da ja sjedem i placem ali nikad ne bi mogla ja da podnesem da dijete ignorisem zato sto mi je nesta skivila njegova mama ili babo ili.......
pa zaboga ti si rodila i znas kakav je taj majcinski osjecaj, pa kako mozes bit takva prema tom njegovom djetetu??????????
stvarno ne znam........................

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:27:19   
jasmin
Draga anonimna,u nezavidnoj si situaciji.Lijepo je
veeseelaa napisala i slazem se s njom.Djecica nisu
nista kriva.Posmatraj muzevo dijete kao svoje kad
su u pitanju osnovne stvari.Ne moras ga voljeti,tesko
i da mozes,ali mozes biti jednostavno dobra prema
njemu.Ako se zaista volite,niko ne moze rijesiti vase
probleme osim vas dvoje.Sjednite,brte,popricajte
kao dva dobra prijatelja,kao odrasle osobe koje
znaju da se nose sa zivotnim iskusenjima.Napravi
kahvu,budi smirena i posve se otvori svom zivotnom
saputniku.Sto vise cutis o problemu,dublje ulazis u
zavrzlame i poslije se teze radi na miran nacin.To
dijete nije siroce,ali kao da jeste,pa ga gledaj i na
takav nacin,nahrani ga,presvuci,poslusaj sta ti zeli
reci kao sto bi to sirocetu uradila,jer kao sto rece
veeseelaa,Bog sve vidi i On voli samo lijepo.Tesko
da ti mi mozemo dati ispravan savjet,osim da o
svemu lijepo porazgovaras sa svojim voljenim,i da
to dijete gledas onako kako bi voljela da tvoj muz
gleda tvoje.Iskreno,zelim da sto prije rijesite vase
probleme i da svi budete jedna porodica za lijep
primjer user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:33:25   
Misica84

IZVORNA PORUKA: jasmin

Draga anonimna,u nezavidnoj si situaciji.Lijepo je
veeseelaa napisala i slazem se s njom.Djecica nisu
nista kriva.Posmatraj muzevo dijete kao svoje kad
su u pitanju osnovne stvari.Ne moras ga voljeti,tesko
i da mozes,ali mozes biti jednostavno dobra prema
njemu.Ako se zaista volite,niko ne moze rijesiti vase
probleme osim vas dvoje.Sjednite,brte,popricajte
kao dva dobra prijatelja,kao odrasle osobe koje
znaju da se nose sa zivotnim iskusenjima.Napravi
kahvu,budi smirena i posve se otvori svom zivotnom
saputniku.Sto vise cutis o problemu,dublje ulazis u
zavrzlame i poslije se teze radi na miran nacin.To
dijete nije siroce,ali kao da jeste,pa ga gledaj i na
takav nacin,nahrani ga,presvuci,poslusaj sta ti zeli
reci kao sto bi to sirocetu uradila,jer kao sto rece
veeseelaa,Bog sve vidi i On voli samo lijepo.Tesko
da ti mi mozemo dati ispravan savjet,osim da o
svemu lijepo porazgovaras sa svojim voljenim,i da
to dijete gledas onako kako bi voljela da tvoj muz
gleda tvoje.Iskreno,zelim da sto prije rijesite vase
probleme i da svi budete jedna porodica za lijep
primjer user posted image .



Slazem se s ovim, ali me samo jos jedno interesuje?
Kako si u stanju zivi s nekim ko nevoli tvoje djete i nemoze ga ocima gledati??? To je tvoje, tvoja krv, ti si ga rodila isto kao i to vase zajednicko djete!
Nerazumim

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:39:32   
Anoniman
Ja nikada njegovom djetetu nebi neko zlo nanijela ili mu naskodila ili sta ja znam, to njegovo dijete nikad nece osijetiti da mi je mrsko, ja to drzim i nosim u sebi. Sta jede moje dijete, jede i njegovo, sto se tice toga ne pravimo ni ja ni MM drasticne promjene.
Problem je samo u osjecajima, prema njegovom ja nemam nikakvog osjecaja, ne gajim neku ljubav prema njemu, niti imam potrebu da ono mene voli, ne mora me voljeti, niti trazim to od njega.
MM smeta jer me moje dijete hiljadu puta na dan zovne "mama", smeta mu sto me hiljadu puta poljubi, smeta mu jer hoce da spava kod mene u spavacoj sobi, sta god moje dijete pozeli da mu se kupi, MM je to bezveze, djaba trosimo pare na te gluposti...
A meni npr. ne smeta kad se to njegovo dijete "mota" oko njega, kad se grle, kad se ljube...meni vise smeta kad dolazi zamnom u kuhinju, pa mi se mota oko ruku, nemogu se okrenuti od njega, jednostavno mi smeta blizina, ne volim je "vidjeti" u svom prisustvu!
Znam i svjesna sam da nije lijepo ni meni, ni MM ali ko se nije nasao u toj situaciji, tesko moze razumijeti i dati neki savjet. Jedno su rijeci, drugo su dijela.
Neznam, po karakteru sam teska osoba, vrlo teska i kad nesto hocu, toliko dugo izvodim tu stvar, dok je i neizvedem ili dobijem...mozda bih se POKUSALA promijeniti tek kad bih uvidjela promjene na svom muzu, sto se tice mog djeteta...
Neko me je pitao kako se ponasamo do naseg zajednickog djeteta, ... user posted image  je nas smisao zivota, svjesni smo i vidi se , da je nasoj (zajednickoj) user posted image najbolje, ona ima oba roditelja kraj sebe i ona i ako je jos beba moze osjetiti pravu roditeljsku ljubav, jer nezna se ko je vise voli.


(odgovor članu medica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:42:50   
veeseelaa
misice 84 to niko ne može razumjeti dok se ne nadje u takvoj situaciji,
znam samo da treba ostati pošten i dobar čovjek, krenuti od sebe, truditi se maksimalno da budeš korektan al eto nekad se i to ne može
Imaš masu brakova gdje npr zet ne voli punicu, očima je ne može gledat pa se Bogme njena kći ne razvede ili snahe na pravdi Boga ne gotive svekrvu a ovakvih primjera kao kod Anonimne je hejbet....
moj rodjak je odrastao pored maćehe i znam sve kako je to išlo
Treba zaista vjerovati u Boga i onda će sve biti ok al šta učiniti kad eto njen muž je takav kakav jeste, ja opet mislim kad on uvidi kako je ona dobra da će razmislitio svom ponašanju
Ako ne budu se "popravili" napraviće trajne ožiljke na djetetovoj duši

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:44:26   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja nikada njegovom djetetu nebi neko zlo nanijela ili mu naskodila ili sta ja znam, to njegovo dijete nikad nece osijetiti da mi je mrsko, ja to drzim i nosim u sebi. Sta jede moje dijete, jede i njegovo, sto se tice toga ne pravimo ni ja ni MM drasticne promjene.




Izvini a kako nazivaš ovo???
Ovo za tebe nije ništa strašno! Misliš da ovim dijete ne osjeti da ga ignorišeš, šikaniraš, omalovažavaš....



IZVORNA PORUKA: Anoniman

ignorisem pitanja koje mi postavlja, cak se igram samo sa svojom djecom, a njegovo dijete i ne pogledam.


Ja mislim da morate oboje odrasti. Mene bi bilo BOga strah da se ponašam tako kako se on ponaša prema tvom i ti prema njegovom dijetetu.....razmislite malo o tome, i sami imate zajedničko dijete samo pomislite kako bi bilo da se neko prema tom malenom biću odnosi kao vi prema ovoj drugoj djeci.


< Poruku je uredio hanabanana -- 3.8.2009 13:45:38 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:44:41   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja nikada njegovom djetetu nebi neko zlo nanijela ili mu naskodila ili sta ja znam, to njegovo dijete nikad nece osijetiti da mi je mrsko, ja to drzim i nosim u sebi. Sta jede moje dijete, jede i njegovo, sto se tice toga ne pravimo ni ja ni MM drasticne promjene.
Problem je samo u osjecajima, prema njegovom ja nemam nikakvog osjecaja, ne gajim neku ljubav prema njemu, niti imam potrebu da ono mene voli, ne mora me voljeti, niti trazim to od njega.
MM smeta jer me moje dijete hiljadu puta na dan zovne "mama", smeta mu sto me hiljadu puta poljubi, smeta mu jer hoce da spava kod mene u spavacoj sobi, sta god moje dijete pozeli da mu se kupi, MM je to bezveze, djaba trosimo pare na te gluposti...
A meni npr. ne smeta kad se to njegovo dijete "mota" oko njega, kad se grle, kad se ljube...meni vise smeta kad dolazi zamnom u kuhinju, pa mi se mota oko ruku, nemogu se okrenuti od njega, jednostavno mi smeta blizina, ne volim je "vidjeti" u svom prisustvu!
Znam i svjesna sam da nije lijepo ni meni, ni MM ali ko se nije nasao u toj situaciji, tesko moze razumijeti i dati neki savjet. Jedno su rijeci, drugo su dijela.
Neznam, po karakteru sam teska osoba, vrlo teska i kad nesto hocu, toliko dugo izvodim tu stvar, dok je i neizvedem ili dobijem...mozda bih se POKUSALA promijeniti tek kad bih uvidjela promjene na svom muzu, sto se tice mog djeteta...
Neko me je pitao kako se ponasamo do naseg zajednickog djeteta, ... user posted image  je nas smisao zivota, svjesni smo i vidi se , da je nasoj (zajednickoj) user posted image najbolje, ona ima oba roditelja kraj sebe i ona i ako je jos beba moze osjetiti pravu roditeljsku ljubav, jer nezna se ko je vise voli.




Vas dvoje izvini ali otoreno cu ti reci niste normalni,zali Boze pa imate uopce djecu jer vi niste nacisto.Vama smetaju djeca.HALO DJECA KOJA NISU NISTA KRIVA.dA SAM NA VASEM MJESTU OTISLA BIH JA U KAKVO BRACNO SAVJETOVALISTE JER TOJ SVOJOJ DJECI PRAVITE  PAKAO OD ZIVOTA A  KAO IH VOLITE.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:45:53   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: Anoniman


Ako je tako, bicu i ja onda prema tvom djetetu takva, ti ne volis moje, necu ni ja tvoje.

*
Kako koji dan, primjecujem da to njegovo dijete iz prvog braka ocima nemogu da gledam, stalno trazim neke greske koje uradi, ignorisem pitanja koje mi postavlja, cak se igram samo sa svojom djecom, a njegovo dijete i ne pogledam.



Mislis da djetetu ne skodi kada ga ignorises?
jesi ti svjesna da dijete gradi svoju licnost i da mu takvim ponasanjem rusis samopouzdanje kao maljem?
Ako je dijete malo, nije tupo da ne osjeca stanje u svojoj okolini.
Pocni od sebe, uradi nesto da popravis stanje koje je nastalo iz vasih hirova.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:47:34   
shpagica
Ja mislim da si ti (sto je po meni za pohvalu) bez imalo laznog uljepsavanja iznijela stvari i ja te ne bih kritikovala zbog toga. U jako ruznoj situaciji si se zatekla, i kako vidim i sama mislis da je situacija grozna, da djeca ne treba da trpe i da se stvari trebaju popraviti. Trazis savjet objektivnih (nadati se) "posmatraca" - nas suforumasica, i iako je najlakse bilo reci da si na samom dnu dna, ja bih samo da ti dam podrsku bez dodatnog omalovazavanja ili osudjivanja.

Znas kako neki kazu da nakon jednog propalog braka sa nekim drugim pristanes na jednako ruzne ali i gore stvari jer skontas da to sve skupa i nije bas tako grozno i da postoji nacin da se "dura" a da ne pretrpis "poraz jos jednom" ...

Ja mislim da si ti reagovala po zakonu akcije i reakcije i da te tvoj muz isprovocirao ignorisuci tebe i tvoje dijete i dovodeci te u jako ruznu situaciju. Osjecanja su ti jako povrijedjena i to mu moras reci i objasniti zasto. Ako te zaista voli potrudice se da prevazidje ljubomoru koju vrlo moguce osjeca prema tvom djeteu. Poznato je da muskarci nako rodjeja pve bebe i pod nekim normalnim okolnostima znaju da ne simpatisu bebu jer ima kao "odvalci svu zeninu paznju" i oni vise nisu broj jedan u zeninim zivotima...

Ne daj se, ne sekiraj se, probaj da djeca ne ispastaju te neke niske pobude...djecica nisu nista kriva...


(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:49:16   
Chuchi
Vidis kako si to lijepo rekla: beba je nas smisao zivota, svjesni smo i vidi se , da je nasoj (zajednickoj) bebi najbolje, ona ima oba roditelja kraj sebe i ona i ako je jos beba moze osjetiti pravu roditeljsku ljubav, jer nezna se ko je vise voli.

Pa eto opet ti pisem: stavi se u kozu to dvoje vece djece, kako je njima gledati da vi nesebicno dajete ljubav toj bebi, a oni nemaju takve
roditelje kraj sebe da ih maze, ljube, grle.... user posted image

Samo cu jos navesti primjer LOSE majke, koja je za ljubav muzu, ostavila svoje djete kod svog oca i majke da joj cuvaju i othrane i vaspitaju,
a ona svom muzu rodila drugo, i ono prvo kao da i nema, prodje kraj njihove kuce, djete joj se igra u dvoristu, ona vodi ovo drugo za rucicu,
kupuje sladolede, smokije, ono prvo djete gleda. Ona ovo drugo vodi u obdaniste, a mati joj ono prvo vodi u skolu (a to je u istoj ustanovi)
ma uzas jedan. A kada je bila trudna s drugim djetetom, mene sve pita pa kako je porodit se, pa kako je otic u bolnicu na pregled, pa kako
ovo pa kako ono, a ja tek nakon godinu saznam da je ona prije mene imala djete user posted image user posted image vjestica jedna, i tako
mi u oci laze, i pravi se fina. Automatski sam je stavila na ignore, mrsko mi je i zdravo joj reci kad je vidim na ulici.

Ne dozvoli da ti neko kaze da si losa majka, potrudi se da toj svoj djeci budes primjer, danas sutra ce i oni biti roditelji, od nekoga moraju
nesto nauciti. Pokazi (ako si vec karakterna) da je taj tvoj karakter dobar primjer svim majkama i ocevima!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:51:28   
gorbija
Niste trebali dopustiti da dodje do toga da razdvajate djecu kao MOJE  i TVOJE...

Draga moja , otvoreno cu ti reci da tebe vise krivim u toj situaciji nego njega...
Samim tim sto je TVOJE dijete kako kazes stalno sa vama i on ga izdrzava a njegovo dodje samo preko vikenda i ti mu nemozes pruziti ni trenutak zabave dok se igras sa SVOJOM djecom mi se cini UZASNO!
Nije mi jasno kako mozes mrziti DIJETE.
Djeca su nesto najdragocjenije sto covjek moze imati u zivotu,nije bitno ima li tvoju krv dijete je dijete .
Zar voljeti mozes samo ono sto ima tvoju krv????
Jesi li se ikad upitala kako se to dijete osjeca u trenucima kad gleda kako se igras sa svojom djecom a na njega ne obracas paznju ili kad ga ignorises ako te nesto upita ...a da ne spominjem posljedice takvog maltretiranja prema djetetu...
Iskreno ja da sam majka tog djeteta zabranila bih mu da dolazi kod tebe a on bi dijete mogao vidjeti samo u mom prisustvu ..
Mislim da ti uopste ne volis tog muza, jer da ga volis voljela bi i sve sto je njegovo.

Moja susjeda ima dvoje djece koje ja ne samo da volim nego i obozavam nemogu zamisliti dan da ih ne vidim i ne zagrlim ...nisu moja krv ali kada upoznas neko dijete nemozes da ga ne zavolis...

Draga moja zapitaj se otkud tolika mrznja u tebi....


(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:53:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica

i iako je najlakse bilo reci da si na samom dnu dna, ja bih samo da ti dam podrsku bez dodatnog omalovazavanja ili osudjivanja.



Ja moram reagovati, jer se ovdje osjećam prozvan. Na ovom forumu sam dosta dugo, i moji postovi i forumašice mogu potvrditi da nikada nisam kritikovala nečiju ličnost, nego isključivo ponašanje.
Tako je bilo i ovaj put, te bih te molila da pročitaš ponovo moj post u kojem ja nisam rekla da je anonimna dno dna, ja sam rekla upravo suprotno:

IZVORNA PORUKA: hanabanana

To što se ti njemu revanširaš preko njegovog dijeteta mi je samo dno dna.


Dakle, revanširanje kao odnos smatram dnom - dna.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:56:21   
tea lana
IZVORNA PORUKA: shpagica

Ja mislim da si ti (sto je po meni za pohvalu) bez imalo laznog uljepsavanja iznijela stvari i ja te ne bih kritikovala zbog toga. U jako ruznoj situaciji si se zatekla, i kako vidim i sama mislis da je situacija grozna, da djeca ne treba da trpe i da se stvari trebaju popraviti. Trazis savjet objektivnih (nadati se) "posmatraca" - nas suforumasica, i iako je najlakse bilo reci da si na samom dnu dna, ja bih samo da ti dam podrsku bez dodatnog omalovazavanja ili osudjivanja.

Znas kako neki kazu da nakon jednog propalog braka sa nekim drugim pristanes na jednako ruzne ali i gore stvari jer skontas da to sve skupa i nije bas tako grozno i da postoji nacin da se "dura" a da ne pretrpis "poraz jos jednom" ...

Ja mislim da si ti reagovala po zakonu akcije i reakcije i da te tvoj muz isprovocirao ignorisuci tebe i tvoje dijete i dovodeci te u jako ruznu situaciju. Osjecanja su ti jako povrijedjena i to mu moras reci i objasniti zasto. Ako te zaista voli potrudice se da prevazidje ljubomoru koju vrlo moguce osjeca prema tvom djeteu. Poznato je da muskarci nako rodjeja pve bebe i pod nekim normalnim okolnostima znaju da ne simpatisu bebu jer ima kao "odvalci svu zeninu paznju" i oni vise nisu broj jedan u zeninim zivotima...

Ne daj se, ne sekiraj se, probaj da djeca ne ispastaju te neke niske pobude...djecica nisu nista kriva...




ja sam dala svoje misljenje o ovom problemu,jer radi ljubavi muza meni je morbidno zapostavljati svoje dijete ili radi iste dopustiti da mi neko mentalno zlostavlja dijete,ma da je jedini covjek ili zena na svijetu.A jos uz to sta oboje radite jadnoj djeci kojima je jedina greska sto imaju roditelje poput vas.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:57:02   
tap3ah
Ajde nemoj zezati .... sama sebe pobijaš

MM je ljubomoran na moje dijete iz prvog braka, vjerovatno ga podsjeca na mog bivseg muza i vjerujte mi da je u stanju da ga ignorise po par dana, jednostavno ne prica ni sa njim, ni samnom

pa kuckaš onda..


Ja nikada njegovom djetetu nebi neko zlo nanijela ili mu naskodila ili sta ja znam, to njegovo dijete nikad nece osijetiti da mi je mrsko, ja to drzim i nosim u sebi. Sta jede moje dijete, jede i njegovo, sto se tice toga ne pravimo ni ja ni MM drasticne promjene

.... znači ignorišete ih i ne pričate s djecom po nekoliko dana .... ali djete nikad neće osjetiti..... daj nemoj nas zezatiuser posted image


Da se mene pita .... uveo bih dozvole za dobijanje djece .... zbog takvihuser posted image





< Poruku je uredio tap3ah -- 3.8.2009 14:00:06 >


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:58:00   
tea lana
IZVORNA PORUKA: tap3ah

Ajde nemoj zezati .... sama sebe pobijaš

MM je ljubomoran na moje dijete iz prvog braka, vjerovatno ga podsjeca na mog bivseg muza i vjerujte mi da je u stanju da ga ignorise po par dana, jednostavno ne prica ni sa njim, ni samnom

pa kuckaš onda..


Ja nikada njegovom djetetu nebi neko zlo nanijela ili mu naskodila ili sta ja znam, to njegovo dijete nikad nece osijetiti da mi je mrsko, ja to drzim i nosim u sebi. Sta jede moje dijete, jede i njegovo, sto se tice toga ne pravimo ni ja ni MM drasticne promjene

.... znači ignorišete ih i ne pričate s djecom po nekoliko dana .... ali djete nikad neće osjetiti..... daj nemoj nas zezatiuser posted image

user posted image user posted image kazem ja psihijatriski su slucaj ili za socijalni rad



(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 13:59:55   
Visnja RR
jako teska situacija...

nekad su ljudi cudni.... kupe psa, macku, pticu pa ih vole kao da su djeca...a ne mogu da zavole djecu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gorbija)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:03:40   
seljo
oprostite ali to je stvarno bolesno djeca nisu tražila da se rode ali ako ste takvi roditelji zašto ste rađali i ovo djete i njega čete za koji dan ignorisati oprostite na iskrenosti ali kako se ne bojite boga djeca su najadnija u ovoj situaciji..........bolje se pobrinite da oba dvoje djece ne osjete gubitak roditelja nego što se inatite

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: moje dijete, tvoje dijete
3.8.2009 14:08:54   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Samo cu jos navesti primjer LOSE majke, koja je za ljubav muzu, ostavila svoje djete kod svog oca i majke da joj cuvaju i othrane i vaspitaju,
a ona svom muzu rodila drugo, i ono prvo kao da i nema, prodje kraj njihove kuce, djete joj se igra u dvoristu, ona vodi ovo drugo za rucicu,
kupuje sladolede, smokije, ono prvo djete gleda. Ona ovo drugo vodi u obdaniste, a mati joj ono prvo vodi u skolu (a to je u istoj ustanovi)
ma uzas jedan. A kada je bila trudna s drugim djetetom, mene sve pita pa kako je porodit se, pa kako je otic u bolnicu na pregled, pa kako
ovo pa kako ono, a ja tek nakon godinu saznam da je ona prije mene imala djete user posted image user posted image vjestica jedna, i tako
mi u oci laze, i pravi se fina. Automatski sam je stavila na ignore, mrsko mi je i zdravo joj reci kad je vidim na ulici.



Zar je ovo moguće ljudi moji, kako ta žena može zaspati. Naježila sam se. user posted image


A što se tiče problema Anonimne, jedini pametan savjet koji mogu dati jeste da se problem počne rješavati urgentno za dobrobit prvo djece, a onda i vas dvoje. Ako već samostalno ne mogu riješiti problem, neka potraže pomoć da li u bračnom savjetovalištu, da li kod psihologa/pedagoga, ali samo neka djeca ne pate više.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *